• Gminny Konkurs Ortograficzny pt. „Ortograficzne potyczki”

      06.06.2019

                      30 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie miała miejsce IV edycja Gminnego Konkursu Ortograficznego pt. „Ortograficzne potyczki”. Reprezentantami naszej szkoły byli uczniowie kl. II-Mikołaj Stachow i Aleksandra Postawa  oraz uczniowie klasy V- Jakub Koza i Grzegorz Napora. Uczniowie klas młodszych rozwiązywali test ortograficzny, natomiast starsi uczniowie pisali dyktando.

      Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobył Jakub Koza, uzyskując III miejsce w konkursie. Składamy serdeczne gratulacje.

     • Przedstawienie dot. tradycji i kultury Wielkiej Brytanii

      11.06.2019

                  Dnia 28 maja 2019r w naszej szkole odbyło się przedstawienie  dotyczące tradycji i kultury Wielkiej Brytanii. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie kl. VI, VII i VIII.

      Cele przedstawienia:

      • budzenie świadomości europejskiej,
      • rozwijanie poczucia tolerancji i szacunku do spuścizny i kultury Europy, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii,
      • kształtowanie postaw proeuropejskich,
      • poznanie środowiska geograficznego, kultury i tradycji Wielkiej Brytanii.

      Dwie turystki z Polski wyruszają w podróż do Wielkiej Brytanii i zapoznają publiczność z najciekawszymi obiektami i ciekawostkami stolicy.

      Przedstawienie łączy żart, humor i wiedzę dotyczącą zabytków, położenia geograficznego oraz symboli Wielkiej Brytanii. Scenki w j. angielskim tłumaczone były na j. polski (rozmowa z policjantem, tradycyjna filiżanka angielskiej herbaty, scenka dotycząca pogody i ważnych miejsc w Londynie). 

       

      Warto docenić wkład pracy uczniów którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie inscenizacji. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowisko, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i wszystkim się podobało.

       

     • VII Powiatowy Konkurs „DOKONANIA EDWARDA AUGUSTA RESZKE”

      29.05.2019

      25 maja 2019 r. przypada 102. Rocznica Śmierci Edwarda Reszke – światowej sławy śpiewaka operowego związanego z naszym regionem. Jednocześnie rok 2019 jest Rokiem Stanisława Moniuszki – wybitnego kompozytora i twórcy polskiej opery narodowej

      Dnia 24 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Edwarda Reszke w Borownie odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Edwardzie Reszke. Uczestnicy zmagań konkursowych musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością artystycznego dorobku i życia Edwarda Reszke i Stanisława Moniuszki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII Kinga Koza, Julia Musiał i Jakub Krok. Konkurs miał dwa etapy. I etap – test w formie elektronicznej, który wyłonił pięciu finalistów. II etap – finał ustny.

      Julia i Kinga zakwalifikowały sie do II etapu i odniosły sukces.

      Julia wywalczyła III miejsce a Kinga zdobyła wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy osiągniętego sukcesu!

     • ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ

      29.05.2019

      Mamy laureatów w wojewódzkim konkursie plastycznym: ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ 2019 pt. " Kosmos"

      W XIV EDYCJI WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI I MŁODZIEŻ ,,ŚWIAT MALOWANY PLASTELINĄ" organizowanego przez GMINNY OŚRODEK KULTURY W RĘDZINACH wraz ze STAROSTWEM POWIATOWYM W CZĘSTOCHOWIE uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca.

      Natalia Postawa  - III miejsce

      Karolina Pruciak - wyróżnienie.

      Tak wysokie miejsca przy ogromnej konkurencji bardzo wielu prac uczniów szkół województwa to spory sukces. Gratulacje!

     • Spotkanie z przedszkolakami

      27.05.2019

                 W czwartek 16 maja szóstoklasiści odwiedzili zaprzyjaźnionych przedszkolaków. Najważniejszymi  gośćmi  byli klauni - Sandra Adamus i Przemek Urbańczyk, którzy świetnie zagrali swoje role. Odbył się  pokaz chodzenia po linie, pod nią i bieg z jajkiem na łyżce, a to wszystko przy akompaniamencie cyrkowej muzyki. Do wspólnego tańca porwała wszystkich Nikola Kuś, a słonie rysowano według przepisu Kingi Drogosz. Na zakończenie  kolorowano postacie z kreskówek, przygotowane przez Olę Postawę. Przedszkolakom pomagali  i bawili się razem z nimi Karolina Pruciak, Ewa i Norbert Tutaj oraz Dawid Machoń. Z najmłodszymi często się wzajemnie odwiedzamy. Ostatnio przygotowali dla nas przedstawienie na podstawie wiersza ,,Na straganie” Jana Brzechwy.  Jak na prawdziwych aktorów przystało wystąpili w pięknych kostiumach! Zapraszamy do obejrzenia galerii.

                                                             

     • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II

      27.05.2019

                  Drużyna uczniów z kl. VIII  w składzie: Wiktoria Chamara , Michał Maj i Kamil Wolniaczyk zdobyła 4. miejsce w Ogólnopolskim  Konkursie  Wiedzy o św. Janie Pawle II pod hasłem ,,Jan Paweł II orędownikiem Ducha Świętego”, organizowanym przez Zespół Szkolno - Przedszkolny w Borownie . Konkurs kształtuje chrześcijańskie i patriotyczne postawy w oparciu o nauki głoszone przez polskiego papieża. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Biskup Diecezji Radomskiej ks. Henryk Tomasik, Arcybiskup dr Wacław Depo Metropolita Częstochowski, Posłanka PiS Lidia Burzyńska, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Artur Warzocha, Senator Rzeczypospolitej Polskiej Ryszard Majer oraz Radio Jasna Góra, Radio Fiat i Tygodnik Katolicki Niedziela.

                  Osiem najlepszych drużyn z Polski spotkało się w finale w Muzeum Monet i Medali  Jana Pawła II w Częstochowie, żeby walczyć o trzy finałowe miejsca. Na początku uczestnicy odpowiadali indywidualnie na 30 pytań, korzystając z tabletów. Potem każdy zespół rozwiązywał- również drogą elektroniczną- test jednokrotnego wyboru. Ostatecznie pięć najlepszych drużyn walczyło w finale- wśród nich nasi uczniowie. Emocje były ogromne, więc opiekunowie trzymali mocno kciuki. Zakres wiedzy okazał się bardzo szeroki, a pytania wymagały od uczniów szczegółowej znajomości życia oraz twórczości Jana Pawła II. Dlatego serdecznie gratulujemy naszym uczniom i podziwiamy za wolę walki  oraz  zaangażowanie.

       

     • III Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” rozstrzygnięty

      14.05.2019

      Nawiązując do pięknej tradycji przygotowania palm wielkanocnych i święcenia ich w kościele Zespół Szkół we Wrzosowej już po raz 8 zorganizował Powiatowy Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” pod honorowym patronatem Starosty Częstochowskiego i Wójta Gminy Poczesna. Uczniowie mieli okazję do indywidualnej  aktywności artystycznej oraz zdobywania wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonywania palm. Rodzima tradycja jest najważniejszym i najcenniejszym dobrem, jakie możemy przekazać przyszłym pokoleniom.

      Konkurs plastyczny na palmę wielkanocną cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do Zespołu Szkół we Wrzosowej  zgłoszono aż 137 palm z 32 placówek i 9 gmin : Częstochowa, Poczesna, Janów, Kamienica Polska, Kłomnice, Konopiska, Blachownia, Mstów, Kruszyna.

      Komisja konkursowa dokonała oceny prac w czterech kategoriach: przedszkola, klasy I-III, klasy IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Wszystkie prace były niezwykle ciekawe, wykonane z wielką starannością różnorodnymi technikami plastycznymi i spełniały kryteria regulaminu konkursu. Po obradach komisji udało się wyłonić zwycięzców, którzy dnia 09. 04.2017r. w  Kościele p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa we Wrzosowej otrzymali nagrody. Mam przyjemność ogłosić iż uczennica naszej szkoły Aleksandra Postawa zajęła II miejsce.
      Serdecznie gratulujemy!

       

     • Dziewczyny z Widzowa wicemistrzyniami igrzysk powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej

      14.05.2019

      Po sukcesie, jakim było II miejsce dziewcząt w kategorii szkół gimnazjalnych w piłce ręcznej w  listopadzie ubiegłego roku, również ich młodsze koleżanki ze szkoły podstawowej dotarły do finału .

      W rundzie eliminacyjnej która odbyła się w Lelowie 14.03.2019 roku, drużyna z Widzowa w pierwszym spotkaniu przegrała 1:6 z gospodyniami, bramkę zdobyła Aleksandra Postawa. Natomiast w drugim meczu dziewczyny z Widzowa pewnie pokonały Kłomnice 11:1 po bramkach: Aleksandry Postawy (3),Nikoli Kuś (3), Kingi Drogosz (4), Julii Miecznikowskiej (1).W ostatnim meczu decydującym o awansie do finału, Widzów pokonał drużynę z Rzerzęczyc 5:1, bramki w tym spotkaniu zdobyły Nikola Kuś (2), Kinga Drogosz (2), Aleksandra Postawa (1)..

      Końcowa tabela rundy eliminacyjnej:

      1.Lelów 6 pkt 16-2

      2.Widzów 4 pkt 17-8

      3.Rzerzeczyce 2 pkt 2-8

      4.Kłomnice 0pkt 2-19

      Wielki finał igrzysk powiatowych w piłce ręcznej dziewcząt odbył się 22.03.2019 we wspaniałej hali w Konopiskach, gdzie z powodzeniem mogłaby grać nawet reprezentacja Polski.

      W pierwszym spotkaniu o awans do upragnionego finału Widzów spotkał się z gospodarzami. Mecz był zacięty i wyrównany, drużyna z Widzowa każdą akcję rozgrywała w sposób przemyślany i zorganizowany, ale mimo to przez większość spotkania Konopiska wygrywały 3:2. O awansie zadecydowały ostatnie dwie minuty. Po przepięknej zespołowej akcji bramkę zdobyła Kinga Drogosz. Konopiska mają piłkę od środka, długo rozrywają piłkę, dobra gra w obronie i zablokowany rzut drużyny z Konopisk. Widzów przechwytuje piłkę, zostaje 40 sek., czas na żądanie trenera z Widzowa. Akcja zaproponowana przez pana Sylwestra Rorata . Dziewczyny wychodzą na parkiet, długo rozrywają piłkę, niespełna 15 sek. przed końcem Aleksandra Postawa idzie na obieg z Nikolą Kuś, która wchodzi z ponowieniem między obrońców z Konopisk i zdobywa złotą bramkę decydującą o awansie do finału. Zostaje 15 sek.- drużyna z Widzowa przerywa akcję faulami grając na czas nie pozwalając oddać rzutu. Sędzia kończy mecz.  Widzów po raz dwunasty w finale igrzysk powiatu częstochowskiego w piłce ręcznej.

      W drugim meczu półfinałowym Lelów pokonał Przyrów 3:2.

      W wielkim finale po zaciętym spotkaniu Lelów wygrał 4:2 (2:2 do przerwy) z Widzowem, a bramki rzuciły Kinga Drogosz (1), Aleksandra Postawa (1).

      Drużynę z Widzowa reprezentowały bramkarki: Klaudia Kokoszczyk, Ewa Tutaj, środkowe rozegranie- Aleksandra Postawa, prawe rozegranie-  Kinga Drogosz, lewe rozegranie- Nikola Kuś, koło: Paulina Radecka, Sandra Adamus, prawe skrzydło- Julia Miecznikowska, lewe skrzydło- Wiktoria Wrzalik, na zmiany wchodziły: Zuzanna Musiał, Blanka Łuczak, Aleksandra Postawa, Julia Małek, Daria Stachowicz. Trener-Rorat Sylwester.

       

     • Komunikat

      24.04.2019

       

      DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE, ŻE OD DNIA JUTRZEJSZEGO, TJ. 25 KWIETNIA 2019 R. ZAJĘCIA SZKOLNE BĘDĄ PROWADZONE WG PLANU.

     • Komunikat

      23.04.2019

      Szanowni Rodzice, 

      W dniu jutrzejszym tj. 24 kwietnia z powodu kontynuowania strajku nauczycieli tylko nieliczne zajęcia będą prowadzone wg planu.
      W godzinach pozostałych zajęć szkoła zapewni uczniom wyłącznie opiekę.

      Z poważaniem, 
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

       

    • Egzamin ósmoklasisty 2019
     • Egzamin ósmoklasisty 2019

      21.04.2019

      Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

      Ósmoklasiści przez trzy kolejne dni: 15,16 i 17 kwietnia 2019r. zmierzali się z pierwszym tak poważnym w ich życiu egzaminem.

      Galeria zdjęć: Egzamin ósmoklasisty 2019

    • Inscenizacja drogi krzyżowej
     • Inscenizacja drogi krzyżowej

      21.04.2019

       

      W niedzielę 14 kwietnia w Kościele Parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Widzowie  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowisko pantomimiczne upamiętniające mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. 
      Inscenizacja w sposób bardzo sugestywny przybliżyła kolejne stacje drogi krzyżowej- od momentu skazania Jezusa, aż do śmierci na krzyżu.
      Wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat skłoniły nas do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
      W widowisku wzięli udział reprezentanci klasy: V,VI,VII i VIII przygotowani przez panią Aleksandrę Kołaczkowską i panią Justynę Milejską-Cień.
      Galeria zdjęć: Inscenizacja drogi krzyżowej

     • Organizacja pracy szkoły w poniedziałek 8 kwietnia

      08.04.2019

      Szanowni Rodzice,
      W związku z brakiem porozumienia między ZNP FZZ a stroną rządową, nauczyciele w poniedziałek 8 kwietnia br. o godzinie 8:00 przystąpią do strajku, co znaczy, że nie będą prowadzić zajęć. Szkoła będzie otwarta, ale dzieciom zapewnimy tylko opiekę. Codziennie w czasie strajku, za pośrednictwem strony internetowej szkoły oraz poprzez dziennik elektroniczny będę Państwa informować o wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły. Jednocześnie zapewniam, że obecna sytuacja nie zakłóci przebiegu egzaminów; może jedynie wpłynąć na zmianę składu zespołów nadzorujących ich przebieg. 
      Z wyrazami szacunku,
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx