• ZDALNE MIKOŁAJKI W SZKOLE

      21.12.2020

         W tym roku szkolnym mikołajkowe obchody przybrały zupełnie inną formę niż dotychczas. Święto tak bardzo lubiane przez wszystkie dzieci, na które wyczekiwały z ogromnym entuzjazmem, ze względu na obecną sytuację epidemiczną i brak możliwości bezpośredniego kontaktu zostało przeniesione na internetowe łącza. Nie odebrało nam to jednak świątecznej radości!

      Zarówno wychowawcy, rodzice jak i dzieci bardzo się postarali aby ten dzień był wyjątkowy mimo wszystko. A działo się :)

      Klasa pierwsza , druga i trzecia nie próżnowały!

      Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali zabawny wierszyk o Świętym Mikołaju. Uśmiechnięte buzie, rekwizyty do wierszyka i przebrania to dowód , że bawili się przy tym świetnie . Ula zaśpiewała uroczo piosenkę o Św. Mikołaju.

      Wszystkie klasy wykonały prace plastyczne z podobizną ulubionego Świętego naszych dzieci.

      Wiele dzieci przez cały dzień miało na głowach świąteczne czapki. Nie zabrakło też gier i zabaw o tematyce świątecznej. Wśród nich ubieranie wirtualnej choinki i lekcja online ze Świętym Mikołajem.

         Zdalnie czy nie, mikołajkowy czas nadal był czasem magicznym. Miejmy jednak nadzieję, że za rok przyjdzie nam ten dzień spędzić we wspólnym gronie!

       

      ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FILMIKU

     • Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

      18.12.2020

        W imieniu obdarowanej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki 2020.

         Idea tej ogólnopolskiej akcji opiera się na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z Rodzin należących do programu i pełni zapału oraz nadziei przystąpiliśmy do spełniania marzeń naszych bliźnich o godnym życiu i lepszym jutrze. W przygotowanie paczki zaangażowała się niemal cała społeczność lokalna, powstał piękny łańcuszek Ludzi o Wielkich Sercach. Dziękujemy Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom, Pani Wójt i Pracownikom Urzędu Gminy w Kruszynie, Radnym Rady Gminy Kruszyna, Przedsiębiorcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty oraz Mieszkańcom za wsparcie akcji w postaci środków finansowych i darów rzeczowych. Zebrana kwota pieniężna w wysokości 3 064 zł pozwoliła na zakup: lodówko – zamrażarki, 1 tony węgla, 2 kompletów ciepłej pościeli ( kołdry + poduszki), bielizny i odzieży męskiej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki Państwa wspaniałomyślności, Rodzina otrzymała również drewno opałowe, lepik dekarski, sporą ilość żywności trwałej i chemii gospodarczej, a także spełniło się jej ciche marzenie o… świątecznej choince. Tym samym zrealizowaliśmy w pełni ideę akcji, którą jest przygotowanie paczki, będącej darem serca i trafiającej prosto w serce drugiego człowieka. Prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów, trafiły do Rodziny podczas Paczkowego Weekendu Cudów ( 12 – 13 XII br). Obdarowani byli radośnie zaskoczeni. Życzymy Im zdrowia i powodzenia, a wszystkim Darczyńcom, tego, by dobro okazane drugiemu człowiekowi wróciło w dwójnasób.

       

                                                                                                                                       Agnieszka Dróżdż

      Agnieszka Włodarczyk - Peszke

     • "Razem na Święta" 2020

      03.12.2020

      „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji będą miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. W tym roku chcemy przypomnieć o konieczności umacniania więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. W Widzowie działania podejmie Szkolny Klub Wolontariatu. 

     • 25 listopada Dzień Pluszowego Misia

      02.12.2020

      Żeby było kogo tulić , kiedy pada deszcz.

      Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

      żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

      Światowy Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzony jest 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, bowiem obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

      W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie z klas I-III ze względu na obecną sytuację włączyli się do akcji poprzez przesłanie zdjęcia ze swoim ulubionym misiem. Ze wszystkich zdjęć został stworzony piękny kolaż. Pomimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

      Dzieci poznały historię pluszowego misia, świetnie poradziły sobie z odgadywaniem imion bajkowych misiów. Maluchy opowiadały skąd mają swoje ulubione misie, jak długo są z nimi i jak wiele dla nich znaczą.

      Miś na smutki i radości,

      Miś gdy coś Cię bardzo złości,

      Miś co leży pod poduszką,

      Miś co ma klapnięte uszko,

      Miś Puchatek , Miś Uszatek,

      Miś z futerka, z pluszu, z łatek

      Dziś Dzień Pluszowego Misia. Więc go przytul mooooocno dzisiaj .

       

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
    • spwidzow@gmail.com
    • +48 34 320 28 08
    • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
    • spwidzow@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx