• Komunikat w sprawie wyników egzaminu ósmoklasisty 2020

29.07.2020

Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane tegorocznym absolwentom 31 lipca br. o godzinie 10:00 w siedzibie naszej szkoły. Każdy absolwent otrzyma oryginał zaświadczenia oraz dwie kopie poświadczone przez dyrektora szkoły.

Przy odbiorze nadal obowiązuje reżim sanitarny.

Jednocześnie przypominamy, że na przekazanie wyników egzaminu w sposób określony przez szkołę, do której dany absolwent kandyduje jest czas do 4 sierpnia br. do godz. 15:00

• Nowoczesne nauczanie

29.07.2020

Uczenie się i nauczanie to procesy, w które należy wprowadzać zmiany- tego oczekują uczniowie. Chcą jak najczęściej wykorzystywać nowoczesne aplikacje ułatwiające naukę. Jedną z nich jest ,,wirtualna tablica", czyli padlet. Służy do gromadzenia w jednym miejscu materiału określonego przez prowadzącego nauczyciela.

Uczniowie klasy V wspólnie z nauczycielką języka polskiego stworzyli ,,wirtualną tablicę", na której umieścili zdjęcia plakatów promujących czytanie książek. Link do padletu:

Zapraszamy do obejrzenia !

• #challenge matematyczny

01.07.2020

Matematyka - nazwana została królową nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Wpłynęła w dużym stopniu na ukształtowanie świata, w którym żyjemy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia.

Podczas nauczania zdalnego dzieci klas V-VIII podjęły wyzwanie (#challenge matematyczny). Zadaniem ucziów było zaprezentowanie tematu: ,,Ja pośród matematyki" w formie fotografii. Jednym słowem - dzieci musiały odpowiedzieć sobie na pytanie z czym kojarzy im się matematyka.
            Dlaczego takie pytanie? - forma zadania była krótką analizą kilkumiesięcznej nauki zdalnej. Celem zadania było uświadomienie dzieciom, że nauka matematyki to nie okrutny obowiązek, ale przede wszystkim fascynaująca przygoda.

Interpretacje uczniów były bardzo różnorodne - w niektórych przypadkach zostały przedstawione miejsca pracy, biurka na których panuje porządek, na innych chaos. Kiedy jedni stawali na rękach, aby osiągnąć sukces - inni uczyli się na świeżym powietrzu. Pozostali uczniowie pokazali jakie treści czerpią z nauki matematyki.
            Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

• Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2020

01.07.2020

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, tegoroczny konkurs ,,Kangur Matematyczny 2020" został przeprowadzony drogą internetową, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II SP uzyskali w kategorii Żaczek następujące osiągnięcia:

Eryk Kręciwilk - wynik bardzo dobry
            Dominik Płaska - wynik bardzo dobry

Bartłomiej Drogosz - wyróżnienie

Cieszymy się z sukcesu chłopaków i serdecznie gratulujemy!
            Wszystkich uczniów zachęcamy do podejmowania konkursowych wyzwań w następnym roku szkolnym.