• III Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” rozstrzygnięty

      14.05.2019

      Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele Zespół Szkół we Wrzosowej już po raz 8 zorganizował Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Poczesna. Uczniowie mieli okazję do indywidualnej  aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.

      Konkurs plastyczny na palmę wielkanocną cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do Zespołu Szkół we Wrzosowej  zgłoszono aż 137 palm z 32 placówek i 9 gmin : Częstochowa, Poczesna, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Blachownia, Mstów, Kruszyna.

      Komisja konkursowa dokonała oceny prac w czterech kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością różnorodnymi technikami plastycznymi i spełniały kryteria regulaminu konkursu. Po obradach komisji udało się wyłonić zwycięzców, którzy dnia 09. 04.2017r. w  Kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej otrzymali nagrody. Mam przyjemność ogłosić iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Postawa zajęła II miejsce.
      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Dziewczyny z Widzowa wicemistrzyniami igrzysk powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej

      14.05.2019

      Po sukcesie, jakim było II miejsce dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej w  listopadzie ubiegłego roku, również ich młodsze koleżanki ze szkoły podstawowej dotarły do finału .

      W rundzie eliminacyjnej która odbyła się w Lelowie 14.03.2019 roku, drużyna z Widzowa w pierwszym spotkaniu przegrała 1:6 z gospodyniami, bramkę zdobyła Aleksandra Postawa. Natomiast w drugim meczu dziewczyny z Widzowa pewnie pokonały Kłomnice 11:1 po bramkach: Aleksandry Postawy (3),Nikoli Kuś (3), Kingi Drogosz (4), Julii Miecznikowskiej (1).W ostatnim meczu decydującym o awansie do finału, Widzów pokonał drużynę z Rzerzęczyc 5:1, bramki w tym spotkaniu zdobyły Nikola Kuś (2), Kinga Drogosz (2), Aleksandra Postawa (1)..

      Końcowa tabela rundy eliminacyjnej:

      1.Lelów 6 pkt 16-2

      2.Widzów 4 pkt 17-8

      3.Rzerzeczyce 2 pkt 2-8

      4.Kłomnice 0pkt 2-19

      Wielki finał igrzysk powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt odbył się 22.03.2019 we wspaniałej hali w Konopiskach, gdzie z powodzeniem mogłaby grać nawet reprezentacja Polski.

      W pierwszym spotkaniu o awans do upragnionego finału Widzów spotkał się z gospodarzami. Mecz był zacięty i wyrównany, drużyna z Widzowa każdą akcję rozgrywała w sposób przemyślany i zorganizowany, ale mimo to przez większość spotkania Konopiska wygrywały 3:2. O awansie zadecydowały ostatnie dwie minuty. Po przepięknej zespołowej akcji bramkę zdobyła Kinga Drogosz. Konopiska mają piłkę od środka, długo rozrywają piłkę, dobra gra w obronie i zablokowany rzut drużyny z Konopisk. Widzów przechwytuje piłkę, zostaje 40 sek., czas na żądanie trenera z Widzowa. Akcja zaproponowana przez pana Sylwestra Rorata . Dziewczyny wychodzą na parkiet, długo rozrywają piłkę, niespełna 15 sek. przed końcem Aleksandra Postawa idzie na obieg z Nikolą Kuś, która wchodzi z ponowieniem między obrońców z Konopisk i zdobywa złotą bramkę decydującą o awansie do finału. Zostaje 15 sek.- drużyna z Widzowa przerywa akcję faulami grając na czas nie pozwalając oddać rzutu. Sędzia kończy mecz.  Widzów po raz dwunasty w finale igrzysk powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej.

      W drugim meczu półfinałowym Lelów pokonał Przyrów 3:2.

      W wielkim finale po zaciętym spotkaniu Lelów wygrał 4:2 (2:2 do przerwy) z Widzowem, a bramki rzuciły Kinga Drogosz (1), Aleksandra Postawa (1).

      Drużynę z Widzowa reprezentowały bramkarki: Klaudia Kokoszczyk, Ewa Tutaj, środkowe rozegranie- Aleksandra Postawa, prawe rozegranie-  Kinga Drogosz, lewe rozegranie- Nikola Kuś, koło: Paulina Radecka, Sandra Adamus, prawe skrzydło- Julia Miecznikowska, lewe skrzydło- Wiktoria Wrzalik, na zmiany wchodziły: Zuzanna Musiał, Blanka Łuczak, Aleksandra Postawa, Julia Małek, Daria Stachowicz. Trener-Rorat Sylwester.

       

     • Komunikat

      24.04.2019

       

      DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE, ŻE OD DNIA JUTRZEJSZEGO, TJ. 25 KWIETNIA 2019 R. ZAJĘCIA SZKOLNE BĘDĄ PROWADZONE WG PLANU.

     • Komunikat

      23.04.2019

      Szanowni Rodzice, 

      W dniu jutrzejszym tj. 24 kwietnia z powodu kontynuowania strajku nauczycieli tylko nieliczne zajęcia będą prowadzone wg planu.
      W godzinach pozostałych zajęć szkoła zapewni uczniom wyłącznie opiekę.

      Z poważaniem, 
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

       

    • Egzamin ósmoklasisty 2019
     • Egzamin ósmoklasisty 2019

      21.04.2019

      Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

      Ósmoklasiści przez trzy kolejne dni: 15,16 i 17 kwietnia 2019r. zmierzali się z pierwszym tak poważnym w ich życiu egzaminem.

      Galeria zdjęć: Egzamin ósmoklasisty 2019

    • Inscenizacja drogi krzyżowej
     • Inscenizacja drogi krzyżowej

      21.04.2019

       

      W niedzielę 14 kwietnia w Kościele Parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Widzowie  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowisko pantomimiczne upamiętniające mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. 
      Inscenizacja w sposób bardzo sugestywny przybliżyła kolejne stacje drogi krzyżowej- od momentu skazania Jezusa, aż do śmierci na krzyżu.
      Wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat skłoniły nas do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
      W widowisku wzięli udział reprezentanci klasy: V,VI,VII i VIII przygotowani przez panią Aleksandrę Kołaczkowską i panią Justynę Milejską-Cień.
      Galeria zdjęć: Inscenizacja drogi krzyżowej

     • Organizacja pracy szkoły w poniedziałek 8 kwietnia

      08.04.2019

      Szanowni Rodzice,
      W związku z brakiem porozumienia między ZNP FZZ a stroną rządową, nauczyciele w poniedziałek 8 kwietnia br. o godzinie 8:00 przystąpią do strajku, co znaczy, że nie będą prowadzić zajęć. Szkoła będzie otwarta, ale dzieciom zapewnimy tylko opiekę. Codziennie w czasie strajku, za pośrednictwem strony internetowej szkoły oraz poprzez dziennik elektroniczny będę Państwa informować o wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły. Jednocześnie zapewniam, że obecna sytuacja nie zakłóci przebiegu egzaminów; może jedynie wpłynąć na zmianę składu zespołów nadzorujących ich przebieg. 
      Z wyrazami szacunku,
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

     • Komunikat

      04.04.2019

      Szanowni Rodzice,
      wobec braku porozumienia miedzy związkami zawodowymi a MEN i niepokoju co będzie w poniedziałek, jeśli nauczyciele przystąpią do strajku informuję, że macie Państwo prawo oczekiwać od szkoły opieki nad Waszymi dziećmi. Proszę odwiedzać stronę internetową szkoły oraz zaglądać do dziennika elektronicznego, gdzie będą zamieszczane na bieżąco informacje dotyczące przedmiotowej sprawy. Te same informacje znajdą się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły. Z uwagi na zbliżający się weekend zachęcam do zasięgania informacji ze strony www oraz z Librusa, a tych, którzy nie mają dostępu do sieci proszę o kontakt telefoniczny z wychowawcami klas lub bezpośrednio ze mną. Odpowiem na wszelkie pytania dotyczące obecnej sytuacji.

      W załączeniu stosowna informacja MEN: informacja_MEN_dla-rodzicow-w-zwiazku-ze-strajkiem-nauczycieli.pdf

      Pozdrawiam
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

    •  Z wizytą na Olimpie
     •  Z wizytą na Olimpie

      05.04.2019

          Uczniowie klasy V podczas lekcji języka polskiego przenieśli się do czasów starożytnych. Było to możliwe dzięki wcieleniu się w rolę wybranego boga greckiego. 
           Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu stroju i rekwizytów charakteryzujących wybranego przez siebie boga. Następnie uczniowie dokonali autoprezantacji.
           W role poszczególnych bogów wcielili się następujący uczniowie: Grzegorz Napora (Zeus), Julia Miecznikowska i Klaudia Kokoszczyk (Hera), Aleksandra Kosela (Demeter), Paulina Radecka i Ksenia Kokoszczyk (Afrodyta), Katarzyna Sznajder (Artemida), Wiktoria Wrzalik (Atena), Jakub Koza (Hefajstos), Hubert Mucha (Hades), Jakub Postawa (Ares).
           Grecy wierzyli, że górę Olimp zamieszkują bogowie, z których każdy opiekuje się inną dziedziną sztuki. Darzyli bóstwa szacunkiem, modlili się do nich i skladali im ofiary. Jednocześnie uwielbiali opowieści o burzliwym życiu i nie zawsze pięknych postępkach mieszkańców Olimpu. Bogowie byli wszechmocni i nieśmiertelni, ale mieli wady, popełniali błędy i ulegali uczuciom, podobnie jak zwykli ludzie. Każdego boga przedstawiano z charakterystycznym dla niego atrybutem.
      Galeria zdjęć: Z wizytą na Olimpie

    • Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień
     • Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień

      01.04.2019

      Gminna Biblioteka Publiczna oraz biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie informuje o spotkaniu autorskim, które odbędzie się 2 kwietnia br. o godz. 1100 na sali gimnastycznej w SP w Kruszynie.

      https://www.kruszyna.pl/wp-content/uploads/2019/03/elzbieta-stepien.jpg

      Gościem spotkania będzie Elżbieta Stępień, autorka książek i tomików poezji, laureatka wielu konkursów prozatorskich i poetyckich. Kwietniowe spotkanie będzie tematyką nawiązywało do obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Podczas spotkania słuchacze będą mogli zapoznać się z najnowszą książką Elżbiety Stępień dedykowaną najmłodszym Czytelnikom pt. „Wszystko się może zdarzyć”. Książkę tę można po spotkaniu zakupić w cena 25,-zł.

      Na spotkaniu również będą mile widziani rodzice!

       

     • Konkurs plastyczny „Barwy Nadziei”

      01.04.2019

        Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. Barwy Nadziei.

      Zachęcamy do wykonania pracy w formacie kwadratu, która może być oglądana z każdej strony. Poprzez zabawę kolorami, nie tylko odcieniami zieleni, nieśmy radość i przekazujmy pozytywne uczucia, bez ukazywania cierpienia i chorób. Prace muszą zawierać elementy realistyczne (np. postacie lub rośliny itp.), nie mogą to być abstrakcje!

      W tej edycji konkursu proponujemy malarstwo, rysunek lub grafikę. Techniki mogą łączyć się ze sobą.

       

      Więcej informacji w zakładce Konkursy 2018/2019

     • MARSZ NADZIEI

      01.04.2019

      Częstochowa, 05 kwietnia 2019r - początek na Placu Daszyńskiego w Częstochowie

       

      Zapraszamy do udziału w MARSZU NADZIEI, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom.

       

      Marsz Nadziei jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei, która co roku organizowana jest na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową.

       

      Konkurs na najlepiej przebraną szkołę/grupę! Ogłoszenie wyników konkursu na finale Pola Nadziei Serdecznie zachęcamy do przebrań w kolorze żółtym oraz zielonym.

       

      W programie marszu:

      od godz. 10.30 – zbiórka uczestników, na Placu Daszyńskiego

       

      • zdjęcia przebranych szkół/ grup do konkursu – „Najlepiej przebrana szkoła/grupa"
      • okolicznościowe przemówienia;

       

      ok. godz.11.00 - wymarsz uczestników przy akompaniamencie orkiestry (przemarsz III Aleją NMP; uczestnicy niosąc kwiaty żonkili, przypinki żonkila na ubraniach, balony w kolorze żółtym, plansze z hasłami o nadziei);

       

      ok godz. 11.20 Plac Biegańskiego

       

      ok. godz. 12.00 – zakończenie marszu na błoniach Jasnej Góry (modlitwa za chore dzieci i dorosłych będących pod opieką Hospicjum).

       

      Uwaga!!

      Kolory Marszu Nadziei to zielony i żółty. Zaakcentujmy naszą solidarność z osobami chorymi i cierpiącymi niosąc podczas marszu balony oraz samodzielnie wykonane papierowe kwiaty, plakaty tematyczne, nakrycia głowy itp.,

       

      Proponujemy w grupach klasowych i przedszkolnych przygotować przebrania w postaci stroju nawiązującego do idei Kampanii

      Zgłoszenia grup uczestników poprzez SMS na nr telefonu:
      508-329-202, 514-600-204

      lub e-mail: kontakt@hospicjum-czestochowa.pl

      ____________________________________________________________________

       

       

      Stowarzyszanie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

      42-202 Częstochowa, ul. Krakowska 45a

       

      tel./fax: 34 360-54-91, tel. 508-329-202

      e-mail: kontak@hospicjum-czestochowa.pl;  www.hospicjum-czestochowa

    • Powiatowy Konkurs Czytelniczy J.R.R.Tolkien  ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”
     • Powiatowy Konkurs Czytelniczy J.R.R.Tolkien  ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”

      04.04.2019

      ,,Czar Tolkiena nie przemija,
      roztaczany jest na kolejne pokolenia”
                                   prof. Józef Dobosz

       

                         We wtorek 26 marca w Szkole Podstawowej w Kłomnicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy , poświęcony literaturze fantasy. Fani  Bilba Bagginsa , czarodzieja  Gandalfa i smoka Smauga  mieli okazję wyruszyć w czytelniczą podróż. Uczestnicy, czyli uczniowie klas VI-VIII oraz III gimnazjum, musieli wykazać się szczegółową znajomością życia i twórczości autora - J.R.R.Tolkiena, treści książki  ,,Hobbit” oraz związków frazeologicznych ze słowami: ,,przygoda, wędrówka, podróż”.

      Naszą szkołę reprezentowali uczennica kl.III gimnazjum- Kamila Kluska i uczeń kl. VIII – Kamil Wolniaczyk, który zajął III miejsce i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy Kamilowi pasji czytania oraz kolejnego sukcesu literackiego i dziękujemy , że chętnie i z dużym zaangażowaniem reprezentuje szkołę w konkursach przedmiotowych z języka polskiego.  

       

       

         

                                                           

       

    • ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"
     • ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"

      01.04.2019

      W piątek 22. 03.2019r. odwiedził naszą szkołę pracownik KRUS Częstochowa  celem promowania pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz szerzenia wiedzy o higienie i bezpieczeństwie pracy rolniczej. Przedstawicielka KRUS ukazała dzieciom szereg zagrożeń związanych z maszynami rolniczymi, niezabezpieczonymi zbiornikami, środkami ochrony roślin, zwierzętami hodowlanymi itp. Pani przekazała informacje na temat konkursu organizowanego przez KRUS. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

      Konkurs będzie przebiegał pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje". Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, IV-VIII. Zadaniem konkursowym jest wykonanie w dowolnej technice prac plastycznych w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.

      Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx