• Orszak Trzech Króli

            07.01.2020

            6 stycznia po raz kolejny ulicami Widzowa przeszedł Orszak Trzech Króli. Korowód wiodła betlejemska gwiazda, za którą na ustrojonym wozie podążali trzej mędrcy oraz Maryja z Józefem. Za nimi dumnie kroczyli uczniowie naszej szkoły- aktorzy poszczególnych inscenizacji oraz pozostali uczestnicy orszaku trzymający w rękach kolorowe balony. Kolor czerwony symbolizował króla Europy- Kacpra, kolor zielony- króla Azji-Melchiora, natomiast kolor niebieski- króla Afryki-Baltazara.

            Korowód wzbogacały inscenizacje przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pań: Aleksandry Kołaczkowskiej, Agnieszki Kuźnickiej i Justyny Milejskiej-Cień.

            Uczniowie zaprezentowali: taniec aniołów, radość pasterzy z narodzenia dzieciątka, walkę dobra ze złem.

            Orszak dotarł do kościoła, w którym przed obliczem narodzonego Jezusa trzej królowie złożyli dary: mirrę, kadzidło i złoto.

             

          • eTwinning Label dla projektu Musik-mein Hobby

            06.01.2020

            eTwinning Label  to certyfikat przyznawany szkole za przystąpienie do programu eTwinning. W tym roku szkolnym uczniowie klasy VII rozpoczęli współpracę nad projektem pt. Musik-mein Hobby. Projekt został zarejestrowany w Krajowym Biurze eTwinning Polska i otrzymał pozytywną opinię. Współpraca odbywa się na platformie TwinSpace, na której uczniowie poznają siebie wzajemnie, relacjonują swoje zainteresowania i wymieniają się swoimi upodobaniami muzycznymi.

             Jednym z najważniejszych elementów tego projektu jest współpraca pomiędzy nauczycielami, uczniami, szkołami, rodzicami i lokalnymi władzami. W ramach eTwinningu nauczyciele współpracują i organizują zadania dla swoich uczniów, którzy odgrywają aktywną rolę, komunikują się, badają, podejmują decyzje, okazują sobie szacunek i zdobywają umiejętności XXI wieku. W projektach eTwinning każdy członek zespołu ma coś do zrobienia. Uczniowie klasy VII prezentują szeroki wachlarz zainteresowań, są zmotywowani do praktycznej nauki języka niemieckiego i do innowacyjnego sposobu  prezentowania swoich umiejętności językowych; jako zespół klasowy posiadają potencjał, który pozwoli im odnieść sukces w tym przedsięwzięciu.

            Uczniowie znają kryteria sukcesu w projekcie, ponieważ mają jasno określone cele, a są to: udzielanie podstawowych informacji o sobie w języku niemieckim (dane osobowe i zainteresowania), poznanie popularnych utworów muzycznych z krajów niemieckojęzycznych, nagranie covera niemieckiego utworu, posługiwanie  się technologiami ICT i współpraca w grupie.

            Projekt trwa od 30 listopada 2019 do 31 marca 2020. Efektami końcowymi będą: prezentacja multimedialna, filmiki o zainteresowaniach uczniów i nagranie piosenki przez każdą grupę projektową.  Założycielem i opiekunem projektu jest nauczycielka języka niemieckiego Katarzyna Pochwat.

          • Podziękowanie

            24.12.2019

            Człowiek jest dobry nie przez to, kim jest,
            lecz przez to, czym dzieli się z innymi
            ...”
                                                                  Jan Paweł II                                   

             

            PODZIĘKOWANIE

             

            Mieszkańcom  Widzowa  składamy serdeczne podziękowania oraz wyrazy szczerego uznania za zaangażowanie i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jamrozowiźnie.

               

                                                                        Dyrektor Szkoły – Pani Ewa Kosińska

                                                               i Szkolny Klub Wolontariatu wraz z opiekunem -

                                                                               Panią Agnieszką Kuźnicką

             

             

          • Jasełka

            04.01.2020

            20 grudnia to dzień na który uczniowie czekali z niecierpliwością. W ten dzień uczniowie spotkali się przy wigilijnych stołach w zaciszu swoich klas, w trakcie których wraz z wychowawcami śpiewali kolędy i składali sobie życzenia. 

            ,,Uwierz w Święta" to hasło pod którym kryje się historia tegorocznych jasełek w wykonaniu uczniów klas VII i VIII.

            Przedstawienie „Uwierz w święta” to nowoczesna wersja tradycyjnych jasełek. Nasi aktorzy wcielili się m.in. w rolę gwiazdy betlejemskiej, która rozpadła się na trzy kawałki, Maryi i Józefa, biznesmenów i policjantów. Mieliśmy również rodzinę, która przy stole wigilijnym oczekiwała na "pierszą gwiazdkę", aby rozpocząć wieczerzę wigilijną.

            Przedstawienie miało nam przypomnieć jakie powinny być rodzinne święta, że nie powinniśmy zapominać o rodzinie, najbliższych i cieszyć się że  wspólnie spędzonego czasu. 

            Uroku przedstawianym scenom dodał udział  aniołków- uczennic z klasy V, które odśpiewały kolędy i pastorałki wprowadzając nas w magię tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia.

             

          • Mikołajki

            11.12.2019

            6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony biegali po korytarzach uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach. Tego dnia gościliśmy w szkole Świętego Mikołaja. Dzieci młodszych klas przywitały go z ogromnym entuzjazmem. Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny i obdarowanie prezentami najmłodszych uczniów naszej szkoły.

            Tego dnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny - dzieci otrzymały drobne upominki. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie gratulujemy!

          • Ogłoszenie !

            01.12.2019

            Dyrektor i nauczyciele
            Szkoły Podstawowej w Widzowie
            serdecznie zapraszają wszystkich rodziców na zebranie,
            które odbędzie się 02 grudnia 2019r. (poniedziałek)
            o godzinie 16:00
            .
            Na ten dzień zaplanowane jest również spotkanie z Panią Karoliną Gontkowską - dietetykiem.

            Serdecznie zapraszamy!

             

             

          • Dzień PLUSZOWEGO MISIA

            11.12.2019

            W piątek 29 listopada uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. Każda klasa przygotowała prezentację dot. misia z bajki.

            Klasa I zaprezentowała misia z bajki ,,Masza i niedzwiedź" 
            klasa II - miś Colargol
            klasa III - Tęczowe misie
            klasa V - miś Uszatek
            klasa VI - miś Paddington
            klasa VII - miś Gumiś
            klasa VIII - Kubuś Puchatek

            Podczas krótkiego apelu dzieci poznały historie wielu Misiów i wspólnie zaśpiewały wesołe piosenki z każdej w/w bajki o Misiach. 

          • Konkurs InstaLogik

            20.11.2019


            InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego. Z naszej szkoły udział w konkursie wzięło 5 osób, z których 4 przeszły do II etapu. Gratulujemy i trzymamy kciuki za rozwiązujących zadania w następnych etapach.

          • ,,Znam ptaki Polski"

            19.11.2019

            W dniu 17 listopada 2019 w Hali Sportowej w Mykanowie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych.

            Organizatorami konkursu pt. ,,Znam ptaki Polski” byli Zespół Szkół w Mykanowie oraz PZHKiPE Oddział Częstochowa. Cele konkursu to:

            pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści  wynikających z hodowli ptaków.

            Uczennice naszej szkoły Aleksandra Postawa i Karolina Pruciak (kl.VII) zajęły I miejsce,
            Mateusz Grabny (kl.V) i Aleksandra Postawa (kl.III) zajęli II miejsce,
            a Diana Kręciwilk (kl.II) otrzymała wyróżnienie.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „ ŚWIĘTY MIKOŁAJ” Czekamy na Świętego Mikołaja

            19.11.2019

            REGULAMIN KONKURSU

            1. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. I-III, V-VIII.

             

             2. Cel konkursu:

            -     rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację postaci Świętego Mikołaja; 

              -    zachęcanie uczniów do czynnego zainteresowania tematyką mikołajek oraz   tradycją Świąt    Bożego   Narodzenia;

            -     rozwój umiejętności artystycznych wśród dzieci, kształtowanie wrażliwości i poczucia estetyki;

            -     popularyzowanie wiedzy plastycznej, wzbogacanie warsztatu plastycznego, pobudzanie wyobraźni plastycznej;

             -    prezentacja twórczości dziecięcej, promocja umiejętności i talentów.

            -      popularyzacja działań plastycznych i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych;

            -      wymiana doświadczeń artystycznych.

             

            3. Warunki uczestnictwa:

             -  Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy plastycznej pt.  ”Święty Mikołaj ”.

            - Uczestnicy konkursu wykonują samodzielnie jedną pracę  wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (np. techniki rysunkowo - graficzne, malarskie, płaskie - collage,    wydzieranka z gazety lub kolorowego papieru, wyklejanka różnymi materiałami plastycznymi itp.)

            Uczniowie klas I - III format pracy A3

            Uczniowie klas V - VIII format pracy A2

                   Wysokość formatu A2: 594 mm = 59,4 cm
            Szerokość formatu A2: 420 mm = 42,0 cm

            -   Pracę należy zaopatrzyć w czytelny opis zawierający:

                 imię i nazwisko autora, oraz klasę.

             

             4.  Prace oceniane będą w następujących kategoriach :

            -   Uczniowie kl. I-III

            -   Uczniowie kl. V-VIII

             Prace konkursowe należy dostarczyć do wychowawców klas   do dnia 29. 11. 2019 r.     

                                   

             5.  Zasady przyznawania nagród:

            -   O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje Jury

            -   Komisja konkursowa przy przyznawaniu nagród będzie brała pod uwagę:

            • pomysłowość,
            •  trafność i poprawność ukazania tematu pracy,
            •  jakość i estetyka wykonania,
            •  oryginalność zastosowanej techniki plastycznej.

             

            6.  Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej  www.szkolawidzow.pl

             

            7.  Najciekawsze prace (wyłonione przez powołane jury) zostaną nagrodzone, a wręczenie nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom oraz wyróżnionym w konkursie nastąpi 6 grudnia w dzień mikołajek.

             

                 Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie.

          • #DzieciUcząRodziców

            14.11.2019

            Nasza Szkoła przyjęła zaproszenie Centrum Rozwoju Lokalnego do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji uczniów klas I-III, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

            W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

            Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek.

            Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

            #DzieciUcząRodziców

              

          • Uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości

            11.11.2019

            Dnia 8 listopada 2019r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Pod kierunkiem p. Agnieszki Kuźnickiej uczniowie klasy V, VII i VIII w przystępny i obrazowy sposób przypomnieli losy naszej Ojczyzny  w programie muzyczno- poetyckim z wykorzystaniem pokazu multimedialnego. Społeczność szkolna z zainteresowaniem oglądała występy uczniów i wysłuchała uważnie tej szczególnej lekcji historii.

          • ,,Szkoła do Hymnu"

            10.11.2019

            Szkoła Podstawowa w Widzowie dołączyła do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu". W piątek, 8 listopada cała społeczność szkolna wraz z Panią Dyrektor i nauczycielami zaśpiewali o symbolicznej godzinie 11:11 Mazurka Dąbrowskiego. Zapraszamy do obejrzenia wideo.

          • Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

            06.11.2019


            Uczniowie z kl. I-VIII przygotują pod opieką wychowawców stół ze zdrowymi przekąskami (minimum 10 różnorodnych dań np. kanapki, koreczki owocowe, warzywne itp.) Wszystkie klasy wezmą udział w konkursie na najzdrowsze szkolne śniadanie. Ocenie będzie podlegać: zdrowy skład przekąsek, oryginalność i pomysłowość w udekorowaniu potraw oraz stołu. Specjalnie powołana komisja dokona oceny przygotowanych stołów. Po ogłoszeniu wyników uczniowie będą mogli przystąpić do degustacji przekąsek. Nagrodą za pierwsze trzy miejsca jest ,,dzień bez pytania” dla klasy. 

            Uczestnikom życzymy – smacznego!

          • Akcja „Znicz”

            06.11.2019

            Już tradycją stało się, że uczniowie naszej szkoły włączają się aktywnie 1 listopada w zapalanie światełka na grobach zapomnianych, grobach mających szczególną historię związaną z ludźmi walczącymi o naszą wolność, nierzadko grobach symbolicznych. Jest to doskonała historia patriotyzmu. Powinno się pomyśleć przez chwilę o tych, którym nikt nie zapali światełka, nikt się nie zatrzyma, nie odmówi modlitwy. Przez takie  działania może przyjdzie kiedyś ktoś, kto będzie miał dodatkowy znicz,  zatrzyma się, zapali lampkę, odmówi modlitwę, przystanie w zadumie.

          • Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich” dla dzieci i młodzieży

            06.11.2019

            Organizator ogłaszając konkurs miał na celu wzbogacenie wiedzy historycznej dotyczącej Powstań Śląskich poprzez umożliwienie przedstawienia indywidualnej interpretacji tematu historycznego w formie plastycznej.
            Konkurs poprzez plastyczną wypowiedź zachęcał młode pokolenia aby uczcić 100-lecie Powstań Śląskich i pamiętać o patriotyźmie Powstańców Śląskich, dzięki którym Górny Śląsk został przyłączony do Polski.

            Cele:
            - Wzbogacenie wiedzy historycznej dotyczącej Powstań Śląskich,
            - kształtowanie wśród uczniów i młodzieży szacunku do wydarzeń z historii Polski i Śląska,
            - umożliwienie przedstawienia indywidualnej interpretacji tematu historycznego w formie plastycznej,
            - prezentacja i upowszechnianie twórczości plastycznej.

            Wystawa:
            Dnia 18 października w Galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie,  nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i wyróżnień podczas uroczystego otwarcia wystawy pokonkursowej.

             Jury w składzie:
            dr hab.prof.nadzw. Krystyna Szwajkowska
            st. instr. d.s plastyki ROK Małgorzata Chebel
            plastyk Tadeusz Ogonek ROK

            w dniu 10 października 2019 r. dokonało przeglądu 423 prac plastycznych nadesłanych na konkurs z 72 placówek szkolno-wychowawczych z województwa śląskiego i przyznało  nagrody i wyróżnienia.
            Uczennice kl.VII naszej szkoły Aleksandra Postawa i Karolina Pruciak otrzymały wyróżnienia. Gratulujemy!


            Nagrodzone przez Jury najlepsze nadesłane prace prezentowane są na wystawie w galerii ART-FOTO Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

    Deklaracja_dostepnosci.docx