• OGŁOSZENIE!

31.01.2020

Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie organizuje jednodniową wycieczkę do Oświęcimia – Pszczyny w następujących proponowanych terminach: 28, 29 lub 30 kwietnia 2020r. Zapraszamy  uczniów klas VII ,VIII, rodziców oraz mieszkańców Widzowa. W programie wycieczki: zwiedzanie obozu Auschwitz – Birkenau (ok. 3 godz.) oraz Muzeum Zamkowego  w Pszczynie.

Koszt wycieczki wynosi 150 złotych. W cenie: przejazd autokarem, bilety wstępu, ubezpieczenie, opieka pilota wycieczki.

Uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do p. Agnieszki Kuźnickiej lub wychowawców, a pozostałe chętne osoby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami  34 320 28 08, 668 032 033.

Serdecznie zapraszamy!

• Orszak Trzech Króli

07.01.2020

6 stycznia po raz kolejny ulicami Widzowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Korowód wiodła betlejemska gwiazda, za którą na ustrojonym wozie podążali trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem. Za nimi dumnie kroczyli uczniowie naszej szkoły- aktorzy poszczególnych inscenizacji oraz pozostali uczestnicy orszaku trzymający w rękach kolorowe balony. Kolor czerwony symbolizował króla Europy- Kacpra, kolor zielony- króla Azji-Melchiora, natomiast kolor niebieski- króla Afryki-Baltazara.

Korowód wzbogacały inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Aleksandry Kołaczkowskiej, Agnieszki Kuźnickiej i Justyny Milejskiej-Cień.

Uczniowie zaprezentowali: taniec aniołów, radość pasterzy z narodzenia dzieciątka, walkę dobra ze złem.

Orszak dotarł do kościoła, w którym przed obliczem narodzonego Jezusa trzej królowie złożyli dary: mirrę, kadzidło i złoto.

• eTwinning Label dla projektu Musik-mein Hobby

06.01.2020

eTwinning Label  to certyfikat przyznawany szkole za przystąpienie do programu eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII rozpoczęli współpracę nad projektem pt. Musik-mein Hobby. Projekt został zarejestrowany w Krajowym Biurze eTwinning Polska i otrzymał pozytywną opinię. Współpraca odbywa się na platformie TwinSpace, na której uczniowie poznają siebie wzajemnie, relacjonują swoje zainteresowania i wymieniają się swoimi upodobaniami muzycznymi.

Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów, którzy odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności XXI wieku. W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia. Uczniowie klasy VII prezentują szeroki wachlarz zainteresowań, są zmotywowani do praktycznej nauki języka niemieckiego i do innowacyjnego sposobu  prezentowania swoich umiejętności językowych; jako zespół klasowy posiadają potencjał, który pozwoli im odnieść sukces w tym przedsięwzięciu.

Uczniowie znają kryteria sukcesu w projekcie, ponieważ mają jasno określone cele, a są to: udzielanie podstawowych informacji o sobie w języku niemieckim (dane osobowe i zainteresowania), poznanie popularnych utworów muzycznych z krajów niemieckojęzycznych, nagranie covera niemieckiego utworu, posługiwanie  się technologiami ICT i współpraca w grupie.

Projekt trwa od 30 listopada 2019 do 31 marca 2020. Efektami końcowymi będą: prezentacja multimedialna, filmiki o zainteresowaniach uczniów i nagranie piosenki przez każdą grupę projektową.  Założycielem i opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Pochwat.

04.01.2020

20 grudnia to dzień na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W ten dzień uczniowie spotkali się przy wigilijnych stołach w zaciszu swoich klas, w trakcie których wraz z wychowawcami śpiewali kolędy i składali sobie życzenia.

,,Uwierz w Święta" to hasło pod którym kryje się historia tegorocznych jasełek w wykonaniu uczniów klas VII i VIII.

Przedstawienie „Uwierz w święta” to nowoczesna wersja tradycyjnych jasełek. Nasi aktorzy wcielili się m.in. w rolę gwiazdy betlejemskiej, która rozpadła się na trzy kawałki, Maryi i Józefa, biznesmenów i policjantów. Mieliśmy również rodzinę, która przy stole wigilijnym oczekiwała na "pierszą gwiazdkę", aby rozpocząć wieczerzę wigilijną.

Przedstawienie miało nam przypomnieć jakie powinny być rodzinne święta, że nie powinniśmy zapominać o rodzinie, najbliższych i cieszyć się że  wspólnie spędzonego czasu.

Uroku przedstawianym scenom dodał udział  aniołków- uczennic z klasy V, które odśpiewały kolędy i pastorałki wprowadzając nas w magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.