• EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      23.10.2023

      Europejski Dzień Języków Obcych jest doskonałą okazją do pokazania różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone 26 września już od 22 lat. Powstało ono z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. To ona stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Dzień ten głównie ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale przez całe życie. Język to ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości.

       W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Języków mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie  w wykonaniu wspaniałych aktorów z klas V-VII. Zgromadzeni uczniowie podziwiali zabawne dialogi  oraz wzięli udział w krótkim quizie językowym. Wszystkie elementy przygotowanego przez uczniów występu oprócz tego, że akcentowały znaczenie znajomości języków obcych w życiu codziennym, były również dla uczniów okazją do zaprezentowania nieprzeciętnych talentów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

      Można było także podziwiać plakatypromujące naukę języków obcych. Serdecznie gratulujemy uczniomza ich wykonanie.

      Uczniowie przygotowali  stoliki z tradycyjnymi potrawami, przekąskami, deserami i napojami różnych krajów europejskich. Sposoby prezentacji potraw przeszły nasze najśmielsze oczekiwania dzięki różnorodności i pomysłowości wychowanków.Wszyscy byli zachwyceni degustacją potraw z wybranych krajówi nikt nie wyszedł ze szkoły głodny.

      Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, bez których pomocy organizacja naszej imprezy nie byłaby możliwa.

     • Spotkanie z policjantem

      23.10.2023

      19 października uczniowie z podziałem na grupy uczestniczyli w prelekcji z funkcjonariuszem policji mł. asp. Tomaszem Wrońskim z Komisariatu Policji w Kamieńsku nt. bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Podczas tego spotkania przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach. Pan policjant zwrócił również uwagę na konieczność noszenia przez pieszych świateł odblaskowych. Uczniowie klas I-III mieli również możliwość spędzić chwilę czasu w policyjnym radiowozie pod opieką funkcjonariusza policji asp. szt. Roberta Bugaja.

     • Odblaski dla każdego ucznia

      23.10.2023

      W czasie trwania akcji „Odblaskowa szkoła” uczniowie naszej szkoły zostali wyposażeni w odblaski, które mają zapewnić im jak największe bezpieczeństwo. Dzięki współpracy z Panią Roksaną Kmiecik – Dolniak pracownikiem KRUSu w Częstochowie wszyscy nasi uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. W czasie prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa w rolnictwie Pani Roksana rozdawała elementy odblaskowe, które mogli przyczepić do swoich tornistrów czy kurtek.

     • ŚLUBUJEMY! - UROCZYSTE PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ

      16.10.2023

      Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. 

      Ślubowanie poprzedziło krótkie przemówienie i życzenia z okazji KEN przygotowane przez członków Samorządu Uczniowskiego. 
      Po wręczeniu kwiatów nauczycielom pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne.  Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom
      Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Wielka kredką, jak czarodziejską różdżką dotykała ramion swoich podopiecznych. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.
       

     • „Odblaskowe Sprzątanie Dla Polski”

      16.10.2023

      Korzystając ze słonecznej jesiennej pogody uczniowie naszej szkoły, wzięli czynny udział w akcji „Sprzątanie Dla Polski” łącząc ją z akcją „Odblaskowa szkoła”. Wyposażeni w worki, rękawiczki i elementy odblaskowe ruszyli zbierać i segregować znalezione śmieci w naszej miejscowości. Akcja miała podwójny charakter, ponieważ oprócz kształtowania nawyków i budowania świadomości ekologicznej, uczniowie chcieli zwrócić uwagę na bezpieczeństwo pieszych, zwłaszcza w okresie jesienno – zimowym.

     • BOHATERON

      03.10.2023

      Nasi uczniowie włączyli się w akcję BohaterON w Twojej Szkole , która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej BohaterON – włącz historię! Kampania ma na celu upamiętnienie, uhonorowanie i bezpośrednią pomoc uczestnikom Powstania Warszawskiego, edukację społeczeństwa, a także promocję patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx