• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      25.11.2023

      W naszej szkole 17 listopada odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które były pełne sportowych wyzwań i emocji. Akcja miała na celu połączenie sportu z matematyką, aby uczniowie mogli dobrze bawić się, jednocześnie rozwijając umiejętność liczenia i szybkiego myślenia.

      Na początku dnia uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które rywalizowały ze sobą w różnych sportowych konkurencjach. Głównym zadaniem było pokonanie toru przeszkód jak najszybciej, a następnie rozwiązanie zadania z tabliczki mnożenia. Zadanie zostało wykonane dopiero po utworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji. Ta kombinacja wymagała szybkiej reakcji, koncentracji i umiejętności liczenia w stresujących warunkach. Uczniowie mogli więc przetestować swoje umiejętności zarówno sportowe, jak i matematyczne.

      Po konkurencji sportowej, uczniowie mieli również za zadanie ułożyć wieżę z plastikowych kubeczków, na których widniały wyniki, a na otrzymanych kartach wydniał wzór z działaniami z tabliczki mnożenia. Ta część wymagała nie tylko szybkości i współpracy, ale także precyzji, aby uniknąć przewrócenia wieży z kubeczków. Każdy uczestnik musiał zachować ostrożność i umiejętnie manipulować kubeczkami, aby stworzyć stabilną konstrukcję, która wytrzyma próbę czasu. 

      Nie zabrakło również emocjonującego konkursu na komputerach, gdzie uczestnicy mieli okazję rywalizować w rozwiązywaniu jak największej liczby zadań z tabliczki mnożenia w czasie 5 min. Wybór tej formy konkursu umożliwił również sprawdzenie umiejętności obsługi komputera i korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.

      Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ogłoszono Mistrzów Tabliczki Mnożenia z najwyższym wynikiem szkolnym. Zostali nimi:

      I miejsce Filip Napora (klasa V)
      II miejsce Eryk Kręciwilk (klasa VI)
      III miejsce Amelia Rak (klasa VI)
      wyróżnienie Dominika Dróżdż (klasa VII)

      W tegorocznym konkursie ogłoszono również Mistrzów Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach - są to  osoby, które osiągnęły najwyższy wynik w każdej z klas. Zostali nimi:

      Karina Płaska, Oskar Zatoń, Nikodem Koza (klasa III)
      Alan Ściubidło (klasa IV)
      Joanna Małek (klasa V)
      Dominik Płaska (klasa VI)
      Aleksandra Postawa (klasa VII)

      To był doskonały moment, aby uhonorować uczniów, którzy poświęcili dużo czasu i wysiłku na naukę tabliczki mnożenia.

      Poza konkursami i rywalizacją, uczniowie świetnie się bawili. Wsparcie drużynowe i wspólne wyczyny podkreślały znaczenie pracy zespołowej, a uśmiechy na twarzach świadczyły o radości z uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Dodatkowo, tworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji było świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności i integrację uczestników.

      Podsumowując, obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były sukcesem. Uczniowie mieli okazję połączyć sport z edukacją matematyczną, co przyniosło im wiele korzyści. Świetna zabawa, emocje związane z rywalizacją i rozwijanie umiejętności liczenia i szybkiego myślenia były głównymi elementami tego wydarzenia. Wszystko to sprawiło, że wydarzenie było niezapomniane i z pewnością będą je wspominać jeszcze długo.

     • ,,Znam ptaki Polski”

      22.11.2023

      W dniu 19 listopada 2023r. w Hali Sportowej w Borownie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych.

      Organizatorem konkursu pt. ,,Znam ptaki Polski” był Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.

       Cele konkursu to: pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści  wynikających z hodowli ptaków.

      Uczeń naszej szkoły Oliwier Kuś (kl.VII) uzyskał I miejsce, Dominika Dróżdż (kl.VII), Zuzanna Kruk (kl.VI) i  Alan Dobrakowski (kl.II) zajęli II miejsce a Eryk Kręciwilk (kl.VI) i Karina Płaska(kl.III)  III miejsce.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza

      21.11.2023

      W piątek 17.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Rzerzęczycach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. V: Barbara Krok i Joanna Małek, recytując fragmenty książki ,,W pustyni i w puszczy”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałym opanowaniem pamięciowym tekstu, umiejętnością interpretacji fragmentu oraz bardzo dobrą dykcją. Jury brało też pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne. Występ naszych uczennic zakończył się sukcesem: Barbara Krok zajęła III miejsce, a Joanna Małek otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Zadanie pierwsze wykonane

      17.11.2023

      Jesteśmy w trakcie realizacji zadań, jakie wyznaczyliśmy sobie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zadanie pierwsze polegające na wzbogaceniu księgozbioru biblioteki szkolnej mamy już wykonane. Zakupiliśmy książki za sumę 2500 zł. Są wśród nich nowości wydawnicze polskich i obcych autorów. Znajdziemy tu literaturę piękną, ponieważ warunkiem rozwoju czytelnictwa jest czytanie książek, a zatem muszą to być historie opowiedziane w finezyjny sposób, by oczu od nich nie można było oderwać. Grupa zainteresowanych uczniów  przejrzała zakupione w ramach NPRC książki. W ich ocenie każdy uczeń naszej szkoły, ten najmłodszy i najstarszy też, znajdzie dla siebie ciekawą lekturę.

     • AKCJA CHARYTATYWNA ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH

      16.11.2023

      Społeczność Szkoły Podstawowej w Widzowie jak co roku w październiku przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotycznie ,,Kresy"pn.: ,,Święty Mikołaj na Kresach" dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie dla rodaków w obwodzie lwowskim w pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku każda klasa wraz z wychowawcami przygotowała paczki zawierające: książki, zeszyty, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówki, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi, które trafią do polskich uczniów w Ukrainie. Łącznie przygotowano 7 wspaniałych paczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom za okazaną empatię, otwarte serca i ogromne zaangażowanie.

     • PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

      16.11.2023

      Otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji.

       

      PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!

      Miło nam poinformować, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym dołączyła do akcji #tuszdopaki 🙂

      Akcja polega na całorocznej zbiórce zużytych tuszy do drukarek atramentowych, które zostaną wymienione na karmę dla psów i kotów. Tylko w czasie ubiegłorocznej edycji udało się przekazać Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami prawie 8 ton karmy, które napełniły 30 000 psich i kocich miseczek 🙂

      Tusze (zapakowane w woreczek foliowy) prosimy wrzucać do oznaczonego kartonu, który stoi na dolnym korytarzu.

      !!! Nie przyjmujemy tonerów !!!!

      Za włączenie się w naszą akcję serdecznie dziękujemy ❤️

       

     • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2023

      13.11.2023

      Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, jak również informowanie o konsekwencjach złej diety.

       Liczba dzieci cierpiących na nadwagę w Europie zwiększa się każdego roku o 400 tysięcy! Nadwaga to choroba naszych czasów, która przyczynia się do problemów ze zdrowiem (cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby serca, rak, nadciśnienie, udar mózgu i depresję). Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego.

      Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klas I-VII  przygotowali mnóstwo smacznych i zdrowych przekąsek śniadaniowych. Były propozycje na pierwszy posiłek - różnokolorowe kanapeczki z dużą ilością warzyw. Na drugie śniadanie uczniowie przygotowali lunchboxy, które zawierały pełnowartościowy posiłek. Na pięknie udekorowanych stołach znalazły się również desery z owocami, smoothie i woda mineralna. Po krótkiej prezentacji wiadomości związanych z obchodami ,,Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania” społeczność szkolna przystąpiła do degustacji przysmaków.

       Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc i zakupy dla swoich pociech.

     • Happening ,,Wolność''

      13.11.2023

      Coroczne obchody 11 Listopada są doskonałą okazją ku temu, aby przypominać wydarzenia, którym zawdzięczamy własne państwo i wyprowadzenie z zaborczej niewoli. Dlatego w naszej szkole został zorganizowany happening pt.,,Wolność", podczas którego uczniowie zaśpiewali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni ,,Kocham wolność". Tym samym okazali, jak można cieszyć się wolnością i niepodległością, które Polska odzyskała po 123 latach niewoli. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie Święta Niepodległości i potrzebę polskiej tożsamości narodowej. Był też formą integracji społeczności szkolnej i hołdem złożonym pokoleniom Polaków, którzy w imię niepodległości oddali swoje życie.

     • #PRZERWA NA CZYTANIE

      24.11.2023

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Widzowie wzięli udział w akcji #Przerwa na czytanie we wtorek 31 października. W ten sposób dołączyli do wszystkich bijących rekord w liczbie czytających na przerwie. Wspólne czytanie zaczęło się w bibliotece i stało się okazją do rozmowy o książkach. Młodsi uczniowie słuchali głośnego czytania, które przygotowały wychowawczynie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

     • Szkoła pamięta 2023

      13.11.2023

      Nasza szkoła przyłączyła się do tegorocznej edycji projektu zorganizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej pt. „Szkoła pamięta”.  Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o zmarłych, a także o historii i bohaterach naszego kraju oraz regionu.

      W ramach projektu uczniowie naszej szkoły uczestniczyli odwiedzali pobliskie cmentarze oraz miejsca pamięci, by zapalić znicz i oddać hołd zmarłym.

     • Zapraszamy na kiermasz książek do szkolnej biblioteki!

      06.11.2023

          Jeśli dla Ciebie czytanie to przyjemność albo lubisz, kiedy rodzice czytają Ci baśnie, ciekawe historie lub chcesz podarować komuś książkę w prezencie, to dobrze się składa, bo w szkolnej bibliotece znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz. A szczególnie teraz możesz wybierać spośród wielu wyjątkowo ciekawych książek, które pojawiły się u nas w bardzo atrakcyjnych cenach w ramach współpracy z Księgarnią Tuliszków oraz sklepem internetowym Drugi Tom. Czekają książki małe i duże, ,,grube” i te kilkunastokartkowe, o zwierzętach, przygodach i miłości, kolorowanki, zagadki, krzyżówki, baśnie, lektury oraz poradniki. Wszystkie można kupić w atrakcyjnych cenach, które zaczynają się już od 4,-zł. Kiermasz będzie trwał do końca semestru, a każde z wydawnictw ufunduje książki dla naszej biblioteki w zależności od sumy uzyskanej ze sprzedaży. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów, rodziców i nauczycieli!

     • To był straszny wieczór…

      06.11.2023

          W piątek 27 października uczniowie klasy VI razem z wychowawczynią p. Renatą Dryjką spędzili wyjątkowy wieczór w naszej szkole. Wszyscy pojawili się w pomysłowych strojach i przebraniach, nawiązujących do atmosfery z filmów, w których straszy. Spotkanie zaczęło się o godz.19.00 zabawą w chowanego, której sprzyjał mrok za oknami i na szkolnych korytarzach, gdzie łatwo można było znaleźć kryjówkę, ale trudno było wszystkich odnaleźć. Dlatego było wiele radości, ale też chwil zaskoczenia i oswajania strachu. Potem na stole pojawiła się pizza zakupiona z pieniędzy zarobionych przez klasę na wyprzedaży szkolnej. Spotkanie zakończył mecz piłki ręcznej w hali sportowej, po którym wszyscy wzięli udział w ulubionej grze pt.,,Mafia” do godz.23.00 . A wszystko w klimacie wieczoru z duchami, który stał się okazją do wspólnej bardzo dobrej zabawy oraz integracji zespołu klasowego, o czym świadczą śmiałe plany na kolejne podobne spotkania. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom uczniów kl.VI za wsparcie i pomoc w zorganizowaniu tego wieczoru, a paniom I. Rak i E. Kuś-Kręciwilk za udekorowanie sali, dyżur i opiekę nad uczniami.

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

      23.10.2023

      Europejski Dzień Języków Obcych jest doskonałą okazją do pokazania różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz korzyści płynących z nauki języków obcych.Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, obchodzone 26 września już od 22 lat. Powstało ono z inicjatywy Rady Europy w dniu 6 grudnia 2001 roku jako zakończenie Europejskiego Roku Języków. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej. To ona stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi nacjami. Dzień ten głównie ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale przez całe życie. Język to ważne dziedzictwo świadczące o naszej tożsamości.

       W tym roku szkolnym w ramach obchodów Dnia Języków mieliśmy przyjemność oglądać przedstawienie  w wykonaniu wspaniałych aktorów z klas V-VII. Zgromadzeni uczniowie podziwiali zabawne dialogi  oraz wzięli udział w krótkim quizie językowym. Wszystkie elementy przygotowanego przez uczniów występu oprócz tego, że akcentowały znaczenie znajomości języków obcych w życiu codziennym, były również dla uczniów okazją do zaprezentowania nieprzeciętnych talentów. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa.

      Można było także podziwiać plakatypromujące naukę języków obcych. Serdecznie gratulujemy uczniomza ich wykonanie.

      Uczniowie przygotowali  stoliki z tradycyjnymi potrawami, przekąskami, deserami i napojami różnych krajów europejskich. Sposoby prezentacji potraw przeszły nasze najśmielsze oczekiwania dzięki różnorodności i pomysłowości wychowanków.Wszyscy byli zachwyceni degustacją potraw z wybranych krajówi nikt nie wyszedł ze szkoły głodny.

      Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, bez których pomocy organizacja naszej imprezy nie byłaby możliwa.

     • Spotkanie z policjantem

      23.10.2023

      19 października uczniowie z podziałem na grupy uczestniczyli w prelekcji z funkcjonariuszem policji mł. asp. Tomaszem Wrońskim z Komisariatu Policji w Kamieńsku nt. bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Podczas tego spotkania przypomnieli sobie zasady poruszania się po drogach. Pan policjant zwrócił również uwagę na konieczność noszenia przez pieszych świateł odblaskowych. Uczniowie klas I-III mieli również możliwość spędzić chwilę czasu w policyjnym radiowozie pod opieką funkcjonariusza policji asp. szt. Roberta Bugaja.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx