• Organizacja pracy szkoły w dniu 2 listopada 2020 r.

30.10.2020

Informujemy, że 2 listopada br. nie jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

W tym dniu szkoła będzie pracować w trybie zwykłym zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Wykaz dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w naszej szkole ustalonych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz.U. z 2017 r., poz. 1603) znajduje się w zakładce Kalendarz roku szkolnego.

• KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY

27.10.2020

W związku z rozpoczęciem budowy sali gimnastycznej, a co za tym idzie wydzieleniem placu budowy, zmianie uległy drogi dojścia do budynku szkoły.

- Wejście przez szatnię zostało zamknięte. Do szkoły wchodzimy wyłącznie wejściem głównym.

- Brama od ul. Żwirki i Wigury staje się wjazdem na plac budowy; jest niedostępna dla uczniów, rodziców i osób zmierzających do szkoły.

- Brama od parkingu także zostaje dostępna tylko dla celów związanych z budową.

- Wejście na plac szkolny dla uczniów, rodziców, pracowników szkoły etc. wyłącznie od strony ul. Antoniowskiej przez furtkę przy przedszkolu.

Powyższe obowiązuje od 28 października br. do odwołania.

Prosimy o zachowanie ostrożności i ograniczenie do minimum czasu postoju samochodów.

Za utrudnienia przepraszamy!

• X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

05.10.2020

01 października 2020r. odbył się w naszej szkole IV Szkolny Konkurs Tabliczki Mnożenia zorganizowany z okazji obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Nie obyło się bez rywalizacji grupowej,  kiedy to uczniowie poszczególnych klas zostali podzieleni na grupy i rozwiązywali zadania z zakresu tabliczki mnożenia. Liczyła się spostrzegawczość, refleks oraz poprawność obliczeń. Była to wspólna zabawa matematyczna, dzięki której uczniowie mogli utrwalić znajomość tabliczki mnożenia.

Uczniowie podjęli również próbę samodzielnej pracy z 2-minutowym testem z zakresu znajomości tabliczki mnożenia. Mistrzami tegorocznego konkursu zostali:

I miejsce - Kinga Drogosz
            II miejsce - Ewa Tutaj
            III miejsce - Dawid Machoń

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom należą się wielkie gratulacje!

• Powszechny Spis Rolny 2020

Od 1 września do 30 listopada 2020 r. (według stanu w dniu 1 czerwca 2020 r.)
            na terytorium Polski przeprowadzany jest

Powszechny Spis Rolny 2020

Udział w spisie jest obowiązkowy

Obowiązek realizacji spisów nakłada na państwa członkowskie Unii Europejskiej rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady, jak również wynika on z rekomendacji FAO, zawartych w dokumencie pn. Światowy program spisów rolnych rundy 2020 r.

Spis jest przeprowadzany w gospodarstwach rolnych:

• osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych),
            • osób prawnych,
            • jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.

Rolnicy mogą udzielić informacji o gospodarstwach rolnych:

ü  poprzez samospis internetowy przeprowadzony za pośrednictwem interaktywnej aplikacji,
            dostępnej pod adresem https://spisrolny.gov.pl

ü  telefonicznie – dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99

Z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie mogą się spisać samodzielnie skontaktują się rachmistrzowie spisowi. Kontakt bezpośredni z rachmistrzem będzie uwarunkowany sytuacją epidemiczną.

Bezpieczeństwo danych spisowych

Spisy, tak jak wszystkie prowadzone przez GUS badania statystyczne, realizowane są z zachowaniem wysokich standardów bezpieczeństwa, w oparciu o nowoczesne techniki teleinformatyczne.

Wszystkie zebrane od respondentów dane objęte są tajemnicą statystyczną.

Dane pozyskane podczas spisów mogą być wykorzystywane wyłącznie do opracowań, zestawień i analiz statystycznych oraz do aktualizacji operatów do badań statystycznych prowadzonych przez służby statystyki publicznej. Udostępnianie lub wykorzystywanie danych uzyskanych w spisach dla innych niż podane celów jest zabronione, pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Zachęcamy do włączenia się w popularyzację Powszechnego Spisu Rolnego 2020