• Informacja dla rodziców

20.03.2020

Informacja dla rodziców w związku z rekrutacją do przedszkola i klasy I  na rok szkolny 2020/2021

Szanowni Rodzice,

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną oraz ograniczeniem związanym z niebezpieczeństwem zarażenia się koronawirusem COVID 19 informujemy, że  terminy rekrutacji nie ulegną zmianie i kolejne etapy będą przeprowadzone zgodnie z harmonogramem, określonym Zarządzeniem Nr 7/2020 Wójta Gminy Kruszyna z dnia 20 stycznia 2020r. Zmianie ulega jedynie sposób pobierania i przesyłania dokumentów rekrutacyjnych.
            Dokumenty (wnioski, oświadczenia) pobrać należy ze strony przedszkola lub szkoły, a następnie  przesłać drogą elektroniczną -  e-mailem w formie skanów, fotografii itp. na adres danej placówki.

1. Gminne Przedszkole w Widzowie – gpwidzow@gmail.com
            2. Szkoła Podstawowa w Widzowie – spwidzow@gmail.com

• Specjalnie dla ósmoklasistów

Specjalnie dla ósmoklasistów – pakiety zadań od CKE

Czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych to możliwość powtórzenia materiału. Dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała pakiet zadań powtórkowych, który będzie publikowany codziennie do 25 marca.

Każdy taki zestaw będzie się składał z:

• zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;
            • zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;
            • zadań z języka angielskiego – zorganizowanych według umiejętności.

Zadania będą publikowane codziennie o godz. 9:00 na stronie internetowej www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania – o godz. 15:00. Zachęcamy do korzystania z zadań przygotowanych przez CKE!

14.03.2020

Widzów dn. 13.03.2020 r.

Korzystając z uprzejmości Dyrekcji Szkoły Podstawowej

im. Ojca Św. Jana Pawła II

podaję do wiadomości Parafian Parafii Nawiedzenia NMP w Widzowie

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym i gwałtownie zwiększającą się liczbą osób zakażanych wirusem SARS-CoV-2, odpowiadając także na apele ze strony władz państwowych i samorządowych oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej rekolekcje szkolne i parafialne oraz wszelkie spotkania formacyjne (do bierzmowania) przy Parafii nie odbędą się (do odwołania)!

Osoby chore na jakiekolwiek choroby (przeziębienia, osłabienie, katar, kaszel, podwyższona temperatura  itd.) jak również osoby, które czują obawę przed zarażeniem zachęcam do udziału we mszy św. transmitowanej  na żywo w  TV, radiu lub Internecie. Uczestnicząc we mszy św. transmitowanej na żywo możemy przyjąć komunię św. w sposób duchowy o ile jesteśmy w stanie łaski uświęcającej.

Dla osób, które chcą uczestniczyć w życiu religijnym osobiście msze św., spowiedź św. i inne nabożeństwa są odprawiane wg normalnego porządku w kościele parafialnym.

Osoby obłożnie chore jeśli mają tylko taką potrzebę mogą korzystać z sakramentu chorych, spowiedzi czy komunii św. w domu. Bardzo proszę najbliższych bądź opiekunów o poinformowanie tych osób o takiej możliwości oraz kapłana.

Ks. Proboszcz Zbigniew Jeż

• Szkoła będzie zamknięta!

11.03.2020

Decyzją rządu od czwartku 4,58 mln uczniów z 24 tys. szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji, od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Zamkniętych zostanie także 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego, do których uczęszcza 1,41 mln dzieci. Dotyczy to zarówno placówek publicznych jak i niepublicznych.

Nasza szkoła w związku z tym też będzie zamknięta od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca. W czwartek i piątek, tj.12-13 marca zapewnimy wyłącznie opiekę tym uczniom, których rodzice ze względu na charakter pracy lub sytuację domową muszą mieć czas na zorganizowanie opieki nad swoimi dziećmi w okresie, kiedy szkoła będzie zamknięta.

Uwaga !
            14 dni zawieszenia zajęć to nie jest „okres ferii ani czas wolny”. To czas kwarantanny. Apelujemy o odpowiedzialność!

• Sportowcy z Widzowa na boiskach ekstraklasy

06.03.2020

W dniu 28 lutego 2020 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Widzowie eskortowali piłkarzy na boisko w meczu ekstraklasy Raków Częstochowa - Piast Gliwice. Uczniowie z Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia - Unia Widzów z sekcji piłki nożnej i piłki ręcznej mieli również przyjemność wyprowadzania piłkarzy na boisko w grudniowym meczu Raków - Górnik Zabrze. Oba te spotkania zakończyły się wygraną Rakowa.

Mieszkańcy Widzowa są stałymi bywalcami na meczach ekstraklasy z udziałem Rakowa Częstochowa, na meczu z Cracovią było 50 osób, na meczu z Górnikiem Zabrze - 100 osób, z Legią Warszawa i Piastem Gliwice - po 60 osób. Organizatorem tych wyjazdów i eskorty jest trener Rorat Sylwester. Być może któryś z tych młodych adeptów z eskorty zagra w przyszłości w takich wspaniałych meczach ekstraklasy. Piłka jest nieprzewidywalna więc wszystko może się zdarzyć.