• AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

   AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

   27.10.2021 20:17
   W październiku br. ponownie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” pn.: „Święty Mikołaj na Kresach”. Pragniemy wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy i artykułów szkolnych. Nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że w tym trudnym okresie, dzielenie się z bliźnimi jest nadal podstawową wartością.
   Szkolny Klub Wolontariatu
   wraz z opiekunem
   Panią Agnieszką Kuźnicką
  • AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SERDUSZKA ALEKSA FILIPOWSKIEGO

   AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SERDUSZKA ALEKSA FILIPOWSKIEGO

   16.04.2021 18:27
   "Kiedy pomagamy
   innym, pomagamy sobie,
   ponieważ wszelkie dobro,
   które dajemy, zatacza koło
   i wraca do Nas"
    
   Klub Wolontariatu Szkoły Podstawowej w Widzowie w niedzielę 21.02.2021r. włączył się w zbiórkę charytatywną na rzecz serduszka Olusia. O pomoc poprosił także mieszkańców Widzowa i Widzówka. Tym, którzy wsparli akcję, wręczono własnoręcznie upieczone przez wolontariuszki i pięknie opakowane muffinki. Dzięki hojności mieszkańców zebraliśmy kwotę 2150 złotych, która została przesłana na konto Fundacji Siepomaga. Wszystkim tym , którzy wsparli akcję dziękujemy za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość. Wierzymy ,że bezinteresownie okazane dobro zawsze powraca!
   Szkolny Klub Wolontariatu
   wraz z opiekunem
   Panią Agnieszką Kuźnicką
  • "Razem na Święta" 2020

   "Razem na Święta" 2020

   29.01.2021 16:01

   W grudniu ubiegłego roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów, by włączyli się w tę akcję i razem postarali się o bezinteresowne zrobienie czegoś dobrego w tym trudnym czasie. Oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, pięknie ozdobione, korzenne wypieki. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa oraz Widzówka. Wspaniale było zobaczyć ich radość i uśmiech na twarzy. Ze względu na stan epidemii działania w ramach tej akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

   Każdemu, kto pomagając, okazał wielkie serce, bardzo dziękujemy, jesteśmy przekonani, że dobro czynione powraca.....

    

    

   Szkolny Klub Wolontariatu

                                                                        wraz z opiekunem

   Panią Agnieszką Kuźnicką

  • Zostań Świętym Mikołajem

   Zostań Świętym Mikołajem

   28.01.2021 15:24

   W listopadzie ubiegłego roku Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział

   w akcji „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz dzieci Hospicjum Dziecięcego

   w Częstochowie. Uczniowie naszej szkoły, pomimo panującej sytuacji związanej

   z pandemią, bardzo chętnie przystąpili do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, zabawek i słodyczy. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali i dostarczyli do Fundacji Częstochowskie Hospicjum Dla Dzieci.

   Za wielki dar serca, okazaną pomoc i wsparcie naszej zbiórki serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym koleżankom, kolegom, rodzicom i wychowawcom.

    

    

   Szkolny Klub Wolontariatu

   wraz z opiekunem

   Panią Agnieszką Kuźnicką

    

  • Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

   Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

   29.01.2021 16:03

      W imieniu obdarowanej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki 2020.

      Idea tej ogólnopolskiej akcji opiera się na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z Rodzin należących do programu i pełni zapału oraz nadziei przystąpiliśmy do spełniania marzeń naszych bliźnich o godnym życiu i lepszym jutrze. W przygotowanie paczki zaangażowała się niemal cała społeczność lokalna, powstał piękny łańcuszek Ludzi o Wielkich Sercach. Dziękujemy Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom, Pani Wójt i Pracownikom Urzędu Gminy w Kruszynie, Radnym Rady Gminy Kruszyna, Przedsiębiorcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty oraz Mieszkańcom za wsparcie akcji w postaci środków finansowych i darów rzeczowych. Zebrana kwota pieniężna w wysokości 3 064 zł pozwoliła na zakup: lodówko – zamrażarki, 1 tony węgla, 2 kompletów ciepłej pościeli ( kołdry + poduszki), bielizny i odzieży męskiej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki Państwa wspaniałomyślności, Rodzina otrzymała również drewno opałowe, lepik dekarski, sporą ilość żywności trwałej i chemii gospodarczej, a także spełniło się jej ciche marzenie o… świątecznej choince. Tym samym zrealizowaliśmy w pełni ideę akcji, którą jest przygotowanie paczki, będącej darem serca i trafiającej prosto w serce drugiego człowieka. Prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów, trafiły do Rodziny podczas Paczkowego Weekendu Cudów ( 12 – 13 XII br). Obdarowani byli radośnie zaskoczeni. Życzymy Im zdrowia i powodzenia, a wszystkim Darczyńcom, tego, by dobro okazane drugiemu człowiekowi wróciło w dwójnasób.

    

                                                                               Agnieszka Dróżdż

   Agnieszka Włodarczyk - Peszke

 • Galeria zdjęć

   brak danych
  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna
   • spwidzow@gmail.com