• Dzień składanki i łamigłówki

      26.01.2024

      W piątek w naszej szkole odbył się fascynujący dzień łamigłówek i składanek, który przypada na 29 stycznia! Dzieci z klas III - VII podczas lekcji matematyki z pasją zabierały się za składanie origami, tworząc urocze kształty, takie jak pieski, kotki, samoloty, ptaszki, pudałeczka oraz urocze kwiatki. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i precyzji manualnej. Prace można podziwiać na gazetce ściennej na górym holu.
       

     • Bal karnawałowy

      26.01.2024

      Zapraszamy do wspomnień z Balu Karnawałowego, który odbył się w naszej szkole! To wyjątkowe wydarzenie było pełne zabawy i fantastycznych przebrań. Uczniowie wkroczyli na parkiet w niesamowitych kostiumach, tworząc karnawałową atmosferę.

     • Wojewódzki Konkurs Plastyczny

      26.01.2024

      W tegorocznej XXVI edycji konkursu plastycznego o nazwie "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"  należało zaprojektować pierwszą stronę kartki z tematyką Świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku. 

      Jak dowiadujemy się od organizatorów, tj. Świetlica Szkolna przy Zespole Skolno-Przedszkolnym nr 11 w Gliwicach - konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród 732 przesłanych prac wyróżnienie w kategorii klasy II przypadło Kornelii Lis.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Zaproszenie

      02.01.2024

      Szanowni Rodzice!

      Z wielką radością pragniemy Was serdecznie zaprosić na przedstawienie, które odbędzie się w naszej szkole w czwartek (04 stycznia 2024 roku), o godzinie 17:00.

      Przed rozpoczęciem przedstawienia Jasełkowego, zaplanowaliśmy również czas na konsultacje z nauczycielami. Będzie to doskonała okazja do rozmowy oraz do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji nt. Państwa dzieci.

      Data: 04 stycznia 2024 roku
      Godzina: 16:00 - Konsultacje z nauczycielami
      Godzina: 17:00 - Rozpoczęcie Jasełek


      Liczymy na Wasze liczne przybycie i wspólną radosną zabawę w atmosferze świątecznej magii. Niech to będzie wyjątkowy czas spędzony razem z naszymi dziećmi.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Finał Szlachetnej Paczki

      02.01.2024

      Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję Szlachetna Paczka.
      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić potrzeby rodziny Pani Janiny mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3 945,37 pozwoliła na zakup:
      - materaca
      - opału
      - kołdry i pościeli
      - odzieży
      - produktów spożywczych
      - środków czystości
      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone przez strażaków OSP Kruszyna obdarowanej rodzinie.Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny- zakupić materac, kołdry i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Agnieszka Dróżdż
      Agnieszka Kuźnicka
      Justyna Milejska -Cień

     • Jasełka szkolne

      01.01.2024

      Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Widzowie odbyły się Jasełka. Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 21 grudnia o godzinie 10.30. W przedstawieniu pt. „Maleńka Miłość” przypominającą okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa Chrystusa wzięli udział uczniowie klas starszych, a młodsi uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne.

      W rolę Marii wcieliła się BarbaraKrok, a w rolę Józefa Szymon Jędrzejkiewicz. Na scenie zagościło jednak znacznie więcej postaci aniżeli tylko główni bohaterowie wydarzenia. Publiczność zobaczyła zatem grono aniołów czyli uczennice Annę Postawę, Karolinę Bartnik, Zuzannę Tyczkę i Amelię Rorat, grupę pastuszków Aleksandrę Kocińską, Urszulę Kołaczkowską, Lenę Kocińską, Oliwię Kalota i Annę Koper, trzech króli Eryka Kręciwilka, Dawida Łapetę i Bartosza Drogosza, narratora Dominikę Dróżdż, dzieci Alana Szczęcha, Szymona Raźniaka, Oliwię Krysiak i Antosię Koper, gospodarzy Dianę Kręciwilk i Wiktorię Wypart, posła Amelię Rak, głos Dominika Płaskę,Paulinę Zyszczakoraz Zuzannę Kruk. Odegranym scenkom, pośród których kluczową sprawą było poszukiwanie noclegu przez Marię i Józefa towarzyszyły pieśni i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej zaśpiewane pięknie przez uczniów klas I-III. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

      Tradycyjnie, przedstawienie niosło też ze sobą przesłanie przypominające, że dostrzeganie ludzi potrzebujących i niesienie im pomocy jest wartością ponadczasową. Do  występu w Jasełkach uczniów przygotowały pani Agnieszka Kuźnicka (inscenizacja) i pani Anita Gałkowska-Galas (inscenizacja i dekoracje) orazksiądz Mirosław Polak (oprawa muzyczna). Następnie dzieci zatańczyły do kolędy.

      Po zakończeniu przedstawienia społeczność szkolna i przedszkolna wysłuchała życzeń świątecznych, które skierowała do niej pani  dyrektor Ewa Kosińska, a następnie uczniowie otrzymali upominki od Pań Agnieszki Dróżdż i Agnieszki Kuźnickiej za działalność charytatywną i od pani Magdaleny Bugary za udział w szkolnym konkursie matematycznym.

     • „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”

      03.01.2024

      W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematyczno – plastycznym pt: „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”. Zgłoszone prace pięknie połączyły elementy matematyki z świątecznym nastrojem. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.
      Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

       

      klasy I-III
      I miejsce – Nikola Polak (klasa 3)
      II miejsce – Kornelia Lis (klasa 2)
      II miejsce – Karolina Stachow (klasa 3)

      klasy IV-VII
      I miejsce – Dominika Dróżdż (klasa 7)
      II miejsce – Dominik Płaska (klasa 6) i Eryk Kręciwilk (klasa 6)
      III miejsce – Filip Napora (klasa 5)

     • „Mała książka – wielki człowiek”

      02.01.2024

      Z radością ogłaszamy, że w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej zostali obdarowani specjalnymi Wyprawkami Czytelniczymi. Tegoroczna edycja przyniosła im książkę pt. „Wnuczka antykwariusza”.

      Dzięki współpracy z Instytutem Książki pragniemy zachęcić naszych najmłodszych uczniów do regularnego sięgania po książki oraz rozwijania umiejętności czytania zarówno samodzielnego, jak i w towarzystwie najbliższych. Cała inicjatywa, wpisująca się w kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wierzymy, że ta literacka podróż przyniesie wiele radości i cennych chwil rodzinnego czytania.

     • Święto Dziękczynienia – Thanksgiving

      02.01.2024

      Nauka języka angielskiego to nie tylko "kucie" słówek i utrwalanie gramatyki, ale także poznawanie kultury i tradycji krajów, z których język ten pochodzi, dlatego też na początku grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy plakat - „Święto Dziękczynienia- Thanksgiving”

      Wyniki konkursu

      I miejsce: Diana i Eryk Kręciwilk

      II miejsce: Szymon Jędrzejkiewicz

      III miejsce: Oliwia Krysiak


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • ,,Razem na święta"

      01.01.2024

      W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję Razem na Święta, której celem było zacieśnienie więzi społeczności szkolnej z lokalną oraz podziękowanie mieszkańcom za tak ogromne zaangażowanie się w akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów o włączenie się do tej akcji, oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, korzenne wypieki, które przez wolontariuszy zostały ładnie spakowane. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa i Widzówka, na twarzach których można było zobaczyć radość i uśmiech. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx