• Razem na Święta

      26.01.2021

      W grudniu ubiegłego roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów, by włączyli się w tę akcję i razem postarali się o bezinteresowne zrobienie czegoś dobrego w tym trudnym czasie. Oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, pięknie ozdobione, korzenne wypieki. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa oraz Widzówka. Wspaniale było zobaczyć ich radość i uśmiech na twarzy. Ze względu na stan epidemii działania w ramach tej akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

      Każdemu, kto pomagając, okazał wielkie serce, bardzo dziękujemy, jesteśmy przekonani, że dobro czynione powraca.....

       

       

      Szkolny Klub Wolontariatu

                                                                                                                                                wraz z opiekunem

      Panią Agnieszką Kuźnicką

     • 29 FINAŁ WOŚP

      26.01.2021

      Gmina Kruszyna po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

      Tym razem w ramach 29 Finału zbieramy środki pieniężne dla „laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

      Sztab w Kruszynie został powołany. Przygotowania do 29 Finału trwają. Uczniowie szkół z terenu gminy Kruszyna jak co roku będą zbierać 31 stycznia 2021 pieniążki do puszek. Kwestę w Widzowie przeprowadzi trójka wolontariuszy z pomocnikami.

      Tegoroczny Finał będzie inny niż zawsze ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego. Nie odbędzie się Finałowa impreza. Nie będziemy mogli się wspólnie bawić w niedzielne popołudnie w gościnnych progach szkoły w Kruszynie. Nie znaczy to, że rezygnujemy ze wszystkiego.

      Sztab w Kruszynie otrzymał z Fundacji WOŚP, jak co roku, kilkanaście orkiestrowych gadżetów. Licytacja odbywa się online.

      Na FB utworzona jest grupa „Gmina Kruszyna – Sztab nr 2260 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” (link do grupy – wosp.kruszyna.pl), na której zaprezentowane są wszystkie przedmioty do licytowania.

      Bardzo prosimy o dołączenie do grupy i wspólną zabawę. Każdy kto dołączy będzie mógł zapraszać swoich znajomych i w ten sposób grupa stanie się bardzo liczna, co zagwarantuje wylicytowanie wszystkich gadżetów.

      Zakończenie licytacji zaplanowaliśmy na 31 stycznia 2021 godz. 12.00. Pieniądze można wpłacać za pomocą e-skarbonki. Adres do eskarbonki: eskarbonka.kruszyna.pl (płatność elektroniczna na konto Fundacji WOŚP). W okienku „w tym miejscu podaję imię” należy wpisać swoje imię oraz nazwę i kwotę wylicytowaną za przedmiot.

       

      Zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP odbędzie się w niedzielę ( 31.01.2021r.) przed każdą niedzielną Mszą Świętą przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Widzowie.

      Jako wolontariusze zachęcamy do wspierania i wrzucenia do puszki chociaż symbolicznej złotówki, ponieważ jest to szczytny cel.

      Warto pomagać!

     • Komunikat

      17.01.2021

      W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III naszej szkoły będzie odbywała się stacjonarnie wg dotychczasowego planu zajęć. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Pełną treść tego dokumentu zamieściliśmy w zakładce KORONAWIRUS.

     • Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

      14.01.2021

      Drogi Uczniu, 

      przestajesz sobie radzić z izolacją wynikającą z obostrzeń związanych z koronawirusem? Boisz się powrotu do nauki zdalnej? Pamiętaj, że wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Powiedz o tym rodzicom, wychowawcy Twojej klasy, pedagogowi lub psychologowi szkolnemu. 

      Jeżeli jednak nie jesteś gotowy mówić o swoich problemach dorosłym z Twojego otoczenia, to dla Ciebie właśnie uruchomiony został przez siedem dni w tygodniu całodobowy telefon zaufania i czat internetowy. 

      Połączenia telefoniczne z nrem 800 12 12 12 są darmowe. Także czat jest darmowy, nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej – brpd.gov.pl.  

       

      „Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie” – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.  

       

      Drogi Uczniu, 

      nie wstydź się swoich problemów, nie skrywaj ich w sobie, mów o nich, rozmawiaj! 

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx