• Finał Szlachetnej Paczki

      18.12.2022

      Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  potrzeby rodziny Pana Jana mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3738,10 zł pozwoliła na zakup:

      - lodówki

      - odkurzacza

      - kołdry i pościeli

      - butów i odzieży

      - produktów spożywczych

      - środków czystości

      - artykułów szkolnych

      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel, buty i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie.

      Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny-  zakupić lodówkę, odkurzacz, kołdrę i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

       

       

     • Mikołajki

      06.12.2022

      Z okazji Dnia Świętego Mikołaja wszystkim dzieciom -
      tym mniejszym  i większym -
      moc serdeczności, prezentów i uśmiechu
      w tym szczególnym dniu!

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „WORD”

      05.12.2022

           Od tego roku organizowany jest w naszej szkole konkurs  promujący  jeden ze sposobów  uczenia się nowych słówek w języku obcym. Uczenie się nowych słów poprzez obrazowanie ich znaczenia, to atrakcyjny i skuteczny sposób szczególnie wśród  młodszych uczniów. W tym konkursie uczniowie wykorzystują ciekawe techniki plastyczne, by pokazać co słowo znaczy.

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. IV-VI przygotowali wiele estetycznych, pomysłowych i wykorzystujących różne materiały i techniki plastyczne prac. Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez  p. Anitę Gałkowską- Galas miało miejsce 2 grudnia 2022r.

           Przy ocenie pracy ważny jest wybór techniki plastycznej, materiały z których praca została wykonana, czytelność, staranność i samodzielność w wykonaniu pracy.

        Celem konkursu jest:

      • Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
      • Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a w szczególności na umiejętności ułatwiania uczenia się nowego słownictwa.
      • Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych i plastycznych we współzawodnictwie z innymi uczniami szkoły.
      • Wypracowanie u uczniów poczucia estetyki i staranności.
      • Rozwijanie uzdolnień uczniów.
      • Podniesienie samooceny uczniów.

      Wyniki konkursu:      
                              

      Miejsce I    Szymon Jędrzejkiewiczkl.IV                    

      Miejsce II   Eryk Kręciwilkkl.V            

      Miejsce III Oliwier Bera kl.V    

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx