• #DzieńGierPlanszowych2022

      25.10.2022

      OD MORZA AŻ DO TATRY CAŁA POLSKA GRA W PLANSZÓWKI

      W poniedziałek 10.10 o godzinie 10:10 uczniowie klas 1-3 odsunęli podręczniki na bok, a w zamian za to wyciągneli z plecaków swoje ulubione gry planszowe. Poza kultowym już “Grzybobraniem” i “Chińczykiem” uczniowie grali  w dużo nowych gier. 
      Gry planszowe to jeden ze sposobów na ciekawe spędzenie wolnego czasu w gronnie rodzinnym i koleżeńskim. To dla jednych relaks, a dla innych  pewien rodzaj sportu i emocji  związanych z ciekawymi rozgrywkami w tym kto dotrze na metę jako pierwszy. Należy jednak pamietać o tym , że granie w planszówki angażuje kluczowe obszary naszego myślenia, wspierające rozwój naszej wiedzy i wyobraźni.  To także ciekawe I innowacyjne pomoce dydaktyczne na każdym etapie edukacyjnym. My polecamy planszówki z całego serca i zachęcamy wszystkich, aby zamiast w gry komputerowe częściej grali w gry planszowe. 
       

     • Nasze dzieciaki kochają zwierzaki

      10.10.2022

       ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT

       

      Pomysł na wprowadzenie

      Światowego Dnia Zwierząt

       narodził się już w pierwszej połowie ubiegłego wieku.

      W roku 1931 we Florencji odbywała się konferencja ekologów, którzy właśnie w ten sposób postanowili zwrócić uwagę na problem gatunków zagrożonych wymarciem. Idealną datą wydał im się 4 października, dzień wspomnienia św. Franciszka z Asyżu, w religii chrześcijańskiej uznawanego za patrona zwierząt i środowiska.

       Dzięki temu kontynuowana jest idea troski o zwierzęta, szczególnie te najbardziej wrażliwe i zagrożone wyginięciem.

     • #SprzątamyDlaPolski

      04.10.2022

      Dnia 04.10.2022r. nasi uczniowie brali udział w IV edycji  #Sprzątamy dla Polski, objętej  honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego..

      Rozpowszechnianie idei zielonego patriotyzmu

      Ważną częścią akcji #SprzątamyDlaPolski jest szerzenie idei zielonego patriotyzmu oraz pokazywania postawy odpowiedzialności obywatelskiej wśród coraz większych grup odbiorców. 

     • Dyskoteka szkolna

      04.10.2022

      Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich chłopców naszej szkoły. Dla uczczenia tego święta, Samorząd Uczniowski zorganizował w piątek 30 października dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. 

      Zabawa jak to zwykle bywa była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do tańców i zabawy.
      Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

      Serdeczne podziękowania za wykonanie zdjęć dla absolwentki Julii Musiał.

     •  ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      03.10.2022

      Uczniowie naszej szkoły zwracają się z prośbą o wsparcie akcji ekologicznej, w której biorą udział  już po raz drugi.

       ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      Celem akcji  jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi przez te niesprawne urządzenia. Za zebrane kilogramy elektrośmieci szkoła otrzyma nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego. Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/regulamin/

      Elektrośmieci można przywozić do oczyszczalni ścieków w Widzowie w godzinach pracy w tym miejscu.

      Serdecznie dziękujemy  za dotychczasowe wsparcie wszelkich akcji organizowanych przez społeczność uczniowską.

       

       

     • Życzenia

      30.09.2022

      Dziś świętuje chłopak każdy,
      mały, duży – wszyscy ważni.
      Z tej okazji dziewczyny ślą życzenia:
      radości i marzeń spełnienia, zdrowia i uśmiechu,

      a po szkole – trochę oddechu.
       

      Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. W Polsce obchodzone jest 30 września.
      Dzień Chłopaka obchodzi się także w innych krajach, m.in.:
      ​​​​​​​Wielkiej Brytanii - 5 kwietnia,
      Brazylii - 15 lipca,
      Norwegii - 7 października,
      Meksyku - 19 listopada.

     • „Geologiczna przeszłość Polski”

      28.09.2022

      Geologiczna przeszłość Polski” pod takim hasłem dnia 21.09.2022r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów ze szkół gminy Kruszyna. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyła klasa szósta z panią Agnieszką Dróżdż.

      Gościnnie z wykładem wystąpił przedstawiciel Cemex Polska SA pan Bartłomiej Bartnik – kierownik kopalni kamienia wapiennego Latosówka.

      Na warsztatach uczniowie mieli możliwość poznania jak powstawały warstwy skalne regionu oraz jakie znaczenie gospodarcze mają dziś.

      Część praktyczna zajęć obejmowała poznawanie cech minerałów oraz rozpoznawanie skamieniałości przewodnich.

       

     • WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA NIESULÓW

      28.09.2022

      19 września uczniowie klas I - IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Niesulów.
      Na miejscu omówiliśmy zasady jakich należy przestrzegać w lesie, a później nastąpiło przejście ścieżką edukacyjną. Uczniowie obserwowali drzewa i krzewy, omówili budowę drzewa, obserwowali  pogodę, nazywali kolory jesiennej szaty roślin, odpowiedali na różnorodne pytania dot. zwierząt jakie można spotkać w lesie itp. Po powrocie do parku Nadleśnictwa uczniowie własnoręcznie przygotowali pamiątkowe przypinki. Na koniec nastąpiło pieczenie kiełbasek. 

      Zapraszamy do forotelacji z wycieczki.

     • Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

      30.09.2022

      Uczniowie z naszej szkoły dnia 16.09.2022 roku uczestniczyli w niezwykłej podróży 3D w głąb polskiej historii. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaprezentował uczniom klasy VIII i VI : krótkometrażowy dramat wojenny Dżadża-Dżadża, „Nie kochać w taką noc” – komedię muzyczną. Po założeniu gogli VR uczniowie mogli obejrzeć filmy w formacie 3D czyli doświadczyć magii trój wymiaru. Było to niezwykłe przeżycie dla naszych uczniów.

     • DZIEŃ KROPKI

      03.10.2022

      15 września 2022 r.  w naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Dzień Kropki a dokładnej rzecz ujmując DZIEŃ OGKRYWANIA TALENTÓW.

      W klasach 1-3 odbyła się krótka dyskusja na temat „Co to jest talent?” Następnie dzieci zapoznały się z książką amerykańskiego pisarza i ilustratora P. H.Reynoldsa pod tytułem „The Dot” czyli Kropka, od której wszystko się zaczęło. Jej bohaterką jest  mała Vashti, która dzięki maleńkiej kropce oraz mądrej nauczycielce uwierzyła w swoje możliwości. Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne pod nazwą „Zacznij od kropki”.

      Zapraszamy do obejrzenia w/w prac.

     • Uwaga Rodzice !

      11.09.2022

      Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2022/2023, które odbędzie się we wtorek 13 września o godzinie 17:00.

      Uwaga: Rodziców uczniów klas I- III zapraszamy o godz. 17:30.

     • PAMIĘTAMY !

      11.09.2022

      Był taki wrzesień 1939 roku, kiedy to Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się tym samym II wojna światowa – najstraszliwszy kataklizm w dziejach XX wieku. W tym roku obchodzimy 83 rocznicę jej wybuchu. Wojna dotknęła wszystkich Polaków i pozostawiła po sobie rany do dziś niezagojone. Nie oszczędziła również mieszkańców Widzowa. W niedzielę 4 września 2022r. o godz. 11 w kościele Nawiedzenia NMP w Widzowie odbyła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców tej miejscowości, zamordowanych przez hitlerowców 83 lata temu. Uczestniczyli w niej: Pani Sekretarz Gminy Kruszyna Małgorzata Wierzbicka, radni gminy, nauczyciele i uczniowie, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i OSP w Widzowie oraz społeczność lokalna. Po uroczystym nabożeństwie wszyscy w ciszy i skupieniu wyruszyli ulicą Żwirki i Wigury w kierunku pomnika, upamiętniającego to tragiczne wydarzenie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Kuźnickiej przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. W czasie apelu poległych zapalono znicze i złożono kwiaty przez poszczególne delegacje mieszkańców naszej gminy, które stały się wyrazem hołdu dla dwunastu zamordowanych mieszkańców naszej wsi. W trakcie uroczystości przemówienie w imieniu Pani Wójt Gminy Kruszyna Jadwigi Zawadzkiej wygłosiła Pani Sekretarz Gminy Kruszyna Małgorzata Wierzbicka, w którym przywołała tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. I chociaż oni zginęli, przetrwała pamięć o tamtych straszliwych czasach. Pamięć o tych których nie ma!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      30.08.2022

      Rozpoczęcie roku szkolnego odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem:

      • 8:00 Msza Święta w Kościele parafialnym w Widzowie
      • ok. godziny 9:00 przejście do budynku szkoły

      Uczniów klasy I, II, III, IV  zapraszamy na spotkanie w dotychczasowej sali gimnastycznej z Dyrekcją i Wychowawcami.

      Uczniów klas V, VI, VIII zapraszamy na spotkanie z Wychowawcami bezpośderdnio w salach lekcyjnych.

      Do zobaczenia!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego!

      24.06.2022

       

      Baczność! Poczet sztandarowy szkoły wprowadzić!
      Do hymnu! 


      Tak rozpoczęła się część oficjalna zakończenia roku szkolnego. Uczniowie klasy trzeciej oraz uczniowie klasy ósmej zaprezentowali program artystyczny, po którym głos zabrała Pani Dyrektor. Rozpoczął się bowiem czas wręczenia nagród, dyplomów, świadectw z biało-czerwonym paskiem i innych wyróżnień. Nie obyło się bez wzruszeń, miłych wspomnień oraz radości z rozpoczynających się wakacji.

      Koniec roku szkolnego to wyjątkowa chwila dla uczniów klasy trzeciej, bo chociaż nie opuszczają murów naszej szkoły, to rozpoczynają w niej kolejny etap.
      Życzymy Wam kochani trzecioklasiści, by wrzesień był dla Was początkiem czegoś nowego!

      Koniec roku szkolnego to szczególny czas dla ósmoklasistów, stają się bowiem absolwentami. Po wielu latach pobytu w szkole, gdzie zdobywali wiedzę, kształtowali swoje charaktery i rozwijali swoje pasje i zainteresowania opuszczają ,,szkolne mury", by rozpocząć kolejny etap swojej edukacyjnej drogi. 
      Drodzy absolwenci, życzymy Wam powodzenia, radości i samych sukcesów w dalszym odkrywaniu świata!

      Drodzy uczniowie! Życzymy Wam wszystkim wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Miłego wypoczynku i uśmiechu na codzień. Do zobaczenia we wrześniu!

     • Wycieczka do Opola

      13.06.2022

      W dniu 10 czerwca 43 uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyło w wycieczce do Opola. Zwiedzili Muzeum Wsi Opolskiej i ZOO. Wyprawa do skansenu była dla dzieci nie tylko bezcenną lekcją historii oraz wiedzą o folklorze i obrzędowości ale również okazją do spaceru w pięknym otoczeniu, gdzie pośród drzew, łąk i wiejskich ogródków warzywno-kwiatowych mogli odpocząć i zrelaksować się. W zoo dzieci poznały różne ciekawe gatunki zwierząt. Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda oraz świetne humory. Wszyscy wrócili zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę historyczno - przyrodniczą.

     • Zdjęcie z Pucharem Polski

      14.06.2022

      9 czerwca uczniowie naszej szkoły dzięki zaproszeniu właścicieli firmy „Tomex” Materiały Budowlane w Kłomnicach uczestniczyli w uroczystości odwiedzin Pucharu Polski zdobytego przez Raków Częstochowa. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek dla dzieci oraz smaczne kiełbaski z grilla. Oprócz tego uczniowie mogli z bliska podziwiać Puchar Polski i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Radość dzieci była ogromna, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Firma „Tomex” wspiera również nasz klub uczniowski Polonia-Unia Widzów. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie

     • Maraton Czytelniczy…

      14.06.2022

      3 czerwca  uczniowie klas I-III  naszej szkoły wraz z wychowawczyniami skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w Maratonie Czytelniczym „Przez lasy i góry w towarzystwie literatury” w XXI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom powiązanym z Rokiem Marii Konopnickiej, Wandy Rutkiewicz oraz Romantyzmu Polskiego w Częstochowie.

      Organizatorzy w/w maratonu to: Biblioteka Publiczna im. dr. Wł. Biegańskiego, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Regionalnego Ośrodka  Doskonalenia  Nauczycieli „WOM” w Częstochowie, Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, Oddział Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, Sekcja Bibliotekarska przy Oddziale Związku Nauczycielstwa Polskiego, Szkoła Podstawowa nr 39 im. Marii Konopnickiej oraz Szkoła Podstawowa nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi im. M.Skłodowskiej – Curie w Częstochowie.

       

      Maraton obył się zdalnie na platformie ClickMeeting. Dla najmłodszych uczniów swój czas poświęciła p. Agnieszka Lipińska , starszy inspektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta, która odczytała fragment książki M. Konopnickiej pt.:” Szkolne przygody Pimpusia Sadełko”.

      Jest nam bardzo miło, że w tak nietuzinkowy sposób uczniowie zaznajomili się z twórczością Marii Konopnickiej.

     • Dzień Dziecka na wesoło

      14.06.2022

      „Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. 
        Trzeba im także pozwolić chodzić”
      Jean- Paul Sartre

         Co się stanie kiedy dosypiemy sody z brokatem do octu? Albo czy można zrobić chmurę burzową   w szklance? Na te i inne pytanie odpowiedzi poznali uczniowie klas I – III podczas warsztatów sensorycznych zorganizowanych z okazji Dnia Dziecka. Z użyciem ogólnie dostępnych produktów spożywczych i higienicznych uczniowie przeprowadzali proste, ale jednocześnie efektowne doświadczenia. Wspólnie stworzyliśmy między innymi : wulkan, z którego wypłynęła kolorowa piana, zrobiliśmy lampę „lawę” oraz pachnącego gniotka- ciągutka. Podczas warsztatów zaangażowane były wszystkie zmysły: wzrok, węch słuch, dotyk a nawet smak. Eksperymenty były w 100% bezpieczne i łatwe do wykonania samemu w domu.

         Ponadto nasi najmłodsi uczniowie zaskoczyli wszystkich swoją bogatą wyobraźnią tworząc ciekawe ,  kolorowe gry planszowe. Wiele radości mieliśmy potem, kiedy razem w nie zagraliśmy.
         Uczniowie klasy I wzięli również  udział w I Klasowych Mistrzostwach Układania Puzzli.
      Na boisku szkolnym rozegrano zaś  Mistrzostwa Piłki Nożnej klas I-III.
      Starsi uczniowie natomiast wybrali się na integracyjne wyjazdy  rowerowe. W planach było m.in. ognisko,  smażona rybka czy pizza.
      Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli Dzień Dziecka świętować w podobny sposób.
      Zapraszamy do fotorelacji.
       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx