• RAJD ROWEROWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

      09.06.2024

       

      28 maja uczniowie klas 4-7 wraz z nauczycielami wzięli udział w szkolnym rajdzie rowerowym do Łęgu. Od kilku już lat jest to tradycją, że z okazji Dnia Dziecka chcemy wspólnie spędzić czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc bezpiecznie dotarliśmy do celu. Na miejscu mogliśmy zagrać w piłkę siatkową, pobawić się w berka, chowanego lub po prostu porozmawiać. Jeśli ktoś zgłodniał, to można było wybrać i zjeść coś smacznego.

       Był to bardzo przyjemny czas beztroskiego odpoczynku dla wszystkich.

      Rower kreskowka: wektory i ilustracje do darmowego pobrania | Freepik Zintegrowaliśmy się w czasie tej rowerowej wyprawy, a w drodze powrotnej obserwowaliśmy przyrodę w naszej okolicy. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

     • Życzenia dla MAMY i TATY

      25.05.2024

      Kochani Rodzice!
      Wasze dzieci pragną złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. W tym szczególnym, najpiękniejszym ze wszystkich dniu, dziękują Wam za wszystko: za każdy gest, uśmiech, za Waszą troskę i poświęcenie, ale przede wszystkim za Waszą nieskończoną Miłość!

     • Z wizytą w Nadleśnictwie Gidle

      09.06.2024

       

      W dniu 21.05 uczniowie naszej szkoły i szkoły z Kłomnic, wybrali się do Nadleśnictwa Gidle. Przywitała nas Pani leśnik Ewelina Nowak, która przybliżyła nam wiele ciekawych informacji na temat nadleśnictwa, występujących w nim roślin oraz zwierząt. Po krótkiej pogadance i przeglądzie tablic informacyjnych dotyczących gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie nadleśnictwa wyruszyliśmy w teren na ścieżkę edukacyjną.

      Ścieżka została wytyczona na niewielkim, leśnym obszarze. Trasa  ma kształt pętli o długości 2 km. Prowadzi widocznymi w terenie drogami leśnymi, przez co jest łatwo dostępna dla pieszych i rowerzystów.

      Na ścieżce zlokalizowanych jest 12 przystanków, zaopatrzonych w tablice informacyjne i rozsianych w mozaice drzewostanów sosnowych w różnym wieku.

      Na jej trasie można było poznać:

      - Opis Nadleśnictwa i leśny Savoir-vivre

      - Dowiedzieć się co nie co o mrówkach

      - Poznać warstwową budowę lasu

      - Dowiedzieć się jakie funkcje pełni las

      - Gospodarkę łowiecką

      - Funkcje drewna

      - Ochronę przyrody w lasach

      - Co zrobić w lesie gdy…?

      - Skrzydlatych mieszkańców lasu

      - Świat leśnych zwierząt

      - Gospodarkę leśną – na czym polega ?

      - Podział powierzchniowy lasu – po co on jest ?

      Po spacerze w lesie wróciliśmy w miejsce gdzie czekało na nas ognisko na którym mogliśmy upiec kiełbaski. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do Widzowa.

     • Sandomierz

      09.06.2024

       

      14 maja w porannych godzinach przed Szkołą Podstawową w Widzowie odbyła się zbiórka uczestników wycieczki do Sandomierza. Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z panią przewodnik, która zabrała nas na zwiedzanie miasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od Bramy Opatowskiej, która ma  wysokość 32 metrów. Z punktu widokowego  roztacza się wspaniały widok na Góry Pieprzowe, Dolinę Wisły oraz Starówką Sandomierza. 

      Reprezentacyjną ulicą Opatowską doszliśmy do rynku, na którym jest 30 wspaniałych kamienic czasów gotyku, renesansu i klasycyzmu. 
      Spacerem przeszliśmy po dawnych piwnicach mieszczańskich, zaułkach, korytarzach, atmosfera panująca tam przeniosła nas w dawne czasy największego bogactwa Sandomierza. Poznaliśmy najsłynniejsza legendę o Halinie Krępiance, która ratując miasto została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach.  Kolejnym naszym punktem zwiedzania był rejs statkiem turystycznym po Wiśle z którego mogliśmy obserwować panoramę Starego Miasta. W drodze powrotnej z nad Wisły przeszliśmy przez malowniczy lessowy wąwóz Królowej Jadwigi.

      Wracając z rejsu przechodziliśmy obok pierścienia optymizmu, najcięższego i największego krzemienia pasiastego Ziemi Sandomierskiej, ważącego ponad 80 kg.

      Wracjąc na rynek przechodziliśmy przez Ucho Igielne - jedyną zachowaną furtę, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Dość ciekawy zabytek Sandomierza. Przez furtę komunikowali się z sobą bracia z dwóch klasztorów dominikańskich; jednego położonego poza murami miasta i drugiego, wewnątrz murów obronnych.

      Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Zbrojowni Rycerskiej w której mogliśmy, przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Zbrojownia rycerska posiada dużą ekspozycję broni: piki, halabardy, włócznie, broni białej (miecze, topory, rapiery), tarcze, hełmy, armaty z XV i XVII wieku, hakownice, muszkiety.  O rycerstwie w bardzo ciekawy i humorystyczny  sposób opowiadał prawdziwy rycerz :) ) Po zbrojowni był czas na zakup pamiątek i co nieco do zjedzenia. W tym dniu sprzyjała nam bardzo ładna pogoda.

      W drogę powrotną wybraliśmy się około 16-tej, aby dojechać do Widzowa na planowaną godzinę.

      Z uśmiechem i radością pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

     • Dzień Patrona – 17 maja 2024 r.

      03.06.2024


      W dniu 17 maja 2024 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona, poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie było pełne uroczystości i wspólnego świętowania.
      Oto krótka relacja z tego wyjątkowego dnia:
      Uczniowie przybyli do szkoły w eleganckich strojach, gotowi uczcić pamięć naszego Patrona.
      W klasach odbył się “sprawdzian” z Hymnu Szkolnego, który jest ważnym elementem naszej tożsamości szkolnej. Z flagami papieskimi w rękach, zebraliśmy się na boisku szkolnym, a następnie przeszliśmy ulicą Żwirki i Wigury w kierunku kościoła, gdzie odbyła się Msza święta w intencji całej szkoły, uczniowie klasy VI przedstawili prezentację pt. “Jan Paweł II w rekordach”. Po uroczystościach w kościele wróciliśmy do szkoły. Na hali sportowej zaśpiewaliśmy razem Hymn Szkolny. Uczniowie tańczyli różne tańce, w tym “Belgijkę”, odbyły się również różnorodne konkurencje sportowe.
      Przyszedł czas na ogłoszenia wyników poszczególnych konkursów m.in plastycznego, konkursu wiedzy o Janie Pawle II, ,,sprawdzianu” z Hymnu. Na zakończenie zasiedliśmy przy wielkim wspólnym stole, delektowaliśmy się “Papieską Kremówką” i odśpiewaliśmy “Barkę”.
      To był wyjątkowy dzień, pełen wspólnego świętowania i pamięci o naszym Patronie. 🙏🎉

     • DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

      07.05.2024

       

      Ziemia to jedyne miejsce do życia, jakie jest nam dane, dlatego my, jej mieszkańcy, musimy zadbać o to, by była domem także dla przyszłych pokoleń.

       Z powodu tego ważnego święta 22 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wiedzy oraz konkursie plastycznym, a 30 kwietnia rozstrzygnięto te konkursy- promujące Dzień Ziemi „Ratuję Ziemię”.

      W konkursach uczniowie oprócz dyplomów otrzymali również nagrody rzeczowe.

      W konkursie plastycznym

       kategoria klas I- III

      I miejsce zajęła uczennica klasy III – Karina Płaska

      II miejsce zajęła uczennica klasy II – Kornelia Lis

      III miejsce zajęły uczennice klasy II- Lilianna Wilk, Marta Zyszczak

       

      kategoria klas IV- VII

      I miejsce zajęła uczennica klasy VI – Zuzanna Kruk

      II miejsce zajęli uczniowie klasy IV– Marcel Czopik i Aleksandra Kocińska

      III miejsce zajęła uczennica klasy V- Amelia Rorat

      W konkursie wiedzy w kategorii klas IV-VII

      I miejsce zajął uczeń klasy VII- Mikołaj Stachow

      II miejsce zajęła uczennica klasy VII – Aleksandra Postawa

      III miejsce zajęli uczniowie klasy V- Barbara Krok i Szymon Jędrzejkiewicz

       

      Gratulujemy zwycięzcom!

       

       

     • HAPPENING pt.,,MAJOWE ŚWIĘTA "

      30.04.2024

      Święto Flagi wypada 2 maja. Jest to stosunkowo młoda tradycja, której data w Polsce została wybrana ze względu na bliskie sąsiedztwo dwóch innych okazji patriotycznych, czyli Święta Pracy (1 maja) i Święta Konstytucji (3 maja).

      Święto Flagi zostało ustanowione w Polsce uchwałą z dnia 20 lutego 2004 roku jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie bez znaczenia dla pomysłu wprowadzenia święta były praktyki z okresu PRL-u, kiedy celebrowano jedynie Święto Pracy, natomiast konsekwentnie pomijano obchody 3 maja. Z tego powodu po 1 maja flaga państwowa błyskawicznie znikała z ulic i bezwzględnie nie wolno było jej pokazywać w następnych dniach, co miało wymazać pamięć o Konstytucji 3 maja.

      Dzień Flagi stanowi rodzaj hołdu dla jednego z najważniejszych symboli narodowych i został wprowadzony w celu propagowania wartości patriotycznych. Wywieszając biało-czerwoną flagę, główny symbol Narodu i Państwa zamanifestujemy nasze przywiązanie do polskiej tożsamości i tradycji. Przez wywieszenie flagi w dniach świąt narodowych pokażmy, że dumnie jest być Polakiem! Okażmy swój patriotyzm, szacunek dla tradycji.

      Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

      Po odzyskaniu niepodległości już w 1919 roku 3 maja został ogłoszony świętem narodowym. W preambule pierwszej uchwalonej przez sejm konstytucji z 1921 roku nawiązywano do Ustawy majowej tak treścią, jak stylizowanym językiem. Jej przywołanie było dowodem tradycji i ciągłości państwowości polskiej. W roku 1925 dzień ten uzyskał dodatkowo sankcję religijną: ustanowiono tego dnia, prócz święta państwowego, także religijne. Ten splot narodowego i katolickiego charakteru święta doprowadził do ostrej krytyki ze strony ugrupowań lewicowych, choć nikt nie kwestionował nośnych wartości konstytucyjnej tradycji. Lewica jednak w takiej sytuacji szczególnie akcentowała obchody innego dnia: pierwszomajowego święta pracy. W czasie II wojny Polacy na emigracji i w kraju również obchodzili święto 3 Maja, znów symbolizujące opór i walkę z okupantem. Przełom przyniósł rok 1990. Nowo wybrany Sejm i Senat powróciły do tradycji i proklamowały dzień 3 maja świętem państwowym.

      Konstytucja 3 maja 1791 jest symbolem dążeń do odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej, niezależnie od przeszkód wewnętrznych i zagrożeń zewnętrznych.

      Dlatego w naszej szkole, żeby uczcić wyżej wymienione wydarzenia został zorganizowany happening pt.,,Majowe święta", podczas którego uczniowie zaśpiewali piosenkę ,,Witaj majowa jutrzenko". Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie świąt majowych i potrzebę polskiej tożsamości narodowej. Był też doskonałą formą integracji społeczności szkolnej.

     • ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      25.04.2024

       ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” - Obrazek 1

      Uczniowie naszej szkoły zwracają się z prośbą o wsparcie akcji ekologicznej, w której biorą udział  kolejny już raz.

       

       ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      Celem akcji  jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi przez te niesprawne urządzenia. Za zebrane kilogramy elektrośmieci szkoła otrzyma nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego.

      Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej:  https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

      Elektrośmieci można przywozić do oczyszczalni ścieków w Widzowie w godzinach pracy w tym miejscu.

      Rodzaje elektrośmieci, które można przywozić na miejsce składowania:

      https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci

       

       

      Uprzejmie informujemy, że akcja ekologiczna

       WSZYSTKIE DZIECI ZBIERAJĄ ELEKTROŚMIECI

       trwa do dnia 15.05.2024 natomiast odbiór zebranego sprzętu
      jest zaplanowany na 
      16.05.2024

      Godziny otwarcia PSZOK:
      poniedziałek: 1000 – 1500
      środa: 1000 – 1500
      sobota: 1000 – 1400
      Pan Dariusz Kaczmarek
      Pan Piotr Porada

      tel. 533 322 282

      Koordynator w szkole: Agnieszka Dróżdż

     • „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

      03.06.2024


      Mimo, iż wielkimi krokami zbliża się do nas lato, musimy pamiętać, że poprzedzającą je porą roku jest wiosna.  Wraz z jej nadejściem w naszej szkole  został zorganizowany konkurs plastyczny pod tytułem „Wiosna jest kobietą”. Wzięli w nim udział zarówno uczniowie z klas 1-3 jak i uczniowie z klas starszych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej, która przedstawiała wiosnę w kobiecej postaci.  Technika pracy była dowolna. Oto laureaci konkursu:
      - kategoria klas 4-8
      1 miejsce 
      Marcel Czopik -klasa IV
      Diana Kręciwilk – klasa VI
      - kategoria klas 1-3
      1 miejsce
      Wiktoria Zatoń – klasa I
      Kornelia Lis-klasa II
      2 miejsce 
      Antonina Garus-klasa I
      Joanna Gląb- klasa I
      3 miejsce
      Marta Zyszczak- klasa II
      Pola Dudek – klasa II
      Wyróżnienie
      Antonina Barańska – klasa I
      Maja Kipigroch – klasa I
      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

     • UWAGA NA KLESZCZE!!!

      25.04.2024

      W ramach profilaktyki na zajęciach uczniowie poznali budowę kleszczy i miejsca ich występowania w Polsce. Szczególny nacisk położono na zagrożenia zdrowia i życia ludzi po ukąszeniu kleszczy. Scharakteryzowane zostały objawy kliniczne, sposoby diagnostyki, leczenia i ewentualne powikłania dla takich chorób odkleszczowych jak borelioza i odkleszczowe zapalenie mózgu. Przedstawiono metody postępowania i sposoby profilaktyki dla tych chorób oraz zapoznano uczniów z szczepionkami ochronnymi na odkleszczowe zapalenie mózgu. Uczniowie poznali prawdy i mity dotyczące tej grupy pajęczaków. Chętnie zadawali pytania i uczestniczyli aktywnie w zajęciach, dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na ten wciąż aktualny temat. Zajęcia zakończono wykonując piękne kolorowanki.

      "Nie bądź atrakcyjny dla kleszczy" to hasło ogólnopolskiej kampanii uświadamiającej społeczeństwu zagrożenie chorobami odkleszczowymi.

      Choroby odkleszczowe stanowią niezwykle aktualny problem zdrowia publicznego. To grupa chorób zakaźnych przenoszonych przez zainfekowane kleszcze. Do zakażenia zwykle dochodzi na skutek ukłucia, w czasie którego do krwiobiegu wraz ze śliną lub wymiotami kleszcza dostają się groźne patogeny.

      Najczęściej występującą chorobą odkleszczową jest borelioza z Lyme, która jest przewlekłą wielofazową chorobą układową charakteryzującą się występowaniem objawów skórnych, stawowych, kardiologicznych i  neurologicznych. Różnorodność objawów oraz podobieństwo do wielu innych schorzeń znacznie utrudnia rozpoznanie.

      Sezonowa aktywność kleszczy rozpoczyna się, w zależności od temperatury, w końcu marca i  trwa zazwyczaj do listopada. Jeszcze jakiś czas temu kleszcze można było spotkać wyłącznie na wilgotnych, porośniętych gęstą trawą łąkach lub w lasach. Obecnie jednak pajęczaki pojawiają się nawet w przydomowych ogródkach, miejskich parkach lub placach zabaw. Najskuteczniejszą ochroną przed ukłuciem przez kleszcza jest przestrzeganie kluczowych zasad, takich jak: ubieranie odpowiedniej odzieży, stosowanie repelentów, obserwacja ciała po powrocie z miejsc narażenia na kontakt z kleszczami. W momencie zaobserwowania kleszcza w skórze, należy szybko i prawidłowo usunąć go z powierzchni ciała.

      Ze względu na wzrost liczebności kleszczy oraz zwiększenie się obszarów ich występowania bardzo ważna jest edukacja społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób odkleszczowych, ponieważ nigdy nie można być pewnym, że unikniemy pokłucia przez kleszcze.

     • Szczypiorniści z Widzowa na podium Igrzysk Powiatu Częstochowskiego

      14.04.2024

      Szczypiornistki z Widzowa zdobyły tytuł wicemistrza Powiatu Częstochowskiego w piłce ręcznej. W finale, po pasjonującym spotkaniu pełnym emocji i wspaniałych akcji, przegrały ze Szkołą Podstawową w Lelowie wynikiem 7-8. Mimo że były tak blisko upragnionego mistrzostwa, przypomina to, że sport nie zawsze kończy się zwycięstwem. Był to jednak piękny finał.

      Drużynę z Widzowa reprezentowały następujące zawodniczki: bramkarki Antonina Koper i Aleksandra Kocińska, na rozegraniu środkowym Amelia Rak, na rozegraniu prawym Diana Kręciwilk, na rozegraniu lewym Anna Postawa, na kole Paulina Zyszczak, na skrzydle prawym Wiktoria Wypart, na skrzydle lewym Lena Kocińska. W zawodach wystąpiły również Iga Śliwakowska, Amelia Rorat, Karolina Bartnik, Ula Kołaczkowska, Oliwia Kalota i Julia Wilk.

      Szczypiorniści z Widzowa również sprawili niespodziankę, zdobywając brązowe medale. Chłopcy ze Szkoły Podstawowej zmierzyli się w Igrzyskach Powiatowych z drużyną z Kłomnic (3-3), z drużyną z Konopisk (przegrali 2-10), z drużyną z Kamienicy Polskiej (wygrali 4-1, mistrzowie powiatu) i drużyną z Lelowa (4-3).

      Drużynę chłopców reprezentowali Igor Bartnik, Bartosz Drogosz, Oliwier Bera, Eryk Kręciwilk, Filip Napora, Szymon Jędrzejkiewicz, Michał Głąb, Marcel Czopik, Szymon Raźniak, Alan Szczech, Mateusz Majchrzak i Mikołaj Musiał.

      Trenerem obu drużyn był Sylwester Rorat.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      11.04.2024

      4 kwietnia wśród uczniów i nauczycieli dominował kolor niebieski, ponieważ na całym świecie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony 2007 roku przez ONZ. W czasie tego dnia zwraca się uwagę na fakt, że wszyscy jesteśmy różni. Każdy z nas ma jakieś szczególne umiejętności i trudności, które czynią nas wyjątkowymi. Ważne jest żeby pamiętać, że bycie innym nie jest niczym złym. Spektrum autyzmu ma duży zakres - podobnie jak kolory.
      Nasza społeczność szkolna jak co roku przyłączyła się do obchodów tego dnia wykonując różnobarwne prace plastyczne pt.: „Poznajemy świat zmysłami”. Celem wykonywania wspólnych prac jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży, budowanie zrozumienia i akceptacji dla osób, które zmagają się z tym zaburzeniem na co dzień.

      ​​​​​​​Zapraszamy do obejrzenia prac naszych uczniów.

     • III Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa ESA

      03.04.2024

      Uczniowie klasy VII z naszej szkoły w dniu 19 marca wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Antysmogowej, która realizowana jest w ramach programu cyfrowej edukacji ekologicznej w całej Polsce.
      Celem jej jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jakość.

      Zmiany klimatyczne, jakie zachodzą w dzisiejszym świecie stanowią bardzo poważne zagrożenia i wpływają na wiele różnych aspektów naszego życia. Dlatego już dziś potrzebujemy zdecydowanych działań. Jednym z nich jest szeroko pojęta edukacja, którą powinniśmy zacząć już od najmłodszych pokoleń, bowiem wiedza i prawidłowe nawyki mogą stanowić klucz do sukcesu.
      Życzymy powodzenia i przejścia do kolejnych etapów.

       

     • III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kartka Walentynkowa”

      03.04.2024

      Kacper Kornicki uczeń klasy V zajął III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Kartka Walentynkowa” w kategorii klas IV-VIII. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 24 im. J.M. Szancera w Częstochowie. Na konkurs nadesłano 46 prac plastycznych z 21 szkół. Celem konkursu było zaprezentowanie przez uczniów swojego talentu, pogłębianie wiedzy i propagowanie tradycji związanych 
z walentynkami, rozwijanie umiejętności plastycznych, poszerzenie wiadomości na temat technik plastycznych, kształtowanie poczucia piękna i estetyki oraz zaspokojenie potrzeb akceptacji. 
      Serdecznie gratulujmy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Wicemistrzowie w piłce koszykowej chłopców

      24.03.2024

      Po raz pierwszy w historii naszej szkoły, chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Widzowie udowodnili, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych. Zdobyli tytuł wicemistrzów Igrzysk Powiatu Częstochowskiego w piłce koszykowej. Na drodze do drugiego miejsca zmierzyli się z drużyną: z Zawady 14-7, z Mstowa 10-2, z Wierzchowiska 8-4, przegrywając jedynie z Kamienicą Polską 9-7.

      Wicemistrzowską drużynę reprezentowali: Bartosz Drogosz, Igor Bartnik, Dawid Łapeta, Oliwier Bera, Krzysztof Dudek, Filip Napora, Szymon Jędrzejkiewicz oraz Michał Głąb. Trenerem drużyny z Widzowa był Sylwester Rorat.

      Gratulujemy naszym sportowcom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Wycieczka do kręgielni ,,Hula Kula”     

      24.03.2024

           W piątek 15.03.2024r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Centrum Rodzinnej Rozrywki ,,Hula Kula" w Rędzinach koło Częstochowy. Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja rówieśników oraz stworzenie możliwości radosnego spędzenia czasu. Uczniowie mogli skorzystać z kręgielni i gry w bilard, które zapewniły im świetną zabawę. W trakcie pobytu częstowali się pysznymi przekąskami. Trzy wspólne godziny wypełnione grą w kręgle, rozmowami i beztroskim czasem minęły w mgnieniu oka.

            Zadowoleni, szczęśliwi i pełni pozytywnych wrażeń wrócili do domów, już planując kolejne wycieczki.

      Zapraszamy do fotorelacji.

     • „Wszystkie smutki precz! Święto Dziadków ważna rzecz!”

      12.03.2024

      Mimo że mamy już marzec, nie możemy zapomnieć o  styczniowych  świętach. Mowa tutaj o Dniu Babci oraz Dniu Dziadka. Z tej okazji uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami przygotowali piękny prezent w postaci występów artystycznych oraz własnoręcznie wykonanych upominków. Rodzice natomiast dla naszych specjalnych gości zorganizowali słodki poczęstunek przy kawie i herbacie. Cała impreza dzięki uprzejmości druhów strażaków odbyła się w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Widzowie. Wszystkich przybyłych na w/w uroczystość gości powitała i złożyła życzenia Pani Dyrektor Ewa Kosińska. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Wójt Gminy Kruszyna Pani Jadwiga Zawadzka, która do wszystkich obecnych skierowała wiele ciepłych słów. Nie obyło się bez łez szczęścia i wzruszenia. 
      Zapraszamy do fotorelacji.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx