• Wirtualna adopcja koali!

• 14.02.2020 20:14
      • Uczniowie naszej szkoły poruszeni wydarzeniami w Austalii, którą spustoszyły ogromne pożary i w ich wyniku zginęło już pół miliarda zwierząt, zdecydowali się na piękny gest i postanowili wirtualnie zaadoptować koalę, poszkodowanego w pożarze australijskich lasów. Wspólnie wybrali Paula, który został poparzony w listopadzie minionego roku na terenie rezerwatu przyrody Lake Innes we wschodniej części Australii. Trafił na szczęście do szpitala dla koali w Port Macqurie. Jego stan był ciężki miał poparzone łapy i około 90 procent ciała, był też bardzo odwodniony. Szkolny Klub Wolontariatu w zawrotnym tempie przeprowadził wśród koleżanek i kolegów zbiórkę pieniędzy na adopcję Paula. Na jego roczne leczenie wpłacili 40 dolarów i otrzymali mailem certyfikat, potwierdzający adopcję z wizerunkiem podopiecznego.
        Dziękujemy i cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką wrażliwością i empatią oraz pokazali, że nie jest im obojętny los cierpiących zwierząt.

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem p.Agnieszką Kuźnicką