• Godziny pracy biblioteki szkolnej:

wtorek 10:30 - 12:30

środa 11:30 - 12:30

czwartek 10:30 - 11:30

Nauczyciel biblioteki: Renata Dryjka

Zamknięcie bibliotek, szkół, a więc i bibliotek szkolnych, uniwersytetów, praca zdalna, edukacja domowa- to efekt działań podejmowanych przez rząd, które mają zapobiec epidemii związanej z rozwojem koronawirusa COVID-19. Pozostanie w domu jest koniecznością. Warto w tym czasie nadrobić zaległości książkowe i zachęcić dzieci do czytania. Jak zdobyć książki bez wychodzenia z domu? Są dostępne księgarnie internetowe( np. Funfel, Tajfuny), w których znajdziemy autorski wybór najciekawszych tytułów dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Można też skorzystać z bezpłatnych bibliotek cyfrowych, np.:WolneLektury.pl, Lektury.gov.pl, Polona, Wikiźródła, Ibuk.pl. W zbiorach znajdują się lektury szkolne, zbiory poezji, bajki, baśnie, albumy, biografie, opracowania naukowe. Książki można czytać online lub pobrać na komputer czy urządzenie mobilne w różnych formatach.

,,Kto czyta książki, żyje podwójnie"- może warto sprawdzić, czy tak jest naprawdę.

Informacja: Informacja_dla_rodzicow.pdf

Kiermasz książek

W bibliotece szkolnej odbywa się kiermasz książek dla najmłodszych (kolorowanki, bajeczki, książeczki z naklejkami) oraz dla starszych uczniów (powieści obyczajowe, przygodowe, testy dla ósmoklasistów z j.polskiego, matematyki i j. angielskiego). Ceny bardzo atrakcyjne. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!