• Uroczyste zakończenie roku szkolnego!

      24.06.2022

       

      Baczność! Poczet sztandarowy szkoły wprowadzić!
      Do hymnu! 


      Tak rozpoczęła się część oficjalna zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klasy trzeciej oraz uczniowie klasy ósmej zaprezentowali program artystyczny, po którym głos zabrała Pani Dyrektor. Rozpoczął się bowiem czas wręczenia nagród, dyplomów, świadectw z biało-czerwonym paskiem i innych wyróżnień. Nie obyło się bez wzruszeń, miłych wspomnień oraz radości z rozpoczynających się wakacji.

      Koniec roku szkolnego to wyjątkowa chwila dla uczniów klasy trzeciej, bo chociaż nie opuszczają murów naszej szkoły, to rozpoczynają w niej kolejny etap.
      Życzymy Wam kochani trzecioklasiści, by wrzesień był dla Was początkiem czegoś nowego!

      Koniec roku szkolnego to szczególny czas dla ósmoklasistów, stają się bowiem absolwentami. Po wielu latach pobytu w szkole, gdzie zdobywali wiedzę, kształtowali swoje charaktery i rozwijali swoje pasje i zainteresowania opuszczają ,,szkolne mury", by rozpocząć kolejny etap swojej edukacyjnej drogi. 
      Drodzy absolwenci, życzymy Wam powodzenia, radości i samych sukcesów w dalszym odkrywaniu świata!

      Drodzy uczniowie! Życzymy Wam wszystkim wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Miłego wypoczynku i uśmiechu na codzień. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Wycieczka do Opola

      13.06.2022

      W dniu 10 czerwca 43 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Opola. Zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej i ZOO. Wyprawa do skansenu była dla dzieci nie tylko bezcenną lekcją historii oraz wiedzą o folklorze i obrzędowości ale również okazją do spaceru w pięknym otoczeniu, gdzie pośród drzew, łąk i wiejskich ogródków warzywno-kwiatowych mogli odpocząć i zrelaksować się. W zoo dzieci poznały różne ciekawe gatunki zwierząt. Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda oraz świetne humory. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę historyczno - przyrodniczą.

     • Zdjęcie z Pucharem Polski

      14.06.2022

      9 czerwca uczniowie naszej szkoły dzięki zaproszeniu właścicieli firmy „Tomex” Materiały Budowlane w Kłomnicach uczestniczyli w uroczystości odwiedzin Pucharu Polski zdobytego przez Raków Częstochowa. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla dzieci oraz smaczne kiełbaski z grilla. Oprócz tego uczniowie mogli z bliska podziwiać Puchar Polski i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Radość dzieci była ogromna, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Firma „Tomex” wspiera również nasz klub uczniowski Polonia-Unia Widzów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

     • Maraton Czytelniczy…

      14.06.2022

      3 czerwca  uczniowie klas I-III  naszej szkoły wraz z wychowawczyniami skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w Maratonie Czytelniczym „Przez lasy i góry w towarzystwie literatury” w XXI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom powiązanym z Rokiem Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz oraz Romantyzmu Polskiego w Częstochowie.

      Organizatorzy w/w maratonu to: Biblioteka Publiczna im. dr. Wł. Biegańskiego, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka  Doskonalenia  Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M.Skłodowskiej – Curie w Częstochowie.

       

      Maraton obył się zdalnie na platformie ClickMeeting. Dla najmłodszych uczniów swój czas poświęciła p. Agnieszka Lipińska , starszy inspektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta, która odczytała fragment książki M. Konopnickiej pt.:” Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”.

      Jest nam bardzo miło, że w tak nietuzinkowy sposób uczniowie zaznajomili się z twórczością Marii Konopnickiej.

     • Dzień Dziecka na wesoło

      14.06.2022

      „Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. 
        Trzeba im także pozwolić chodzić”
      Jean- Paul Sartre

         Co się stanie kiedy dosypiemy sody z brokatem do octu? Albo czy można zrobić chmurę burzową   w szklance? Na te i inne pytanie odpowiedzi poznali uczniowie klas I – III podczas warsztatów sensorycznych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Z użyciem ogólnie dostępnych produktów spożywczych i higienicznych uczniowie przeprowadzali proste, ale jednocześnie efektowne doświadczenia. Wspólnie stworzyliśmy między innymi : wulkan, z którego wypłynęła kolorowa piana, zrobiliśmy lampę „lawę” oraz pachnącego gniotka- ciągutka. Podczas warsztatów zaangażowane były wszystkie zmysły: wzrok, węch słuch, dotyk a nawet smak. Eksperymenty były w 100% bezpieczne i łatwe do wykonania samemu w domu.

         Ponadto nasi najmłodsi uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją bogatą wyobraźnią tworząc ciekawe ,  kolorowe gry planszowe. Wiele radości mieliśmy potem, kiedy razem w nie zagraliśmy.
         Uczniowie klasy I wzięli również  udział w I Klasowych Mistrzostwach Układania Puzzli.
      Na boisku szkolnym rozegrano zaś  Mistrzostwa Piłki Nożnej klas I-III.
      Starsi uczniowie natomiast wybrali się na integracyjne wyjazdy  rowerowe. W planach było m.in. ognisko,  smażona rybka czy pizza.
      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli Dzień Dziecka świętować w podobny sposób.
      Zapraszamy do fotorelacji.
       

     • 1 czerwca

      01.06.2022

      Drogie Dzieci!

      Z okazji Dnia Dziecka życzymy,

      aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, 

      każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł za sobą

      wiele pozytywnych doświadczeń.

      Niech Wasze marzenia się spełniają.

      WSPANIAŁEGO DNIA DZIECKA

      życzą Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły

     • ,,Europo Witaj Nam"

      29.06.2022

      19 maja 2022r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie pt. „Europo Witaj Nam”. W przygotowaniu i realizacji przedstawienia wzięli udział uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Anity Gałkowskiej- Galas.

      Spotkaliśmy się ,, by podczas programu artystycznego,
      konkursów językowych, piosenek w języku angielskim, uświadomić wszystkim, jak ważna jest w dzisiejszych czasach
      znajomość języków obcych. Nauka języków obcych jest niezwykle przydatna podczas podróży zagranicznych, oglądania filmów czy czytania książek w oryginale. To tylko niektóre przykłady wykorzystania tej umiejętności.  Już Johann Wolfgang von Goethe był tego świadom, bo uważał, że
      – „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.

      Uczniowie włożyli dużo serca w odgrywane przez siebie postacie w przedstawieniu. W ich grze widać było wykonaną przez nich pracę, wiele prób i długich przygotowań żeby wszystko się udało. Znakomicie poradzili sobie ze scenkami, swoje kwestie wypowiadali w sposób naturalny  i wszyscy stanęli na wysokości zadania. Młodzi artyści wykazali się zdolnościami aktorskimi które wprawiły szkolną publiczność w dobry nastrój. Występ klasy VII przyjęty został z dużym zainteresowaniem i gromkimi brawami, a sami wykonawcy zyskali poczucie satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

     • Szkolny konkurs plastyczny „Wielkanocna pisanka”

      14.06.2022

      Kraszanki, oklejanki, drapanki i inne rodzaje pisanek i ich nazwy zależą od techniki, jakiej używa się do nanoszenia wzorów na skorupki jaj. W różnych regionach Polski istnieją różne tradycje robienia pisanek i wydmuszek.  Konkurs miał na celu poznanie różnych technik plastycznych wykorzystywanych do zdobienia pisanek wielkanocnych oraz upowszechnianie, pielęgnowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Do konkursu zostało zgłoszonych bardzo dużo prac naszych uczniów. Wydmuszki zostały ozdobione różnymi technikami. Wszystkie prace były piękne, a ich wykonanie czasochłonne.  Jury nagrodziło prace uczniów w kategorii klas młodszych i starszych.  
      Z klas młodszych w konkursie udział wzięła klasa III:
      miejsce I – Karolina Bartnik
      miejsce II – Szymon Jędrzejkiewicz
      miejsce III – Antonina Koper
      wyróżnienie  - Amelia Rorat


      Nagrodzeni uczniowie z klas starszych to:
      miejsce I – Nataniel Wiatrak kl. IV
      miejsce II – Kordian Majchrzak kl. VII
      miejsce III – Amelia Rak i Julia Wilka kl. IV
      wyróżnienia -  Diana i Eryk Kręciwilk kl. IV


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i udział w konkursie a zwycięzcą gratulujemy.

     • „Koniecznie przeczytaj” 

      14.06.2022

          Uczennica klasy III Barbara Krok wzięła udział w V Powiatowym Konkursie Literackim „Koniecznie Przeczytaj” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną im. dr Władysława Biegańskiego w Częstochowie. Konkurs polegał na napisaniu recenzji wybranej przez siebie książki. Basia zrecenzowała swoją ukochaną książkę „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych)” autorstwa pani Justyny Bednarek. Książka to krótkie opowieści o kolorowych i niezwykłych skarpetkach. W każdej historii ukryty jest jakiś problem społeczny, a w bohaterach – skarpetkach możemy odkryć samych siebie. 

          Basia za swoją recenzję otrzymała wyróżnienie i jesteśmy pewni, że zachęciła wiele osób do przeczytania serii książek o skarpetkach.

      Książkę polecamy dla dużych i dla małych czytelników:)

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx