• Wojewódzki Konkurs Plastyczny

      26.01.2024

      W tegorocznej XXVI edycji konkursu plastycznego o nazwie "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"  należało zaprojektować pierwszą stronę kartki z tematyką Świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku. 

      Jak dowiadujemy się od organizatorów, tj. Świetlica Szkolna przy Zespole Skolno-Przedszkolnym nr 11 w Gliwicach - konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród 732 przesłanych prac wyróżnienie w kategorii klasy II przypadło Kornelii Lis.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Zaproszenie

      02.01.2024

      Szanowni Rodzice!

      Z wielką radością pragniemy Was serdecznie zaprosić na przedstawienie, które odbędzie się w naszej szkole w czwartek (04 stycznia 2024 roku), o godzinie 17:00.

      Przed rozpoczęciem przedstawienia Jasełkowego, zaplanowaliśmy również czas na konsultacje z nauczycielami. Będzie to doskonała okazja do rozmowy oraz do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji nt. Państwa dzieci.

      Data: 04 stycznia 2024 roku
      Godzina: 16:00 - Konsultacje z nauczycielami
      Godzina: 17:00 - Rozpoczęcie Jasełek


      Liczymy na Wasze liczne przybycie i wspólną radosną zabawę w atmosferze świątecznej magii. Niech to będzie wyjątkowy czas spędzony razem z naszymi dziećmi.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Finał Szlachetnej Paczki

      02.01.2024

      Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję Szlachetna Paczka.
      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić potrzeby rodziny Pani Janiny mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3 945,37 pozwoliła na zakup:
      - materaca
      - opału
      - kołdry i pościeli
      - odzieży
      - produktów spożywczych
      - środków czystości
      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone przez strażaków OSP Kruszyna obdarowanej rodzinie.Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny- zakupić materac, kołdry i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Agnieszka Dróżdż
      Agnieszka Kuźnicka
      Justyna Milejska -Cień

     • Jasełka szkolne

      01.01.2024

      Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Widzowie odbyły się Jasełka. Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 21 grudnia o godzinie 10.30. W przedstawieniu pt. „Maleńka Miłość” przypominającą okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa Chrystusa wzięli udział uczniowie klas starszych, a młodsi uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne.

      W rolę Marii wcieliła się BarbaraKrok, a w rolę Józefa Szymon Jędrzejkiewicz. Na scenie zagościło jednak znacznie więcej postaci aniżeli tylko główni bohaterowie wydarzenia. Publiczność zobaczyła zatem grono aniołów czyli uczennice Annę Postawę, Karolinę Bartnik, Zuzannę Tyczkę i Amelię Rorat, grupę pastuszków Aleksandrę Kocińską, Urszulę Kołaczkowską, Lenę Kocińską, Oliwię Kalota i Annę Koper, trzech króli Eryka Kręciwilka, Dawida Łapetę i Bartosza Drogosza, narratora Dominikę Dróżdż, dzieci Alana Szczęcha, Szymona Raźniaka, Oliwię Krysiak i Antosię Koper, gospodarzy Dianę Kręciwilk i Wiktorię Wypart, posła Amelię Rak, głos Dominika Płaskę,Paulinę Zyszczakoraz Zuzannę Kruk. Odegranym scenkom, pośród których kluczową sprawą było poszukiwanie noclegu przez Marię i Józefa towarzyszyły pieśni i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej zaśpiewane pięknie przez uczniów klas I-III. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

      Tradycyjnie, przedstawienie niosło też ze sobą przesłanie przypominające, że dostrzeganie ludzi potrzebujących i niesienie im pomocy jest wartością ponadczasową. Do  występu w Jasełkach uczniów przygotowały pani Agnieszka Kuźnicka (inscenizacja) i pani Anita Gałkowska-Galas (inscenizacja i dekoracje) orazksiądz Mirosław Polak (oprawa muzyczna). Następnie dzieci zatańczyły do kolędy.

      Po zakończeniu przedstawienia społeczność szkolna i przedszkolna wysłuchała życzeń świątecznych, które skierowała do niej pani  dyrektor Ewa Kosińska, a następnie uczniowie otrzymali upominki od Pań Agnieszki Dróżdż i Agnieszki Kuźnickiej za działalność charytatywną i od pani Magdaleny Bugary za udział w szkolnym konkursie matematycznym.

     • „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”

      03.01.2024

      W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematyczno – plastycznym pt: „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”. Zgłoszone prace pięknie połączyły elementy matematyki z świątecznym nastrojem. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.
      Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

       

      klasy I-III
      I miejsce – Nikola Polak (klasa 3)
      II miejsce – Kornelia Lis (klasa 2)
      II miejsce – Karolina Stachow (klasa 3)

      klasy IV-VII
      I miejsce – Dominika Dróżdż (klasa 7)
      II miejsce – Dominik Płaska (klasa 6) i Eryk Kręciwilk (klasa 6)
      III miejsce – Filip Napora (klasa 5)

     • „Mała książka – wielki człowiek”

      02.01.2024

      Z radością ogłaszamy, że w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej zostali obdarowani specjalnymi Wyprawkami Czytelniczymi. Tegoroczna edycja przyniosła im książkę pt. „Wnuczka antykwariusza”.

      Dzięki współpracy z Instytutem Książki pragniemy zachęcić naszych najmłodszych uczniów do regularnego sięgania po książki oraz rozwijania umiejętności czytania zarówno samodzielnego, jak i w towarzystwie najbliższych. Cała inicjatywa, wpisująca się w kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wierzymy, że ta literacka podróż przyniesie wiele radości i cennych chwil rodzinnego czytania.

     • Święto Dziękczynienia – Thanksgiving

      02.01.2024

      Nauka języka angielskiego to nie tylko "kucie" słówek i utrwalanie gramatyki, ale także poznawanie kultury i tradycji krajów, z których język ten pochodzi, dlatego też na początku grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy plakat - „Święto Dziękczynienia- Thanksgiving”

      Wyniki konkursu

      I miejsce: Diana i Eryk Kręciwilk

      II miejsce: Szymon Jędrzejkiewicz

      III miejsce: Oliwia Krysiak


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • ,,Razem na święta"

      01.01.2024

      W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję Razem na Święta, której celem było zacieśnienie więzi społeczności szkolnej z lokalną oraz podziękowanie mieszkańcom za tak ogromne zaangażowanie się w akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów o włączenie się do tej akcji, oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, korzenne wypieki, które przez wolontariuszy zostały ładnie spakowane. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa i Widzówka, na twarzach których można było zobaczyć radość i uśmiech. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy

     • Nasza uczennica Laureatką VII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Cztery Pory Roku"

      21.12.2023

      Kornelia Lis uczennica klasy II zajęła I miejsce w siódmej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego  "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" Konkurs organizowany pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli był skierowany do uczniów klas I-IV szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowskiego i polegał na wykonaniu pracy plastycznej  w jednej z pięciu kategorii: wiosna, lato, jesień zima, 4 w 1. Nagrodzone prace trafiły na karty kalendarza na rok 2024. 18 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom. Na konkurs nadesłano aż 430 prac. Tym bardziej więc cieszy sukces naszej uczennicy Kornelii Lis. Drugoklasistka zajęła I miejsce w kategorii ZIMA. W kalendarzu na rok 2024 podsumowującym konkurs nagrodzona praca Kornelii ilustruje grudzień. Gratulujemy!

     • ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2023

      17.12.2023

      W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział w akcji,, Zostań Świętym Mikołajem " na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Przystępując do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, słodyczy uczniowie ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali w pudła, które dostarczono do Fundacji ,,Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci". Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy!

     • SUKCES NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU "LIGA ROBOTÓW"

      10.12.2023

      Drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką p.Karola Dróżdża zwyciężyła w finale ogólnopolskiego turnieju Liga Robotów zajmując I miejsce w Polsce w kategorii zadanie praktyczne oraz 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

      Liga Robotów to projekt realizowany w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Inicjatywę realizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami: Centrum GovTech, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Instytutem Badań Edukacyjnych.

      Jest to ogólnopolski turniej robotyczny, oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.

      Zespół w składzie: Amelia Rak, Dominika Dróżdż, Diana Kręciwilk, Eryk Kręciwilk, Zuzanna Kruk, Dawid Łapeta, Wiktoria Wypart przeszedł długą i trudną drogę.

      Na początku byliśmy jedną z 700 zgłoszonych drużyn z całej Polski. Rozpoczęliśmy systematyczne spotkania i pracę nad zadaniami w trzech kategoriach:

      Wyścig – pokonanie jak najdłuższego dystansu na specjalnie przygotowanym torze;

      Programowanie – zaprogramowanie robota przygotowanego przez organizatorów turnieju;

      Zadanie praktyczne – rywalizacja dwóch robotów przeciwnych drużyn, które miały do wykonania określone zadania na macie. 

      W eliminacjach wojewódzkich w Mysłowicach nasza drużyna zajęła I miejsce zarówno w kategorii zadanie praktyczne jak i I miejsce w klasyfikacji generalnej co dało nam awans do finałów krajowych w grupie 33 najlepszych drużyn z eliminacji z poszczególnych województw.
      6 grudnia 2023 roku drużyna wyruszyła do Warszawy gdzie do ostatniej chwili dopracowywaliśmy swoje umiejętności, wiedzę oraz roboty. 7 grudnia 2023 roku był dla nas wielkim dniem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie drużyna z Widzowa przez cały dzień brała udział w zmaganiach finałowych w wymienionych wyżej konkurencjach. Z upływem czasu wyniki drużyny były coraz lepsze. Zakwalifikowaliśmy się do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w kraju. Przejazd naszego robota w wielkim finale był bardzo udany i najlepszy ze wszystkich przejazdów.

      Drużyna z Widzowa najlepszą w Polsce w zadaniu praktycznym!

      Uroczysty finał uświetnili swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Antoni Rytel oraz dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Tomasz Madej.

      O turnieju można poczytać i obejrzeć relacje na stronach: https://www.facebook.com/liga.robotow

      https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

      https://www.facebook.com/OsrodekRozwojuEdukacji

      https://www.facebook.com/CentrumGovTech

      https://www.facebook.com/MistrzowieRobotyki

      https://www.facebook.com/IBEEDU

       

       

       

       

       

       

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

      02.12.2023

       

      Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie serdecznie proszą

      o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.

       

      W tym roku pragniemy wspomóc  rodzinę  pani Janiny  mieszkającej na terenie naszej gminy.

       

      Oto najpilniejsze potrzeby rodziny:

       Materac 2x2

      Tata pani Janiny śpi obecnie na niezbyt wygodnym materacu, który dodatkowo jest już wyniszczony poprzez długie użytkowanie. Jego komfort odpoczywania jest znikomy. Z powodu niepełnosprawności mężczyzny nowy materac jest niezbędny.

      Żywność

      Ubrania dla pana Andrzeja

      Pan Andrzej posiada tylko stare i zniszczone ubrania, które często ze względu na jego niepełnosprawność są już trudne do założenia. Nowsza odzież w dobrym stanie zdecydowanie wpłynie na lepszy komfort życia mężczyzny.

      Kołdra i poduszka
      Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 200x220, ręczniki kąpielowe, prześcieradła

      Kołdra i poduszka dla pana Andrzeja jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna dużo czasu spędza w łóżku. Komplet, którego używa teraz, jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.
      Środki czystości
      Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.


      Inne, ważne potrzeby rodziny:
      Żywność trwała
      (ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)

      Odzież

      Andrzej: Bluza (Przejściowe)

      Rozmiar: XL,

      Andrzej: Spodnie (Przejściowe)

      Rozmiar: L, Uwagi: Mężczyzna normalnej budowy ciała, wzrostu 166, spodnie w miarę luźne, typu dress, łatwiej założyć

      Andrzej: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)

      Rozmiar: L,


      Szczególne upominki

      Janina: książka o tematyce fantastycznej

      Andrzej: Zbiór krzyżówek do rozwiązywania

      Finał Szlachetnej Paczki 2023 odbędzie się w weekend 16-17 grudnia.

      Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji zlokalizowanej

       w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy ul. Szkolna 142-233 Radostków

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.
      Jak możemy pomóc ?

      Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie.
       

      Każdy z nas może pomóc!

      Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!


      W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
      Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
      Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)

      Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)

     • Kochamy bajki

      30.11.2023

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek, który co roku przypada na dzień  5 listopada, nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny  pt.: „Moja ulubiona postać z bajki”. Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Wzięli w nim udział uczniowie nie tylko naszej szkoły, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie oraz  Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej. Jury zmierzyło się z ogromnym wyzwaniem, ponieważ napłynęło wiele prac i każda z nich była bardzo starannie wykonana. Niemniej jednak należało wyłonić i nagrodzić te najlepsze z najlepszych. Oto laureaci konkursu:

      I miejsce

      Marcel Knaś – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Michalina Błach – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Maja Kukuła – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      II miejsce

      Nicola Mucha – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Natan Mucha – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Kornelia Lis- uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      III miejsce

      Julia Kocińska – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Marcelina Sałanowska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej  w Widzowie

      Mikołaj Musiał- uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Wyróżnienie

      Julia Włodarczyk – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Marta Zyszczak – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Emilia Kwarciak -  uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Zuzanna Wiśniewska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

       

       

     • Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

      28.11.2023

      25 listopada obchodzimy  Światowy Dzień Pluszowego Misia, z racji tego, że w tym roku przypadł on w sobotę, nasi uczniowie obchodzili go w piątek. W tym dniu w szkole każdemu uczniowi towarzyszył jego ukochany pluszak.

      Dla uczniów klas młodszych przygotowano sportowe zmagania z Misiami. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki i aerobiku. Był także Misiowy Berek, poszukiwania swojego Misia spośród ogromu innych, tańce oraz zabawy z chustą.  Było ,,Misiastycznie’’ J zapraszamy do fotorelacji.

     • SUKCES NASZYCH UCZNIÓW  NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU "LIGA ROBOTÓW"- ETAP WOJEWÓDZKI

      24.11.2023

       

      Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskiego turnieju robotycznego Liga Robotów!
      We wtorek 21 listopada drużyna reprezentująca naszą szkołę wraz z koordynatorem akcji p. Karolem Dróżdżem brała udział w wojewódzkich eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju Liga Robotów, które odbyły się w Hali widowiskowo-sportowej  im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach.
      Liga robotów to ogólnopolski turniej robotyczny, oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.

      Zespół w składzie: Amelia Rak, Dominika Dróżdż, Diana Kręciwilk, Eryk Kręciwilk, Zuzanna Kruk, Dawid Łapeta, Wiktoria Wypart konkurował z rówieśnikami z zakwalifikowanych 15 drużyn z naszego województwa w trzech konkurencjach:

      1. Wyzwanie praktyczne na macie turniejowej.

      2. Wyścig pojazdu.

      3. Programowanie.

      Udało nam się zdobyć w konkurencji: wyzwanie praktyczne pierwsze miejsce. Dzięki uzyskanym punktom z trzech konkurencji w klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce w województwie śląskim.
      Zdobyta lokata zapewniła nam udział w finałach ogólnopolskich Turnieju Liga Robotów, który odbędzie się już 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
      Gratulujemy całej drużynie oraz opiekunowi grupy p. Karolowi Dróżdż i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim! Brawo!!!

       

      Relacja

      LIGA ROBOTÓW - woj. opolskie i śląskie - 21.11.2023r.

      https://www.youtube.com/watch?v=DIH0dhCyPDk

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      25.11.2023

      W naszej szkole 17 listopada odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które były pełne sportowych wyzwań i emocji. Akcja miała na celu połączenie sportu z matematyką, aby uczniowie mogli dobrze bawić się, jednocześnie rozwijając umiejętność liczenia i szybkiego myślenia.

      Na początku dnia uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które rywalizowały ze sobą w różnych sportowych konkurencjach. Głównym zadaniem było pokonanie toru przeszkód jak najszybciej, a następnie rozwiązanie zadania z tabliczki mnożenia. Zadanie zostało wykonane dopiero po utworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji. Ta kombinacja wymagała szybkiej reakcji, koncentracji i umiejętności liczenia w stresujących warunkach. Uczniowie mogli więc przetestować swoje umiejętności zarówno sportowe, jak i matematyczne.

      Po konkurencji sportowej, uczniowie mieli również za zadanie ułożyć wieżę z plastikowych kubeczków, na których widniały wyniki, a na otrzymanych kartach wydniał wzór z działaniami z tabliczki mnożenia. Ta część wymagała nie tylko szybkości i współpracy, ale także precyzji, aby uniknąć przewrócenia wieży z kubeczków. Każdy uczestnik musiał zachować ostrożność i umiejętnie manipulować kubeczkami, aby stworzyć stabilną konstrukcję, która wytrzyma próbę czasu. 

      Nie zabrakło również emocjonującego konkursu na komputerach, gdzie uczestnicy mieli okazję rywalizować w rozwiązywaniu jak największej liczby zadań z tabliczki mnożenia w czasie 5 min. Wybór tej formy konkursu umożliwił również sprawdzenie umiejętności obsługi komputera i korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

      Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ogłoszono Mistrzów Tabliczki Mnożenia z najwyższym wynikiem szkolnym. Zostali nimi:

      I miejsce Filip Napora (klasa V)
      II miejsce Eryk Kręciwilk (klasa VI)
      III miejsce Amelia Rak (klasa VI)
      wyróżnienie Dominika Dróżdż (klasa VII)

      W tegorocznym konkursie ogłoszono również Mistrzów Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach - są to  osoby, które osiągnęły najwyższy wynik w każdej z klas. Zostali nimi:

      Karina Płaska, Oskar Zatoń, Nikodem Koza (klasa III)
      Alan Ściubidło (klasa IV)
      Joanna Małek (klasa V)
      Dominik Płaska (klasa VI)
      Aleksandra Postawa (klasa VII)

      To był doskonały moment, aby uhonorować uczniów, którzy poświęcili dużo czasu i wysiłku na naukę tabliczki mnożenia.

      Poza konkursami i rywalizacją, uczniowie świetnie się bawili. Wsparcie drużynowe i wspólne wyczyny podkreślały znaczenie pracy zespołowej, a uśmiechy na twarzach świadczyły o radości z uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Dodatkowo, tworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji było świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności i integrację uczestników.

      Podsumowując, obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były sukcesem. Uczniowie mieli okazję połączyć sport z edukacją matematyczną, co przyniosło im wiele korzyści. Świetna zabawa, emocje związane z rywalizacją i rozwijanie umiejętności liczenia i szybkiego myślenia były głównymi elementami tego wydarzenia. Wszystko to sprawiło, że wydarzenie było niezapomniane i z pewnością będą je wspominać jeszcze długo.

     • ,,Znam ptaki Polski”

      22.11.2023

      W dniu 19 listopada 2023r. w Hali Sportowej w Borownie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych.

      Organizatorem konkursu pt. ,,Znam ptaki Polski” był Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

       Cele konkursu to: pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści  wynikających z hodowli ptaków.

      Uczeń naszej szkoły Oliwier Kuś (kl.VII) uzyskał I miejsce, Dominika Dróżdż (kl.VII), Zuzanna Kruk (kl.VI) i  Alan Dobrakowski (kl.II) zajęli II miejsce a Eryk Kręciwilk (kl.VI) i Karina Płaska(kl.III)  III miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza

      21.11.2023

      W piątek 17.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Rzerzęczycach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. V: Barbara Krok i Joanna Małek, recytując fragmenty książki ,,W pustyni i w puszczy”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałym opanowaniem pamięciowym tekstu, umiejętnością interpretacji fragmentu oraz bardzo dobrą dykcją. Jury brało też pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne. Występ naszych uczennic zakończył się sukcesem: Barbara Krok zajęła III miejsce, a Joanna Małek otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx