• Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

            21.06.2024

            W piątek, 21 czerwca, uczniowie naszej szkoły świętowali zakończenie roku szkolnego 2023/2024. To szczególny rok szkolny, ponieważ w tym roku nie żegnamy uczniów klasy ósmej.

            Uroczystość rozpoczęła się krótkim występem artystycznym, przygotowanym przez uczniów klasy III. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie, co dostarczyło wszystkim dużo radości i wzruszeń.

            Następnie przyszedł czas na rozdanie świadectw. Uczniowie, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce, otrzymali wyróżnienia. Nie zabrakło również nagród i dyplomów dla uczniów, którzy wyróżnili się w różnych dziedzinach. Od sportu po działalność społeczną – każdy znalazł coś dla siebie.

            Na koniec, chcielibyśmy życzyć wszystkim uczniom wspaniałych wakacji! Niech ten czas będzie pełen radości, odpoczynku i niezapomnianych przygód. Do zobaczenia we wrześniu!

            Dziękujemy za wspólnie spędzony rok szkolny i życzymy wszystkim udanych wakacji! 🌞

             

          • Otwarcie Zielonej Pracowni

            20.06.2024

            Dziś, w naszej szkole, miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni, która została wygrana w ramach konkursu “Zielona Pracownia_Projekt’2023”. To inicjatywa, która wprowadza nową jakość w procesie edukacji.

            Co to jest Zielona Pracownia?

            Zielona Pracownia to przestrzeń, w której uczniowie mogą eksperymentować, obserwować i zgłębiać tajniki fizyki, chemii i przyrody. To miejsce, gdzie nauka staje się fascynującą przygodą, a teoria przenika w praktykę. 

            Otwarcie i pierwsze wrażenia

            Dziś rano, o godzinie 10:00, odbyła się uroczystość otwarcia Zielonej Pracowni. Wzięli w niej udział uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście. Po przecięciu wstęgi wszyscy mogli wejść do pracowni i zobaczyć, jak wiele ciekawych eksponatów i przyrządów czeka na odkrycie.

            Podczas otwarcia mieliśmy okazję uczestniczyć w prezentacji doświadczeń chemicznych przygotowanych przez  nauczycieli i uczniów.

            Zielona Pracownia to nie tylko miejsce na teraz – to inwestycja w przyszłość. Chcemy, aby nasi uczniowie zdobywali w niej wiedzę, umiejętności i pasję. Dzięki tej inicjatywie, mamy nadzieję, że wyrosną kolejne pokolenia naukowców.

            Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania Zielonej Pracowni. To nasz wspólny sukces!

          • Informacja

            19.06.2024

            20 czerwca o godz. 10.00 - Msza Święta w Kościele pw. NMP w Widzowie

            21 czerwca o godz. 9.00 - Uroczystość zakończenia roku szkolnego

          • Z wizytą u alpak

            14.06.2024

            10.06.2024r.  wraz z uczniami klas I-III  wyjechaliśmy na wycieczkę do Alpakarni Poczesna,  znajdującej się w malowniczej miejscowości położonej niedaleko Częstochowy. Wyjazd ten dzięki spotkaniu z alpakami okazał się dla nas niezapomnianym przeżyciem.

            Alpaki to urocze zwierzęta pochodzące z Ameryki Południowej, które zdobyły serca wielu ludzi na całym świecie dzięki swojemu łagodnemu usposobieniu i miękkiej, wełnistej sierści. Gospodarstwo w Poczesnej, które specjalizuje się  właśnie w hodowli tych zwierząt, oferuje nie tylko możliwość ich obserwacji, ale również interakcji, co jest szczególną atrakcją dla młodszych oraz starszych dzieci jak również  dla osób dorosłych.

            Podczas tej wizyty dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat życia alpak, ich zwyczajów oraz sposobu pielęgnacji. Są to zwierzęta stadne, co oznacza, że najlepiej czują się w grupie. Są również bardzo inteligentne i ciekawskie, dlatego kontakt z nimi może dostarczył nam  wielu radości. Podczas spaceru po  gospodarstwie na własne oczy przekonaliśmy  się o ich wyjątkowym charakterze. Mogliśmy też nawiązać z nimi bliższą więź. Pozwalały nam się dotykać, a nawet przytulić do siebie.

            Oprócz alpak na terenie gospodarstwa mieszkają również inne zwierzęta, które także mogliśmy zobaczyć a nawet niektóre nakarmić. Spotkaliśmy tam m. in. wielbłądy, zebry, osły, kangury, flamingi, papugi, kozy czy lemury.

            Wzięliśmy także udział w warsztatach lepienia z gliny, w czasie których powstały małe figurki alpak. Mimo, iż w pewnym momencie z nieba spadł niewielki deszcz, nie popsuło nam to humoru. Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i „głodni” kolejnych wyjazdów.

             

          • Przedstawienie w języku angielskim

            14.06.2024

                        4 czerwca w naszej szkole odbyło się krótkie przedstawienie pt.”The Elves and the Shoemaker”. Scenki w języku angielskim zaprezentowali uczniowie klasy II. Narratorami byli Nikodem Słowiński, Pola Jędrzejkiewicz i Lilianna Wilk, Samuelem- Alan Dobrakowski, mamą- Kornelia Lis, tatą Bartosz Kalota, klientami- Wojciech Dobrakowski, Pola Dudek i Ada Dudek, elfami- Patryk Włodarek i Jan Gliński, chórem- Marta Zyszczak, Pola Jędrzejkiewicz, Lilianna Wilk. Wierszyki recytowali Patryk Włodarek, Pola Jędrzejkiewicz, Pola Dudek, Ada Dudek, Lilianna Wilk, Wojciech Dobrakowski i Jan Gliński. Dzieci mogły poszerzać swoje umiejętności językowe w zakresie poprawnej budowy zdań oraz wymowy poprzez zabawę i grę aktorską. Uznały ten sposób nauki za ciekawy, zabawny i interesujący. Spektakl przeplatały nie tylko elementy gry aktorskiej, ale także śpiewu i tańca. Uczniowie pięknie śpiewali w języku angielskim, a na koniec uczennice klasy III Karina Płaska, Karolina Stachow i Julia Kocińska zaskoczyły wszystkich, tańcząc układ taneczny do utworu "Rock this party".

            Mimo stresu dzieci wypadły znakomicie i zostały nagrodzone gromkimi brawami!

             

          • Wizyta w OSP

            14.06.2024

            3 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Wycieczka ta była dla nich nie tylko fascynującą przygodą, ale również cenną lekcją na temat bezpieczeństwa i pracy strażaków. Dzieci zostały serdecznie przywitane przez strażaków, którzy z pasją opowiadali o swojej codziennej pracy, pokazywali sprzęt ratowniczy i odpowiadali na liczne pytania małych gości.

            Podczas wizyty, uczniowie mieli okazję zobaczyć z bliska wóz strażacki oraz poznać funkcje różnych narzędzi wykorzystywanych w akcjach ratunkowych. Strażacy demonstrowali, jak zakładać ubrania ochronne i kaski, a niektóre dzieci mogły nawet spróbować swoich sił w trzymaniu węża strażackiego. Wielką atrakcją okazała się także możliwość włączenia syreny. Dzięki temu dzieci mogły zrozumieć, jak ważna i wymagająca jest praca strażaka.

            Na zakończenie wizyty, strażacy zorganizowali krótkie szkolenie z zakresu pierwszej pomocy oraz przypomnieli zasady bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji. Wyjście do Ochotniczej Straży Pożarnej było nie tylko ekscytującą przygodą, ale także ważnym doświadczeniem edukacyjnym, które na długo pozostanie w pamięci uczniów.

          • RAJD ROWEROWY Z OKAZJI DNIA DZIECKA

            09.06.2024

             

            28 maja uczniowie klas 4-7 wraz z nauczycielami wzięli udział w szkolnym rajdzie rowerowym do Łęgu. Od kilku już lat jest to tradycją, że z okazji Dnia Dziecka chcemy wspólnie spędzić czas aktywnie i na świeżym powietrzu. Pogoda w tym dniu nam dopisała, więc bezpiecznie dotarliśmy do celu. Na miejscu mogliśmy zagrać w piłkę siatkową, pobawić się w berka, chowanego lub po prostu porozmawiać. Jeśli ktoś zgłodniał, to można było wybrać i zjeść coś smacznego.

             Był to bardzo przyjemny czas beztroskiego odpoczynku dla wszystkich.

            Rower kreskowka: wektory i ilustracje do darmowego pobrania | Freepik Zintegrowaliśmy się w czasie tej rowerowej wyprawy, a w drodze powrotnej obserwowaliśmy przyrodę w naszej okolicy. W ten sposób połączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

          • „Ja i moja rodzina”

            17.06.2024

            Z okazji Dnia Mamy i nadchodzącego Dnia Taty w naszej świetlicy został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pt. „Ja i moja rodzina”. Dzieci miały za zadanie przedstawić swoją rodzinę za pomocą dowolnej techniki plastycznej.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, gratulujemy laureatom a rodzicom składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta!

             

            Wyniki konkursu:

            I miejsce: Marcelina Sałanowska

            II miejsce: Pola Jędrzejkiewicz

            III miejsce: Mikołaj Musiał

            Wyróżnienia: Zuzanna Kokoszczyk, Kornelia Lis

          • Z wizytą w Nadleśnictwie Gidle

            09.06.2024

             

            W dniu 21.05 uczniowie naszej szkoły i szkoły z Kłomnic, wybrali się do Nadleśnictwa Gidle. Przywitała nas Pani leśnik Ewelina Nowak, która przybliżyła nam wiele ciekawych informacji na temat nadleśnictwa, występujących w nim roślin oraz zwierząt. Po krótkiej pogadance i przeglądzie tablic informacyjnych dotyczących gatunków roślin i zwierząt występujących na terenie nadleśnictwa wyruszyliśmy w teren na ścieżkę edukacyjną.

            Ścieżka została wytyczona na niewielkim, leśnym obszarze. Trasa  ma kształt pętli o długości 2 km. Prowadzi widocznymi w terenie drogami leśnymi, przez co jest łatwo dostępna dla pieszych i rowerzystów.

            Na ścieżce zlokalizowanych jest 12 przystanków, zaopatrzonych w tablice informacyjne i rozsianych w mozaice drzewostanów sosnowych w różnym wieku.

            Na jej trasie można było poznać:

            - Opis Nadleśnictwa i leśny Savoir-vivre

            - Dowiedzieć się co nie co o mrówkach

            - Poznać warstwową budowę lasu

            - Dowiedzieć się jakie funkcje pełni las

            - Gospodarkę łowiecką

            - Funkcje drewna

            - Ochronę przyrody w lasach

            - Co zrobić w lesie gdy…?

            - Skrzydlatych mieszkańców lasu

            - Świat leśnych zwierząt

            - Gospodarkę leśną – na czym polega ?

            - Podział powierzchniowy lasu – po co on jest ?

            Po spacerze w lesie wróciliśmy w miejsce gdzie czekało na nas ognisko na którym mogliśmy upiec kiełbaski. Pełni miłych wrażeń wróciliśmy do Widzowa.

          • Sandomierz

            09.06.2024

             

            14 maja w porannych godzinach przed Szkołą Podstawową w Widzowie odbyła się zbiórka uczestników wycieczki do Sandomierza. Po przyjeździe na miejsce spotkaliśmy się z panią przewodnik, która zabrała nas na zwiedzanie miasta. Zwiedzanie zaczęliśmy od Bramy Opatowskiej, która ma  wysokość 32 metrów. Z punktu widokowego  roztacza się wspaniały widok na Góry Pieprzowe, Dolinę Wisły oraz Starówką Sandomierza. 

            Reprezentacyjną ulicą Opatowską doszliśmy do rynku, na którym jest 30 wspaniałych kamienic czasów gotyku, renesansu i klasycyzmu. 
            Spacerem przeszliśmy po dawnych piwnicach mieszczańskich, zaułkach, korytarzach, atmosfera panująca tam przeniosła nas w dawne czasy największego bogactwa Sandomierza. Poznaliśmy najsłynniejsza legendę o Halinie Krępiance, która ratując miasto została zasypana wraz z Tatarami w tajemnych korytarzach.  Kolejnym naszym punktem zwiedzania był rejs statkiem turystycznym po Wiśle z którego mogliśmy obserwować panoramę Starego Miasta. W drodze powrotnej z nad Wisły przeszliśmy przez malowniczy lessowy wąwóz Królowej Jadwigi.

            Wracając z rejsu przechodziliśmy obok pierścienia optymizmu, najcięższego i największego krzemienia pasiastego Ziemi Sandomierskiej, ważącego ponad 80 kg.

            Wracjąc na rynek przechodziliśmy przez Ucho Igielne - jedyną zachowaną furtę, spośród dwóch niegdyś istniejących w systemie murów obronnych. Dość ciekawy zabytek Sandomierza. Przez furtę komunikowali się z sobą bracia z dwóch klasztorów dominikańskich; jednego położonego poza murami miasta i drugiego, wewnątrz murów obronnych.

            Zwiedzanie zakończyliśmy wizytą w Zbrojowni Rycerskiej w której mogliśmy, przymierzyć zbroje rycerskie, własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę. Zbrojownia rycerska posiada dużą ekspozycję broni: piki, halabardy, włócznie, broni białej (miecze, topory, rapiery), tarcze, hełmy, armaty z XV i XVII wieku, hakownice, muszkiety.  O rycerstwie w bardzo ciekawy i humorystyczny  sposób opowiadał prawdziwy rycerz :) ) Po zbrojowni był czas na zakup pamiątek i co nieco do zjedzenia. W tym dniu sprzyjała nam bardzo ładna pogoda.

            W drogę powrotną wybraliśmy się około 16-tej, aby dojechać do Widzowa na planowaną godzinę.

            Z uśmiechem i radością pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

          • Dzień Patrona – 17 maja 2024 r.

            03.06.2024


            W dniu 17 maja 2024 roku nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona, poświęcony pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II. Wydarzenie było pełne uroczystości i wspólnego świętowania.
            Oto krótka relacja z tego wyjątkowego dnia:
            Uczniowie przybyli do szkoły w eleganckich strojach, gotowi uczcić pamięć naszego Patrona.
            W klasach odbył się “sprawdzian” z Hymnu Szkolnego, który jest ważnym elementem naszej tożsamości szkolnej. Z flagami papieskimi w rękach, zebraliśmy się na boisku szkolnym, a następnie przeszliśmy ulicą Żwirki i Wigury w kierunku kościoła, gdzie odbyła się Msza święta w intencji całej szkoły, uczniowie klasy VI przedstawili prezentację pt. “Jan Paweł II w rekordach”. Po uroczystościach w kościele wróciliśmy do szkoły. Na hali sportowej zaśpiewaliśmy razem Hymn Szkolny. Uczniowie tańczyli różne tańce, w tym “Belgijkę”, odbyły się również różnorodne konkurencje sportowe.
            Przyszedł czas na ogłoszenia wyników poszczególnych konkursów m.in plastycznego, konkursu wiedzy o Janie Pawle II, ,,sprawdzianu” z Hymnu. Na zakończenie zasiedliśmy przy wielkim wspólnym stole, delektowaliśmy się “Papieską Kremówką” i odśpiewaliśmy “Barkę”.
            To był wyjątkowy dzień, pełen wspólnego świętowania i pamięci o naszym Patronie. 🙏🎉

          • „Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty…”

            03.06.2024


            Mimo, iż wielkimi krokami zbliża się do nas lato, musimy pamiętać, że poprzedzającą je porą roku jest wiosna.  Wraz z jej nadejściem w naszej szkole  został zorganizowany konkurs plastyczny pod tytułem „Wiosna jest kobietą”. Wzięli w nim udział zarówno uczniowie z klas 1-3 jak i uczniowie z klas starszych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu pracy plastycznej, która przedstawiała wiosnę w kobiecej postaci.  Technika pracy była dowolna. Oto laureaci konkursu:
            - kategoria klas 4-8
            1 miejsce 
            Marcel Czopik -klasa IV
            Diana Kręciwilk – klasa VI
            - kategoria klas 1-3
            1 miejsce
            Wiktoria Zatoń – klasa I
            Kornelia Lis-klasa II
            2 miejsce 
            Antonina Garus-klasa I
            Joanna Gląb- klasa I
            3 miejsce
            Marta Zyszczak- klasa II
            Pola Dudek – klasa II
            Wyróżnienie
            Antonina Barańska – klasa I
            Maja Kipigroch – klasa I
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

          • Święto Liczby Pi w Naszej Szkole: Matematyczna Zabawa z Zagadkami

            03.06.2024

             

            W naszej szkole obchodziliśmy Święto Liczby Pi w sposób wyjątkowy i angażujący uczniów w fascynujący świat matematyki. Główną atrakcją tegorocznych obchodów było rozszyfrowywanie zagadek, które miały na celu nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale także rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i pracy zespołowej.

            Matematyczne Biografie jako Klucz do Sukcesu

            Na terenie całej szkoły rozwiesiliśmy biografie sławnych matematyków. Każdy plakat zawierał nie tylko najważniejsze informacje o życiu i osiągnięciach tych wybitnych umysłów, ale również wskazówki, które były niezbędne do rozwiązania przygotowanych zagadek. Uczniowie, podzieleni przemierzali korytarze szkoły, wczytując się w historie matematycznych gigantów, takich jak Archimedes, Ada Lovelace, czy Alan Turing.

            Zagadki - Wyzwanie i Zabawa

            Każda zagadka była powiązana z jednym z matematyków, a jej rozwiązanie wymagało nie tylko wiedzy, ale i umiejętności dedukcji. Zadania były różnorodne - od prostych łamigłówek logicznych, przez pytania z zakresu historii matematyki, aż po bardziej zaawansowane problemy.

            Szansa na Wygraną

            Wszystkie poprawnie rozwiązane zagadki trafiały do urny, z której na koniec losowaliśmy symboliczne nagrody - czekolady. Każdy los miał szansę na wygraną, co dodatkowo motywowało uczniów do jak najaktywniejszego udziału w zabawie. W ten sposób wszyscy, niezależnie od poziomu zaawansowania w matematyce, mieli równe szanse na nagrodę.

            Podsumowanie Dnia

            Święto Liczby Pi w naszej szkole było nie tylko okazją do nauki i rozwijania umiejętności matematycznych, ale również świetną zabawą. Uczniowie chętnie angażowali się w rozwiązywanie zagadek, co pozwoliło im lepiej poznać sylwetki sławnych matematyków i ich osiągnięcia. Dzięki temu wydarzeniu, matematyka stała się bardziej przystępna i ciekawa, a każdy uczestnik miał okazję poczuć satysfakcję z rozwiązania trudnych zagadek oraz szansę na słodką nagrodę.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie. Już teraz nie możemy się doczekać kolejnych matematycznych wyzwań w przyszłym roku!

    • Galeria zdjęć

        brak danych
    • Deklaracja dostępności:  

      Deklaracja_dostepnosci.docx