• eTwinning

• Musik-mein Hobby

eTwinning to europejska społeczność szkolna współpracująca za pośrednictwem nowoczesnego, bezpiecznego, międzynarodowego portalu społecznościowego, który zapewnia swobodną komunikację, wymianę doświadczeń i realizację projektów edukacyjnych.

Program oferuje:

- współpracę międzynarodową dla szkół

- współpracę między polskimi placówkami

- realizacje przez Internet projektów edukacyjnych o dowolnej tematyce

- zastosowanie technologii informacyjno–komunikacyjnych (TIK) w nauczaniu wszystkich przedmiotów

- nowoczesne nauczanie na platformie TwinSpace

- gotowe scenariusze do realizacji projektów eTwinning

- elastyczność w zakresie tematyki

- wzrost motywacji i zaangażowania uczniów w działania edukacyjne

- atrakcyjny sposób realizacji podstawy programowej

- możliwość utworzenia wirtualnej klasy.

Do programu przystąpili uczniowie  klasy VII,  którzy będą współpracować ze swoimi rówieśnikami z pięciu polskich szkół  nad projektem z języka niemieckiego pt. Musik – mein Hobby. Wszyscy uczestnicy projektu są na tym samym poziomie językowym i zaczynają poznawać możliwości technologiczne  platformy edukacyjnej.

Udział w programie wspomaga doskonalenie kompetencji kluczowych, czyli umiejętności ponadpodstawowych niezbędnych do tego, aby każdy młody człowiek miał poczucie samorealizacji, sukcesu, był aktywnym człowiekiem potrafiącym współpracować z innymi, działać skutecznie, pracując indywidualnie i w grupie, dokonując wyborów i podejmując decyzje. W tym projekcie kształtowane są wszystkie kompetencje kluczowe a zatem:

• porozumiewanie się w języku ojczystym
          • porozumiewanie się w językach obcych
          • kompetencje naukowo-techniczne
          • kompetencje informatyczne
          • umiejętność uczenia się
          • kompetencje społeczne i obywatelskie
          • inicjatywność i przedsiębiorczość
          • świadomość i ekspresja kulturalna.

Udział w programie jest również zgodny z kierunkiem realizacji polityki oświatowej na ten rok szkolny:

- rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych uczniów, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej.

Założycielem i opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Pochwat.