• Życzenia

      30.09.2022

      Dziś świętuje chłopak każdy,
      mały, duży – wszyscy ważni.
      Z tej okazji dziewczyny ślą życzenia:
      radości i marzeń spełnienia, zdrowia i uśmiechu,

      a po szkole – trochę oddechu.
       

      Dzień Chłopaka to święto, które ma swoje stałe miejsce w kalendarzu. W Polsce obchodzone jest 30 września.
      Dzień Chłopaka obchodzi się także w innych krajach, m.in.:
      ​​​​​​​Wielkiej Brytanii - 5 kwietnia,
      Brazylii - 15 lipca,
      Norwegii - 7 października,
      Meksyku - 19 listopada.

     • „Geologiczna przeszłość Polski”

      28.09.2022

      Geologiczna przeszłość Polski” pod takim hasłem dnia 21.09.2022r. w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie odbyły się warsztaty dla nauczycieli i uczniów ze szkół gminy Kruszyna. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyła klasa szósta z panią Agnieszką Dróżdż.

      Gościnnie z wykładem wystąpił przedstawiciel Cemex Polska SA pan Bartłomiej Bartnik – kierownik kopalni kamienia wapiennego Latosówka.

      Na warsztatach uczniowie mieli możliwość poznania jak powstawały warstwy skalne regionu oraz jakie znaczenie gospodarcze mają dziś.

      Część praktyczna zajęć obejmowała poznawanie cech minerałów oraz rozpoznawanie skamieniałości przewodnich.

       

     • WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA NIESULÓW

      28.09.2022

      19 września uczniowie klas I - IV wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Nadleśnictwa Niesulów.
      Na miejscu omówiliśmy zasady jakich należy przestrzegać w lesie, a później nastąpiło przejście ścieżką edukacyjną. Uczniowie obserwowali drzewa i krzewy, omówili budowę drzewa, obserwowali  pogodę, nazywali kolory jesiennej szaty roślin, odpowiedali na różnorodne pytania dot. zwierząt jakie można spotkać w lesie itp. Po powrocie do parku Nadleśnictwa uczniowie własnoręcznie przygotowali pamiątkowe przypinki. Na koniec nastąpiło pieczenie kiełbasek. 

      Zapraszamy do forotelacji z wycieczki.

     • Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

      30.09.2022

      Uczniowie z naszej szkoły dnia 16.09.2022 roku uczestniczyli w niezwykłej podróży 3D w głąb polskiej historii. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zaprezentował uczniom klasy VIII i VI : krótkometrażowy dramat wojenny Dżadża-Dżadża, „Nie kochać w taką noc” – komedię muzyczną. Po założeniu gogli VR uczniowie mogli obejrzeć filmy w formacie 3D czyli doświadczyć magii trój wymiaru. Było to niezwykłe przeżycie dla naszych uczniów.

     • Uwaga Rodzice !

      11.09.2022

      Szanowni Państwo serdecznie zapraszamy na pierwsze zebranie w roku szkolnym 2022/2023, które odbędzie się we wtorek 13 września o godzinie 17:00.

      Uwaga: Rodziców uczniów klas I- III zapraszamy o godz. 17:30.

     • PAMIĘTAMY !

      11.09.2022

      Był taki wrzesień 1939 roku, kiedy to Niemcy napadły na Polskę. Rozpoczęła się tym samym II wojna światowa – najstraszliwszy kataklizm w dziejach XX wieku. W tym roku obchodzimy 83 rocznicę jej wybuchu. Wojna dotknęła wszystkich Polaków i pozostawiła po sobie rany do dziś niezagojone. Nie oszczędziła również mieszkańców Widzowa. W niedzielę 4 września 2022r. o godz. 11 w kościele Nawiedzenia NMP w Widzowie odbyła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców tej miejscowości, zamordowanych przez hitlerowców 83 lata temu. Uczestniczyli w niej: Pani Sekretarz Gminy Kruszyna Małgorzata Wierzbicka, radni gminy, nauczyciele i uczniowie, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i OSP w Widzowie oraz społeczność lokalna. Po uroczystym nabożeństwie wszyscy w ciszy i skupieniu wyruszyli ulicą Żwirki i Wigury w kierunku pomnika, upamiętniającego to tragiczne wydarzenie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Kuźnickiej przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. W czasie apelu poległych zapalono znicze i złożono kwiaty przez poszczególne delegacje mieszkańców naszej gminy, które stały się wyrazem hołdu dla dwunastu zamordowanych mieszkańców naszej wsi. W trakcie uroczystości przemówienie w imieniu Pani Wójt Gminy Kruszyna Jadwigi Zawadzkiej wygłosiła Pani Sekretarz Gminy Kruszyna Małgorzata Wierzbicka, w którym przywołała tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. I chociaż oni zginęli, przetrwała pamięć o tamtych straszliwych czasach. Pamięć o tych których nie ma!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx