• 2 KWIETNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

      14.04.2023

      Celem obchodów tego dnia jest przede wszystkim zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.

      Dzień ten został ustanowiony przez ONZ. Kolorem solidarności z osobami ze spektrum autyzmu był do niedawna kolor niebieski. Dlatego też najbardziej znane budynki na świecie w dniu 2 kwietnia zostały podświetlane na niebiesko .

      Należy pamiętać o tym,  że cały kwiecień poświęcony jest tematyce związanej z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

      Uczniowie naszej szkoły solidaryzując się z osobami ze spektrum, przyszli do szkoły ubrani na niebiesko.

       

       

     • „Królewna Śnieżka”

      06.04.2023

      Dnia 27 marca 2023r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja bajki pt. „Królewna Śnieżka” w  języku angielskim. Scenariusz przedstawienia został oparty na motywachludowej baśni niemieckiej, spisana i opublikowanej przez braci Grimm w zbiorze Baśni w 1812 roku. W przygotowaniu i realizacji przedstawienia wzięli udział uczniowie klasy VIII pod kierunkiem pani Anity Gałkowskiej- Galas.

      W bajce wystąpiły następujące osoby:
      - Zuzanna Musiał w roli złej królowej
      - Jakub Kociński jako książę i narrator
      - Kacper Dobrakowski lustro i narrator
      - Natalia Postawa jako Królewna Śnieżka
      - Kacper Musiał jako myśliwy
      - Julia Małek jako dobra królowa i narrator
      - Maciej Siwy jako krasnoludek
      - Dominik Raźniak jako zwierzątko i narrator
      - Patryk Napora jako krasnoludek
      - Jakub Adamus jako krasnoludek
      - Kordian Majchrzak jako krasnoludek
      - Igor Gonera jako narrator i krasnoludek
      - Daria Stachowicz jako krasnoludek
      - Mateusz Zatoń, Blanka Łuczak, Daniel Dróżdż jako narratorzy

      Dekoracje wykonane zostały przez panią Anitę Gałkowską- Galas. Znajomość bajki o Królewnie Śnieżce znacznie ułatwiła widzom zrozumienie treści dialogów, które były po angielsku. Uczniowie mogli takżeposłuchać utworów muzyki klasycznej Bizeta i Vivaldiego. Dla uczniów-aktorów przedstawienie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Uczniowie mogli wykazać się językowo, emocjonalnie i twórczo. Swoje role zagrali z dużą ekspresją, której towarzyszył odpowiedni ton głosu, mimika i gesty. Warto docenić wkład pracy uczniów którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie inscenizacji. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowisko, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i wszystkim się podobało.

              

     • Pierwszy Dzień Wiosny

      14.04.2023

      Puk, puk, puk, puk
      Kto puka do drzwi?
      Puk, puk, puk, puk
      Ach Wiosno! To Ty!

      Z piosenką na ustach uczniowie klas 1- 3 powitali I dzień kalendarzowej wiosny. Mimo, iż pogoda początkowo była pochmurna i deszczowa, dzieciom udało się rozgonić ciemne chmury i na czas spaceru wyszło ciepłe, wiosenne słońce.

      Jako symbol wiosny uczniowie zasadzili w ogrodzie szkolnym kwiatki bratki, o które obiecali dbać i pielęgnować je, aby rosły i cieszyły ich swoim wyglądem.

      Na zajęciach każda klasa zrobiła portret przedstawiający Panią Wiosnę.

      Piękne, kolorowe prace witają uczniów wchodzących do szkoły i oznajmiają, że wiosna jest już z nami.

     • Światowy Dzień Zespołu Downa

      06.04.2023

      21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa

      Trend noszenie kolorowych, niedopasowanych  skarpetek związany jest z obchodzeniem Światowego Dnia Zespołu Downa. W tym dniu zakładamy kolorowe skarpetki, aby okazać swoją tolerancję, wsparcie i integracje z osobami z trisomią chromosomu 21. Celem tego dnia jest także podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

      Data 21.03 jest wybrana specjalnie, ponieważ 21 dzień 3 miesiąca ma symbolizować to, że w 21 parze chromosomów występuje trzeci dodatkowy chromosom lub jego fragment, który powoduje Zespół Downa.

      Uczniowie także uczcili ten dzień zakładając różne skarpetki.

      Każdy z nas jest INNY, każdy WYJĄTKOWY.

     • Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach NPRCz 2.0.

      26.03.2023

      Biblioteka w naszej szkole to miejsce szczególne. Przychodzą do niej uczniowie, żeby wypożyczyć książki, żeby porozmawiać na różne tematy, wspólnie przeglądać albumy i atlasy, wreszcie żeby uciec w czasie przerwy przed gwarem szkolnych korytarzy. Nasza szkolna biblioteka funkcjonuje w malutkim pomieszczeniu (21 m kw) ale wnętrze, choć ciasne, jest przytulne i przyciąga uczniów nie tylko klas młodszych. Zagląda tu chętnie także młodzież, w życiu której papierowa książka zdawać by się mogło przegrywa z multimediami. Nasze obserwacje tego nie potwierdzają. Książki nadal mają szerokie grono swoich miłośników, którzy podpowiadają nam, w jakim kierunku ich zdaniem powinna rozwijać się biblioteka szkolna. Książki ciekawie wydane z racji ceny stały się towarem luksusowym, dlatego biblioteki cieszą się coraz większą popularnością. W bogaceniu księgozbioru korzystamy z różnych źródeł zewnętrznych, które wspierają szkołę finansowo. Po raz drugi wnioskowaliśmy o takie wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i kolejny raz nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W tej edycji otrzymaliśmy 4000 zł z programu, co przy wkładzie własnym organu prowadzącego w wysokości 1000 zł daje nam do dyspozycji kwotę 5000 zł. Pieniądze te zgodnie z założeniami programu zostaną przeznaczone na zakup książek - 2500 zł oraz elementów wyposażenia biblioteki - 1950 zł a także na działania promujące czytelnictwo - 550 zł. Już czujemy wiosenny powiew świeżości w czytelniczym zakątku naszej szkoły.

     • Nasza szkoła Laureatem konkursu ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT'2023

      22.03.2023

      Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie autorów najciekawszych projektów zielonych pracowni zgłoszonych do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KatowicachPrzedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Spośród 188 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, Jury wyłoniło 79 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów. Nagrodą jest dodatkowe 12 tys. złotych z przeznaczeniem na poszerzenie obecnego projektu, który zgłosiliśmy do konkursu ZIELONA PRACOWNIA'2023, gdzie ubiegamy się o dofinansowanie jego realizacji w formie dotacji wynoszącej 48 tys. złotych. Otrzymanie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację tego ważnego projektu oraz wsparcie organu prowadzącego szkołę umożliwi uczniom wspólne eksperymentowanie, obserwację świata, a zielona pracownia będzie przyjaznym i atrakcyjnym miejscem do interaktywnej nauki oraz integracji w grupie. 

      https://www.wfosigw.katowice.pl/images/marzec23/lista_laureatow_ZPP_2023.pdf 

     • Z wizytą w Osikowej Dolinie

      13.03.2023

         Jest takie wyjątkowe miejsce, gdzie odbywają się warsztaty rękodzieła. To Osikowa Dolina w Koziegłowach. Tam właśnie uczniowie klas III –VI pojechali 9 marca na wycieczkę. Spotkanie trwało 3 godziny i podzielono je na 4 bloki tematyczne, odbywające się w różnych salach. Wszystko rozpoczęło się od historii wiórka osikowego, który powstał z drzewa o nazwie osika (Populus tremula) oraz rozpoczął koziegłowską tradycję wytwarzania dekoracji z tego drewna. Uczniowie dowiedzieli się o niezwykłych właściwościach i pochodzeniu osiki. Obejrzeli niezwykłe realizacje takie jak Orzeł Biały czy rekordowo duży kapelusz. Następnie w trakcie zajęć plastycznych każdy wykonał własnoręcznie królika z osikowych wiórków w technice Aspen Craftingu i taką pracę zabrał później do domu. Ale jeszcze był czas na struganie drewna tradycyjnym heblem, aby przyjrzeć się, jak powstają osikowe wióry i wiórki oraz żeby poczuć ich zapach oraz dotyk. A potem warsztaty tworzenia drewnianych kwiatów, ozdabianych bibułą i próby szycia na tradycyjnej maszynie krawieckiej.

         Wycieczka stała się okazją do rozwijania umiejętności plastycznych, bliskiego spotkania z tradycją naszego regionu i naturą . Wspólny czas spędzony w przyjemnej atmosferze zabawy sprzyjał integracji uczniów oraz pozwolił im spróbować nowych umiejętności, wykazać się kreatywnością oraz samodzielnością. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Osikowej Doliny !

     • Konkurs ortograficzny

      28.03.2023

           Z okazji Dnia Języka Ojczystego w dniu 21 lutego 2023 r. odbył się w szkole pierwszy etap I Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”. W regulaminie ustalono dwie kategorie: kl. II-III oraz IV-VI. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie tych klas. Do drugiego etapu, który odbył się 24 lutego, zakwalifikowało się piętnaścioro uczestników. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością zasad ortograficznych.

           Mistrzem Ortografii w kategorii klas II-III został Alan Ściubidło, w kategorii IV-VI Mistrzem Ortografii został Eryk Kręciwilk.

            Na wyróżnienia zasłużyli również uczniowie: Nikodem Koza- klasa II, Anna Postawa- klasa III, Dominik Płaska- klasa V, Aleksandra Postawa- klasa VI.

            Organizatorzy pogratulowali zwycięstwa uczestnikom oraz życzyli wszystkim uczniom  sukcesów w kolejnych   zmaganiach ortograficznych.

     • Rekolekcje 15 - 17 marca 2023r.

      13.03.2023

      15 i 16 marca  2023 r. (środa i czwartek)
      Rekolekcje będą odbywać się w szkole:

      1. i 2. godzina lekcyjna klasy I-III
      3. i 4. godzina lekcyjna klasy IV - VI
      5. godzina lekcyjna klasa VIII

      17 marca  2023 r. (piątek)
      Rekolekcje będą odbywać się w kościele.

      10.45 Planowane wyjście
      11.00 Możliwość spowiedzi dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej
      11.15 Msza Święta

     • Dzień Kobiet w naszej szkole

      09.03.2023

      Ósmego marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet wszyscy mieli przyjść w wyjątkowym nakryciu głowy. Tego dnia, odbył się też konkurs na najatrakcyjniejsze nakrycie głowy. W poszczególnych klasach wygrali:
      klasa I - Alan Dobrakowski
      klasa II - Karolina Stachow
      klasa III - Aleksandra Kocińska
      klasa IV - Oliwia Krysiak
      klasa V - Zuzanna Kruk
      klasa VI - Mikołaj Dobrakowski
      klasa VIII - Natalia Postawa

       

      Z pośród wszystkich zwycięzców, w kategorii chłopców najciekawsze nakrycie głowy miał Alan Dobrakowski, który zaprezentował się w „burzowej chmurze na głowie”. Natomiast wśród dziewczyn wygrała Oliwia Krysiak z pięknym i kolorowym kapeluszem z lalką, która łowi ryby. Gratulujemy zwycięstwa i pomysłowości!

     • Rekrutacja

      07.03.2023

      Od 1 marca 2023 roku rozpoczyna się rekrutacja do Szkoły Podstawowej  im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie.
      Termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły upływa 24 marca 2023 roku.

      Wszystkie dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

     • PODSUMOWANIE AKCJI CHARYTATYWNEJ MIKOŁAJ NA KRESACH

      28.02.2023

      W piątek dwudziestego czwartego lutego Pani Agnieszka Kuźnicka wzięła udział w uroczystym podsumowaniu akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne " Kresy", do której przyłączyła się nasza szkoła. Uroczystości miały miejsce na Jasnej Górze. Po mszy świętej odprawionej w Kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem księdza Arcybiskupa Wacława Depo nastąpiło wręczenie podziękowań szkołom uczestniczącym w akcji, które miało miejsce w Sali Jana Pawła II. Jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim, którzy wsparli tę wspaniałą akcję.

     • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

      28.02.2023

      1 marca 2023 r.obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.Dzień ten jest poświęcony żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Ustanowił go w 2011 r. Parlament „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym - bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienia dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu”. Żołnierze Wyklęci, Niezłomni tworzyli polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne. Był to ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce. Pomysł ustanowienia święta w tym terminie wysunął ówczesny prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka. Tego dnia w 1951 roku w więzieniu mokotowskim wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”: Łukaszu Cieplińskim, Mieczysławie Kawalcu, Józefie Batorym, Adamie Lazarowiczu, Franciszku Błażeju, Karolu Chmielu i Józefie Rzepce – będących ostatnimi ogólnopolskimi koordynatorami „Walki o Wolność i Niezawisłość Polski z nową sowiecką okupacją”. Zgodnie z wolą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obchodzony w tym roku po raz trzynasty jako święto państwowe Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny. Jest także formą uczczenia bólu i cierpienia, jakich żołnierze drugiej konspiracji doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 r.

     • Dzień Babci i Dziadka

      17.05.2023

      Z wielką radością chcielibyśmy podzielić się relacją z przedstawienia, które zostało zorganizowane przez  uczniów klas I-III z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

      Nasi mali artyści wkroczyli na scenę pełni entuzjazmu i gotowi do zaprezentowania swojego talentu. W ciągu kilkunastu minut zaprezentowali widowisko pełne tańca, śpiewu i recytacji. Każde dziecko odgrywało swoją rolę z wielką zaangażowaniem i uśmiechem na twarzy.

      Wielki aplauz i gromkie brawa były nagrodą dla naszych małych artystów za ich ciężką pracę i odwagę na scenie. 

      Dziękujemy naszym utalentowanym uczniom za ich wspaniałe występy i życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom zdrowia, szczęścia i mnóstwa miłości. 

     • Dzień Języka Ojczystego

      21.02.2023

      ,,Chodzi mi  o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa…”

                                                                                    Juliusz Słowacki

       

                21 lutego obchodzimy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klasy ósmej zapraszają do wysłuchania wybranych utworów, które pokazują bogactwo języka polskiego.

      Pamiętajmy, że  język ojczysty jest jednym z symboli narodowych, więc należy mu okazywać szacunek oraz dbać o poprawność językową w naszych codziennych wypowiedziach.

     • SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      12.02.2023

      W grudniu 2023r. w szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas II i III. W konkursie wzięło udział łącznie 8 uczniów. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką  pt. „Z czym kojarzy mi się zima?”, podpisanie po angielsku najważniejszych elementów  i przyniesienie swoich prac do nauczyciela języka angielskiego. Celem konkursu była popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkoły oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych. Prace zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

       

      WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

      JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

      1. Karina Płaska  klasa II
      2. Alan Szczęch klasa III
      3. Anna Petrenko III

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

       

     • Bal karnawałowy

      12.02.2023

      Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dzwięków i zabaw tradycja. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, która dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 10 lutego 2023 roku.

      Na udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postacie i bohaterowie ze znanych bajek. 

      Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości.

      Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx