• Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

• 29.01.2021 16:03
      •    W imieniu obdarowanej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki 2020.

Idea tej ogólnopolskiej akcji opiera się na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z Rodzin należących do programu i pełni zapału oraz nadziei przystąpiliśmy do spełniania marzeń naszych bliźnich o godnym życiu i lepszym jutrze. W przygotowanie paczki zaangażowała się niemal cała społeczność lokalna, powstał piękny łańcuszek Ludzi o Wielkich Sercach. Dziękujemy Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom, Pani Wójt i Pracownikom Urzędu Gminy w Kruszynie, Radnym Rady Gminy Kruszyna, Przedsiębiorcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty oraz Mieszkańcom za wsparcie akcji w postaci środków finansowych i darów rzeczowych. Zebrana kwota pieniężna w wysokości 3 064 zł pozwoliła na zakup: lodówko – zamrażarki, 1 tony węgla, 2 kompletów ciepłej pościeli ( kołdry + poduszki), bielizny i odzieży męskiej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki Państwa wspaniałomyślności, Rodzina otrzymała również drewno opałowe, lepik dekarski, sporą ilość żywności trwałej i chemii gospodarczej, a także spełniło się jej ciche marzenie o… świątecznej choince. Tym samym zrealizowaliśmy w pełni ideę akcji, którą jest przygotowanie paczki, będącej darem serca i trafiającej prosto w serce drugiego człowieka. Prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów, trafiły do Rodziny podczas Paczkowego Weekendu Cudów ( 12 – 13 XII br). Obdarowani byli radośnie zaskoczeni. Życzymy Im zdrowia i powodzenia, a wszystkim Darczyńcom, tego, by dobro okazane drugiemu człowiekowi wróciło w dwójnasób.

Agnieszka Dróżdż

Agnieszka Włodarczyk - Peszke