• Piłkarze pierwszej drużyny RKS Raków Częstochowa w Widzowie

      17.02.2020

      W czwartek 13 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Widzowie mieli przyjemność gościć piłkarzy Rakowa Częstochowa - Kamila Piątkowskiego i Bryana Nouviera. Głownym celem spotkania, które odbyło się w sali OSP w Widzowie było promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Podczas spotkania każdy z uczniów mógł zadać pytanie, uzyskać wymarzony autograf, jak również otrzymać pamiątkowy kalendarz i wizytówkę swojego ulubionego piłkarza Rakowa. Piłkarze opowiadali o swoich pierwszych krokach stawianych na boisku, o tym jak wygląda ich codzienny dzień lub tydzień treningowy.

      Spotkanie to odbyło się dzięki współpracy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia-Unia Widzów, który jest klubem partnerskim Akademii RKS Raków Częstochowa.

     • 11 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

      16.02.2020

      Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Więcej informacji: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

      Dzień Bezpiecznego Internetu odbywał się pod hasłem Działajmy razem!

      W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dot. bezpieczeństwa w sieci. Dzieci z klas I-III bardzo chętnie współpracowały podczas zajęć, na których miały okazję poznać zalety i wady Internetu. Podczas zajęć dzieci kolorowały obrazki, na których były przedstawione zasady bezpieczeństwa w sieci.

      Starsi uczniowie z klas V-VI i VII-VIII mieli za zadanie samodzielnie wypisać korzyści i zagrożenia, których mogą doświadczyć podczas codziennego korzystania z Internetu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali podczas zajęć – tworząc przy tym bardzo treściwe plansze, na których zapisali wiele przykładów.

      Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się bezpiecznie w Internecie. Pogadanka została poparta przykładami, zostały zaprezentowane animowane filmy, na których dzieci mogły zaobserwować błędne zachowania w Internecie. Podczas rozmów mieliśmy okazję wyjaśnić dzieciom jakie poprawne zachowania powinny przejawiać podczas pojawiających się zagrożeń.

      Dodatkową inicjatywą ogłoszoną przez nauczycieli było przygotowanie na ten dzień plakatów przez dzieci o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Natomiast po przeprowadzonych zajęciach każdy z uczniów mógł wziąć udział w teście wiedzy online o bezpieczeństwie w Internecie.

      Tegoroczną akcję DBI przeprowadzili: Arleta Łąpieś i Karol Dróżdż.

       

     • Góralski Bal Karnawałowy

      13.02.2020

      4 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy na góralską nutę. Zabawę poprowadziły Panie animatorki z “Alee Frajdy”.  Najmłodsi uczniowie poprzebierali się w piękne stroje, u dziewczynek przeważały stroje góralek I księżniczek a u chłopców -superbohaterów. Jedną z niespodzianek przygotowanych na bal była wizyta sympatycznej żółtej posaci – Minionka, wszystkie dzieci zatańczyły  z nim do piosenki YMCA  oraz pozowały do zdjęć. W zabawach brali udział także uczniowie starszych klas I wcale się tego nie wstydzili. Dla uczniów przygotowany został również słodki poczęstunek.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

     • Zimowy obóz sportowy

      21.02.2020

           Najlepszą formą wypoczynku jest aktywny wypoczynek, wiedzą o tym ci uczniowie, którzy byli uczestnikami wyjazdu na zimowy obóz sportowy do Murzasichle w pierwszym tygodniu ferii.

      Uczniowie pod opieką nauczycieli: Justyny Milejskiej-Cień i Marka Smolińskiego mogli poznawać piękno przyrody tatrzańskiej, doskonalić umiejętność jazdy na nartach i łyżwach oraz spróbować szaleńczej jazdy na snowtubingu.

      Murzasichle to miejscowość turystyczna u podnóża Tatr, w kotlinie między Gubałówką a masywem Giewontu. Swym urokiem zachwyca o każdej porze roku. Odznacza się bogactwem przyrody i umiejętnością łączenia tradycji folkloru podhalańskiego z walorami nowoczesnej miejscowości.

      Uczestnicy wyjazdu aktywnie spędzali czas na stoku i lodowisku, doskonaląc swoje umiejętności narciarsko-łyżwiarskie, natomiast wieczorami mogli zregenerować swoje siły, korzystając z basenu.

      Jednym z punktów programu wyjazdu była wycieczka do Zakopanego, w czasie której odwiedziliśmy słynne Krupówki i wjechaliśmy na Gubałówkę.

      Byliśmy również w Termach Podhalańskich, które okazały się dla uczniów nie lada atrakcją.

                  Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o kolejne nowe doświadczenia.

       

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "CHOINKA ŚWIĄTECZNA"

      16.02.2020

      Mam przyjemność poinformować że uczennica naszej szkoły Aleksandra Postawa zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "CHOINKA ŚWIĄTECZNA".

       Organizatorem  konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie.

       Na konkurs wpłynęło 589 prac ze 107 szkół i placówek. Komisja Konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, dwie sale zapełnione przepięknymi pracami wprowadzały w świąteczny nastrój, a jednocześnie sprawiały, że wybór był bardzo trudny.

      Organizator Konkursu powołał profesjonalne Jury, które podjęło się tego zadania. Przewodnicząca Jury :

      - dr Marzena Bogus Spyra – wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, plastyk, arteterapeuta, metodyk, pedagog, historyk wychowania.,

      Członkowie:

      - Sylwia Kurcab – nauczyciel konsultant, metodyk nauczania plastyki Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie,

      - Sylwia Szczygłowska – dyrektor, nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 27 w Częstochowie,

      - Magdalena Olejnik – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie,

      - Ludmiła Langier – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 25 w Częstochowie, współorganizator konkursu (sekretarz Komisji).

      Jury oceniało prace pod kątem samodzielnego wykonania, doboru materiałów i estetyki kolorystycznej. Podkreślono duże zaangażowanie uczestników i wyjątkową dbałość o szczegóły.

      Po uzyskaniu akceptacji Śląskiego Kuratora Oświaty i wpisaniu konkursu na listę konkursów kuratoryjnych uczestnik może uzyskać 3 punkty za zajęcie pierwszego miejsca, które zostaną wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (jako szczególne osiągnięcia). 

      Gratulujemy!

     • Na te zawody będzie największe zapotrzebowanie

      05.02.2020

      Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę zawodów, które będą najbardziej potrzebne na rynku krajowym i w poszczególnych  województwach. Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 24 zawodów, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy. Ponadto w załączniku do obwieszczenia znajdują się najbardziej pożądane zawody w poszczególnych województwach.

      W zakładce DORADZTWO ZAWODOWE znajduje się pełny wykaz tychże zawodów w ujęciu krajowym i wojewódzkim. Zachęcam do zapoznania się z treścią dokumentu zwłaszcza tych uczniów, którzy swoją ścieżkę kariery wiążą ze szkolnictwem branżowym.

      Doradca zawodowy – Ewa Kosińska  

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
    • spwidzow@gmail.com
    • +48 34 320 28 08
    • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
    • spwidzow@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx