• "Mała książka- wielki człowiek"

      20.01.2022

      W ramach trzeciego etapu ogólnopolskiej kampanii "Mała książka- wielki człowiek" uczniowie klasy 1 naszej szkoły podczas uroczystej wigilii klasowej otrzymali w prezencie wyprawkę czytelniczą. Wyprawkę tworzą następujące pozycje: "Pierwsze abecadło"- antologia tekstów polskich autorów dziecięcych ilustrowana przez panią Iwonę Chmielewską, "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem"- broszura informacyjna dla rodziców oraz Kreatywny alfabet- plakat z literami do wycinania.

     • 16 grudnia 1981- PAMIĘTAMY !

      16.12.2021

      16 grudnia 1981r. po wprowadzeniu stanu wojennego doszło do pacyfikacji, strajkującej załogi kopalni ,,Wujek" w Katowicach. W wyniku otwarcia ognia do bezbronnych cywilów na miejscu zginęło sześć osób, a trzy kolejne zmarły w szpitalu. Jedną z ofiar był Ryszard Gzik mieszkaniec Widzówka i absolwent Szkoły Podstawowej w Widzowie. Po ukończeniu Technikum Przemysłu Drzewnego w Radomsku i odbyciu zasadniczej służby wojskowej w Drawsku Pomorskim rozpoczął pracę w Radomsku, następnie przeniósł się na Śląsk, gdzie ostatecznie dla poprawienia sytuacji materialnej rodziny zatrudnił się w KWK ,,Wujek", był członkiem NSZZ ,,Solidarność". W czasie pacyfikacji został postrzelony w głowę i zginął na miejscu. Pozostawił żonę Krystynę oraz osierocił córkę Agnieszkę. Został pochowany 21 grudnia 1981r. na cmentarzu w Katowicach - Piotrowicach. Miał rodzinę i marzenia, a za jedno z nich - o wolnej i demokratycznej Polsce - zapłacił razem ze swoimi kolegami najwyższą cenę - poświęcił życie. Taka tragedia nie powinna się już nigdy powtórzyć. Pamiętamy i pamiętać będziemy.  Cześć ich pamięci!

     • Finał Szlachetnej Paczki

      13.12.2021

      Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Kruszyny i z Widzowa składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić wszystkie potrzeby schorowanej 73- letniej Pani Kamili i jej 56 – letniej córki Maryli. Zebrana kwota w wysokości 4223,50 zł pozwoliła na zakup:

      - 175 m2 papy termozgrzewalnej

      - tony węgla

      - dwóch kołder 160x200, 2 poduszek 70x80, ręczników dużych kąpielowych, trzech kompletów pościeli 160x200, koców.

      Licznie zgromadzone produkty spożywcze i środki czystości zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie. Przygotowane zostały również specjalne upominki: mikser ręczny i suszarka do włosów.

      Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektorów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich mieszkańców Gminy Kruszyna, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, ze po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić największe pragnienie kobiet- zakup papy termozgrzewalnej na pokrycie budynku mieszkalnego, na który kobiety odkładały każdy grosz.

      Wywołanie uśmiechu na twarzach wdzięcznej rodziny jest najważniejszą formą podziękowania.

      Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

     • Zapal Światło Wolności

      13.12.2021

      13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

      Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. 

     • „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”)

      13.12.2021

      Dnia 07 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja bajki pt. „Czerwony Kapturek” w języku angielskim. Scenariusz przedstawienia został oparty na motywach bajki francuskiego bajkopisarza Charles’a Perrault. W przygotowaniu i realizacji przedstawienia wzięli udział uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Anity Gałkowskiej- Galas.

      W bajce wystąpiły następujące osoby:

      - Zuzanna Musiał w roli Czerwonego Kapturka

      - Jakub Kociński jako wilk- Kacper Dobrakowski jako babcia Czerwonego Kapturka

      - Natalia Postawa jako matka Czerwonego Kapturka

      - Kacper Musiał jako ojciec- Oliwia Kokoszczyk jako zajączek- Maciej Siwy jako myśliwy

      - Blanka Łuczak i Kordian Majchrzak jako przyjaciele

      - Igor Gonera, Daniel Dróżdż i Dominik Raźniak jako drzewa

      - Daria Stachowicz jako lekarz- Mateusz Zatoń i Patryk Napora jako narratorzy

      Bajka rozgrywała się w ciekawej scenerii, której towarzyszyły dekoracje wykonane przez panią Anitę Gałkowską- Galas. Znajomość bajki o Czerwonym Kapturku znacznie ułatwiła widzom zrozumienie treści dialogów, które były po angielsku. Uczestnicy widowiska mogli także posłuchać piosenki Amandy Seyfried „L’il Red Riding Hood” w wykonaniu uczniów kl.VII. Dla uczniów-aktorów przedstawienie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Uczniowie mogli wykazać się językowo, emocjonalnie i twórczo. Swoje role zagrali z dużą ekspresją, której towarzyszył odpowiedni ton głosu, mimika i gesty. Warto docenić wkład pracy uczniów którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie inscenizacji. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowisko, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i wszystkim się podobało.


     • Wyniki konkursu "Bombka Matematyczna"

      07.12.2021

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w konkursie pt. „Bombka Matematyczna”. Zadaniem uczniów było wykonanie bombki z papieru z motywami matematyki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i poświęcili dużo czasu na wykonanie tak pięknych prac.  Matematyczne ozdoby zawisły na choince  na górnym holu i zachwycają swoją wyjątkowością.  Jury po ocenie przyniesionych przez uczniów prac wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Sponsorem nagród była firma "Tomex" Materiały Budowlane z Kłomnic. 

       

      Lista nagrodzonych uczniów:

      klasy I-III

      I miejsce: Oliwia Krysiak (klasa 3)

      II miejsce: Anna Postawa (klasa 2)

      III miejsce: Karina Płaska (klasa 1)

      wyróżnienie: Kacper Kornicki (klasa 3)  

       

      klasy IV-VIII

      I miejsce: Eryk Kręciwilk (klasa 4)

      II miejsce: Dominik Płaska (klasa 4)

      III miejsce: Jakub Postawa ( klasa 8)

      Wyróżnienie: Natalia Postawa (klasa 7)

       

      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku :)

     • "Szlachetna Paczka"

      30.11.2021

      Serdecznie zapraszamy

      do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!


       

      Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie serdecznie proszą

      o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.


       

      W tym roku pragniemy wspomóc konkretną Rodzinę – schorowaną 73- letnią Panią Kamilę i jej 56 – letnią córkę Marylę.

      Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:
      Opał- węgiel: grubsza kostka 1 tona.
      Kobiety mają bardzo skromne dochody i nie mogą sobie pozwolić na kupno większej ilości opału. Pani Kamila źle znosi zimno, ubiera się więc wielowarstwowo lub spędza całe dnie w łóżku.

      Kołdra i poduszka
      Kołdra 160x200, poduszka 70x80, ręczniki duże kąpielowe, pościel 160x200, koc.

      Kołdra i poduszka Pani Kamili są mocno zużyte i bardzo cienkie. Ciepła kołdra i wygodna poduszka pozwolą na lepszy odpoczynek.
      Środki czystości (Rodzina oszczędza pieniądze na środkach czystości, zatem ich brakuje).
      Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.
      Inne, ważne potrzeby Rodziny:

      Żywność trwała
      ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach
      Szczególne upominki
      Mikser ręczny, suszarka do włosów

      Największym marzeniem obu kobiet jest naprawa przeciekającego dachu, na co odkładają każdy grosz. Potrzeba na to 170m2 papy.

      Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest tzw. mądra pomoc - materialne i mentalne wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (Szlachetna Paczka - Strona główna).
      Po raz pierwszy szkoły z terenu naszej gminy przyłączyły do Szlachetnej Paczki dwa lata temu, za co pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować darczyńcom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i ludzi o wielkich sercach zebrano dużą ilość żywności i chemii gospodarczej, ufundowano również paletę drewna opałowego. Uczniowie z poszczególnych szkół zajęli się pakowaniem i ozdabianiem prezentów, które zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie. Stamtąd paczki trafiły do potrzebujących mieszkańców z trzech gmin: Mykanowa, Kruszyny, Kłomnic. Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że na twarzach wielu ludzi zagościł uśmiech, a ich codzienne życie stało się choć odrobinę lżejsze.


      Finał Szlachetnej Paczki 2021 odbędzie się w weekend 11-12 grudnia.

      Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

       

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas :)


      Jak możemy pomóc ?

      Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom Rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie.

       

      Każdy z nas może pomóc!

      Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!


      W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
      Agnieszka Dróżdż - tel. 605 976 102
      Agnieszka Kuźnicka - tel. 668 832 033
      Justyna Milejska-Cień - tel. 513 947 325

     • WOLNOŚĆ, KOCHAM i ROZUMIEM...

      19.11.2021

      Pod tym hasłem 10 listopada 2020r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie przedstawili nietypową inscenizację, która w niekonwencjonalny sposób miała zachęcić młodzież do refleksji nad swoim stosunkiem do ojczyzny. W czasie występu pokazano metaforycznie Polskę jako kobietę, która jest nieszczęśliwa, gdy zapomina się o jej urodzinach, imieninach, nie traktuje się jej z odpowiednim szacunkiem, nie daje poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji materialnej, a w dodatku zerka się na inne. To była współczesna lekcja o Polsce, jej drodze do niepodległości i wolności.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki

      16.11.2021

      5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. Dzień ten jest okazją do przypomnienia sobie ulubionych bohaterów baśni i bajek, które są ważnym elementem dzieciństwa. W tym roku każda klasa przygotowała plakaty przybliżające bohaterów takich bajek, jak: „Minionki”, „Siedmiu Krasnoludków”, „Muminki”, „Smerfy”, „Gumisie”, „Psi Patrol” oraz „Pingwiny z Madagaskaru”. Uczniowie chętnie włączyli się do zabawy tworząc ciekawe prace, które można było podziwiać na dolnym holu. Chętni uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona postać z bajki”.

      Laureatami konkursu zostali:

      1 miejsce- Piotr Postawa

      2 miejsce- Urszula Kołaczkowska

      3 miejsce- Barbara Krok

      Wyróżnienia otrzymali: Karolina Bartnik, Wiktor Chrostowski i Michał Głąb.

      Jest nam bardzo miło, że wszystkie klasy ochoczo wzięły udział w obchodach w/w święta . Dziękujemy za tak ciekawe ujęcie tematu.

     • Spotkanie z dietetykiem- panią Małgorzatą Stanior

      16.11.2021

      W piątek 5 listopada 2021 r. uczniowie klas I- IV i V-VIII uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk.

      Wykład pt. „Zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży” połączony był z prezentacją multimedialną. Pani dietetyk, omawiając piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinni jej wypijać. Warto podkreślić, że błędy najczęściej popełniane w trakcie przygotowania posiłków prowadzą nie tylko do nadwagi, ale przede wszystkim  do wielu chorób. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa „zdrowe” śniadanie, które  dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz istotnych składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. 
      Poza tym przekonały się, że to warzywa i owoce są źródłem witamin potrzebnych codziennie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania.

      Młodzież klas starszych poznała konsekwencje nieprawidłowego spożywania posiłków. Pani dietetyk dokładnie omówiła poważne problemy z tym związane, występujące u młodzieży w wieku dojrzewania. A mogą nimi być: otyłość, nadwaga, bulimia, anoreksja lub cukrzyca.

      Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz zdrowy styl życia. Właściwe nawyki żywieniowe połączone z uprawianiem sportu pozwalają cieszyć się zdrowiem oraz piękną i zgrabną sylwetką. Dzieci uzyskały informacje, co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać.

      Podsumowując spotkanie, uważam, że warto wprowadzić w życie 10 zasad:

      1. Jedz regularnie, najlepiej 5 posiłków dziennie.
      2. Warzywa to nie wróg.
      3. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem – nie objadaj się słodyczami.
      4. Unikaj wszelkich używek, które mogą doprowadzić do uzależnienia.
      5. Dbaj, aby to, co przygotujesz było nie tylko smaczne ale i miłe dla oka. Podobno jemy też oczami.
      6. Produkty typu fast food zastąp zdrowszymi, samodzielnie przygotowanymi  posiłkami.
      7. Używaj ziół, a ogranicz sól.
      8. Pij dużo płynów, najlepiej wodę niegazowaną.
      9. Uprawiaj sport kilka razy w tygodniu.
      10. Sprawdzaj, co jesz – czytaj etykiety na opakowaniach.

       

      Zachęcam wszystkich uczniów do wprowadzenia tych zasad do swojego życia.

                                          Powodzenia!

     • Z BUDRYSA W UCZNIA

      15.11.2021

      22 października obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA. Toteż w tym dniu uczniowie klasy I zostali oficjalne przyjęci do grona społeczności szkolnej. Nim jednak Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania każdego pierwszoklasisty, musieli oni zostać przeobrażeni z Budrysów w uczniów. Dokonał tego „WIELKI MAGIK WRAZ Z POMOCNIKAMI”. Następnie nasi młodsi koledzy musieli pięknie się przedstawić i wykazać wiedzą o swojej ojczyźnie. Ponadto udowodnili wszystkim, że potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze oraz pięknie tańczą. Po tych wszystkich próbach, którym zostali poddani mogli wyrecytować słowa zawarte w akcie ślubowania. Po ślubowaniu Pani Dyrektor „ogromnym ołówkiem’’ mogła wreszcie pasować pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie. Zwieńczeniem uroczystości były drobne upominki od Rady Rodziców oraz słodki poczęstunek od rodziców klasy I. Jest nam bardzo miło, że kolejna klasa dołączyła do naszej społeczności. Mamy nadzieję, że jej uczniowie będą się dobrze czuć w murach naszej szkoły.

      Życzymy Wam zatem wszystkiego dobrego i trzymamy za dane nam słowo.

     • FANTASTYKA - POTĘGA WYOBRAŹNI

      01.11.2021

      Dnia 25 października uczennice naszej szkoły uczestniczyli w II Powiatowym integracyjnym konkursie plastycznym inspirowanym tekstem literackim pod tytułem „Fantastyka – potęga wyobraźni”.Zadaniem konkursowym było wykonanie na miejscu pracy plastycznej inspirowanej wysłuchanym na żywo tekstem literackim z podkładem muzycznym. To najtrudniejsza formuła konkursów plastycznych. Trzeba mieć pomysł na realizację podanego tematu, pracuje się pod presją czasu i nikt dorosły nie pomoże… Werdykt jury i rozdanie nagród odbywa się w tym samym dniu!

      Jedna z uczennic Julia Małek z klasy VII zdobyła wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy !

     • Dzień Edukacji Narodowej

      30.10.2021

      14 października 2021 r. uczniowie szkoły wyrazili swoim nauczycielom wdzięczność za codzienną pracę, troskę i poświęcenie. Z okazji Dnia Nauczyciela przygotowali dla swoich pedagogów artystyczną ucztę zabarwioną dużą dawką humoru. Występ przygotowali pod kierunkiem pań Leny Żmudzińskiej i Aleksandra Kołaczkowskiej. Teksty młodych artystów wywoływały fale śmiechu zarówno wśród uczniów jak i pedagogów. Z wielkim wyczuciem grali swoje role zapominając o tremie i skrępowaniu.

       

      Na zakończenie akademii przedstawiciele SU złożyli najlepsze życzenia i wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły róże a p. Dyrektor Ewa Kosińska podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

      Tego dnia został również rozstrzygnięty konkurs na drzewo z recyklingu.

      W kategorii klas młodszych

      1 miejsce zdobyła klasa druga

      2 miejsce zdobyła klasa trzecia

      3 miejsce klasa pierwsza

       

      W kategorii klas starszych:

      1 miejsce klasa czwarta i piąta

      2 miejsce klasa ósma

      3 miejsce klasa siódma

      Wszystkie klasy dostały ciekawe nagrody.

       

      Do końca dnia towarzyszył wszystkim dobry humor, uczniom którzy cieszyli się z wcześniejszego wyjścia ze szkoły oraz nauczycielom, którzy będą wspominać ten dzień z uśmiechem na twarzy.

     • AKCJA CHARYTATYWNA,,ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH" 2021

      27.10.2021

      W październiku br. ponownie nasza szkoła przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” pn.: „Święty Mikołaj na Kresach”. Pragniemy wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy i artykułów szkolnych.

      Nasza społeczność szkolna po raz kolejny udowodniła, że w tym trudnym okresie, dzielenie się z bliźnimi jest nadal podstawową wartością.

      Szkolny Klub Wolontariatu

      wraz z opiekunem

      Panią Agnieszką Kuźnicką

     • Recyklingowe drzewo

      29.10.2021

      Na przełomie września i października w naszej szkole trwały prace nad wykonaniem recyklingowych drzew. Każda klasa miała zadanie wykonać jedno drzewo z materiałów recyklingowych. Pomysł tego projektu był wypadkową idei przypadającej na trzeci weekend września akcji Sprzątanie Świata i obchodzonego w Polsce 10 października każdego roku Święta Drzewa. Uczniowie wszystkich klas wykazali się dużą pomysłowością, dokładając starań, aby wywołać jak największe wrażenie artystyczne. Zobaczcie zresztą sami.

     • Bezpieczeństwo – ważna sprawa!

      14.10.2021

      W dniu 06 października uczniowie z klas 1-3 naszej szkoły spotkali się z policjantem, który w klarowny sposób przekazał im najważniejsze wiadomości dotyczące szeroko pojętego tematu bezpieczeństwa. Dzieci dowiedziały się między innymi, jak mają postępować przy zetknięciu z agresywnym psem. Utrwaliły sobie zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Uświadomiły sobie dlaczego warto nosić odblaski.

      Ponadto nasz gość poruszył tematy prawidłowego zachowania się w środkach masowej komunikacji - w autobusie, pociągu czy tramwaju. Nie pominął również kwestii telefonów alarmowych czy prawidłowego zachowania się podczas wszelkich zabaw. Bardzo chętnie odpowiadał na pytania, które nurtowały uczniów.

      Na zakończenie spotkania dzieci mogły poczuć się prawdziwym policjantem. W jaki sposób to poczuły - pokażą zdjęcia. Zapraszamy do fotorelacji.

     • Orkiestrowe warsztaty muzyczne

      11.10.2021

      W dniu 29 września gościl w naszej szkole instruktor orkiestry dętej w Kruszynie - Pan Dariusz Pikor oraz Pan Mateusz Wróbel, prezez ZMW i członek zespołu orkiestry w Kruszynie. Tego dnia w szkole słychać było dźwięki instrumentów dętych, o których Pan Dariusz wiele nam opowiedział. Mieliśmy też okazję na niektórych z nich zagrać. Udało nam się zagrać krótki koncert . Dziękujemy za bardzo pouczającą i ciekawa lekcję muzyki. Zachęcamy wszystkich na spotkanie organizacyjne związane z naborem do Orkiestry Dętej w Kruszynie, które odbędzie się 15.10.2021 o godz. 18.00 w sali Orkiestry Dętej przy OSP w Kruszynie. Orkiestra oferuje naukę gry na instrumentach dętych i perkusyjnych pod okiem profesjonalnej kadry instruktorów.

     • Spotkanie z podróżnikiem Romanem Pankiewiczem

      11.10.2021

      4 października klasy 2 i 3 pojechały do Szkoły Podstawowej w Kruszynie na spotkanie z panem Romanem Pankiewiczem podróżnikiem oraz autorem książek. Pan Pankiewicz opowiedział uczniom o zawodzie nauczyciela, bibliotekarza, żołnierza , policjanta oraz strażaka, Do każdego zawodu zakładał na siebie charakterystyczny strój. Powyższe zawody w sposób wesoły i przystępny opisał w książeczkach dla dzieci, które mieliśmy okazje zobaczyć na spotkaniu. Po prezentacji dzieci mogły zadawać pytania i porozmawiać z zaproszonym gościem na temat jego książek.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx