• Egzamin ósmoklasisty 2022 dobiegł końca!

      29.05.2022

      W dniach 24-26 maja br. odbył się egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpiło 15 uczniów klasy ósmej.

      Przez trzy dni ósmoklasiści wykazywali się swoją wiedzą zdobytą w czasie nauki w szkole podstawowej. Pierwszego dnia zmierzyli się z pytaniami z języka polskiego, które dotyczyły ,,Zemsty" Aleksandra Fredry. Drugiego dnia egzaminów uczniowie spotkali się z ,,Królową Nauk" - matematyką, gdzie nie zabrakło zadań z zakresu potęg, pierwiastków i twierdzenia Pitagorasa. Ostatniego dnia uczniowie odpowiadali na zadania z zakresu języka angielskiego, gdzie musieli m.in. napisać e-maila do kolegi z Anglii, w którym trzeba było poinformować o zepsutym telefonie komórkowym.

      Wyniki tegorocznego egzaminu ósmoklasisty będą znane 1 lipca 2022r.
      Wyniki zostaną udostępnione dla uczniów w ZIU (link).
      Zaświadczenia o wynikach będą wydawane uczniom 8 lipca 2022r. 


      Mamy nadzieję, że wszyscy nasi uczniowie osiągną satysfakcjonujące wyniki i dostaną się do wybranych przez siebie szkół ponadpodstawowych. 

     • Życzenia dla Ósmoklasistów

      23.05.2022

      Drodzy Ósmoklasiści

      kończycie właśnie pierwszy z ważnych edukacyjnych etapów. Przed Wami ostatnie, wieńczące ośmioletni wysiłek wyzwanie – egzamin ósmoklasisty. Egzamin, który z jednej strony zamyka pewien bezpieczny czas spędzony w oswojonych przestrzeniach szkoły podstawowej, a z drugiej otwiera drzwi do przyszłości w wymarzonej szkole.

      W tym jakże dla Was ważnym dniu, życzę przede wszystkim spokoju, który pozwoli Wam skupić myśli i skoncentrować wszystkie swoje siły. Jestem przekonana, że lata wytężonej, rzetelnej pracy przyniosą oczekiwany efekt, że egzamin stanie się tylko formalnym i oczywistym potwierdzeniem waszej gotowości do zrobienia kolejnego kroku w drodze do realizacji swoich marzeń.

      Życzę Wam zadowalających wyników, które staną się początkiem nowej edukacyjnej przygody i jednocześnie fundamentem kolejnych sukcesów, pomagającym realizować pasje i konsekwentnie zmierzać w wytyczonym celu.

      Trzymam za Was kciuki! Powodzenia!

      Urszula Bauer

      Śląska Kurator Oświaty

     • Memoriał Bogdana Tylikowskiego

      19.05.2022

      Już po raz piętnasty na obiektach stadionu Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Polonia -Unia Widzów odbyły się Mistrzostwa Regionalne w piłce nożnej chłopców „Memoriał Bogdana Tylikowskiego”. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii U 15 w turnieju I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Witkowic, drugie miejsce Szkoła Podstawowa z Gidel, a trzecie Szkoła Podstawowa w Lgocie Małej, czwarte miejsce przypadło gospodarzom.

      Natomiast w kategorii chłopców U 12 w Mistrzostwach pierwsze miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Widzowie, która wygrała 10-0 ze Szkołą Podstawową w Zawadzie  i Konarach,10-0 ze Szkołą Podstawową w Kruszynie i 6-1 ze Szkołą Podstawową w Żytnie. W Memoriale Bogdana Tylikowskiego najlepszym bramkarzem został Igor Bartnik ze S.P. w Widzowie, najlepszym zawodnikiem został Franciszek Zawada ze Szkoły Podstawowej w Żytnie, a tytuł najlepszego strzelca przypadł autorowi 20 bramek Mateuszowi Siwemu ze Szkoły Podstawowej w Widzowie.

      Mistrzostwa zostały zorganizowane dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Częstochowie i samorządu Gminy Kruszyna

      W Mistrzostwach Regionalnych uczestniczyło 80 uczniów a sam turniej był doskonałą okazją do kultywowania tradycji, promocji aktywności fizycznej dzieci i młodzieży oraz przekazania prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu.

     • Egzamin ósmoklasisty 2022 

      17.05.2022

      24-25-26 maja br. uczniowie ósmej klasy przystąpią do egzaminu zewnętrznego z języka polskiego, matematyki i języka obcego. Wynik egzaminu będzie miał wpływ na proces rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. W zakładce EGZAMIN ÓSMOKLASISTY są zamieszczone różne informacje, materiały i porady np. jak radzić sobie ze stresem egzaminacyjnym. Zachęcamy do zaglądania na internetową stronę naszej szkoły i życzymy powodzenia na egzaminie!  

     • Wyniku konkursu - KANGUR MATEMATYCZNY 2022

      23.05.2022

      Znamy już wyniki tegorocznego konkursu Kangur Matemtyczny 2022.  Jest to konkurs o zasięgu międzynarodowym i sam udział jest już dużym wyróżnieniem.  Zadania są o zróżnicowanym stopniu trudności, wymagające logicznego myślenia i wiedzy ponad program swojej klasy.

      Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły odnieśli sukcesy w tym konkursie. Z dumą informujemy, że 4 uczestników uzyskało wspaniałe wyniki. Czas na przedstawienie zwycięzców, oto oni:

      Kategoria MALUCH:

       Eryk Kręciwilk kl.4 – wyróżnienie

      Amelia Rak kl. 4 – wyróżnienie

      Dominik Płaska kl.4 – wyróżnienie

      Kategoria KADET:

      Zuzanna Musiał  kl.7 – wyróżnienie

       

      Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów matematycznych !

     • ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

      01.05.2022

      Uczniowie naszej szkoły zwracają się z prośbą o wsparcie akcji ekologicznej do której przystąpili:

      ,, Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.

      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej na temat zasad postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz praktyczne przeciwdziałanie zanieczyszczeniu Ziemi tym sprzętem. Za zebrane kilogramy sprzętu szkoła zyska nagrody w postaci sprzętu biurowego lub sportowego. Szczegóły akcji dostępne są na stronie internetowej Rodzaje elektrośmieci | Dzieci Zbierają Elektrośmieci (dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl)

      W tygodniu uczniowie przejdą z ulotkami informacyjnymi w Widzowie i pobliskich miejscowościach. Na tablicach ogłoszeniowych zostaną również rozwieszone plakaty dotyczące zbiórki elektrośmieci. Akcja trwa od 9 do 24 maja. Elektrośmieci można przywozić do oczyszczalni ścieków w Widzowie w godzinach pracy oczyszczalni.

      Zbieramy: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

      NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

      Serdecznie dziękujemy

      za dotychczasowe wsparcie wszelkich akcji organizowanych przez społeczność uczniowską.

     • "Kwadrans Matematyczny"

      02.05.2022

      27 kwietnia w Szkole Podstawowej im B. Prusa w Garnku odbył się VII Powiatowy Konkurs „Kwadrans Matematyczny”. Konkurs adresowany był dla uczniów klas VII. Naszą szkołę reprezentowali Igor Gonera oraz Seweryn Tarnowski.

      Rywalizacja konkursowa maiła formę pisemnego testu, który składał się z 16 zadań zamkniętych i 4 otwartych. Czekając na wyniki po wysiłku umysłowym uczniowie integrowali się przy wspólnym poczęstunku. Dzień ten okazał się szczęśliwy dla Seweryna Tarnowskiego, który otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx