• Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki

      06.04.2023

          30 stycznia uczniowie naszej szkoły obchodzili Światowy Dzień Składanki i Łamigłówki zwany inaczej Dniem Puzzli – data tego dnia to 29 stycznia, ale z racji , że była to niedziela dzień ten został zorganizowany w poniedziałek. 
      Wszelkiego rodzaju puzzle, rebusy, krzyżówki, łamigłówki, sudoku, tangramy ćwiczą pamięć, koncentracje, spostrzegawczość, logiczne myślenie. Są wspaniałą rozrywką nie tylko dla dzieci lecz także dla dorosłych, to prawdziwy trening dla naszego mózgu. 
      Celem wprowadzenia tego święta było podkreślenie roli, jaką pełnią wszelkie łamigłówki w rozwoju każdego człowieka już od najmłodszych lat. Układanki, rebusy są bardzo często stosowane jako pomoce dydktyczne, które sprzyjają uczeniu się. 
          Do rozwiązywania przygotowanych łamigłówek chętnie przystąpili uczniowie edukacji wczesnoszkolnej oraz ich starsi koledzy.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego EDI Pingwin 2022

      06.02.2023

      Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu mamy laureatów.

      Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy V Amelia Rak.

      Uczennica zdobyła 60 punktów (100%) i otrzymała specjalny Dyplom Laureata za I miejsce, oraz nagrodę książkową. Uczeń klasy VI Filip Zatoń uzyskał 56 punktów i również otrzymał Dyplom Laureata i nagrodę książkową. Dyplom Wyróżnienia w tym konkursie przypadł w udziale uczennicy klasy V Dianie Kręciwilk, która zdobyła 54 punkty.

      Konkurs przeznaczonybył dla uczniów IV- VIII klas szkoły podstawowej i miał zasięg ogólnopolski. Uczniowie otrzymali tematycznie różne arkusze w zależności od poziomu klasy. W tegorocznym konkursie uczestniczyło 17 uczniów naszej szkoły. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczeń otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Aby żaden z uczestników nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie 30 punktów. W związku z tym uczeń mógł uzyskać maksymalnie 60, a minimalnie 0 punktów.

      Konkurs „Pingwin” z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       

     • ,,Bóg się rodzi...”

      02.02.2023

          Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, zawiera najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Wystawianie widowiska, w którym przeplatają się smutek i radość, dobro i zło, od wieków jest wpisane w polską tradycję.

         W naszej szkole tegoroczne przedstawienie zostało przygotowane i wystawione trzynastego stycznia przez uczniów klasy czwartej, piątej oraz ósmej. Był to już czas poświąteczny, jednak jeszcze na chwilę przywołaliśmy wyjątkowy świąteczny nastrój, który był dopełniony mieniącymi się światełkami, piękną dekoracją oraz śpiewaniem przepięknych kolęd.

          W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna.

        Przedstawienie jasełkowe uczniowie zaprezentowali  jeszcze dwukrotnie: dla przedszkolaków Gminnego Przedszkola w Widzowie oraz dla rodziców. Spektakle odbyły się pierwszego lutego. Młodzi aktorzy kolejny raz  z radością, ale i tremą, wcielili się w swoje role. Podziw i brawa ze strony widzów zachęciły uczniów do kolejnych teatralnych wyzwań.

       

       

       

       

       

       

     • Matematyczna Kartka Świąteczna

      23.01.2023

      Przed świętami w naszej szkole odbył się konkurs pt.: „Matematyczna Kartka Świąteczna”. Przyznając nagrody i wyróżnienia braliśmy pod uwagę matematyczną zawartość prac, oryginalność oraz estetykę wykonania pracy. Jury po ocenie przyniesionych przez uczniów prac wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody zostały rozdane przed feriami zimowymi.

      A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

      klasy I-III
      I miejsce: Karina Płaska (klasa 2)
      II miejsce: Anna Postawa (klasa 3)
      III miejsce: Kornelia Lis (klasa 1)

      wyróżnienie: Alan Dobrakowski (klasa 1)

      klasy IV-VIII
      I miejsce: Aleksandra Zatoń (klasa 5)
      II miejsce: Filip Zatoń (klasa 6)
      III miejsce: Aleksandra Postawa (klasa 6)

      Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu dziękujemy za piękne kartki i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji konkursu.

     • Finał Szlachetnej Paczki

      18.12.2022

      Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  potrzeby rodziny Pana Jana mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3738,10 zł pozwoliła na zakup:

      - lodówki

      - odkurzacza

      - kołdry i pościeli

      - butów i odzieży

      - produktów spożywczych

      - środków czystości

      - artykułów szkolnych

      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel, buty i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie.

      Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny-  zakupić lodówkę, odkurzacz, kołdrę i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

       

       

     • Mikołajki

      06.12.2022

      Z okazji Dnia Świętego Mikołaja wszystkim dzieciom -
      tym mniejszym  i większym -
      moc serdeczności, prezentów i uśmiechu
      w tym szczególnym dniu!

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKOWO-PLASTYCZNY „WORD”

      05.12.2022

           Od tego roku organizowany jest w naszej szkole konkurs  promujący  jeden ze sposobów  uczenia się nowych słówek w języku obcym. Uczenie się nowych słów poprzez obrazowanie ich znaczenia, to atrakcyjny i skuteczny sposób szczególnie wśród  młodszych uczniów. W tym konkursie uczniowie wykorzystują ciekawe techniki plastyczne, by pokazać co słowo znaczy.

       W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. IV-VI przygotowali wiele estetycznych, pomysłowych i wykorzystujących różne materiały i techniki plastyczne prac. Rozstrzygnięcie konkursu zorganizowanego przez  p. Anitę Gałkowską- Galas miało miejsce 2 grudnia 2022r.

           Przy ocenie pracy ważny jest wybór techniki plastycznej, materiały z których praca została wykonana, czytelność, staranność i samodzielność w wykonaniu pracy.

        Celem konkursu jest:

      • Promowanie wśród uczniów postawy odpowiedzialności za proces samodzielnego uczenia się i rozwijania umiejętności językowych.
      • Motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego, a w szczególności na umiejętności ułatwiania uczenia się nowego słownictwa.
      • Stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia swoich umiejętności językowych i plastycznych we współzawodnictwie z innymi uczniami szkoły.
      • Wypracowanie u uczniów poczucia estetyki i staranności.
      • Rozwijanie uzdolnień uczniów.
      • Podniesienie samooceny uczniów.

      Wyniki konkursu:      
                              

      Miejsce I    Szymon Jędrzejkiewiczkl.IV                    

      Miejsce II   Eryk Kręciwilkkl.V            

      Miejsce III Oliwier Bera kl.V    

     • „Szlachetna Paczka”

      23.11.2022

      Serdecznie zapraszamy

      do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

      Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie zwracają się z gorącą prośbą o przyłączenie
      do akcji „Szlachetna Paczka”.

       

      W tym roku pragniemy wspomóc  Rodzinę  pana Jana mieszkającą na terenie naszej gminy.

       

      Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:

      Lodówka
      Rodzina posiada starą lodówkę, która bardzo często się psuje, przy czym nie spełnia już ona swych podstawowych zadań. Niestety koszt nowej znacznie przewyższa finansowe możliwości rodziny.

      Kołdra i poduszka
      Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 140 - 160cm x 200cm, ręczniki kąpielowe i mniejsze

      Kołdra i poduszka dla pana Edwarda jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna ze względu na stan zdrowia dużo czasu spędza w łóżku. Komplet którego używa teraz jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.

      W tym niewielkim domu, w którym wychowywane jest dziecko niezmiernie ważne jest utrzymanie czystości. Niestety Rodziny nie stać na zakup odkurzacza, a niewątpliwie ułatwiłby on codzienną dbałość o dom.

      Środki czystości
      Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczki do zębów.


      Inne ważne potrzeby Rodziny:
      Żywność trwała
      (ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)

      Odzież

      Jan: Dres (Całoroczne) rozmiar: XL,

      Jan: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Jan ma 190 cm wzrostu

      Maciej: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Piżama (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Spodnie (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Sweter (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Szalik (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Skarpetki (Zimowe) rozmiar: 146 cm, Uwagi: rozmiar stopy 33

      Maciej: Rękawiczki (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Czapka (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Dres (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Bielizna (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Maciej: Bluza (Zimowe) rozmiar: 146 cm,

      Anna: Kurtka (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

      Anna: Dres (Zimowe) rozmiar: 164 cm,

      Edward: Kurtka (Zimowe) rozmiar: XL, Uwagi: Pan Edward ma 180 cm wzrostu

      Edward: Dres (Zimowe) rozmiar: XL,

      Obuwie

      Jan: Obuwie sportowe, tzw. adidasy- rozmiar: 44,

      Maciej: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 33,

      Maciej: Obuwie sportowe, tzw. adidasy- rozmiar: 33,

      Anna: Kozaki/buty zimowe -rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

      Anna: Pantofle (eleganckie) rozmiar: 40, Uwagi: Płaskie, nie na obcasie

      Edward: Obuwie sportowe, tzw. adidasy- rozmiar: 43,

      Materiały szkolne

      zeszyty, bloki, kredki, farbki, klej, plastelina, papier kolorowy, nożyczki, piórnik, plecak, przybory do pisania


      Szczególne upominki


      Jan: kosmetyki/przybory do golenia

      Maciej: zabawki, szczególnie samochody „resoraki”

      Anna: perfumy

      Edward: kosmetyki/przybory do golenia


      Finał Szlachetnej Paczki 2022 odbędzie się w weekend 10-11 grudnia br.

      Tego dnia zgromadzone rzeczy i środki pieniężne będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.


      Jak możemy pomóc ?

      Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom Rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie.
       

      Każdy z nas może pomóc!

      Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!


      W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
      Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
      Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)

      Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)

     • Marzenia się spełniają - otwarcie sali gimnastycznej

      21.11.2022

      Każdy z nas o czymś marzy. Jedni pragną podróżować, innym wystarczy mały domek z ogródkiem, wielu pragnie zostać kimś sławnym np.: sławnym sportowcem. Uczniowie naszej szkoły również mieli jedno wielkie marzenie. Spytacie Państwo jakie? Otóż, bardzo chcieli mieć własną salę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia aby już zimą czy późną jesienią nie musieli trenować do zawodów sportowych na dworze lub w mini salce gimnastycznej, przypominającej swoją wielkością większą salę lekcyjną. Jej brak spędzał sen z powiek również nauczycielom, rodzicom i wszystkim mieszkańcom Widzowa.  I oto  stało się. Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie doczekała się  nowej sali gimnastycznej o parametrach, które spełniają wymogi obiektu sportowego. 18 listopada br. odbyło się jej uroczyste otwarcie. Sama jej budowa trwała dwa lata. Nim jednak do niej doszło minęło wiele lat oczekiwania na rozpoczęcie tej inwestycji. O tym w swoim wystąpieniu opowiedziała Pani Wójt Jadwiga Zawadzka, przypominając historię jej powstania. Dzięki temu dowiedzieliśmy się wielu istotnych rzeczy, mających  ogromny wpływ na podjęcie decyzji o budowie nowej dużej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Widzowie. Nie wszyscy pamiętają, że pierwsze starania w w/w sprawie podjęli radni z Widzowa III kadencji Rady Gminy, którzy usilnie zabiegali o wprowadzenie do budżetu gminy zadania o nazwie ,,Budowa sali gimnastycznej”. Można powiedzieć, iż dopięli oni swego, ponieważ w 2006 roku Gmina i tutaj zacytuję słowa Pani Wójt: „zleciła opracowanie dokumentacji budowy sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu co udało się zrealizować w kolejnym roku, uzyskano również pozwolenie na budowę”. Kiedy wszyscy byli pewni, iż ruszą kolejne prace okazało się, że złożony wniosek o dofinansowanie nie uzyskał akceptacji. Z powodu braku funduszy  temat przez kolejne lata był odkładany. Gdy zaś się pojawiał, nie było przychylności większości Rady Gminy. Rok 2018 był przełomowy, ponieważ powrócono do tematu i Rada Gminy podjęła stosowne uchwały. Jak powiedziała Pani Wójt: „wspólnie przystąpiliśmy do aktualizacji elementów dokumentacji, gdyż pozwolenie na budowę stale było ważne dzięki etapowaniu jego realizacji”. W pierwszym etapie starano się zatem zagospodarować przyszkolny teren. Jak podkreśliła Pani Wójt, Gmina Kruszyna uzyskując pomoc finansową od samorządu Gminy Kleszczów w 2011 roku wybudowała dla uczniów naszej szkoły boisko do siatkówki. W 2017 roku z pomocą przybyło lokalne stowarzyszenie „Przyszłość jest w Nas”, które z kolei dzięki pomocy finansowej Lokalnej Grupy Działania „Razem na Wyżyny” wybudowało dla nas wielofunkcyjne boisko. Idąc za ciosem i jednocześnie mając zaktualizowaną dokumentację w 2019 roku złożono wniosek o dofinansowanie zadania przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Wniosek niestety został odrzucony. Nie dano jednak za wygraną. Jak usłyszeliśmy z ust Pani Wójt w roku 2020 wniosek ponowiono i tym razem został on pozytywnie zaopiniowany, a co za tym idzie Gmina otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w kwocie 2 592 000zł, co stanowi 51% kosztów kwalifikowanych. Środki te zostały Gminie  przekazane po podpisaniu umowy o dofinansowanie. Kolejnym krokiem było ogłoszenie przetargu, który miał na celu wyłonić wykonawcę robót. Jak podkreśliła Pani Wójt najkorzystniejszą ofertę przedstawił Zakład Produkcyjno- Handlowo-Usługowy KROMAR z Częstochowy i wreszcie w IV kwartale 2020 roku ruszyła budowa naszej wymarzonej sali gimnastycznej. W pracach budowlanych uczestniczyli także następujący podwykonawcy: S.T.B. Sp. z o.o. z Katowic oraz Zakład Usługowo-Produkcyjno-Handlowy Grzegorz Kołaczkowski z Widzowa. Jak dobrze wiemy, okres budowy przebiegał w bardzo trudnym dla wszystkich czasie. Najpierw wybuchła pandemia a potem konflikt zbrojny na Ukrainie, co w sposób dobitny podkreśliła w swoim wystąpieniu Pani Wójt. Powiedziała o tym dlatego, aby uzmysłowić wszystkim zebranym, że mimo takich ogromnych trudności jak problem z dostępem do materiałów budowlanych, wzrost cen tychże materiałów, brak siły roboczej czy wreszcie konieczność zmiany sposobu ogrzewania sali z powodu wypowiedzenia dostawy ciepła, zamierzony cel został osiągnięty. Budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie  została zakończona. Całkowity koszt jej budowy to 5,400.000zł. Suma ogromna. W tym miejscu dołączamy się do podziękowań Pani Wójt skierowanych w końcowej części jej wystąpienia na ręce wszystkich, którzy przyczynili się do powstania naszego wymarzonego obiektu sportowego z boiskiem o wymiarach 12x24m.

      Uroczystość oddania nowej sali gimnastycznej swoją obecnością uświetnili zaproszeni goście: parlamentarzyści ziemi częstochowskiej, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Częstochowie, Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, przedstawiciele Policji i Państwowej Straży Pożarnej, wójtowie gmin powiatu częstochowskiego, reprezentacja Regionalnej Rady Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie, radni Rady Gminy Kruszyna, sołtysi, dyrektorzy jednostek organizacyjnych, przedstawiciele firm wykonawczych, pracownicy Urzędu Gminy Kruszyna. Nie lada atrakcją okazała się obecność przedstawicieli CKM WŁÓKNIARZ Częstochowa oraz ekipy SPEEDWAY FAN-CLUB. Ci pierwsi przywieźli ze sobą motor żużlowy, natomiast druga ekipa rowery.

      Całą uroczystość prowadziła Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Wierzbicka, która czuwała nad jej prawidłowym przebiegiem. Aktu przecięcia symbolicznej wstęgi, która miała kolory kół olimpijskich dokonali: p.Jadwiga Zawadzka Wójt Gminy Kruszyna, p.Józef Wąsikiewicz Przewodniczący Rady Gminy Kruszyna, p.Ewa Kosińska Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, p.Katarzyna Płaska Przewodnicząca Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Widzowie oraz p.Joanna Gawlik właścicielka firmy KROMAR głównego wykonawcy robót budowlanych.

      Należy w tym miejscu zauważyć, że w organizacji uroczystości brała udział cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Wspierali nas aktywnie także absolwenci szkoły, spośród których szczególnie  zaangażował się Jakub Woźniak czuwając nad nagłośnieniem.

      Po przemówieniach i wystąpieniach gospodarzy i gości przyszedł czas na część rozrywkową- pokazy artystyczno-sportowe, na które chyba najbardziej czekali uczniowie. Mogli bowiem pokazać się przybyłym gościom z jak najlepszej strony. Swoje występy rozpoczęli od wprowadzenia wszystkich w atmosferę prawdziwych igrzysk olimpijskich. Następnie przedstawiciel grupy sportowców złożył uroczystą przysięgę, że rozgrywane w tej sali przyszłe mecze i zawody będą rozgrywały się w duchu zdrowej rywalizacji. Po tak poważnej obietnicy atmosferę rozluźnił pokaz mody sportowej na wesoło. Nie zabrakło również pięknych układów tanecznych. Na koniec swoimi umiejętnościami pochwaliła się sekcja gimnastyki akrobatycznej działająca przy Klubie Sportowym OLEŃKA– były to dzieci oraz młodzież z terenu gminy Kruszyna. Rozegrano również mecz piłki ręcznej dziewcząt uczennice kontra absolwentki. Była także możliwość rozmowy z olimpijczykami:  Stanisławem Gościniakiem, Jakubem Jelonkiem oraz Małgorzatą Rydz.

      Kiedy opadły najsilniejsze emocje związane z przygotowanymi na ten dzień atrakcjami, nastąpiła degustacja dań, obficie przygotowanych specjalnie na tę okazję przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich WIDZOWIANKI.

      Należy jeszcze wspomnieć, iż w nowo wybudowanej sali gimnastycznej nie tylko będą odbywały się lekcje wychowania fizycznego czy zawody sportowe, ale również treningi Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Polonia-Unia Widzów”. Klub ten działa nieprzerwanie już od 74 lat, a jego zawodnicy do tej pory także nie mieli gdzie trenować w okresie jesienno-zimowym. Sala będzie zatem służyła zarówno uczniom, zawodnikom i oczywiście wszystkim mieszkańcom Widzowa. Kończąc chciałabym jeszcze przytoczyć słowa angielskiego piłkarza Harry’ego Kane’a: „kiedy czasy są gorsze, nie przestawaj wierzyć, pracuj ciężko, a wszystko się poprawi”. Dlatego, jak w tytule, należy śmiało marzyć i wierzyć w to, że te marzenia się spełnią. Nasza piękna sala gimnastyczna jest tego przykładem.

      Zapraszamy do fotorelacji z uroczystego otwarcia sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Widzowie.

     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

      17.11.2022

      Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, regularnego spożywania posiłków, informowanie o konsekwencjach złej diety.

      Dzień Zdrowego Jedzenia jest obchodzony na wiele sposobów. 

      Uczniowie i wychowawcy  naszej szkoły również zaangażowali się w akcję. Z  pomocą dzieci oraz rodziców przygotowano  pożywne  kanapki lub przekąski i podczas porannych zajęć zorganizowano wspólne  śniadanie. Odbyło się również spotkanie z panią pielęgniarkę szkolną, która przypomniała uczniom 12 zasad zdrowego odżywiania , piramidę zdrowego żywienia oraz podkreśliła najważniejszą rolę śniadania w codziennej diecie.Następnie trzyosobowe jury w składzie: pani dyrektor Ewa Kosińska, pani psycholog Anna Regieli i pani pielęgniarka Elżbieta Jasińska przystąpiło do oceniania klasowych stołów ze zdrowymi przysmakami. Wybór był trudny ze względu na ilość przygotowanych przekąsek, ich zdrowy charakter oraz urozmaicenie posiłków i estetykę podania. Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca: 

      I miejsce -ex aequo- klasa I i klasa V

      II miejsce -  klasa IV

      III miejsce - klasa VI

      Gratulujemy serdecznie zwycięzcom, a rodzicom i wychowawcom  dziękujemy za okazaną pomoc i wsparcie.

      W klasie 1 przed przystąpieniem uczniów do przygotowywania zdrowych i kolorowych posiłków, jedna z Mam przygotowała dla dzieci niespodziankę – pokaz składania serwetek w piękne , kolorowe kwiaty. Każde z dzieci miało także okazję z pomocą pani Emilii samodzielnie stworzyć wielkiego, serwetkowego kwiatka, który później zdobił stół klasy 1.

      Uczniowie klasy 8. przyłączyli się również na lekcji języka niemieckiego do świętowania tego dnia poprzez poznanie tradycyjnych dań i wypieków z kuchni niemieckiej. Nagrali filmiki, na których samodzielnie w domu przygotowują dania, ciasta i przekąski. W języku niemieckim opisują kolejne kroki i nazywają składniki potrzebne do przepisu. Szkoda, że w szkole nie ma lekcji z gotowania, wszyscy zdobyliby medal. Zapraszam do obejrzenia, jak biegle posługują się nożem, mikserem i gorącą patelnią.

      https://clipchamp.com/watch/EOUuJaTKffA

      Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do poprawy nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania– w domu i szkole. 
       

       

     • Happening z okazji 11 listopada

      14.11.2022

      W tym roku w naszej szkole został zorganizowany happening ,,Żywa Flaga" z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie okazali, jak można cieszyć się wolnością i niepodległością, które Polska odzyskała po 123 latach niewoli. Uczestniczyli we wspólnym biało - czerwonym zdjęciu ,,z lotu ptaka", trzymając białe i czerwone kartki oraz hasło ,,Kocham Polskę". To wspólne zdjęcie było też formą integracji społeczności szkolnej i hołdem złożonym pokoleniom Polaków, którzy w imię niepodległości oddali swoje życie.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx