• Komunikat

      27.11.2020

      Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      22.11.2020

      11 listopada kolejny raz obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

      W naszej szkole z tej okazji organizowane były uroczyste akademie przygotowywane przez uczniów. Nim opowiemy o tegorocznym świętowaniu, kilka słów o historii tego święta.

      Jest to święto państwowe, ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. po 123 latach zaborów. Uchwalono je ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r. Od 1945r. zostało jednak zniesione Ustawą Rady Krajowej, dokładnie w dniu 22 lipca. Do kart kalendarza wróciło w 1989r.

      Obchodzone jest bardzo uroczyście. Zazwyczaj organizowane są specjalne defilady, prowadzone przez ulice większych miast, a także koncerty, w czasie których możemy usłyszeć patriotyczne pieśni i piosenki. Organizowane mogą być również wykłady tematyczne, bądź inscenizacje historyczne.

      W tym roku wiele uroczystości związanych z naszym świętem narodowym zostało przeniesione ze świata realnego do świata wirtualnego. Wirus pokrzyżował, również nasze szkolne plany. Mimo wszystko staraliśmy się świętować razem. Zapraszamy do fotorelacji.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      16.11.2020

      5 listopada

      ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

       

      ...Krasnoludki i księżniczki,

      małe domki, małe myszki,

      pantofelki i koronki,

      kruki, skrzaty i skowronki

      - to ułamek świata bajki,

      gdzie czarodziej pali fajki...”

       

      Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę, do której ciągle wraca myślami. Bajki bawią, uczą, rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jedne są wesołe inne smutne. Każda bajka to pozytywny lub negatywny bohater.

      Nie ważne czy jest krótka, czy długa, ważne aby ją przeczytać lub obejrzeć.

      Uczniowie z klas I-III naszej szkoły bardzo chętnie czytają i oglądają bajki, nie tylko podczas ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK, ale zawsze wtedy kiedy mają na to ochotę.

      Z ochotą pochwalili się nam jakie postacie z bajek i jakie bajki najbardziej lubią. Oto rysunki z ich ulubionymi bajkowymi postaciami.

     • ,,My mali marynarze ” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

      15.11.2020

      Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 22 października 2020 roku o godzinie 10.00 odbyło sie uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

      13 uczniów klasy pierwszej przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i wraz ze starszymi kolegami wytrwale ćwiczyli podczas prób.

      Podczas akademii uczniowie klasy I wybrali się w rejs statkiem, podczas którego odwiedzali różne wyspy i prezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej.

      Uczennice z klasy VII, Kasia Sznajder i Paulina Radecka wspaniale wcieliły się w rolę piratów, którzy towarzyszyli pierwszakom przez cały rejs.

      Na wyspie gimnastyki, recytacji, dobrych manier, muzyki, prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. W trakcie wyprawy niezwykle ważną rolę pełniła pani Dyrektor szkoły, która oficjalnie została mianowana kapitanem statku. Bacznie obserwowała ona zmagania pierwszaków z różnymi zadaniami i zatwierdzała ich wykonanie. Dzieci realizując powierzone zadania udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystej przysięgi uczniowskiej. Ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków symbolicznym ołówkiem został pasowany na ucznia oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i skrzynię ze słodyczami.

      Na zakończenie starsi koledzy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

      Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

      Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

     • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

      10.11.2020

      Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny. Dyktando odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli przez Internet. Jest to akcja charytatywna prowadzona przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl

       

      Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

       

      Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

       

      Każdy z uczestników może zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

       

      Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy całe rodziny, dorosłych oraz dzieci - uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

       

      Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

       

      Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2020

      08.11.2020

      Za kilka dni będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego nasza szkoła wraz z Biurem Programu “Niepodległa” zaprasza do symbolicznego świętowania Narodowego Święta Niepodległości i pokazania, że tworzymy wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w trudnych warunkach epidemicznych i pomimo konieczności zachowania fizycznego dystansu.

      Oto propozycje, jak uczcić Święto Niepodległości i świętować bezpiecznie, mając na uwadze troskę o zdrowie swoje i innych.

      • Weź udział w akcji “Niepodległa do hymnu” – jak co roku, w samo południe 11 listopada włącz transmisję “Mazurka Dąbrowskiego” w radiu, telewizji lub zaśpiewaj z najbliższymi w domu albo na balkonie.

      • Weź udział w wydarzeniach kulturalnych online – obejrzyj w internecie “Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” oraz wielu innych wydarzeń, ich wybór znajdziesz na stronie Programu “Niepodległa”.

      • Świętuj z Biało-Czerwoną – wywieś flagę na znak jedności i solidarności.

      • Skontaktuj się z bliskimi. Zadzwoń, napisz, sprawdź, co słychać u Twoich bliskich w kraju i za granicą – pokaż, że o nich pamiętasz w tym ważnym dniu.

      • Sprawdź, czy ktoś z Twoich sąsiadów nie potrzebuje pomocy – czasami wystarczy trochę życzliwości i rozmowa.


     • Organizacja pracy szkoły w dniu 2 listopada 2020 r.

      30.10.2020

      Informujemy, że 2 listopada br. nie jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

      W tym dniu szkoła będzie pracować w trybie zwykłym zgodnie z obowiązującymi przepisami. 

      Wykaz dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole ustalonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603) znajduje się w zakładce Kalendarz roku szkolnego.

       

     • KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

      27.10.2020

      W związku z rozpoczęciem budowy sali gimnastycznej, a co za tym idzie wydzieleniem placu budowy, zmianie uległy drogi dojścia do budynku szkoły.

      - Wejście przez szatnię zostało zamknięte. Do szkoły wchodzimy wyłącznie wejściem głównym. 

      - Brama od ul. Żwirki i Wigury staje się wjazdem na plac budowy; jest niedostępna dla uczniów, rodziców i osób zmierzających do szkoły.

      - Brama od parkingu także zostaje dostępna tylko dla celów związanych z budową.

      - Wejście na plac szkolny dla uczniów, rodziców, pracowników szkoły etc. wyłącznie od strony ul. Antoniowskiej przez furtkę przy przedszkolu.

      Powyższe obowiązuje od 28 października br. do odwołania.

      Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczenie do minimum czasu postoju samochodów. 

      Za utrudnienia przepraszamy!

     • X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      05.10.2020

      01 października 2020r. odbył się w naszej szkole IV Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia zorganizowany z okazji obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

      Nie obyło się bez rywalizacji grupowej,  kiedy to uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na grupy i rozwiązywali zadania z zakresu tabliczki mnożenia. Liczyła się spostrzegawczość, refleks oraz poprawność obliczeń. Była to wspólna zabawa matematyczna, dzięki której uczniowie mogli utrwalić znajomość tabliczki mnożenia. 

      Uczniowie podjęli również próbę samodzielnej pracy z 2-minutowym testem z zakresu znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzami tegorocznego konkursu zostali:

      I miejsce - Kinga Drogosz
      II miejsce - Ewa Tutaj
      III miejsce - Dawid Machoń

      Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom należą się wielkie gratulacje!  

     • Powszechny Spis Rolny 2020

      01.10.2020

      Szanowni Państwo

       

      Od 1 września do 30 listopada 2020 r. (według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.)
      na terytorium Polski przeprowadzany jest

      Powszechny Spis Rolny 2020

       

      Udział w spisie jest obowiązkowy

      Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r.

      Spis jest przeprowadzany w gospodarstwach rolnych:

      • osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych),
      • osób prawnych,
      • jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

      Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych:

      ü  poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji,
      dostępnej pod adresem https://spisrolny.gov.pl

      ü  telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99

      Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie mogą się spisać samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Kontakt bezpośredni z rachmistrzem będzie uwarunkowany sytuacją epidemiczną.

      Bezpieczeństwo danych spisowych

      Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

      Wszystkie zebrane od respondentów dane objęte są tajemnicą statystyczną.

      Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

       

      Zachęcamy do włączenia się w popularyzację Powszechnego Spisu Rolnego 2020

     • NARODOWE CZYTANIE ,,BALLADYNY” JULIUSZA SŁOWACKIEGO – 6 września 2020 r.

      25.09.2020

            Kto jeszcze nie zna dramatycznej historii Aliny i Balladyny, to właśnie ma okazję zajrzeć do tej tajemniczej książki, która jest aktualnie lekturą obowiązkową dla starszych uczniów szkoły podstawowej. To opowieść o dwóch siostrach, które poszły zbierać maliny. Ta, która nazbierałaby ich więcej, miała zostać żoną bogatego księcia Kirkora. Ale okazało się, że pracowitość staje się przyczyną zazdrości, małżeństwo nie daje szczęścia, a zbrodnia goni zbrodnię. Nic w tym dziwnego, jeśli główne bohaterki żyją w świecie pełnym czarów, gdzie fantazja miesza się z rzeczywistością, a wróżki też mają swoje ,,trudne sprawy”.

             Z okazji Narodowego Czytania młodzież i dorośli spotkali się 7 września w Szkole Podstawowej w Jackowie, żeby dla przyjemności wspólnie czytać ,,Balladynę”. Spotkanie odbyło się pod patronatem Gminnej Biblioteki w Kruszynie. Wzięli w nim udział pani Wójt Jadwiga Zawadzka oraz zaproszeni goście. Uczniowie, reprezentujący szkoły z terenu naszej gminy, czytali fragmenty dramatu z podziałem na role. Uczennice klasy VIII : Sandra Adamus, Kinga Drogosz, Nikola Kuś i Karolina Pruciak przygotowały scenę, gdy Balladyna – królowa jako sędzia musiała sprawiedliwie wydać wyrok na samą siebie. Zebrani mieli również okazję posłuchać zakończenia dramatu w wykonaniu przedstawicieli Urzędu Gminy. Spotkanie upłynęło  w  serdecznej atmosferze, a na deser podano smakołyki, wśród których królowały oczywiście maliny.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      31.08.2020

      Serdecznie zapraszamy na uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego, która odbędzie się 1 września 2020r. 

      Msza Święta odbędzie się o godzinie 9:00 w kościele parafialnym w Widzowie, następnie prosimy o przejście uczniów do budynku szkoły. Spotkania z wychowawcami odbędą się w salach lekcyjnych.

      Prosimy rodziców o niewchodzenie do budynku szkoły z wyłączeniem rodziców klasy pierwszej, których zapraszamy na wspólne spotkanie z wychowawcą. 

      Wychowawcami klas w roku szkolnym 2020/2021 będą:
      klasa I - Aleksandra Kołaczkowska (na czas nieobecności p. Renaty Pruciak)
      klasa II - Magdalena Kubasik (na czas nieobecności p. Leny Żmudzińskiej)
      klasa III - Aneta Musiał
      klasa IV - Agnieszka Dróżdż
      klasa VI - Ewa Łęgwik
      klasa VII - Magdalena Bugara (na czas pełnienia funkcji wychowawcy klasy I przez p.Aleksandrę Kołaczkowską)
      klasa VIII - Arleta Łąpieś

      Rodziców uczniów klas pierwszych obowiązują maseczki ochronne, a wszystkich uczniów dezynfekcja rąk po wejściu do szkoły.

       

     • Komunikat w sprawie wyników egzaminu ósmoklasisty 2020

      29.07.2020

      Informujemy, że zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty zostaną przekazane tegorocznym absolwentom 31 lipca br. o godzinie 10:00 w siedzibie naszej szkoły. Każdy absolwent otrzyma oryginał zaświadczenia oraz dwie kopie poświadczone przez dyrektora szkoły.

      Przy odbiorze nadal obowiązuje reżim sanitarny. 

      Jednocześnie przypominamy, że na przekazanie wyników egzaminu w sposób określony przez szkołę, do której dany absolwent kandyduje jest czas do 4 sierpnia br. do godz. 15:00

     • Nowoczesne nauczanie

      29.07.2020

       Uczenie się i nauczanie to procesy, w które należy wprowadzać zmiany- tego oczekują uczniowie. Chcą jak najczęściej wykorzystywać nowoczesne aplikacje ułatwiające naukę. Jedną z nich jest ,,wirtualna tablica", czyli padlet. Służy do gromadzenia w jednym miejscu materiału określonego przez prowadzącego nauczyciela.

        Uczniowie klasy V wspólnie z nauczycielką języka polskiego stworzyli ,,wirtualną tablicę", na której umieścili zdjęcia plakatów promujących czytanie książek. Link do padletu:
      https://pl.padlet.com/ewalegowik67/cnlpio01x5krrrhw

      Zapraszamy do obejrzenia !

     • #challenge matematyczny

      01.07.2020

      Matematyka - nazwana została królową nauk i w myśl słów Arystotelesa „jest miarą wszystkiego”. Wpłynęła w dużym stopniu na ukształtowanie świata, w którym żyjemy, dlatego warto zadbać o to, aby dzieci polubiły ją i po wielu latach nauki szkolnej wiązały z nią dobre doświadczenia i miłe wspomnienia.

      Podczas nauczania zdalnego dzieci klas V-VIII podjęły wyzwanie (#challenge matematyczny). Zadaniem ucziów było zaprezentowanie tematu: ,,Ja pośród matematyki" w formie fotografii. Jednym słowem - dzieci musiały odpowiedzieć sobie na pytanie z czym kojarzy im się matematyka.
      Dlaczego takie pytanie? - forma zadania była krótką analizą kilkumiesięcznej nauki zdalnej. Celem zadania było uświadomienie dzieciom, że nauka matematyki to nie okrutny obowiązek, ale przede wszystkim fascynaująca przygoda. 

      Interpretacje uczniów były bardzo różnorodne - w niektórych przypadkach zostały przedstawione miejsca pracy, biurka na których panuje porządek, na innych chaos. Kiedy jedni stawali na rękach, aby osiągnąć sukces - inni uczyli się na świeżym powietrzu. Pozostali uczniowie pokazali jakie treści czerpią z nauki matematyki. 
      Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2020

      01.07.2020

      W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach, tegoroczny konkurs ,,Kangur Matematyczny 2020" został przeprowadzony drogą internetową, za pośrednictwem Platformy Dzwonek.pl.

      Miło nam poinformować, że uczniowie klasy II SP uzyskali w kategorii Żaczek następujące osiągnięcia:

      Eryk Kręciwilk - wynik bardzo dobry
      Dominik Płaska - wynik bardzo dobry

      Bartłomiej Drogosz - wyróżnienie

      Cieszymy się z sukcesu chłopaków i serdecznie gratulujemy!
      Wszystkich uczniów zachęcamy do podejmowania konkursowych wyzwań w następnym roku szkolnym.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx