5 GRUDNIA – ŚWIATOWY DZIEŃ WOLONTARIATU

31.01.2020 23:27
      5 grudnia z okazji Światowego Dnia Wolontariatu uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej ,,MarzycielskaPoczta". Przed przystąpieniem do pracy zapoznali się z ideą i profilami dzieci ,, Marzycielskiej Poczty". Po raz kolejny nasi uczniowie ochoczo zaangażowali się w akcję pomocy dzieciom. Dla wybranych podopiecznych napisali listy i wykonali kartki z życzeniami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W sumie wysłaliśmy kilkanaście listów oraz kartek pełnych życzliwości i otuchy dla chorych dzieci. Mamy nadzieję, że ta akcja wpisze się na stałe w działania szkoły. Szkolny Klub Wolontariatu składa wielkie podziękowania dla Was wszystkich , którzy znaleźliście czas i ochotę, by pomóc dzieciom!

WIZYTA  ŚWIĘTEGO  MIKOŁAJA  NA  KRESACH ' 2019

19.12.2019 11:08
      Nasza szkoła ponownie wzięła udział w akcji pomocy dzieciom na Kresach pod patronatem Stowarzyszenia Patriotycznego "Kresy" . Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się do akcji, przynosząc artykuły szkolne, słodycze, książki i maskotki. Święty Mikołaj przekaże paczki polskim dzieciom na Litwie, Białorusi i Ukrainie. Chcemy  bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy okazali po raz kolejny WIELKIE SERCE i włączyli się w tę akcję.

KARTKI   URODZINOWE  DLA WERONIKI

27.11.2019 07:46

W maju 2019r. uczniowie naszej szkoły poznali historię chorej na rdzeniowy zanik mięśni Weroniki Świder z Lutoryża na Podkarpaciu. Weronika z powodu przewlekłej choroby musi leżeć w łóżku, ale marzyła ,aby z okazji 18-tych urodzin, otrzymać jak najwięcej kartek z życzeniami od osób, mieszkających w różnych zakątkach Polski, bo to dla niej jedyne okno na świat. Nasi uczniowie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do spełnienia tego marzenia. Własnoręcznie przygotowali kartki  z życzeniami, które zostały wysłane Weronice. Po  raz kolejny pokazali, że mają ogromne serce i nie są obojętni na cierpienie drugiego człowieka.

STOWARZYSZENIE SURSUM CORDA – ŚWIĄTECZNE KARTKI DOBROCZYNNE – BOŻE NARODZENIE 2019

19.12.2019 11:10

W listopadzie po raz kolejny wolontariusze naszej szkoły przyłączyli się do akcji charytatywnej Sursum Corda, mającej na celu sprzedaż świątecznych Kartek Dobroczynnych. Stowarzyszenie przesłało nam 100 kartek, które jak co roku cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zostały sprzedane w kilka dni. Uzyskaną kwotę prześlemy  na konto Stowarzyszenia. Serdecznie dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom, mieszkańcom, którzy okazali wielkie serce i chęć niesienia pomocy, potrzebującym, kupując kartki świąteczne.

PODARUJ  UŚMIECH  DZIECIOM  Z   HOSPICJUM

27.11.2019 07:43

W czerwcu w dn. 03.06.2019r.-  18.06.2019r. Szkolne Koło Wolontariatu po raz kolejny wzięło udział w akcji na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Uczniowie naszej szkoły ponownie z ogromnym zaangażowaniem przystąpili do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, zabawek i słodyczy. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali oraz dostarczyli do Fundacji Częstochowskie Hospicjum Dla Dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim koleżankom, kolegom, rodzicom, wychowawcom, nauczycielom za zaangażowanie w akcję.