• Zmiana trybu nauczania

      20.12.2021

      Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

      Szczegóły dotyczące organizacji zajęć w systemie zdalnym będą podawane na bieżąco poprzez moduł wiadomości w dzienniku elektronicznym LIBRUS. Zachęcamy do kontaktu z wychowawcami, pozostałymi nauczycielami i dyrektorem szkoły także tą drogą.

     • 16 grudnia 1981- PAMIĘTAMY !

      16.12.2021

      16 grudnia 1981r. po wprowadzeniu stanu wojennego doszło do pacyfikacji, strajkującej załogi kopalni ,,Wujek" w Katowicach. W wyniku otwarcia ognia do bezbronnych cywilów na miejscu zginęło sześć osób, a trzy kolejne zmarły w szpitalu. Jedną z ofiar był Ryszard Gzik mieszkaniec Widzówka i absolwent Szkoły Podstawowej w Widzowie. Po ukończeniu Technikum Przemysłu Drzewnego w Radomsku i odbyciu zasadniczej służby wojskowej w Drawsku Pomorskim rozpoczął pracę w Radomsku, następnie przeniósł się na Śląsk, gdzie ostatecznie dla poprawienia sytuacji materialnej rodziny zatrudnił się w KWK ,,Wujek", był członkiem NSZZ ,,Solidarność". W czasie pacyfikacji został postrzelony w głowę i zginął na miejscu. Pozostawił żonę Krystynę oraz osierocił córkę Agnieszkę. Został pochowany 21 grudnia 1981r. na cmentarzu w Katowicach - Piotrowicach. Miał rodzinę i marzenia, a za jedno z nich - o wolnej i demokratycznej Polsce - zapłacił razem ze swoimi kolegami najwyższą cenę - poświęcił życie. Taka tragedia nie powinna się już nigdy powtórzyć. Pamiętamy i pamiętać będziemy.  Cześć ich pamięci!

     • Finał Szlachetnej Paczki

      13.12.2021

      Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Kruszyny i z Widzowa składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję „Szlachetna Paczka”.

      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić wszystkie potrzeby schorowanej 73- letniej Pani Kamili i jej 56 – letniej córki Maryli. Zebrana kwota w wysokości 4223,50 zł pozwoliła na zakup:

      - 175 m2 papy termozgrzewalnej

      - tony węgla

      - dwóch kołder 160x200, 2 poduszek 70x80, ręczników dużych kąpielowych, trzech kompletów pościeli 160x200, koców.

      Licznie zgromadzone produkty spożywcze i środki czystości zostały pięknie zapakowane i dostarczone obdarowanej rodzinie. Przygotowane zostały również specjalne upominki: mikser ręczny i suszarka do włosów.

      Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektorów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów oraz wszystkich mieszkańców Gminy Kruszyna, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, ze po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić największe pragnienie kobiet- zakup papy termozgrzewalnej na pokrycie budynku mieszkalnego, na który kobiety odkładały każdy grosz.

      Wywołanie uśmiechu na twarzach wdzięcznej rodziny jest najważniejszą formą podziękowania.

      Wszystkim ludziom dobrej woli życzymy, by uśmiech zawsze gościł na ich twarzach, a okazane dobro powróciło. Mocno wierzymy, że: „(…) ludzi dobrej woli jest więcej (…) że ten świat nie zginie nigdy dzięki nim.”

     • Zapal Światło Wolności

      13.12.2021

      13 grudnia o godz. 19:30 w oknach domów, urzędów i instytucji publicznych rozbłysną świece na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny. Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL. W ramach inicjatywy można zapalić także wirtualne światło wolności na stronie IPN https://swiatlowolnosci.ipn.gov.pl/.

      Serdecznie zachęcamy do włączenia się w tę ważną i niezwykle symboliczną inicjatywę. 

     • „Little Red Riding Hood” („Czerwony Kapturek”)

      13.12.2021

      Dnia 07 grudnia 2021r. w naszej szkole odbyła się inscenizacja bajki pt. „Czerwony Kapturek” w języku angielskim. Scenariusz przedstawienia został oparty na motywach bajki francuskiego bajkopisarza Charles’a Perrault. W przygotowaniu i realizacji przedstawienia wzięli udział uczniowie klasy VII pod kierunkiem pani Anity Gałkowskiej- Galas.

      W bajce wystąpiły następujące osoby:

      - Zuzanna Musiał w roli Czerwonego Kapturka

      - Jakub Kociński jako wilk- Kacper Dobrakowski jako babcia Czerwonego Kapturka

      - Natalia Postawa jako matka Czerwonego Kapturka

      - Kacper Musiał jako ojciec- Oliwia Kokoszczyk jako zajączek- Maciej Siwy jako myśliwy

      - Blanka Łuczak i Kordian Majchrzak jako przyjaciele

      - Igor Gonera, Daniel Dróżdż i Dominik Raźniak jako drzewa

      - Daria Stachowicz jako lekarz- Mateusz Zatoń i Patryk Napora jako narratorzy

      Bajka rozgrywała się w ciekawej scenerii, której towarzyszyły dekoracje wykonane przez panią Anitę Gałkowską- Galas. Znajomość bajki o Czerwonym Kapturku znacznie ułatwiła widzom zrozumienie treści dialogów, które były po angielsku. Uczestnicy widowiska mogli także posłuchać piosenki Amandy Seyfried „L’il Red Riding Hood” w wykonaniu uczniów kl.VII. Dla uczniów-aktorów przedstawienie było okazją do zaprezentowania swoich umiejętności językowych i aktorskich. Uczniowie mogli wykazać się językowo, emocjonalnie i twórczo. Swoje role zagrali z dużą ekspresją, której towarzyszył odpowiedni ton głosu, mimika i gesty. Warto docenić wkład pracy uczniów którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie inscenizacji. Mogliśmy zobaczyć wspaniałe widowisko, które dostarczyło nam wielu niezapomnianych wrażeń i wszystkim się podobało.


     • Wyniki konkursu "Bombka Matematyczna"

      07.12.2021

      Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w konkursie pt. „Bombka Matematyczna”. Zadaniem uczniów było wykonanie bombki z papieru z motywami matematyki. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i poświęcili dużo czasu na wykonanie tak pięknych prac.  Matematyczne ozdoby zawisły na choince  na górnym holu i zachwycają swoją wyjątkowością.  Jury po ocenie przyniesionych przez uczniów prac wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. Sponsorem nagród była firma "Tomex" Materiały Budowlane z Kłomnic. 

       

      Lista nagrodzonych uczniów:

      klasy I-III

      I miejsce: Oliwia Krysiak (klasa 3)

      II miejsce: Anna Postawa (klasa 2)

      III miejsce: Karina Płaska (klasa 1)

      wyróżnienie: Kacper Kornicki (klasa 3)  

       

      klasy IV-VIII

      I miejsce: Eryk Kręciwilk (klasa 4)

      II miejsce: Dominik Płaska (klasa 4)

      III miejsce: Jakub Postawa ( klasa 8)

      Wyróżnienie: Natalia Postawa (klasa 7)

       

      Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do zabawy w przyszłym roku :)

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx