Zostań Świętym Mikołajem

W listopadzie ubiegłego roku Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział

w akcji „Zostań Świętym Mikołajem” na rzecz dzieci Hospicjum Dziecięcego

w Częstochowie. Uczniowie naszej szkoły, pomimo panującej sytuacji związanej

z pandemią, bardzo chętnie przystąpili do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, zabawek i słodyczy. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali i dostarczyli do Fundacji Częstochowskie Hospicjum Dla Dzieci.

Za wielki dar serca, okazaną pomoc i wsparcie naszej zbiórki serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym koleżankom, kolegom, rodzicom i wychowawcom.

wraz z opiekunem

Panią Agnieszką Kuźnicką

Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

29.01.2021 16:03

W imieniu obdarowanej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki 2020.

Idea tej ogólnopolskiej akcji opiera się na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z Rodzin należących do programu i pełni zapału oraz nadziei przystąpiliśmy do spełniania marzeń naszych bliźnich o godnym życiu i lepszym jutrze. W przygotowanie paczki zaangażowała się niemal cała społeczność lokalna, powstał piękny łańcuszek Ludzi o Wielkich Sercach. Dziękujemy Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom, Pani Wójt i Pracownikom Urzędu Gminy w Kruszynie, Radnym Rady Gminy Kruszyna, Przedsiębiorcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty oraz Mieszkańcom za wsparcie akcji w postaci środków finansowych i darów rzeczowych. Zebrana kwota pieniężna w wysokości 3 064 zł pozwoliła na zakup: lodówko – zamrażarki, 1 tony węgla, 2 kompletów ciepłej pościeli ( kołdry + poduszki), bielizny i odzieży męskiej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki Państwa wspaniałomyślności, Rodzina otrzymała również drewno opałowe, lepik dekarski, sporą ilość żywności trwałej i chemii gospodarczej, a także spełniło się jej ciche marzenie o… świątecznej choince. Tym samym zrealizowaliśmy w pełni ideę akcji, którą jest przygotowanie paczki, będącej darem serca i trafiającej prosto w serce drugiego człowieka. Prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów, trafiły do Rodziny podczas Paczkowego Weekendu Cudów ( 12 – 13 XII br). Obdarowani byli radośnie zaskoczeni. Życzymy Im zdrowia i powodzenia, a wszystkim Darczyńcom, tego, by dobro okazane drugiemu człowiekowi wróciło w dwójnasób.

Agnieszka Dróżdż

Agnieszka Włodarczyk - Peszke

AKCJA CHARYTATYWNA „ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH” 2020r.

29.01.2021 16:04

W październiku br. nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” pn.: „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach”. Pragniemy wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się do zbiórki słodyczy i książek.

Nasza społeczność szkolna ponownie udowodniła, że w tym trudnym okresie, kiedy najważniejsza jest troska o siebie i najbliższych, dzielenie się z bliźnimi jest nadal podstawową wartością.

wraz z opiekunem

Panią Agnieszką Kuźnicką

AKCJA CHARYTATYWNA NA RZECZ SCHRONISKA DLA ZWIERZĄT W JAMROZOWIŹNIE

05.10.2020 20:34

W grudniu 2019r. w naszej szkole została zorganizowana akcja charytatywna na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie. W pomoc dla zwierząt Szkolny Klub Wolontariatu postanowił zaangażować mieszkańców Widzowa. Tym , którzy wsparli akcję, wręczano własnoręcznie upieczone i piękne opakowane pierniki. Łącznie zebrano kwotę 550 złotych, za którą zakupiono puszki z karmą.

Uczniowie wraz z opiekunem wolontariatu Panią Agnieszką Kuźnicką i wychowawczynią klasy VII Panią Arletą Łąpieś w lutym 2020r. odwiedzili schronisko  i przekazali zakupioną karmę opiekunom. Podczas wizyty uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji , związanych z pracą w schronisku.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy i zachęcamy do dalszej pomocy na rzecz bezdomnych zwierząt!

Wirtualna adopcja koali!

14.02.2020 20:14

Uczniowie naszej szkoły poruszeni wydarzeniami w Austalii, którą spustoszyły ogromne pożary i w ich wyniku zginęło już pół miliarda zwierząt, zdecydowali się na piękny gest i postanowili wirtualnie zaadoptować koalę, poszkodowanego w pożarze australijskich lasów. Wspólnie wybrali Paula, który został poparzony w listopadzie minionego roku na terenie rezerwatu przyrody Lake Innes we wschodniej części Australii. Trafił na szczęście do szpitala dla koali w Port Macqurie. Jego stan był ciężki miał poparzone łapy i około 90 procent ciała, był też bardzo odwodniony. Szkolny Klub Wolontariatu w zawrotnym tempie przeprowadził wśród koleżanek i kolegów zbiórkę pieniędzy na adopcję Paula. Na jego roczne leczenie wpłacili 40 dolarów i otrzymali mailem certyfikat, potwierdzający adopcję z wizerunkiem podopiecznego.
      Dziękujemy i cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką wrażliwością i empatią oraz pokazali, że nie jest im obojętny los cierpiących zwierząt.

Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem p.Agnieszką Kuźnicką