• Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

      30.11.2020

      To ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest tzw. „mądra pomoc” - materialne i mentalne wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (https://www.szlachetnapaczka.pl).

      Po raz pierwszy szkoły z terenu naszej gminy przyłączyły do Szlachetnej Paczki w ubiegłym roku, za co pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować darczyńcom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i „ludzi o wielkich sercach” zebrano dużą ilość żywności i chemii gospodarczej, ufundowano również paletę drewna opałowego. Uczniowie z poszczególnych szkół zajęli się pakowaniem i ozdabianiem „prezentów”, które zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie. Stamtąd paczki trafiły do potrzebujących mieszkańców z 3 gmin: Mykanowa, Kruszyny, Kłomnic. Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że na twarzach wielu ludzi zagościł uśmiech, a ich codzienne życie stało się choć odrobinę lżejsze.W tym roku pragniemy wspomóc konkretną Rodzinę – schorowanego, doświadczonego przez los Pana Wacława i jego 29 – letniego syna Bożydara zmagającego się z chorobą psychiczną.

      Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:

      Lodówka (Rodzina korzysta ze starej lodówki kupionej kilka lat temu jako używanej, która wykazuje objawy zużycia.)

      Odzież dla syna (chłopak posiada jedynie starą, zniszczoną odzież, brakuje mu nowych, schludnych ubrań) Potrzebna jest odzież męska całoroczna: bluza, spodnie, t – shirt, bielizna. rozmiar L, wzrost 170/ 80 kg) 

      Środki czystości (Rodzina oszczędza pieniądze na środkach czystości, zatem ich brakuje). Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania).

      Inne, ważne potrzeby Rodziny.

      Żywność trwała (ryż, herbata, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne)

      Opał - 1 tona (Rodzina martwi się o brak pieniędzy na zakup opału na tegoroczny sezon zimowy)

      Szczególne upominki - Ojciec i syn ucieszyliby się z czasopism i książek dot. motoryzacji i polityki oraz małej choinki świątecznej.

      Finał Szlachetnej Paczki 2020 odbędzie się w weekend 12-13 grudnia. Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas :)

      Jak możemy pomóc – ofiarowując środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne, odpowiadające potrzebom Rodziny i przynosząc je do szkoły/przedszkola.

      Pomóc może każdy z nas! Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!

       

      W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:

      Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)

      Agnieszka Włodarczyk – Peszke (tel. 603 817 751)

     • Komunikat

      27.11.2020

      Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

     • Narodowe Święto Niepodległości

      22.11.2020

      11 listopada kolejny raz obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

      W naszej szkole z tej okazji organizowane były uroczyste akademie przygotowywane przez uczniów. Nim opowiemy o tegorocznym świętowaniu, kilka słów o historii tego święta.

      Jest to święto państwowe, ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. po 123 latach zaborów. Uchwalono je ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r. Od 1945r. zostało jednak zniesione Ustawą Rady Krajowej, dokładnie w dniu 22 lipca. Do kart kalendarza wróciło w 1989r.

      Obchodzone jest bardzo uroczyście. Zazwyczaj organizowane są specjalne defilady, prowadzone przez ulice większych miast, a także koncerty, w czasie których możemy usłyszeć patriotyczne pieśni i piosenki. Organizowane mogą być również wykłady tematyczne, bądź inscenizacje historyczne.

      W tym roku wiele uroczystości związanych z naszym świętem narodowym zostało przeniesione ze świata realnego do świata wirtualnego. Wirus pokrzyżował, również nasze szkolne plany. Mimo wszystko staraliśmy się świętować razem. Zapraszamy do fotorelacji.

     • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

      16.11.2020

      5 listopada

      ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

       

      ...Krasnoludki i księżniczki,

      małe domki, małe myszki,

      pantofelki i koronki,

      kruki, skrzaty i skowronki

      - to ułamek świata bajki,

      gdzie czarodziej pali fajki...”

       

      Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę, do której ciągle wraca myślami. Bajki bawią, uczą, rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jedne są wesołe inne smutne. Każda bajka to pozytywny lub negatywny bohater.

      Nie ważne czy jest krótka, czy długa, ważne aby ją przeczytać lub obejrzeć.

      Uczniowie z klas I-III naszej szkoły bardzo chętnie czytają i oglądają bajki, nie tylko podczas ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK, ale zawsze wtedy kiedy mają na to ochotę.

      Z ochotą pochwalili się nam jakie postacie z bajek i jakie bajki najbardziej lubią. Oto rysunki z ich ulubionymi bajkowymi postaciami.

     • ,,My mali marynarze ” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

      15.11.2020

      Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 22 października 2020 roku o godzinie 10.00 odbyło sie uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

      13 uczniów klasy pierwszej przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i wraz ze starszymi kolegami wytrwale ćwiczyli podczas prób.

      Podczas akademii uczniowie klasy I wybrali się w rejs statkiem, podczas którego odwiedzali różne wyspy i prezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej.

      Uczennice z klasy VII, Kasia Sznajder i Paulina Radecka wspaniale wcieliły się w rolę piratów, którzy towarzyszyli pierwszakom przez cały rejs.

      Na wyspie gimnastyki, recytacji, dobrych manier, muzyki, prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. W trakcie wyprawy niezwykle ważną rolę pełniła pani Dyrektor szkoły, która oficjalnie została mianowana kapitanem statku. Bacznie obserwowała ona zmagania pierwszaków z różnymi zadaniami i zatwierdzała ich wykonanie. Dzieci realizując powierzone zadania udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystej przysięgi uczniowskiej. Ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków symbolicznym ołówkiem został pasowany na ucznia oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i skrzynię ze słodyczami.

      Na zakończenie starsi koledzy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

      Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

      Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

     • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

      10.11.2020

      Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny. Dyktando odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli przez Internet. Jest to akcja charytatywna prowadzona przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl

       

      Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

       

      Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

       

      Każdy z uczestników może zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

       

      Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy całe rodziny, dorosłych oraz dzieci - uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

       

      Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

       

      Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

     • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA 2020

      08.11.2020

      Za kilka dni będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego nasza szkoła wraz z Biurem Programu “Niepodległa” zaprasza do symbolicznego świętowania Narodowego Święta Niepodległości i pokazania, że tworzymy wspólnotę, która podtrzymuje tradycję nawet w trudnych warunkach epidemicznych i pomimo konieczności zachowania fizycznego dystansu.

      Oto propozycje, jak uczcić Święto Niepodległości i świętować bezpiecznie, mając na uwadze troskę o zdrowie swoje i innych.

      • Weź udział w akcji “Niepodległa do hymnu” – jak co roku, w samo południe 11 listopada włącz transmisję “Mazurka Dąbrowskiego” w radiu, telewizji lub zaśpiewaj z najbliższymi w domu albo na balkonie.

      • Weź udział w wydarzeniach kulturalnych online – obejrzyj w internecie “Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu” oraz wielu innych wydarzeń, ich wybór znajdziesz na stronie Programu “Niepodległa”.

      • Świętuj z Biało-Czerwoną – wywieś flagę na znak jedności i solidarności.

      • Skontaktuj się z bliskimi. Zadzwoń, napisz, sprawdź, co słychać u Twoich bliskich w kraju i za granicą – pokaż, że o nich pamiętasz w tym ważnym dniu.

      • Sprawdź, czy ktoś z Twoich sąsiadów nie potrzebuje pomocy – czasami wystarczy trochę życzliwości i rozmowa.


   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
    • spwidzow@gmail.com
    • +48 34 320 28 08
    • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
    • spwidzow@gmail.com
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx