• Otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach NPRCz 2.0.

      26.03.2023

      Biblioteka w naszej szkole to miejsce szczególne. Przychodzą do niej uczniowie, żeby wypożyczyć książki, żeby porozmawiać na różne tematy, wspólnie przeglądać albumy i atlasy, wreszcie żeby uciec w czasie przerwy przed gwarem szkolnych korytarzy. Nasza szkolna biblioteka funkcjonuje w malutkim pomieszczeniu (21 m kw) ale wnętrze, choć ciasne, jest przytulne i przyciąga uczniów nie tylko klas młodszych. Zagląda tu chętnie także młodzież, w życiu której papierowa książka zdawać by się mogło przegrywa z multimediami. Nasze obserwacje tego nie potwierdzają. Książki nadal mają szerokie grono swoich miłośników, którzy podpowiadają nam, w jakim kierunku ich zdaniem powinna rozwijać się biblioteka szkolna. Książki ciekawie wydane z racji ceny stały się towarem luksusowym, dlatego biblioteki cieszą się coraz większą popularnością. W bogaceniu księgozbioru korzystamy z różnych źródeł zewnętrznych, które wspierają szkołę finansowo. Po raz drugi wnioskowaliśmy o takie wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i kolejny raz nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W tej edycji otrzymaliśmy 4000 zł z programu, co przy wkładzie własnym organu prowadzącego w wysokości 1000 zł daje nam do dyspozycji kwotę 5000 zł. Pieniądze te zgodnie z założeniami programu zostaną przeznaczone na zakup książek - 2500 zł oraz elementów wyposażenia biblioteki - 1950 zł a także na działania promujące czytelnictwo - 550 zł. Już czujemy wiosenny powiew świeżości w czytelniczym zakątku naszej szkoły.

     • Nasza szkoła Laureatem konkursu ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT'2023

      22.03.2023

      Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie autorów najciekawszych projektów zielonych pracowni zgłoszonych do konkursu ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w KatowicachPrzedmiotem konkursu było utworzenie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, geologicznych czy chemiczno-fizycznych. Konkurs skierowany był do szkół podstawowych i średnich z terenu województwa śląskiego. Spośród 188 zgłoszeń, które w tym roku nadesłano, Jury wyłoniło 79 najbardziej ciekawych i wartościowych projektów. Nagrodą jest dodatkowe 12 tys. złotych z przeznaczeniem na poszerzenie obecnego projektu, który zgłosiliśmy do konkursu ZIELONA PRACOWNIA'2023, gdzie ubiegamy się o dofinansowanie jego realizacji w formie dotacji wynoszącej 48 tys. złotych. Otrzymanie środków finansowych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację tego ważnego projektu oraz wsparcie organu prowadzącego szkołę umożliwi uczniom wspólne eksperymentowanie, obserwację świata, a zielona pracownia będzie przyjaznym i atrakcyjnym miejscem do interaktywnej nauki oraz integracji w grupie. 

      https://www.wfosigw.katowice.pl/images/marzec23/lista_laureatow_ZPP_2023.pdf 

     • Z wizytą w Osikowej Dolinie

      13.03.2023

         Jest takie wyjątkowe miejsce, gdzie odbywają się warsztaty rękodzieła. To Osikowa Dolina w Koziegłowach. Tam właśnie uczniowie klas III –VI pojechali 9 marca na wycieczkę. Spotkanie trwało 3 godziny i podzielono je na 4 bloki tematyczne, odbywające się w różnych salach. Wszystko rozpoczęło się od historii wiórka osikowego, który powstał z drzewa o nazwie osika (Populus tremula) oraz rozpoczął koziegłowską tradycję wytwarzania dekoracji z tego drewna. Uczniowie dowiedzieli się o niezwykłych właściwościach i pochodzeniu osiki. Obejrzeli niezwykłe realizacje takie jak Orzeł Biały czy rekordowo duży kapelusz. Następnie w trakcie zajęć plastycznych każdy wykonał własnoręcznie królika z osikowych wiórków w technice Aspen Craftingu i taką pracę zabrał później do domu. Ale jeszcze był czas na struganie drewna tradycyjnym heblem, aby przyjrzeć się, jak powstają osikowe wióry i wiórki oraz żeby poczuć ich zapach oraz dotyk. A potem warsztaty tworzenia drewnianych kwiatów, ozdabianych bibułą i próby szycia na tradycyjnej maszynie krawieckiej.

         Wycieczka stała się okazją do rozwijania umiejętności plastycznych, bliskiego spotkania z tradycją naszego regionu i naturą . Wspólny czas spędzony w przyjemnej atmosferze zabawy sprzyjał integracji uczniów oraz pozwolił im spróbować nowych umiejętności, wykazać się kreatywnością oraz samodzielnością. Zapraszamy wszystkich serdecznie do Osikowej Doliny !

     • Konkurs ortograficzny

      28.03.2023

           Z okazji Dnia Języka Ojczystego w dniu 21 lutego 2023 r. odbył się w szkole pierwszy etap I Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Mistrz Ortografii”. W regulaminie ustalono dwie kategorie: kl. II-III oraz IV-VI. W pierwszym etapie wzięli udział wszyscy uczniowie tych klas. Do drugiego etapu, który odbył się 24 lutego, zakwalifikowało się piętnaścioro uczestników. Uczniowie mieli możliwość wykazania się znajomością zasad ortograficznych.

           Mistrzem Ortografii w kategorii klas II-III został Alan Ściubidło, w kategorii IV-VI Mistrzem Ortografii został Eryk Kręciwilk.

            Na wyróżnienia zasłużyli również uczniowie: Nikodem Koza- klasa II, Anna Postawa- klasa III, Dominik Płaska- klasa V, Aleksandra Postawa- klasa VI.

            Organizatorzy pogratulowali zwycięstwa uczestnikom oraz życzyli wszystkim uczniom  sukcesów w kolejnych   zmaganiach ortograficznych.

     • Rekolekcje 15 - 17 marca 2023r.

      13.03.2023

      15 i 16 marca  2023 r. (środa i czwartek)
      Rekolekcje będą odbywać się w szkole:

      1. i 2. godzina lekcyjna klasy I-III
      3. i 4. godzina lekcyjna klasy IV - VI
      5. godzina lekcyjna klasa VIII

      17 marca  2023 r. (piątek)
      Rekolekcje będą odbywać się w kościele.

      10.45 Planowane wyjście
      11.00 Możliwość spowiedzi dla starszych uczniów Szkoły Podstawowej
      11.15 Msza Święta

     • Dzień Kobiet w naszej szkole

      09.03.2023

      Ósmego marca w naszej szkole z okazji Dnia Kobiet wszyscy mieli przyjść w wyjątkowym nakryciu głowy. Tego dnia, odbył się też konkurs na najatrakcyjniejsze nakrycie głowy. W poszczególnych klasach wygrali:
      klasa I - Alan Dobrakowski
      klasa II - Karolina Stachow
      klasa III - Aleksandra Kocińska
      klasa IV - Oliwia Krysiak
      klasa V - Zuzanna Kruk
      klasa VI - Mikołaj Dobrakowski
      klasa VIII - Natalia Postawa

       

      Z pośród wszystkich zwycięzców, w kategorii chłopców najciekawsze nakrycie głowy miał Alan Dobrakowski, który zaprezentował się w „burzowej chmurze na głowie”. Natomiast wśród dziewczyn wygrała Oliwia Krysiak z pięknym i kolorowym kapeluszem z lalką, która łowi ryby. Gratulujemy zwycięstwa i pomysłowości!

     • Rekrutacja

      07.03.2023

      Od 1 marca 2023 roku rozpoczyna się rekrutacja do Szkoły Podstawowej  im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie.
      Termin składania wniosków o przyjęcie dziecka do szkoły upływa 24 marca 2023 roku.

      Wszystkie dokumenty do pobrania w zakładce REKRUTACJA.

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx