• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   SOLIDARNI Z UKRAINĄ

   28.03.2022 12:06
   Szkolny Klub Wolontariatu oraz OSP w Widzowie w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy przystąpił do akcji pomocy. W dniach 28.02.- 04.03. 2022r. odbyła się w Szkole Podstawowej i OSP w Widzowie zbiórka materialna ( artykuły spożywcze, artykuły medyczne i pierwszej pomocy, artykuły pierwszej potrzeby ) na rzecz ludności ukraińskiej. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zapał, malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy i strażaków, pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. W sobotę 05.03.2022r. wszystkie dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Spot Radomsko, które współpracuje z Klubem Ukraińskim w Krakowie - Fundacja Zustricz. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, mieszkańcom Widzowa oraz Przedszkolu w Widzowie, którzy tak ogromnie zaangażowali się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu !
   W poniższym linku znajdują się podziekowania dla mieszkańców Widzowa od Spotted: Radomsko
   https://www.facebook.com/538917989476381/posts/5268608933173906/
  • FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

   26.03.2022 12:15
   W niedzielę 30.01.2022r. wolontariusze z klasy VII naszej szkoły brali udział w kwestowaniu na rzecz 30 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bardzo trudne warunki pogodowe, porywisty wiatr, intensywne opady deszczu i niska temperatura nie zatrzymały naszych uczniów, którzy stwierdzili, że każda pogoda jest dobra na to, żeby pomagać. Dzięki hojności mieszkańców Widzowa i Widzówka wolontariusze naszej szkoły wspomogli fundację w kwocie 2155.07 złotych. Serdecznie dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie!
  • RAZEM NA ŚWIĘTA 2021

   RAZEM NA ŚWIĘTA 2021

   26.03.2022 12:00
   W grudniu ubiegłego roku po raz kolejny nasza szkoła dołączyła do akcji MEN ,,Razem na Święta", celem której jest zachęcanie uczniów do niesienia pomocy innym. Założeniem akcji jest również budowanie wspólnot i umacnianie więzi międzypokoleniowych. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów o ponowne włączenie się do tej akcji, oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, korzenne wypieki, które przez wolontariuszy zostały ładnie spakowane. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa i Widzówka, na twarzach których można było zobaczyć radość i uśmiech. Ze względu na stan epidemii działania w ramach tej akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy 🙂
  • ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2021

   ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2021

   26.03.2022 11:45
   W listopadzie ubiegłego roku Szkolny Klub Wolontariatu tradycyjnie wziął udział w akcji,, Zostań Świętym Mikołajem " na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Przystępując do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, słodyczy uczniowie ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali w pudła, które dostarczono do Fundacji ,,Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci". Za okazaną pomoc wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy!
  • AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

   AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

   27.10.2021 20:17
   W październiku br. ponownie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” pn.: „Święty Mikołaj na Kresach”. Pragniemy wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy i artykułów szkolnych. Nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że w tym trudnym okresie, dzielenie się z bliźnimi jest nadal podstawową wartością.
   Szkolny Klub Wolontariatu
   wraz z opiekunem
   Panią Agnieszką Kuźnicką
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx