• Wycieczka do Osikowej Doliny

      13.03.2023

      9 marca 2023 roku  uczniowie klas:  III - VI  wybrali się na wycieczkę autokarową do Koziegłów. Celem wyprawy był udział w warsztatach rękodzieła artystycznego, które odbywają się w Osikowej Dolinie.

      Pod opieką instruktorów, dzięki oryginalnej technice dzieci wykonały zająca z naturalnych wiórów drewna osikowego. Warsztaty w Osikowej Dolinie to niezapomniana lekcja tradycji połączona z możliwością rozwoju zdolności  artystycznych, kreatywnych i manualnych. Dzieci we wspaniałych nastrojach wróciły do szkoły ciesząc się z  ozdób,  które z pewnością upiększą ich domy.

     • Rekolekcje 15 - 17 marca 2023r.

      13.03.2023

      15 i 16 marca  2023 r. (środa i czwartek)
      Rekolekcje będą odbywać się w szkole:

      1. i 2. godzina lekcyjna klasy I-III
      3. i 4. godzina lekcyjna klasy IV - VI
      5. godzina lekcyjna klasa VIII

      17 marca  2023 r. (piątek)
      Rekolekcje będą odbywać się w kościele.

      10.45 Planowane wyjście
      11.00 Możliwość spowiedzi dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej
      11.15 Msza Święta

     • Dzień Kobiet w naszej szkole

      09.03.2023

      Ósmego marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet wszyscy mieli przyjść w wyjątkowym nakryciu głowy. Tego dnia, odbył się też konkurs na najatrakcyjniejsze nakrycie głowy. W poszczególnych klasach wygrali:
      klasa I - Alan Dobrakowski
      klasa II - Karolina Stachow
      klasa III - Aleksandra Kocińska
      klasa IV - Oliwia Krysiak
      klasa V - Zuzanna Kruk
      klasa VI - Mikołaj Dobrakowski
      klasa VIII - Natalia Postawa

       

      Z pośród wszystkich zwycięzców, w kategorii chłopców najciekawsze nakrycie głowy miał Alan Dobrakowski, który zaprezentował się w „burzowej chmurze na głowie”. Natomiast wśród dziewczyn wygrała Oliwia Krysiak z pięknym i kolorowym kapeluszem z lalką, która łowi ryby. Gratulujemy zwycięstwa i pomysłowości!

     • Rekrutacja

      07.03.2023

      Od 1 marca 2023 roku rozpoczyna się rekrutacja do Szkoły Podstawowej  im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie.
      Termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły upływa 24 marca 2023 roku.

      Wszystkie dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ MIKOŁAJ NA KRESACH

      28.02.2023

      W piątek dwudziestego czwartego lutego Pani Agnieszka Kuźnicka wzięła udział w uroczystym podsumowaniu akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne " Kresy", do której przyłączyła się nasza szkoła. Uroczystości miały miejsce na Jasnej Górze. Po mszy świętej odprawionej w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Wacława Depo nastąpiło wręczenie podziękowań szkołom uczestniczącym w akcji, które miało miejsce w Sali Jana Pawła II. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę wspaniałą akcję.

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

      28.02.2023

      1 marca 2023 r.obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Dzień ten jest poświęcony żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustanowił go w 2011 r. Parlament „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierze Wyklęci, Niezłomni tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Był to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Pomysł ustanowienia święta w tym terminie wysunął ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”. Zgodnie z wolą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony w tym roku po raz trzynasty jako święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Jest także formą uczczenia bólu i cierpienia, jakich żołnierze drugiej konspiracji doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 r.

     • Dzień Języka Ojczystego

      21.02.2023

      ,,Chodzi mi  o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

                                                                                    Juliusz Słowacki

       

                21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej zapraszają do wysłuchania wybranych utworów, które pokazują bogactwo języka polskiego.

      Pamiętajmy, że  język ojczysty jest jednym z symboli narodowych, więc należy mu okazywać szacunek oraz dbać o poprawność językową w naszych codziennych wypowiedziach.

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      12.02.2023

      W grudniu 2023r. w szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II i III. W konkursie wzięło udział łącznie 8 uczniów. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką  pt. „Z czym kojarzy mi się zima?”, podpisanie po angielsku najważniejszych elementów  i przyniesienie swoich prac do nauczyciela języka angielskiego. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkoły oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

       

      WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

      JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

      1. Karina Płaska  klasa II
      2. Alan Szczęch klasa III
      3. Anna Petrenko III

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

       

     • Bal karnawałowy

      12.02.2023

      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dzwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 10 lutego 2023 roku.

      Na udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie i bohaterowie ze znanych bajek. 

      Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.

      Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

     • Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego EDI Pingwin 2022

      06.02.2023

      Miło mi poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu mamy laureatów.

      Najlepszy wynik uzyskała uczennica klasy V Amelia Rak.

      Uczennica zdobyła 60 punktów (100%) i otrzymała specjalny Dyplom Laureata za I miejsce, oraz nagrodę książkową. Uczeń klasy VI Filip Zatoń uzyskał 56 punktów i również otrzymał Dyplom Laureata i nagrodę książkową. Dyplom Wyróżnienia w tym konkursie przypadł w udziale uczennicy klasy V Dianie Kręciwilk, która zdobyła 54 punkty.

      Konkurs przeznaczonybył dla uczniów IV- VIII klas szkoły podstawowej i miał zasięg ogólnopolski. Uczniowie otrzymali tematycznie różne arkusze w zależności od poziomu klasy. W tegorocznym konkursie uczestniczyło 17 uczniów naszej szkoły. Każdy test składał się z 30 pytań. Do każdego pytania podane były cztery warianty odpowiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi uczeń otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi 0 punktów. Aby żaden z uczestników nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie 30 punktów. W związku z tym uczeń mógł uzyskać maksymalnie 60, a minimalnie 0 punktów.

      Konkurs „Pingwin” z języka angielskiego sprawdza wiedzę uczniów w zakresie czytania ze zrozumieniem tekstu pisanego, komunikacji, słownictwa, gramatyki i wiadomości związanych z wiedzą o krajach anglojęzycznych. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.

      Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

       

     • ,,Bóg się rodzi...”

      02.02.2023

          Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, zawiera najważniejsze wydarzenia towarzyszące narodzinom Jezusa. Wystawianie widowiska, w którym przeplatają się smutek i radość, dobro i zło, od wieków jest wpisane w polską tradycję.

         W naszej szkole tegoroczne przedstawienie zostało przygotowane i wystawione trzynastego stycznia przez uczniów klasy czwartej, piątej oraz ósmej. Był to już czas poświąteczny, jednak jeszcze na chwilę przywołaliśmy wyjątkowy świąteczny nastrój, który był dopełniony mieniącymi się światełkami, piękną dekoracją oraz śpiewaniem przepięknych kolęd.

          W tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyła cała społeczność szkolna.

        Przedstawienie jasełkowe uczniowie zaprezentowali  jeszcze dwukrotnie: dla przedszkolaków Gminnego Przedszkola w Widzowie oraz dla rodziców. Spektakle odbyły się pierwszego lutego. Młodzi aktorzy kolejny raz  z radością, ale i tremą, wcielili się w swoje role. Podziw i brawa ze strony widzów zachęciły uczniów do kolejnych teatralnych wyzwań.

       

       

       

       

       

       

     • Matematyczna Kartka Świąteczna

      23.01.2023

      Przed świętami w naszej szkole odbył się konkurs pt.: „Matematyczna Kartka Świąteczna”. Przyznając nagrody i wyróżnienia braliśmy pod uwagę matematyczną zawartość prac, oryginalność oraz estetykę wykonania pracy. Jury po ocenie przyniesionych przez uczniów prac wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrody zostały rozdane przed feriami zimowymi.

      A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

      klasy I-III
      I miejsce: Karina Płaska (klasa 2)
      II miejsce: Anna Postawa (klasa 3)
      III miejsce: Kornelia Lis (klasa 1)

      wyróżnienie: Alan Dobrakowski (klasa 1)

      klasy IV-VIII
      I miejsce: Aleksandra Zatoń (klasa 5)
      II miejsce: Filip Zatoń (klasa 6)
      III miejsce: Aleksandra Postawa (klasa 6)

      Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu dziękujemy za piękne kartki i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji konkursu.

     • Finał Szlachetnej Paczki

      18.12.2022

      Wolontariusze Szkolnych Kół  Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić  potrzeby rodziny Pana Jana mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3738,10 zł pozwoliła na zakup:

      - lodówki

      - odkurzacza

      - kołdry i pościeli

      - butów i odzieży

      - produktów spożywczych

      - środków czystości

      - artykułów szkolnych

      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel, buty i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie.

      Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny-  zakupić lodówkę, odkurzacz, kołdrę i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

       

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx