• „Zróbmy z tego film!”

      25.10.2022

      Kształtowanie kompetencji kluczowych na lekcjach języka niemieckiego

      Zgodnie z założeniami najnowszego modelu organizacji zajęć edukacyjnych nauczyciel może stosować na swoich lekcjach wiele inicjatyw i pomysłów zgodnych ze swoją pasją, zainteresowaniami i wiedzą.  
      Uczniowie klasy 8. nie pisali tym razem tradycyjnego sprawdzianu, w którym należy wybrać właściwą odpowiedź, lecz wybrali bardziej kreatywną formę prezentowania swojej wiedzy. Nakręcili filmiki, w których opowiadają ogólnie na temat „Kalender”. Przedstawiają aktualną pogodę i opisują swoje ulubione pory roku, wraz z wykonywanymi zwykle czynnościami. Podają daty ważniejszych świąt w krajach niemieckojęzycznych i opowiadają krótko o swoich urodzinach. Najważniejszym punktem zadania był dobór ujęć i zdjęć do wypowiadanej informacji w języku niemieckim, poprawność językowa i ogólny efekt wizualny. Treści podyktowane są podstawą programową, ale metoda niestandardowa, spełniająca warunki, aby małymi krokami przygotować uczniów do kontaktów międzynarodowych, możliwych w szkole średniej, a później do wymagającego rynku pracy, w którym znajomość technologii i języków obcych jest nieodzowna.
      Uczniowie chętnie zaangażowali się w realizację tego projektu, gdyż posiada on cechy innowacji, czyli czegoś, co jest na lekcji nowe. Materiały do filmików powstawały etapami,  wymagały wychodzenia na dwór, nagrywania z domu, nanoszenia poprawek, powtórzeń wypowiedzi, kreatywności i znajomości technologicznych. Stwierdzam, że zawsze warto pytać uczniów, jak chcieli by pracować nad określonym zakresem materiału i jak zaprezentują swoją wiedzę na podsumowanie, warto być otwartym na ich pomysły, omawiać je i rozwijać. Jak brzmiała odpowiedź uczniów na moje pytanie; W jaki sposób możecie mi opowiedzieć o swojej ulubionej porze roku, o ulubionych aktywnościach, o urodzinach ? Odpowiedź zamieszczam w tytule. 
      Zapraszam do wideo relacji.
      https://clipchamp.com/watch/HrjrnyJIirI

     • Pasowanie I klasy

      25.10.2022

      “Ślubuję być dobrym Polakiem, (…) dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły (…) 

      20 października uczniowie klasy 1 mieli swoją ważną uroczystość, zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II. 
      W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym w obecnośći swoich rodziców, nauczycieli I społeczności uczniowskiej  złożyli uroczyste ślubowanie. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili uczniowie pierwszej klasy stali się  nowymi członkami naszej wielkiej, szkolnej rodziny! 
      Pierwszakom życzymy wielu sukcesów, aby każdy odnalazł w szkole swoje miejsce i czuł się w niej wyjątkowo. Życzymy, aby szkoła pomogła każdemu z dzieci rozwijać swoje pasje i zainteresowania  oraz  by była miejscem, do którego przychodzą z uśmiechem i chęcią. 

      (…) ślubuję marzyć każdego dnia i być szczęsliwym dzieckiem.”

     • Dzień Edukacji Narodowej

      17.10.2022

      Dzień Edukacji Narodowej to okazja do podziękowań i życzeń dla nauczycieli. W piątek 14 października odbyła się uroczysta akademia. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor, która wszystkim swoim pracownikom życzyła sukcesów zawodowych oraz  radości z wykonywanej pracy. 

      Natomiast uczniowie podziękowali nauczycielom za poświęcenie i trud włożony w ich wychowanie, recytując wiersze i śpiewając piosenki. Dzieci do występu zostały przygotowane przez swoich wychowawców.

      Na zakończenie życzenia złożyli uczniowie z Samorządu Szkolnego i wręczyli nauczycielom symboliczną różę.

       

     • Szkolny konkurs Tabliczki Mnożenia

      17.10.2022

      7 pażdziernika w naszej szkole został przeprowadzony już po raz szósty szkolny konkurs Tabliczki Mnożenia. Każdy uczeń miał możliwość wzięcia udziału w 2-minutowych zawodach, gdzie liczyła się szybkość i znajomość tabliczki mnożenia. Uzyskane wyniki budzą zachwyt ! Ogłaszamy mistrzów tabliczki mnożena:

      I miejsce - Filip Napora

      II miejsce - Amelia Rak

      III miejsce - Zuzanna Musiał

      Tego dnia uczniowie podczas lekcji matematyki brali udział w różnorodnych rozgrywkach grupowych lub indywidualnych, które uatrakcyjniły lekcję ale przede wszystkim wypełniły czas w miły sposób. Gry i zabawy związane z tabliczką mnożenia obudziła ducha rywalizacji i uczniowie nie reagowali nawet na dzwięk dzwonka, który sygnalizował zakończenie zajęć. 

      Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 14 października podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      13.10.2022

       

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej kieruję w stronę wszystkich Nauczycieli i Pracowników Administracji oraz Obsługi najserdeczniejsze podziękowania za pracę pełną poświęceń, za cierpliwość i zrozumienie, za kreatywność, za pasję i zaangażowanie wkładane w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Życzę, aby dotychczasowe działania były źródłem satysfakcji i inspiracją do podejmowania nowych wyzwań. Życzę codziennego optymizmu oraz samych dobrych dni.
      Z wyrazami szacunku

      Ewa Kosińska
      Dyrektor Szkoły

     • #DzieńGierPlanszowych2022

      25.10.2022

      OD MORZA AŻ DO TATRY CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI

      W poniedziałek 10.10 o godzinie 10:10 uczniowie klas 1-3 odsunęli podręczniki na bok, a w zamian za to wyciągneli z plecaków swoje ulubione gry planszowe. Poza kultowym już “Grzybobraniem” i “Chińczykiem” uczniowie grali  w dużo nowych gier. 
      Gry planszowe to jeden ze sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu w gronnie rodzinnym i koleżeńskim. To dla jednych relaks, a dla innych  pewien rodzaj sportu i emocji  związanych z ciekawymi rozgrywkami w tym kto dotrze na metę jako pierwszy. Należy jednak pamietać o tym , że granie w planszówki angażuje kluczowe obszary naszego myślenia, wspierające rozwój naszej wiedzy i wyobraźni.  To także ciekawe I innowacyjne pomoce dydaktyczne na każdym etapie edukacyjnym. My polecamy planszówki z całego serca i zachęcamy wszystkich, aby zamiast w gry komputerowe częściej grali w gry planszowe. 
       

     • Nasze dzieciaki kochają zwierzaki

      10.10.2022

       ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

       

      Pomysł na wprowadzenie

      Światowego Dnia Zwierząt

       narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku.

      W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska.

       Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.

     • #SprzątamyDlaPolski

      04.10.2022

      Dnia 04.10.2022r. nasi uczniowie brali udział w IV edycji  #Sprzątamy dla Polski, objętej  honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego..

      Rozpowszechnianie idei zielonego patriotyzmu

      Ważną częścią akcji #SprzątamyDlaPolski jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców. 

     • Dyskoteka szkolna

      04.10.2022

      Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował w piątek 30 października dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. 

      Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do tańców i zabawy.
      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Serdeczne podziękowania za wykonanie zdjęć dla absolwentki Julii Musiał.

     •  ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      03.10.2022

      Uczniowie naszej szkoły zwracają się z prośbą o wsparcie akcji ekologicznej, w której biorą udział  już po raz drugi.

       ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      Celem akcji  jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi przez te niesprawne urządzenia. Za zebrane kilogramy elektrośmieci szkoła otrzyma nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego. Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/regulamin/

      Elektrośmieci można przywozić do oczyszczalni ścieków w Widzowie w godzinach pracy w tym miejscu.

      Serdecznie dziękujemy  za dotychczasowe wsparcie wszelkich akcji organizowanych przez społeczność uczniowską.

       

       

     • DZIEŃ KROPKI

      03.10.2022

      15 września 2022 r.  w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Dzień Kropki a dokładnej rzecz ujmując DZIEŃ OGKRYWANIA TALENTÓW.

      W klasach 1-3 odbyła się krótka dyskusja na temat „Co to jest talent?” Następnie dzieci zapoznały się z książką amerykańskiego pisarza i ilustratora P. H.Reynoldsa pod tytułem „The Dot” czyli Kropka, od której wszystko się zaczęło. Jej bohaterką jest  mała Vashti, która dzięki maleńkiej kropce oraz mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne pod nazwą „Zacznij od kropki”.

      Zapraszamy do obejrzenia w/w prac.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx