• Dzień Mamy w klasach I – III

      26.05.2020

       26 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Mam, ponieważ obchodzą one swoje święto. Z tej okazji uczniowie klas I-III pragną złożyć wszystkim mamom najpiękniejsze życzenia:  dużo zdrowia, uśmiechu na twarzy, spełnienia najskrytszych marzeń oraz samyh cudownych chwil w życiu. My również dołączamy się do tych życzeń.

      W ramach prezentu dzieci przygotowały własne aranżacje piosenki  “Kocham Cię, Ti amo” oraz stworzyli piękne portrety swoich Mam. Zapraszamy do fotorelcji.

       

       

     • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy

      26.05.2020

            Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8 -15 maja Tydzień Bibliotek – program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania oraz miejsc, w których można wypożyczyć książki, w poprawie jakości życia, edukacji oraz zainteresowania słowem pisanym szerokich kręgów społeczeństwa. 

           Nasi uczniowie również przyłączyli się do tej akcji, wykonując oryginalne zdjęcia z książkami lub przygotowując samodzielnie kolorowe lapbooki, czyli papierowe teczki z notatkami i rysunkami o swoich lekturach. ,,Zasmakowali” w książkach kreatywnie, wykorzystując wyobraźnię. A teraz pora podzielić się efektami, więc jako ,,doradcy smaku” - zapraszamy do galerii!

     • Konsultacje w kl.8 i udostępnienie biblioteki

      25.05.2020

      W oparciu o rozporządzenia MEN z dnia 14 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie z dn. 11 marca 2020 r. i rozporządzenie MEN z dn. 20 marca 2020 r. ustala się konsultacje dla uczniów klasy VIII oraz udostępnienie biblioteki w terminach jak niżej.

      Dryjka Renata- poniedziałek 1330-1500
      Gałkowska-Galas Anita- poniedziałek 1430-1600
      Kowalik Justyna – poniedziałek 1430-1515
      Ks. Z. Jeż- wtorek 800-900
      Kuźnicka Agnieszka- wtorek 1045-1225
      Pochwat Katarzyna - wtorek 1235-1320
      Łąpieś Arleta- środa 1240-1410
      Dróżdż Agnieszka- środa 1240-1505
      Dróżdż Karol - czwartek 855-940
      Rorat Sylwester- poniedziałek 1330 -1430 i piątek 1330 -1430

      Biblioteka :
      Renata Dryjka  - czwartek 12:00 – 15:00
      Ewa Łęgowik – wtorek i środa 8:00 - 9:30

      Harmonogram obowiązuje od 25 maja br. do 7 czerwca br.

      Na konsultacje i do biblioteki uczeń przychodzi we własnej maseczce, a przy wejściu do szkoły dezynfekuje ręce płynem udostępnionym przez szkołę.

     • Światowy Dzień Pszczół

      20.05.2020

      20 maja obchodzony jest ustanowiony przez ONZ Światowy Dzień Pszczół. Dzięki pszczołom mamy nie tylko miód, który jest bardzo smaczny i zdrowy. Pszczoła to niesamowity owad, od którego uzależnione jest pożywienie i życie człowieka. Uczniowie z klas I-III naszej szkoły mają świadomość, jak ważne są to owady. Wiedzą również jakie niebezpieczeństwa czyhają na pszczoły w środowisku naturalnym. Dlatego też uczcili Światowy Dzień Pszczół wykonując prace plastyczne, których bohaterami są te wyjątkowe owady.

     • Dzień Języka Ojczystego

      27.05.2020

            W tym roku Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole okazał się cyfrowym wyzwaniem dla uczniów kl. V-VIII, ponieważ wzięli udział  w konkursie czytelniczym z wykorzystaniem kodów QR. Najpierw musieli odnaleźć ukryte w różnych częściach budynku kolorowe kartki, na których zaszyfrowano cytaty z lektur obowiązkowych. Następnie korzystali ze skanera w telefonie i po odczytaniu fragmentu zapisywali tytuł oraz autora książki. Wspólna wędrówka szkolnymi korytarzami tropem QR kodów stała się okazją do rywalizacji oraz powtórki przed czekającym ósmoklasistów egzaminem. Nagrodą dla spostrzegawczych i wytrwałych były oceny z j.polskiego.

     • WAŻNY KOMUNIKAT! Kangur Matematyczny!

      20.05.2020

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      W związku z powyższym każdy z uczestników konkursu otrzyma od szkolnego koordynatora swój indywidualny LOGIN i HASŁO, dane posłużą do logowania podczas sesji próbnej konkursu oraz podczas sesji konkursowej.
      Bardzo proszę o sprawdzenie swoich skrzynek mailowych - mail został wysłany za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus Synergia.


      Ze względu na inny charakter Konkursu w tym roku, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut.

      Uczestnicy Konkursu proszeni są o zapoznanie się z dokumentem:

      Instrukcja dla uczestnika konkursu (plik PDF)

      Terminarz Konkursu w zależności od kategorii:

     • Wewnątrzszkolny konkurs „Ocalić planetę”

      20.05.2020

      Konkurs ogłoszony został w związku ze Światowym Dniem Pszczół ustanowionym przez ONZ, który obchodzimy 20 maja 2020 roku.

      Termin nadsyłania prac to 24 maj 2020 roku.

      Ogłaszamy konkurs związany z pszczołami. Dokładna informacja została umieszczona też na dzienniku elektronicznym. Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły.Praca może być dowolna wg pomysłu ucznia: plakat, rysunek, film, rzeźba, prezentacja co tylko sobie uczniowie wymyślą. Prace prosimy wysyłać do Pana Dróżdża.Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów roli pszczoły miodnej w środowisku naturalnym  oraz do obserwowania życia pszczół i ich zwyczajów a także uświadomienia uczniom znaczenia produktów pszczelich dla zdrowia człowieka.Pamiętać należy, że pszczoły są coraz bardziej zagrożone przez działalność człowieka. Poprzez zapylanie pozwalają na przetrwanie naszych ekosystemów. Prawie 90% światowych gatunków dziko kwitnących roślin, ponad 75% światowych upraw spożywczych, 35% światowych gruntów ornych zależy całkowicie lub częściowo od zapylania przez zwierzęta. Wszyscy liczymy na owady, ponieważ jak podobno powiedział Albert Einstein „Gdy zginie ostatnia pszczoła, ludzkości pozostaną tylko cztery lata życia”.

      Zdjęcie pochodzi ze strony: https://www.un.org/en/observances/bee-day

     • Prezent dla Ojca Świętego Jana Pawła II

      19.05.2020

      18 maj to dzień, w którym urodził się nasz ukochany -teraz już – Ojciec Święty Jan Paweł II. W tym roku to już okrągła, 100-tna rocznica. Karol Wojtyła, bo tak nazywał się późniejszy papież, przyszedł na świat w 1920r. w Wadowicach gdzie „wszystko się zaczęło”. Na papieża został wybrany w 1978r i od tej chwili jako następca św. Piotra kroczył przez świat. W czasie swojego pontyfikatu, Polskę odwiedził aż dziewięć razy. W czasie jednej z wizyt wspominał kremówki, na które wraz z kolegami poszedł po maturze. Maturę zdawał oczywiście w swoich rodzinnych Wadowicach. Wiemy również, iż Jego ulubioną pieśnią była „Barka”.

      Jako, że patronem naszej szkoły jest właśnie Ojciec Święty Jan Paweł II, nie mogliśmy zapomnieć o dniu Jego urodzin. Z tej okazji uczniowie klas I-III ,pomimo trudnego dla nas czasu, przygotowali piękne prezenty, którymi chcą się podzielić z innymi. Co to za prezenty? Oczywiście „Barka” i kremówki.

      Ojcze Święty – czuwaj nad nami. Jakże aktualne są teraz Twoje słowa :”Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.”

       

       

     • Plastyka w klasach I-III

      14.05.2020

      Plastyka "zdalna" okazuje się całkiem sprawna. Uczniowie zasypali moją skrzynkę mailową swoimi pracami, piszemy, rozmawiamy, poprawiamy, plotkujemy, wymieniamy poglądy, podpowiadamy... Brakuje nam tylko spojrzeń w oczy, tryskającej radości i ciepłych uścisków. 

      Jesteśmy w tym trudnym czasie razem i razem staramy się przezwyciężać lęki, problemy i niepewność!

      Razem nam się WSZYSTKO UDA!

      a JAK DZIAŁAMY, wystarczy spojrzeć...

     • Warsztaty z programowania

      13.05.2020

       Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

      Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

      Zapisów można dokonywać poprzez link:https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami

      Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”. Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi. Webinar odbędzie się w terminach: 14.05 i 21.05.Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę:https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet

     • Majowe Świętowanie

      07.05.2020

      Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe. Dzień 3 maja, upamiętnia przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku.

      Uczniowie klas I-III święta majowe uczcili w wyjątkowy sposób: ozdobili swoje domy flagami, stworzyli ciekawe biało-czerwone dekoracje oraz pochwalili się swoimi zdolnościami kulinarnymi – warunek był jeden: kolor biały i czerwony i ma być smakowicie. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Dzień Ziemi

      03.05.2020

      22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi znany również jako Światowy Dzień Ziemi, uważany za największe ekologiczne święto świata.  Obchodzone jest od 1970r, w Polsce od 1990r. Jako pierwszy  z inicjatywą jego obchodów wystąpił na konferencji UNESCO poświęconej środowisku naturalnemu John McConnell w 1969r.  Obecnie jest ono obchodzone aż w 192 krajach.  W tym roku może trochę inaczej niż dotychczas. 

      Dbajmy o naszą planetę, bez niej-nie będzie nas.

      Oto jakie pomysły mają uczniowie klas I-III z naszej szkoły, którzy wykonali piękne prace plastyczne             w temacie „Ratujmy Ziemię”.

     • Mali architekci

      01.05.2020

      Uczniowie klasy II w ostatnim czasie zamienili się w architektów i  stworzyli mini makiety domów współczesnych oraz domów trochę starszych  niż te, które budujemy  obecnie.  Oto ich prace.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
    • spwidzow@gmail.com
    • +48 34 320 28 08
    • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
    • spwidzow@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx