Stowarzyszenie SURSUM CORDA –Świąteczne Kartki Dobroczynne - Wielkanoc 2019

06.06.2019 21:38

W marcu po raz kolejny  wolontariusze tym razem z III Gim. przyłączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda.  Wolontariusze rozprowadzili Kartki Świąteczne, z których dochód w wysokości 246 złotych został przekazany Stowarzyszeniu. Podobnie jak poprzednio ,tak i teraz pocztówki rozeszły się jak świeże bułeczki. W kilka dni rozprowadzono 100 kartek.

,, Za każdym razem, gdy ktoś wysyła w świat Kartki Dobroczynne, dzieją się  dobre rzeczy, ktoś bliski ma dzięki nim chwilę radości, a osoby chore lub niepełnosprawne  otrzymują wsparcie". Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy!

AKTYWNE PRZERWY

29.05.2019 06:20
      W naszej szkole od listopada 2018r. do marca 2019r.  prowadzona była akcja ,,Aktywne Przerwy". W poniedziałki i środy odbywały się ,,Przerwy na Sportowo". Akcją zostali objęci uczniowie klas I-II, IV i V. Dzięki takiej formie spędzania czasu pomiędzy zajęciami, przerwy w szkole przebiegały aktywnie i interesująco. Uczniowie z radością  włączyli się do tej akcji. Wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji uczyli, że ruch fizyczny zmniejsza ryzyko chorób. Ogromny wkład w organizację ,,Aktywnych Przerw" miały wolontariuszki z klasy VI, które były inicjatorkami wielu ciekawych i bezpiecznych zabaw.

Stowarzyszenie SURSUM CORDA –Świąteczne Kartki Dobroczynne - Boże Narodzenie 2018

06.06.2019 21:35

W listopadzie  wolontariusze z klasy VIII przyłączyli się do akcji charytatywnej Stowarzyszenia Sursum Corda  mającej na celu sprzedaż Świątecznych Kartek Dobroczynnych. Stowarzyszenie przesłało 70 kartek, wszystkie rozeszły się w jeden dzień. Uzyskano kwotę 140 złotych, którą przesłano na konto Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy wszystkim  mieszkańcom , którzy zechcieli wesprzeć akcję!

Akcja ,,Góra Grosza"

06.06.2019 21:29
      W dniach 26.11.2018r.- 02.01.2019r. nasza szkoła brała udział w XIX edycji AKCJI GÓRY GROSZA, której celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tych dniach na terenie  szkoły wolontariuszki z klasy VI zbierały do puszki monety. Po zakończonej akcji pieniądze zostały posegregowane i przeliczone. Uzbieraliśmy 46 złotych. Pieniądze wysłano na adres Towarzystwa Nasz Dom.
      Galeria zdjęć: Akcja ,,Góra Grosza"

Zostań Świętym Mikołajem

29.05.2019 06:25

W listopadzie w dn. 05.11. 2018r.- 25.11.2018r. Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji ,,Zostań Świętym Mikołajem" na rzecz dzieci Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Społeczność szkolna z dużym zaangażowaniem przystąpiła do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, zabawek i słodyczy. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali i dostarczyli do Fundacji Częstochowskie Hospicjum Dla Dzieci. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim koleżankom i kolegom, rodzicom, wychowawcom za zaangażowanie w akcję.

Galeria zdjęć: Zostań Świętym Mikołajem