• Egzamin ósmoklasisty 2022

17.05.2022

24-25-26 maja br. uczniowie ósmej klasy przystąpią do egzaminu zewnętrznego z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na proces rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. W zakładce EGZAMIN ÓSMOKLASISTY są zamieszczone różne informacje, materiały i porady np. jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym. Zachęcamy do zaglądania na internetową stronę naszej szkoły i życzymy powodzenia na egzaminie!

• ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

01.05.2022

Uczniowie naszej szkoły zwracają się z prośbą o wsparcie akcji ekologicznej do której przystąpili:

,, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi tym sprzętem. Za zebrane kilogramy sprzętu szkoła zyska nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego. Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej Rodzaje elektrośmieci | Dzieci Zbierają Elektrośmieci (dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl)

W tygodniu uczniowie przejdą z ulotkami informacyjnymi w Widzowie i pobliskich miejscowościach. Na tablicach ogłoszeniowych zostaną również rozwieszone plakaty dotyczące zbiórki elektrośmieci. Akcja trwa od 9 do 24 maja. Elektrośmieci można przywozić do oczyszczalni ścieków w Widzowie w godzinach pracy oczyszczalni.

Zbieramy: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

Serdecznie dziękujemy

za dotychczasowe wsparcie wszelkich akcji organizowanych przez społeczność uczniowską.

• "Kwadrans Matematyczny"

02.05.2022

27 kwietnia w Szkole Podstawowej im B. Prusa w Garnku odbył się VII Powiatowy Konkurs „Kwadrans Matematyczny”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII. Naszą szkołę reprezentowali Igor Gonera oraz Seweryn Tarnowski.

Rywalizacja konkursowa maiła formę pisemnego testu, który składał się z 16 zadań zamkniętych i 4 otwartych. Czekając na wyniki po wysiłku umysłowym uczniowie integrowali się przy wspólnym poczęstunku. Dzień ten okazał się szczęśliwy dla Seweryna Tarnowskiego, który otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.