• Piłkarze pierwszej drużyny RKS Raków Częstochowa w Widzowie

      17.02.2020

      W czwartek 13 lutego uczniowie Szkoły Podstawowej i przedszkola w Widzowie mieli przyjemność gościć piłkarzy Rakowa Częstochowa - Kamila Piątkowskiego i Bryana Nouviera. Głownym celem spotkania, które odbyło się w sali OSP w Widzowie było promowanie zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Podczas spotkania każdy z uczniów mógł zadać pytanie, uzyskać wymarzony autograf, jak również otrzymać pamiątkowy kalendarz i wizytówkę swojego ulubionego piłkarza Rakowa. Piłkarze opowiadali o swoich pierwszych krokach stawianych na boisku, o tym jak wygląda ich codzienny dzień lub tydzień treningowy.

      Spotkanie to odbyło się dzięki współpracy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia-Unia Widzów, który jest klubem partnerskim Akademii RKS Raków Częstochowa.

     • 11 lutego – Dzień Bezpiecznego Internetu

      16.02.2020

      Głównym celem Dnia Bezpiecznego Internetu jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. Więcej informacji: https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html

      Dzień Bezpiecznego Internetu odbywał się pod hasłem Działajmy razem!

      W tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dot. bezpieczeństwa w sieci. Dzieci z klas I-III bardzo chętnie współpracowały podczas zajęć, na których miały okazję poznać zalety i wady Internetu. Podczas zajęć dzieci kolorowały obrazki, na których były przedstawione zasady bezpieczeństwa w sieci.

      Starsi uczniowie z klas V-VI i VII-VIII mieli za zadanie samodzielnie wypisać korzyści i zagrożenia, których mogą doświadczyć podczas codziennego korzystania z Internetu. Uczniowie z dużym zaangażowaniem pracowali podczas zajęć – tworząc przy tym bardzo treściwe plansze, na których zapisali wiele przykładów.

      Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak zachowywać się bezpiecznie w Internecie. Pogadanka została poparta przykładami, zostały zaprezentowane animowane filmy, na których dzieci mogły zaobserwować błędne zachowania w Internecie. Podczas rozmów mieliśmy okazję wyjaśnić dzieciom jakie poprawne zachowania powinny przejawiać podczas pojawiających się zagrożeń.

      Dodatkową inicjatywą ogłoszoną przez nauczycieli było przygotowanie na ten dzień plakatów przez dzieci o tematyce bezpieczeństwa w sieci. Natomiast po przeprowadzonych zajęciach każdy z uczniów mógł wziąć udział w teście wiedzy online o bezpieczeństwie w Internecie.

      Tegoroczną akcję DBI przeprowadzili: Arleta Łąpieś i Karol Dróżdż.

       

     • Góralski Bal Karnawałowy

      13.02.2020

      4 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy na góralską nutę. Zabawę poprowadziły Panie animatorki z “Alee Frajdy”.  Najmłodsi uczniowie poprzebierali się w piękne stroje, u dziewczynek przeważały stroje góralek I księżniczek a u chłopców -superbohaterów. Jedną z niespodzianek przygotowanych na bal była wizyta sympatycznej żółtej posaci – Minionka, wszystkie dzieci zatańczyły  z nim do piosenki YMCA  oraz pozowały do zdjęć. W zabawach brali udział także uczniowie starszych klas I wcale się tego nie wstydzili. Dla uczniów przygotowany został również słodki poczęstunek.

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy.

     • Zimowy obóz sportowy

      21.02.2020

           Najlepszą formą wypoczynku jest aktywny wypoczynek, wiedzą o tym ci uczniowie, którzy byli uczestnikami wyjazdu na zimowy obóz sportowy do Murzasichle w pierwszym tygodniu ferii.

      Uczniowie pod opieką nauczycieli: Justyny Milejskiej-Cień i Marka Smolińskiego mogli poznawać piękno przyrody tatrzańskiej, doskonalić umiejętność jazdy na nartach i łyżwach oraz spróbować szaleńczej jazdy na snowtubingu.

      Murzasichle to miejscowość turystyczna u podnóża Tatr, w kotlinie między Gubałówką a masywem Giewontu. Swym urokiem zachwyca o każdej porze roku. Odznacza się bogactwem przyrody i umiejętnością łączenia tradycji folkloru podhalańskiego z walorami nowoczesnej miejscowości.

      Uczestnicy wyjazdu aktywnie spędzali czas na stoku i lodowisku, doskonaląc swoje umiejętności narciarsko-łyżwiarskie, natomiast wieczorami mogli zregenerować swoje siły, korzystając z basenu.

      Jednym z punktów programu wyjazdu była wycieczka do Zakopanego, w czasie której odwiedziliśmy słynne Krupówki i wjechaliśmy na Gubałówkę.

      Byliśmy również w Termach Podhalańskich, które okazały się dla uczniów nie lada atrakcją.

                  Uczniowie wrócili zadowoleni i bogatsi o kolejne nowe doświadczenia.

       

     • OGŁOSZENIE!

      31.01.2020

      Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie organizuje jednodniową wycieczkę do Oświęcimia – Pszczyny w następujących proponowanych terminach: 28, 29 lub 30 kwietnia 2020r. Zapraszamy  uczniów klas VII ,VIII, rodziców oraz mieszkańców Widzowa. W programie wycieczki: zwiedzanie obozu Auschwitz – Birkenau (ok. 3 godz.) oraz Muzeum Zamkowego  w Pszczynie.

      Koszt wycieczki wynosi 150 złotych. W cenie: przejazd autokarem, bilety wstępu, ubezpieczenie, opieka pilota wycieczki.

      Uczniowie proszeni są o zgłaszanie się do p. Agnieszki Kuźnickiej lub wychowawców, a pozostałe chętne osoby prosimy o kontakt telefoniczny pod numerami  34 320 28 08, 668 032 033.

       Serdecznie zapraszamy!

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "CHOINKA ŚWIĄTECZNA"

      16.02.2020

      Mam przyjemność poinformować że uczennica naszej szkoły Aleksandra Postawa zdobyła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "CHOINKA ŚWIĄTECZNA".

       Organizatorem  konkursu była Szkoła Podstawowa nr 25 im. Stanisława Staszica w Częstochowie.

       Na konkurs wpłynęło 589 prac ze 107 szkół i placówek. Komisja Konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem, dwie sale zapełnione przepięknymi pracami wprowadzały w świąteczny nastrój, a jednocześnie sprawiały, że wybór był bardzo trudny.

      Organizator Konkursu powołał profesjonalne Jury, które podjęło się tego zadania. Przewodnicząca Jury :

      - dr Marzena Bogus Spyra – wykładowca Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, plastyk, arteterapeuta, metodyk, pedagog, historyk wychowania.,

      Członkowie:

      - Sylwia Kurcab – nauczyciel konsultant, metodyk nauczania plastyki Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie,

      - Sylwia Szczygłowska – dyrektor, nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 27 w Częstochowie,

      - Magdalena Olejnik – nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 24 w Częstochowie,

      - Ludmiła Langier – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 25 w Częstochowie, współorganizator konkursu (sekretarz Komisji).

      Jury oceniało prace pod kątem samodzielnego wykonania, doboru materiałów i estetyki kolorystycznej. Podkreślono duże zaangażowanie uczestników i wyjątkową dbałość o szczegóły.

      Po uzyskaniu akceptacji Śląskiego Kuratora Oświaty i wpisaniu konkursu na listę konkursów kuratoryjnych uczestnik może uzyskać 3 punkty za zajęcie pierwszego miejsca, które zostaną wpisane na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej (jako szczególne osiągnięcia). 

      Gratulujemy!

     • Na te zawody będzie największe zapotrzebowanie

      05.02.2020

      Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało listę zawodów, które będą najbardziej potrzebne na rynku krajowym i w poszczególnych  województwach. Prognoza krajowa zawiera alfabetyczny wykaz 24 zawodów, dla których, ze względu na znaczenie dla rozwoju państwa, jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na rynku pracy. Ponadto w załączniku do obwieszczenia znajdują się najbardziej pożądane zawody w poszczególnych województwach.

      W zakładce DORADZTWO ZAWODOWE znajduje się pełny wykaz tychże zawodów w ujęciu krajowym i wojewódzkim. Zachęcam do zapoznania się z treścią dokumentu zwłaszcza tych uczniów, którzy swoją ścieżkę kariery wiążą ze szkolnictwem branżowym.

      Doradca zawodowy – Ewa Kosińska  

     • Orszak Trzech Króli

      07.01.2020

      6 stycznia po raz kolejny ulicami Widzowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Korowód wiodła betlejemska gwiazda, za którą na ustrojonym wozie podążali trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem. Za nimi dumnie kroczyli uczniowie naszej szkoły- aktorzy poszczególnych inscenizacji oraz pozostali uczestnicy orszaku trzymający w rękach kolorowe balony. Kolor czerwony symbolizował króla Europy- Kacpra, kolor zielony- króla Azji-Melchiora, natomiast kolor niebieski- króla Afryki-Baltazara.

      Korowód wzbogacały inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Aleksandry Kołaczkowskiej, Agnieszki Kuźnickiej i Justyny Milejskiej-Cień.

      Uczniowie zaprezentowali: taniec aniołów, radość pasterzy z narodzenia dzieciątka, walkę dobra ze złem.

      Orszak dotarł do kościoła, w którym przed obliczem narodzonego Jezusa trzej królowie złożyli dary: mirrę, kadzidło i złoto.

       

     • eTwinning Label dla projektu Musik-mein Hobby

      06.01.2020

      eTwinning Label  to certyfikat przyznawany szkole za przystąpienie do programu eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII rozpoczęli współpracę nad projektem pt. Musik-mein Hobby. Projekt został zarejestrowany w Krajowym Biurze eTwinning Polska i otrzymał pozytywną opinię. Współpraca odbywa się na platformie TwinSpace, na której uczniowie poznają siebie wzajemnie, relacjonują swoje zainteresowania i wymieniają się swoimi upodobaniami muzycznymi.

       Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów, którzy odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności XXI wieku. W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia. Uczniowie klasy VII prezentują szeroki wachlarz zainteresowań, są zmotywowani do praktycznej nauki języka niemieckiego i do innowacyjnego sposobu  prezentowania swoich umiejętności językowych; jako zespół klasowy posiadają potencjał, który pozwoli im odnieść sukces w tym przedsięwzięciu.

      Uczniowie znają kryteria sukcesu w projekcie, ponieważ mają jasno określone cele, a są to: udzielanie podstawowych informacji o sobie w języku niemieckim (dane osobowe i zainteresowania), poznanie popularnych utworów muzycznych z krajów niemieckojęzycznych, nagranie covera niemieckiego utworu, posługiwanie  się technologiami ICT i współpraca w grupie.

      Projekt trwa od 30 listopada 2019 do 31 marca 2020. Efektami końcowymi będą: prezentacja multimedialna, filmiki o zainteresowaniach uczniów i nagranie piosenki przez każdą grupę projektową.  Założycielem i opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Pochwat.

     • Podziękowanie

      24.12.2019

      Człowiek jest dobry nie przez to, kim jest,
      lecz przez to, czym dzieli się z innymi
      ...”
                                                            Jan Paweł II                                   

       

      PODZIĘKOWANIE

       

      Mieszkańcom  Widzowa  składamy serdeczne podziękowania oraz wyrazy szczerego uznania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie.

         

                                                                  Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Kosińska

                                                         i Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem -

                                                                         Panią Agnieszką Kuźnicką

       

       

     • Jasełka

      04.01.2020

      20 grudnia to dzień na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W ten dzień uczniowie spotkali się przy wigilijnych stołach w zaciszu swoich klas, w trakcie których wraz z wychowawcami śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. 

      ,,Uwierz w Święta" to hasło pod którym kryje się historia tegorocznych jasełek w wykonaniu uczniów klas VII i VIII.

      Przedstawienie „Uwierz w święta” to nowoczesna wersja tradycyjnych jasełek. Nasi aktorzy wcielili się m.in. w rolę gwiazdy betlejemskiej, która rozpadła się na trzy kawałki, Maryi i Józefa, biznesmenów i policjantów. Mieliśmy również rodzinę, która przy stole wigilijnym oczekiwała na "pierszą gwiazdkę", aby rozpocząć wieczerzę wigilijną.

      Przedstawienie miało nam przypomnieć jakie powinny być rodzinne święta, że nie powinniśmy zapominać o rodzinie, najbliższych i cieszyć się że  wspólnie spędzonego czasu. 

      Uroku przedstawianym scenom dodał udział  aniołków- uczennic z klasy V, które odśpiewały kolędy i pastorałki wprowadzając nas w magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

       

     • Mikołajki

      11.12.2019

      6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Tego dnia gościliśmy w szkole Świętego Mikołaja. Dzieci młodszych klas przywitały go z ogromnym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami najmłodszych uczniów naszej szkoły.

      Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny - dzieci otrzymały drobne upominki. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

     • Ogłoszenie !

      01.12.2019

      Dyrektor i nauczyciele
      Szkoły Podstawowej w Widzowie
      serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie,
      które odbędzie się 02 grudnia 2019r. (poniedziałek)
      o godzinie 16:00
      .
      Na ten dzień zaplanowane jest również spotkanie z Panią Karoliną Gontkowską - dietetykiem.

      Serdecznie zapraszamy!

       

       

     • Dzień PLUSZOWEGO MISIA

      11.12.2019

      W piątek 29 listopada uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każda klasa przygotowała prezentację dot. misia z bajki.

      Klasa I zaprezentowała misia z bajki ,,Masza i niedzwiedź" 
      klasa II - miś Colargol
      klasa III - Tęczowe misie
      klasa V - miś Uszatek
      klasa VI - miś Paddington
      klasa VII - miś Gumiś
      klasa VIII - Kubuś Puchatek

      Podczas krótkiego apelu dzieci poznały historie wielu Misiów i wspólnie zaśpiewały wesołe piosenki z każdej w/w bajki o Misiach. 

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx