Strona główna
Poznajemy świat zawodów – wizyta mechanika samochodowego i higienistki stomatologicznej w klasie I
- 24.06.2026
- 7
W ramach działań związanych z orientacją zawodową uczniowie klasy I mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym spotkaniu z przedstawicielami dwóch interesujących zawodów – mechanikiem samochodowym oraz higienistką stomatologiczną.
Celem spotkania było przybliżenie dzieciom specyfiki różnych profesji, rozwijanie zainteresowań oraz kształtowanie szacunku do pracy wykonywanej przez innych ludzi. Pierwszoklasiści z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści gości o ich codziennych obowiązkach, potrzebnych umiejętnościach oraz narzędziach wykorzystywanych w pracy.
- Poznajemy świat zawodów – wizyta mechanika samochodowego i higienistki stomatologicznej w klasie I: Czytaj więcej
Bliskie spotkanie z pszczołami – wizyta w Pasiece Edukacyjnej Widzówek
- 19.06.2026
- 15
18 czerwca uczniowie klasy drugiej naszej szkoły udali się z wizytą do Pasieki Edukacyjnej Widzówek. Była to wyjątkowa okazja do poznania fascynującego świata pszczół oraz pracy pszczelarza. Zajęcia połączyły naukę z praktycznym działaniem, dostarczając dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i cennych doświadczeń.
- Bliskie spotkanie z pszczołami – wizyta w Pasiece Edukacyjnej Widzówek: Czytaj więcej
Wizyta klasy II w Gminnej Bibliotece w Kruszynie – Filii w Widzowie
- 19.06.2026
- 8
12 czerwca uczniowie klasy II mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji czytelniczej podczas wizyty w Gminnej Bibliotece w Kruszynie – Filii w Widzowie. Spotkanie było doskonałą okazją do poznania funkcjonowania biblioteki oraz pracy bibliotekarza, a także do rozwijania zainteresowań czytelniczych.
- Wizyta klasy II w Gminnej Bibliotece w Kruszynie – Filii w Widzowie: Czytaj więcej
Sukces wokalny naszej uczennicy! Karina Płaska z wyróżnieniem!
- 13.06.2026
Z dumą informujemy, że nasza uczennica, Karina Płaska, odniosła sukces w Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu”. Karina zaprezentowała utwór „Tyle dobrego zawdzięczam Tobie, Panie”, a jej poruszający i dojrzały występ zyskał uznanie jurorów, którzy nagrodzili ją wyróżnieniem.
Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie, tym bardziej cieszy nas, że talent i praca Kariny zostały dostrzeżone na szczeblu powiatowym. Przepiękna interpretacja pieśni przyniosła mnóstwo wzruszeń i radości wszystkim słuchaczom.
Karino, serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy Ci kolejnych, tak wspaniałych osiągnięć na muzycznej scenie! Niech Twój głos zawsze niesie ze sobą tyle pięknych emocji.
Brawo!- Sukces wokalny naszej uczennicy! Karina Płaska z wyróżnieniem! : Czytaj więcej
ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT
- 11.06.2026
Nasza szkoła włącza się w zbiórkę karmy na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach. Zbiórka zorganizowana jest przez Stowarzyszenie Bank Dobrej Karmy przy współpracy z Polskim Centrum Dogoterapii.
Zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji zbiórki Banku Dobrej Karmy na rzecz psów i kotów w Schroniskach.
- ZBIÓRKA KARMY DLA ZWIERZĄT: Czytaj więcej
Podsumowanie akcji „Dzień Dziecka dla podopiecznych Hospicjum”
- 11.06.2026
- 6
„Najlepszym sposobem na rozweselenie siebie jest próba rozweselenia kogoś innego” – te słowa Marka Twaina przyświecały naszej szkolnej społeczności przez ostatnie tygodnie. Z ogromną radością i wzruszeniem podsumowujemy akcję charytatywną „Dzień Dziecka dla dzieci z Hospicjum”, zorganizowaną przy wsparciu Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej
- Podsumowanie akcji „Dzień Dziecka dla podopiecznych Hospicjum”: Czytaj więcej
Sukces ekologiczny! Podsumowanie akcji ,,WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI “
- 08.06.2026
Nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że los planety nie jest jej obojętny. W minionym miesiącu odbyła się ogólnopolska akcja zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.
Kilogramy elektroodpadów uratowane przed wysypiskiem
Miejsce zbiórki szybko zapełniło się niesprawnym sprzętem. Uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz mieszkańcy okolicy przynosili to, co zalegało w ich domach, piwnicach i garażach. Wspólnymi siłami zebraliśmy 1,345 kg odpadów, które zamiast trafić na zwykłe wysypisko, zostaną teraz poddane bezpiecznemu recyklingowi.
- Sukces ekologiczny! Podsumowanie akcji ,,WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI “: Czytaj więcej
Ratujemy i Uczymy Ratować – rok pełen cennych doświadczeń
- 05.06.2026
- 7
W roku szkolnym uczniowie klas I–III uczestniczyli w zajęciach realizowanych w ramach programu RUR – Ratujemy i Uczymy Ratować, którego celem jest kształtowanie umiejętności udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Zajęcia były prowadzone zarówno w pierwszym, jak i w drugim semestrze. Podczas spotkań uczniowie zdobywali wiedzę i praktyczne umiejętności niezbędne do właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
- Ratujemy i Uczymy Ratować – rok pełen cennych doświadczeń: Czytaj więcej
„Giga Laurka dla Strażników Lasów”
- 19.06.2026
Uczniowie klas 1–3 naszej szkoły po raz drugi uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji „Giga Laurka dla Strażników Lasów, która w tym roku odbyła się już po raz piąty. Inicjatywa ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych wśród najmłodszych oraz zwrócenie uwagi na niezwykle ważną rolę osób dbających o polskie lasy.
- „Giga Laurka dla Strażników Lasów”: Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Widzowie za nami!
- 02.06.2026
- 116
Dzień Dziecka w naszym zespole upłynął pod znakiem radości, uśmiechu i wspólnej zabawy. Na naszych przedszkolaków i uczniów czekało mnóstwo atrakcji – dmuchańce, strzelanie z łuków, pokaz akrobatyczny, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, wata cukrowa, popcorn, bańki mydlane oraz wyczekiwane przez wszystkich Piana Party. 🎯🤸🎨🍿🫧🎉
- Dzień Dziecka w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Widzowie za nami! : Czytaj więcej
Sukces w V Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Idzie wiosna polami, lasami”
- 23.06.2026
Z ogromną radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły odnieśli sukces w V Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Idzie wiosna polami, lasami”, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Świętego Huberta w Krasicach.
I miejsce zdobyła Maja Dyksy z klasy I,
II miejsce zajął Szymon Postawa z klasy II.
- Sukces w V Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Idzie wiosna polami, lasami”: Czytaj więcej
Wielki sukces naszych uczniów w Międzygminnym Konkursie Plastycznym
- 29.05.2026
- 1
Z ogromną radością informujemy o sukcesie trojga uczniów naszej szkoły z klas I–III, którzy zdobyli I miejsce w Międzygminnym Konkursie Plastycznym „Można inaczej – sposoby spędzania wolnego czasu w sposób aktywny”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową Fundacji „Elementarz” w Jackowie.
- Wielki sukces naszych uczniów w Międzygminnym Konkursie Plastycznym: Czytaj więcej
Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Wokalnym
- 29.05.2026
8 maja 2026 roku uczennice naszej szkoły z klas I–III: Zuzanna Kokoszczyk, Alicja Bugara, Maja Dyksy oraz Zuzanna Jaskórzyńska wzięły udział w Powiatowym Konkursie Wokalnym „W barwach i dźwiękach rodziny”, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borownie.
Nasze uczennice z wielkim zaangażowaniem i pasją zaprezentowały swoje talenty wokalne, dostarczając wszystkim wielu pięknych emocji.
- Sukces naszych uczennic w Powiatowym Konkursie Wokalnym: Czytaj więcej
Konkurs plastyczny „Każda kropla się liczy”
- 25.05.2026
W związku z realizacją przez Gmina Kruszyna projektu ekologicznego pn.„Rozwój gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Kruszyna poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jacków i Widzów oraz budowę sieci wodociągowej w miejscowości Lgota Mała”, finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym „Każda kropla się liczy”.
- Konkurs plastyczny „Każda kropla się liczy”: Czytaj więcej
„Totus Tuus” – Wspólnie świętowaliśmy Dzień Patrona w naszej szkole
- 19.05.2026
- 29
19 maja 2026 roku był dniem szczególnym dla całej społeczności Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II. Biało-żółte flagi, galowe stroje i atmosfera pełna radości towarzyszyły nam podczas obchodów Dnia Patrona. Był to czas modlitwy, refleksji, ale także wspólnej zabawy, która zjednoczyła uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
- „Totus Tuus” – Wspólnie świętowaliśmy Dzień Patrona w naszej szkole: Czytaj więcej
Z wizytą w „Zagrodzie Stefanówka”
- 18.05.2026
- 8
8 maja uczniowie klas 1–3 uczestniczyli w wyjątkowej wycieczce edukacyjnej do Agroturystycznego Gospodarstwa Rolnego „Zagroda Stefanówka” w Szarlejce. Wyjazd dostarczył dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń oraz pozwolił im lepiej poznać życie na wsi i pracę rolnika.
Podczas pobytu uczniowie uczestniczyli w darmowych warsztatach robienia sera, dzięki którym mogli zobaczyć, jak powstają produkty mleczne oraz jak wygląda proces ich przygotowania. Zrobiony własnoręcznie ser mogli następnie skosztować. Była to ciekawa i praktyczna lekcja pokazująca dzieciom drogę produktów „od pola do stołu”.
- Z wizytą w „Zagrodzie Stefanówka”: Czytaj więcej
Konkurs Wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II
- 13.05.2026
- Konkurs Wiedzy o Ojcu Św. Janie Pawle II: Czytaj więcej
Kolejny sukces naszej uczennicy
- 18.05.2026
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły – Emilia Lis – została wyróżniona w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym „Projektuję okładkę książki. Sportowy styl życia”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem i był okazją do rozwijania talentów plastycznych, kreatywności oraz promowania idei aktywnego, sportowego stylu życia.
- Kolejny sukces naszej uczennicy: Czytaj więcej
Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
- 03.05.2026
- 4
Wspaniały sukces naszej uczennicy - Amelii Rak!
Wczoraj 29 maja odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2025/2026 dla szkół z rejonu Delegatury w Częstochowie Kuratorium Oświaty w Katowicach . Uroczystość miała miejsce w Sali Teatralnej IV Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza, przy AL.NMP 56 w Częstochowie.
- Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych: Czytaj więcej
Niebieskie Igrzyska w naszej szkole
- 30.04.2026
- 32
W ostatnich dniach przedszkolaki oraz uczniowie klas 1–5 naszej szkoły wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu – Niebieskich Igrzyskach. Była to nie tylko okazja do wspólnej zabawy, ale przede wszystkim ważna lekcja empatii, zrozumienia i współpracy. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, aby zwrócić uwagę na potrzeby i codzienne wyzwania osób w spektrum autyzmu. Była to już druga edycja tej akcji w naszej szkole.
- Niebieskie Igrzyska w naszej szkole: Czytaj więcej
