• Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "CHOINKA ŚWIĄTECZNA"

      16.02.2020

      Mam przyjemność poinformować że uczennica naszej szkoły Aleksandra Postawa zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "CHOINKA ŚWIĄTECZNA".

       Organizatorem  konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie.

       Na konkurs wpłynęło 589 prac ze 107 szkół i placówek. Komisja Konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, dwie sale zapełnione przepięknymi pracami wprowadzały w świąteczny nastrój, a jednocześnie sprawiały, że wybór był bardzo trudny.

      Organizator Konkursu powołał profesjonalne Jury, które podjęło się tego zadania. Przewodnicząca Jury :

      - dr Marzena Bogus Spyra – wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, plastyk, arteterapeuta, metodyk, pedagog, historyk wychowania.,

      Członkowie:

      - Sylwia Kurcab – nauczyciel konsultant, metodyk nauczania plastyki Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie,

      - Sylwia Szczygłowska – dyrektor, nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 27 w Częstochowie,

      - Magdalena Olejnik – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie,

      - Ludmiła Langier – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 25 w Częstochowie, współorganizator konkursu (sekretarz Komisji).

      Jury oceniało prace pod kątem samodzielnego wykonania, doboru materiałów i estetyki kolorystycznej. Podkreślono duże zaangażowanie uczestników i wyjątkową dbałość o szczegóły.

      Po uzyskaniu akceptacji Śląskiego Kuratora Oświaty i wpisaniu konkursu na listę konkursów kuratoryjnych uczestnik może uzyskać 3 punkty za zajęcie pierwszego miejsca, które zostaną wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (jako szczególne osiągnięcia). 

      Gratulujemy!

     • Na te zawody będzie największe zapotrzebowanie

      05.02.2020

      Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę zawodów, które będą najbardziej potrzebne na rynku krajowym i w poszczególnych  województwach. Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 24 zawodów, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy. Ponadto w załączniku do obwieszczenia znajdują się najbardziej pożądane zawody w poszczególnych województwach.

      W zakładce DORADZTWO ZAWODOWE znajduje się pełny wykaz tychże zawodów w ujęciu krajowym i wojewódzkim. Zachęcam do zapoznania się z treścią dokumentu zwłaszcza tych uczniów, którzy swoją ścieżkę kariery wiążą ze szkolnictwem branżowym.

      Doradca zawodowy – Ewa Kosińska  

     • Orszak Trzech Króli

      07.01.2020

      6 stycznia po raz kolejny ulicami Widzowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Korowód wiodła betlejemska gwiazda, za którą na ustrojonym wozie podążali trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem. Za nimi dumnie kroczyli uczniowie naszej szkoły- aktorzy poszczególnych inscenizacji oraz pozostali uczestnicy orszaku trzymający w rękach kolorowe balony. Kolor czerwony symbolizował króla Europy- Kacpra, kolor zielony- króla Azji-Melchiora, natomiast kolor niebieski- króla Afryki-Baltazara.

      Korowód wzbogacały inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Aleksandry Kołaczkowskiej, Agnieszki Kuźnickiej i Justyny Milejskiej-Cień.

      Uczniowie zaprezentowali: taniec aniołów, radość pasterzy z narodzenia dzieciątka, walkę dobra ze złem.

      Orszak dotarł do kościoła, w którym przed obliczem narodzonego Jezusa trzej królowie złożyli dary: mirrę, kadzidło i złoto.

       

     • eTwinning Label dla projektu Musik-mein Hobby

      06.01.2020

      eTwinning Label  to certyfikat przyznawany szkole za przystąpienie do programu eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII rozpoczęli współpracę nad projektem pt. Musik-mein Hobby. Projekt został zarejestrowany w Krajowym Biurze eTwinning Polska i otrzymał pozytywną opinię. Współpraca odbywa się na platformie TwinSpace, na której uczniowie poznają siebie wzajemnie, relacjonują swoje zainteresowania i wymieniają się swoimi upodobaniami muzycznymi.

       Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów, którzy odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności XXI wieku. W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia. Uczniowie klasy VII prezentują szeroki wachlarz zainteresowań, są zmotywowani do praktycznej nauki języka niemieckiego i do innowacyjnego sposobu  prezentowania swoich umiejętności językowych; jako zespół klasowy posiadają potencjał, który pozwoli im odnieść sukces w tym przedsięwzięciu.

      Uczniowie znają kryteria sukcesu w projekcie, ponieważ mają jasno określone cele, a są to: udzielanie podstawowych informacji o sobie w języku niemieckim (dane osobowe i zainteresowania), poznanie popularnych utworów muzycznych z krajów niemieckojęzycznych, nagranie covera niemieckiego utworu, posługiwanie  się technologiami ICT i współpraca w grupie.

      Projekt trwa od 30 listopada 2019 do 31 marca 2020. Efektami końcowymi będą: prezentacja multimedialna, filmiki o zainteresowaniach uczniów i nagranie piosenki przez każdą grupę projektową.  Założycielem i opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Pochwat.

     • Podziękowanie

      24.12.2019

      Człowiek jest dobry nie przez to, kim jest,
      lecz przez to, czym dzieli się z innymi
      ...”
                                                            Jan Paweł II                                   

       

      PODZIĘKOWANIE

       

      Mieszkańcom  Widzowa  składamy serdeczne podziękowania oraz wyrazy szczerego uznania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie.

         

                                                                  Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Kosińska

                                                         i Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem -

                                                                         Panią Agnieszką Kuźnicką

       

       

     • Jasełka

      04.01.2020

      20 grudnia to dzień na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W ten dzień uczniowie spotkali się przy wigilijnych stołach w zaciszu swoich klas, w trakcie których wraz z wychowawcami śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. 

      ,,Uwierz w Święta" to hasło pod którym kryje się historia tegorocznych jasełek w wykonaniu uczniów klas VII i VIII.

      Przedstawienie „Uwierz w święta” to nowoczesna wersja tradycyjnych jasełek. Nasi aktorzy wcielili się m.in. w rolę gwiazdy betlejemskiej, która rozpadła się na trzy kawałki, Maryi i Józefa, biznesmenów i policjantów. Mieliśmy również rodzinę, która przy stole wigilijnym oczekiwała na "pierszą gwiazdkę", aby rozpocząć wieczerzę wigilijną.

      Przedstawienie miało nam przypomnieć jakie powinny być rodzinne święta, że nie powinniśmy zapominać o rodzinie, najbliższych i cieszyć się że  wspólnie spędzonego czasu. 

      Uroku przedstawianym scenom dodał udział  aniołków- uczennic z klasy V, które odśpiewały kolędy i pastorałki wprowadzając nas w magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

       

     • Mikołajki

      11.12.2019

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Tego dnia gościliśmy w szkole Świętego Mikołaja. Dzieci młodszych klas przywitały go z ogromnym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny - dzieci otrzymały drobne upominki. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

     • Ogłoszenie !

      01.12.2019

      Dyrektor i nauczyciele
      Szkoły Podstawowej w Widzowie
      serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie,
      które odbędzie się 02 grudnia 2019r. (poniedziałek)
      o godzinie 16:00
      .
      Na ten dzień zaplanowane jest również spotkanie z Panią Karoliną Gontkowską - dietetykiem.

      Serdecznie zapraszamy!

       

       

     • Dzień PLUSZOWEGO MISIA

      11.12.2019

      W piątek 29 listopada uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każda klasa przygotowała prezentację dot. misia z bajki.

      Klasa I zaprezentowała misia z bajki ,,Masza i niedzwiedź" 
      klasa II - miś Colargol
      klasa III - Tęczowe misie
      klasa V - miś Uszatek
      klasa VI - miś Paddington
      klasa VII - miś Gumiś
      klasa VIII - Kubuś Puchatek

      Podczas krótkiego apelu dzieci poznały historie wielu Misiów i wspólnie zaśpiewały wesołe piosenki z każdej w/w bajki o Misiach. 

     • Konkurs InstaLogik

      20.11.2019


      InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 5 osób, z których 4 przeszły do II etapu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwiązujących zadania w następnych etapach.

     • ,,Znam ptaki Polski"

      19.11.2019

      W dniu 17 listopada 2019 w Hali Sportowej w Mykanowie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych.

      Organizatorami konkursu pt. ,,Znam ptaki Polski” byli Zespół Szkół w Mykanowie oraz PZHKiPE Oddział Częstochowa. Cele konkursu to:

      pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści  wynikających z hodowli ptaków.

      Uczennice naszej szkoły Aleksandra Postawa i Karolina Pruciak (kl.VII) zajęły I miejsce,
      Mateusz Grabny (kl.V) i Aleksandra Postawa (kl.III) zajęli II miejsce,
      a Diana Kręciwilk (kl.II) otrzymała wyróżnienie.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ ŚWIĘTY MIKOŁAJ” Czekamy na Świętego Mikołaja

      19.11.2019

      REGULAMIN KONKURSU

      1. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I-III, V-VIII.

       

       2. Cel konkursu:

      -     rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację postaci Świętego Mikołaja; 

        -    zachęcanie uczniów do czynnego zainteresowania tematyką mikołajek oraz   tradycją Świąt    Bożego   Narodzenia;

      -     rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

      -     popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu plastycznego, pobudzanie wyobraźni plastycznej;

       -    prezentacja twórczości dziecięcej, promocja umiejętności i talentów.

      -      popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych;

      -      wymiana doświadczeń artystycznych.

       

      3. Warunki uczestnictwa:

       -  Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej pt.  ”Święty Mikołaj ”.

      - Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie jedną pracę  wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (np. techniki rysunkowo - graficzne, malarskie, płaskie - collage,    wydzieranka z gazety lub kolorowego papieru, wyklejanka różnymi materiałami plastycznymi itp.)

      Uczniowie klas I - III format pracy A3

      Uczniowie klas V - VIII format pracy A2

             Wysokość formatu A2: 594 mm = 59,4 cm
      Szerokość formatu A2: 420 mm = 42,0 cm

      -   Pracę należy zaopatrzyć w czytelny opis zawierający:

           imię i nazwisko autora, oraz klasę.

       

       4.  Prace oceniane będą w następujących kategoriach :

      -   Uczniowie kl. I-III

      -   Uczniowie kl. V-VIII

       Prace konkursowe należy dostarczyć do wychowawców klas   do dnia 29. 11. 2019 r.     

                             

       5.  Zasady przyznawania nagród:

      -   O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje Jury

      -   Komisja konkursowa przy przyznawaniu nagród będzie brała pod uwagę:

      • pomysłowość,
      •  trafność i poprawność ukazania tematu pracy,
      •  jakość i estetyka wykonania,
      •  oryginalność zastosowanej techniki plastycznej.

       

      6.  Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej  www.szkolawidzow.pl

       

      7.  Najciekawsze prace (wyłonione przez powołane jury) zostaną nagrodzone, a wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie nastąpi 6 grudnia w dzień mikołajek.

       

           Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie.

     • #DzieciUcząRodziców

      14.11.2019

      Nasza Szkoła przyjęła zaproszenie Centrum Rozwoju Lokalnego do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji uczniów klas I-III, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

      W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

      Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.

      Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

      #DzieciUcząRodziców

        

     • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

      11.11.2019

      Dnia 8 listopada 2019r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Pod kierunkiem p. Agnieszki Kuźnickiej uczniowie klasy V, VII i VIII w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli losy naszej Ojczyzny  w programie muzyczno- poetyckim z wykorzystaniem pokazu multimedialnego. Społeczność szkolna z zainteresowaniem oglądała występy uczniów i wysłuchała uważnie tej szczególnej lekcji historii.

     • ,,Szkoła do Hymnu"

      10.11.2019

      Szkoła Podstawowa w Widzowie dołączyła do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". W piątek, 8 listopada cała społeczność szkolna wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami zaśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx