• Dzień Edukacji Narodowej

      30.10.2021

      14 października 2021 r. uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę zabarwioną dużą dawką humoru. Występ przygotowali pod kierunkiem pań Leny Żmudzińskiej i Aleksandra Kołaczkowskiej. Teksty młodych artystów wywoływały fale śmiechu zarówno wśród uczniów jak i pedagogów. Z wielkim wyczuciem grali swoje role zapominając o tremie i skrępowaniu.

       

      Na zakończenie akademii przedstawiciele SU złożyli najlepsze życzenia i wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły róże a p. Dyrektor Ewa Kosińska podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

      Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na drzewo z recyklingu.

      W kategorii klas młodszych

      1 miejsce zdobyła klasa druga

      2 miejsce zdobyła klasa trzecia

      3 miejsce klasa pierwsza

       

      W kategorii klas starszych:

      1 miejsce klasa czwarta i piąta

      2 miejsce klasa ósma

      3 miejsce klasa siódma

      Wszystkie klasy dostały ciekawe nagrody.

       

      Do końca dnia towarzyszył wszystkim dobry humor, uczniom którzy cieszyli się z wcześniejszego wyjścia ze szkoły oraz nauczycielom, którzy będą wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

     • AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

      27.10.2021

      W październiku br. ponownie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” pn.: „Święty Mikołaj na Kresach”. Pragniemy wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy i artykułów szkolnych.

      Nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że w tym trudnym okresie, dzielenie się z bliźnimi jest nadal podstawową wartością.

      Szkolny Klub Wolontariatu

      wraz z opiekunem

      Panią Agnieszką Kuźnicką

     • Recyklingowe drzewo

      29.10.2021

      Na przełomie września i października w naszej szkole trwały prace nad wykonaniem recyklingowych drzew. Każda klasa miała zadanie wykonać jedno drzewo z materiałów recyklingowych. Pomysł tego projektu był wypadkową idei przypadającej na trzeci weekend września akcji Sprzątanie Świata i obchodzonego w Polsce 10 października każdego roku Święta Drzewa. Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą pomysłowością, dokładając starań, aby wywołać jak największe wrażenie artystyczne. Zobaczcie zresztą sami.

     • Bezpieczeństwo – ważna sprawa!

      14.10.2021

      W dniu 06 października uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły spotkali się z policjantem, który w klarowny sposób przekazał im najważniejsze wiadomości dotyczące szeroko pojętego tematu bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak mają postępować przy zetknięciu z agresywnym psem. Utrwaliły sobie zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uświadomiły sobie dlaczego warto nosić odblaski.

      Ponadto nasz gość poruszył tematy prawidłowego zachowania się w środkach masowej komunikacji - w autobusie, pociągu czy tramwaju. Nie pominął również kwestii telefonów alarmowych czy prawidłowego zachowania się podczas wszelkich zabaw. Bardzo chętnie odpowiadał na pytania, które nurtowały uczniów.

      Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczuć się prawdziwym policjantem. W jaki sposób to poczuły - pokażą zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Orkiestrowe warsztaty muzyczne

      11.10.2021

      W dniu 29 września gościl w naszej szkole instruktor orkiestry dętej w Kruszynie - Pan Dariusz Pikor oraz Pan Mateusz Wróbel, prezez ZMW i członek zespołu orkiestry w Kruszynie. Tego dnia w szkole słychać było dźwięki instrumentów dętych, o których Pan Dariusz wiele nam opowiedział. Mieliśmy też okazję na niektórych z nich zagrać. Udało nam się zagrać krótki koncert . Dziękujemy za bardzo pouczającą i ciekawa lekcję muzyki. Zachęcamy wszystkich na spotkanie organizacyjne związane z naborem do Orkiestry Dętej w Kruszynie, które odbędzie się 15.10.2021 o godz. 18.00 w sali Orkiestry Dętej przy OSP w Kruszynie. Orkiestra oferuje naukę gry na instrumentach dętych i perkusyjnych pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów.

     • Spotkanie z podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

      11.10.2021

      4 października klasy 2 i 3 pojechały do Szkoły Podstawowej w Kruszynie na spotkanie z panem Romanem Pankiewiczem podróżnikiem oraz autorem książek. Pan Pankiewicz opowiedział uczniom o zawodzie nauczyciela, bibliotekarza, żołnierza , policjanta oraz strażaka, Do każdego zawodu zakładał na siebie charakterystyczny strój. Powyższe zawody w sposób wesoły i przystępny opisał w książeczkach dla dzieci, które mieliśmy okazje zobaczyć na spotkaniu. Po prezentacji dzieci mogły zadawać pytania i porozmawiać z zaproszonym gościem na temat jego książek.

     • XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      09.10.2021

      Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty brali udział w konkursie znajomości tabliczki mnożenia zorganizowanym z okazji obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci mogły przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia poprzez multimedialne zabawy. Następnie 1 października, uczniowie indywidualnie sprawdzili swoją wiedzę podczas 2- minutowego egzaminu z zakresu tabliczki mnożenia, w którym wzięły udział klasy III – VIII.

      Mistrzami tegorocznego konkursu zostali:

      I miejsce – Julia Miecznikowska (uczennica klasy VIII)

      II miejsce – Amelia Rak (uczennica klasy IV)

      III miejsce – Bartłomiej Drogosz (uczeń klasy IV)

      wyróżnienie – Filip Napora (uczeń klasy III)

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy kolejnych sukcesów !

     • Wycieczka klas młodszych

      07.10.2021

      29 września klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody Maciejówka oraz do Jurajskiego Koziołka.

      Pierwszą częścią wycieczki był pobyt w zagrodzie Maciejówka, gdzie odbyły się warsztaty mydełkowe. Dzieci własnoręcznie wykonały mydełka o zapachu czekolady, truskawki i gumy balonowej, które później zabrały ze sobą do domu. Uczniowie oraz ich wychowawczynie mieli okazje sami spróbować jak kiedyś prały ich prababcie. Każdy kto miał ochotę zrobił pranie na tradycyjnej tarze, nastęnie musiał je odcisnąć i powiesić do wysuszenia – jak dobrze, że są już pralki automatyczne. Na koniec wszyscy puszczali ogromne, kolorowe bańki, które stworzyły wielobarwną chmurę mydlaną.

      Druga część wycieczki odbyła się w Jurajskim Koziołku. Dzieci poznały kozie zwyczaje, mogły pogłaskać zwierzęta, a także je nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Oprócz kóz w zagrodzie były jeszcze dwie alpaki, osiołek, baran, świnki, gęsi, kot i pies, który towarzyszył nam podczas całego pobytu. Wszystkie spotkane zwierzęta były bardzo towarzyskie. Część warsztatowa zajęć to praca techniczna- każdy wykonał figurkę koziołka. Później zostaliśmy poczęstowani pysznymi pieczonkami. Czas wolny dzieci spędziły na zabawach na placu zabaw i fotografowaniu okolicznej przyrody. Na koniec zostało zorganizowane ognisko nad pobliską rzeczką. Największą radość sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek. Do domu wróciliśmy zmęczeni i szczęśliwi.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole

      06.10.2021

      30 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci. Wszystkie dziewczyny te młodsze i te starsze przebrały się w tym dniu w męskie ubiory. Było bardzo różnorodnie można było podziwiać piękne krawaty, muszki i koszule w kratę. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco i śmiesznych gadżetów. Niektóre klasy z okazji tego święta wybrały się do kina, a inni na świeże powietrze, żeby co nieco upiec przy ognisku.

      Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

     • Rajd rowerowy klasy V

      05.10.2021

      W piękny wrześniowy dzień wszyscy uczniowie z kl.5 pod opieką nauczycieli wybrali się do miejscowości Łęg. O 9:00 spod szkoły wyruszyliśmy w podróż po najbliższej okolicy. Jadąc rowerami mieliśmy możliwość podziwiać piękno krajobrazu okolicznych miejscowości. Po drodze były krótkie postoje na odpoczynek. Kondycja fizyczna dopisywała większości z nas i daliśmy radę dojechać o czasie. Na miejscu w Łęgu zostaliśmy serdecznie przywitani przez właścicieli smażalni ryb. Cały obiekt był tylko dla nas :). Mieliśmy okazję spróbować pysznej rybki z frytkami. Po obfitym posiłku przyszedł moment na aktywność fizyczną w postaci przeróżnych zabaw na świeżym powietrzu. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się wybrać rowerami trochę dalej niż do Łęgu.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx