• "Kangur Matematyczny" - 2022

30.03.2022

W czwartek 17 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Uczniowie zmagali się z zadaniami konkursowymi w kategoriach: Maluch – 11 osób (kl.3 i 4) oraz Kadet – 10 osób (kl. 7 i 8).

Każdy z uczestników konkursu otrzymał zabawkę logiczną „Zaplątany Kangurek”. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w czerwcu.

• "Dzień bez plecaka"

31.03.2022

W dniu 17 marca 2022 r. w naszej szkole odbyło się wydarzenie pt. „Dzień bez plecaka”. Nasi uczniowie zamiast plecaków przynosili różne ciekawe przedmioty, w których chowali książki i przybory szkolne. Tymi przedmiotami były np. piekarnik, walizka, miśki, wiaderka i wiele innych.

Zwycięzcami zostali Oliwier Kuś, który przyniósł torbę emerytkę, Julia Małek, która przyniosła szufladę i Grzegorz Napora, który przyniósł pojemnik na ciasto. Ci uczniowie okazali się najbardziej kreatywni. W tym dniu panowała bardzo miła atmosfera i było wiele radości.

• SOLIDARNI Z UKRAINĄ

25.03.2022

Szkolny Klub Wolontariatu oraz OSP w Widzowie w związku z działaniami wojennymi na terenie Ukrainy przystąpił do akcji pomocy. W dniach 28.02.- 04.03. 2022r. odbyła się w Szkole Podstawowej i OSP w Widzowie zbiórka materialna ( artykuły spożywcze, artykuły medyczne i pierwszej pomocy, artykuły pierwszej potrzeby ) na rzecz ludności ukraińskiej. Akcja przybrała szeroki rozmach. Z dumą patrzyliśmy na rosnący każdego dnia stos darów. Zapał, malujący się na twarzy naszych pracujących przy pakowaniu wolontariuszy i strażaków, pokazywał, jak bardzo zależy im na wsparciu tych, których bezpieczeństwo za naszą wschodnią granicą jest zagrożone. W sobotę 05.03.2022r. wszystkie dary zostały przekazane Stowarzyszeniu Spot Radomsko, które współpracuje z Klubem Ukraińskim w Krakowie - Fundacja Zustricz. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom, mieszkańcom Widzowa oraz Przedszkolu w Widzowie, którzy tak ogromnie zaangażowali się w akcję pomocy dla mieszkańców Ukrainy. Pokazaliście, że nie brak wśród nas ludzi o wielkim sercu !

W poniższym linku znajdują się podziekowania dla mieszkańców Widzowa od Spotted: Radomsko

01.03.2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie ogłasza rekrutację do klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023. Szczegóły w zakładce REKRUTACJA.

Zapraszamy!