• Komunikat w sprawie wyników egzaminu ósmoklasisty 2020

      29.07.2020

      Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane tegorocznym absolwentom 31 lipca br. o godzinie 10:00 w siedzibie naszej szkoły. Każdy absolwent otrzyma oryginał zaświadczenia oraz dwie kopie poświadczone przez dyrektora szkoły.

      Przy odbiorze nadal obowiązuje reżim sanitarny. 

      Jednocześnie przypominamy, że na przekazanie wyników egzaminu w sposób określony przez szkołę, do której dany absolwent kandyduje jest czas do 4 sierpnia br. do godz. 15:00

     • Nowoczesne nauczanie

      29.07.2020

       Uczenie się i nauczanie to procesy, w które należy wprowadzać zmiany- tego oczekują uczniowie. Chcą jak najczęściej wykorzystywać nowoczesne aplikacje ułatwiające naukę. Jedną z nich jest ,,wirtualna tablica", czyli padlet. Służy do gromadzenia w jednym miejscu materiału określonego przez prowadzącego nauczyciela.

        Uczniowie klasy V wspólnie z nauczycielką języka polskiego stworzyli ,,wirtualną tablicę", na której umieścili zdjęcia plakatów promujących czytanie książek. Link do padletu:
      https://pl.padlet.com/ewalegowik67/cnlpio01x5krrrhw

      Zapraszamy do obejrzenia !

     • #challenge matematyczny

      01.07.2020

      Matematyka - nazwana została królową nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Wpłynęła w dużym stopniu na ukształtowanie świata, w którym żyjemy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia.

      Podczas nauczania zdalnego dzieci klas V-VIII podjęły wyzwanie (#challenge matematyczny). Zadaniem ucziów było zaprezentowanie tematu: ,,Ja pośród matematyki" w formie fotografii. Jednym słowem - dzieci musiały odpowiedzieć sobie na pytanie z czym kojarzy im się matematyka.
      Dlaczego takie pytanie? - forma zadania była krótką analizą kilkumiesięcznej nauki zdalnej. Celem zadania było uświadomienie dzieciom, że nauka matematyki to nie okrutny obowiązek, ale przede wszystkim fascynaująca przygoda. 

      Interpretacje uczniów były bardzo różnorodne - w niektórych przypadkach zostały przedstawione miejsca pracy, biurka na których panuje porządek, na innych chaos. Kiedy jedni stawali na rękach, aby osiągnąć sukces - inni uczyli się na świeżym powietrzu. Pozostali uczniowie pokazali jakie treści czerpią z nauki matematyki. 
      Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2020

      01.07.2020

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, tegoroczny konkurs ,,Kangur Matematyczny 2020" został przeprowadzony drogą internetową, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II SP uzyskali w kategorii Żaczek następujące osiągnięcia:

      Eryk Kręciwilk - wynik bardzo dobry
      Dominik Płaska - wynik bardzo dobry

      Bartłomiej Drogosz - wyróżnienie

      Cieszymy się z sukcesu chłopaków i serdecznie gratulujemy!
      Wszystkich uczniów zachęcamy do podejmowania konkursowych wyzwań w następnym roku szkolnym.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
    • spwidzow@gmail.com
    • +48 34 320 28 08
    • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
    • spwidzow@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx