Nasza uczennica Laureatką VII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Cztery Pory Roku"
21.12.2023Kornelia Lis uczennica klasy II zajęła I miejsce w siódmej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" Konkurs organizowany pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli był skierowany do uczniów klas I-IV szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowskiego i polegał na wykonaniu pracy plastycznej w jednej z pięciu kategorii: wiosna, lato, jesień zima, 4 w 1. Nagrodzone prace trafiły na karty kalendarza na rok 2024. 18 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom. Na konkurs nadesłano aż 430 prac. Tym bardziej więc cieszy sukces naszej uczennicy Kornelii Lis. Drugoklasistka zajęła I miejsce w kategorii ZIMA. W kalendarzu na rok 2024 podsumowującym konkurs nagrodzona praca Kornelii ilustruje grudzień. Gratulujemy!
ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2023
17.12.202312W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział w akcji,, Zostań Świętym Mikołajem " na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Przystępując do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, słodyczy uczniowie ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali w pudła, które dostarczono do Fundacji ,,Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci". Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy!
SUKCES NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU "LIGA ROBOTÓW"
10.12.202311Drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką p.Karola Dróżdża zwyciężyła w finale ogólnopolskiego turnieju Liga Robotów zajmując I miejsce w Polsce w kategorii zadanie praktyczne oraz 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.
Liga Robotów to projekt realizowany w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Inicjatywę realizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami: Centrum GovTech, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Instytutem Badań Edukacyjnych.
Jest to ogólnopolski turniej robotyczny, oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.
Zespół w składzie: Amelia Rak, Dominika Dróżdż, Diana Kręciwilk, Eryk Kręciwilk, Zuzanna Kruk, Dawid Łapeta, Wiktoria Wypart przeszedł długą i trudną drogę.
Na początku byliśmy jedną z 700 zgłoszonych drużyn z całej Polski. Rozpoczęliśmy systematyczne spotkania i pracę nad zadaniami w trzech kategoriach:
Wyścig – pokonanie jak najdłuższego dystansu na specjalnie przygotowanym torze;
Programowanie – zaprogramowanie robota przygotowanego przez organizatorów turnieju;
Zadanie praktyczne – rywalizacja dwóch robotów przeciwnych drużyn, które miały do wykonania określone zadania na macie.
W eliminacjach wojewódzkich w Mysłowicach nasza drużyna zajęła I miejsce zarówno w kategorii zadanie praktyczne jak i I miejsce w klasyfikacji generalnej co dało nam awans do finałów krajowych w grupie 33 najlepszych drużyn z eliminacji z poszczególnych województw.
6 grudnia 2023 roku drużyna wyruszyła do Warszawy gdzie do ostatniej chwili dopracowywaliśmy swoje umiejętności, wiedzę oraz roboty. 7 grudnia 2023 roku był dla nas wielkim dniem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie drużyna z Widzowa przez cały dzień brała udział w zmaganiach finałowych w wymienionych wyżej konkurencjach. Z upływem czasu wyniki drużyny były coraz lepsze. Zakwalifikowaliśmy się do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w kraju. Przejazd naszego robota w wielkim finale był bardzo udany i najlepszy ze wszystkich przejazdów.Drużyna z Widzowa najlepszą w Polsce w zadaniu praktycznym!
Uroczysty finał uświetnili swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Antoni Rytel oraz dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Tomasz Madej.
O turnieju można poczytać i obejrzeć relacje na stronach: https://www.facebook.com/liga.robotow
https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki
https://www.facebook.com/OsrodekRozwojuEdukacji
https://www.facebook.com/CentrumGovTech
https://www.facebook.com/MistrzowieRobotyki
https://www.facebook.com/IBEEDU
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!
02.12.2023Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie serdecznie proszą
o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.
W tym roku pragniemy wspomóc rodzinę pani Janiny mieszkającej na terenie naszej gminy.
Oto najpilniejsze potrzeby rodziny:
Materac 2x2
Tata pani Janiny śpi obecnie na niezbyt wygodnym materacu, który dodatkowo jest już wyniszczony poprzez długie użytkowanie. Jego komfort odpoczywania jest znikomy. Z powodu niepełnosprawności mężczyzny nowy materac jest niezbędny.
Żywność
Ubrania dla pana Andrzeja
Pan Andrzej posiada tylko stare i zniszczone ubrania, które często ze względu na jego niepełnosprawność są już trudne do założenia. Nowsza odzież w dobrym stanie zdecydowanie wpłynie na lepszy komfort życia mężczyzny.
Kołdra i poduszka
Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 200x220, ręczniki kąpielowe, prześcieradłaKołdra i poduszka dla pana Andrzeja jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna dużo czasu spędza w łóżku. Komplet, którego używa teraz, jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.
Środki czystości
Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.
Inne, ważne potrzeby rodziny:
Żywność trwała
(ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)Odzież
Andrzej: Bluza (Przejściowe)
Rozmiar: XL,
Andrzej: Spodnie (Przejściowe)
Rozmiar: L, Uwagi: Mężczyzna normalnej budowy ciała, wzrostu 166, spodnie w miarę luźne, typu dress, łatwiej założyć
Andrzej: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)
Rozmiar: L,
Szczególne upominkiJanina: książka o tematyce fantastycznej
Andrzej: Zbiór krzyżówek do rozwiązywania
Finał Szlachetnej Paczki 2023 odbędzie się w weekend 16-17 grudnia.Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji zlokalizowanej
w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy ul. Szkolna 142-233 Radostków
Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.
Jak możemy pomóc ?Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie.
Każdy z nas może pomóc!
Pamiętajmy:
DOBRO POWRACA!
W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)
Kochamy bajki
30.11.2023Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek, który co roku przypada na dzień 5 listopada, nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny pt.: „Moja ulubiona postać z bajki”. Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Wzięli w nim udział uczniowie nie tylko naszej szkoły, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie oraz Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej. Jury zmierzyło się z ogromnym wyzwaniem, ponieważ napłynęło wiele prac i każda z nich była bardzo starannie wykonana. Niemniej jednak należało wyłonić i nagrodzić te najlepsze z najlepszych. Oto laureaci konkursu:
I miejsce
Marcel Knaś – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Michalina Błach – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Maja Kukuła – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie
II miejsce
Nicola Mucha – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Natan Mucha – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie
Kornelia Lis- uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie
III miejsce
Julia Kocińska – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Widzowie
Marcelina Sałanowska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie
Mikołaj Musiał- uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie
Wyróżnienie
Julia Włodarczyk – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Marta Zyszczak – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie
Emilia Kwarciak - uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie
Zuzanna Wiśniewska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.
Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III
28.11.20233125 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, z racji tego, że w tym roku przypadł on w sobotę, nasi uczniowie obchodzili go w piątek. W tym dniu w szkole każdemu uczniowi towarzyszył jego ukochany pluszak.
Dla uczniów klas młodszych przygotowano sportowe zmagania z Misiami. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki i aerobiku. Był także Misiowy Berek, poszukiwania swojego Misia spośród ogromu innych, tańce oraz zabawy z chustą. Było ,,Misiastycznie’’ J zapraszamy do fotorelacji.
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU "LIGA ROBOTÓW"- ETAP WOJEWÓDZKI
24.11.2023Nasi uczniowie zakwalifikowali się do finałów ogólnopolskiego turnieju robotycznego Liga Robotów!
We wtorek 21 listopada drużyna reprezentująca naszą szkołę wraz z koordynatorem akcji p. Karolem Dróżdżem brała udział w wojewódzkich eliminacjach do ogólnopolskiego turnieju Liga Robotów, które odbyły się w Hali widowiskowo-sportowej im. Stanisława Padlewskiego w Mysłowicach.
Liga robotów to ogólnopolski turniej robotyczny, oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.Zespół w składzie: Amelia Rak, Dominika Dróżdż, Diana Kręciwilk, Eryk Kręciwilk, Zuzanna Kruk, Dawid Łapeta, Wiktoria Wypart konkurował z rówieśnikami z zakwalifikowanych 15 drużyn z naszego województwa w trzech konkurencjach:
1. Wyzwanie praktyczne na macie turniejowej.
2. Wyścig pojazdu.
3. Programowanie.
Udało nam się zdobyć w konkurencji: wyzwanie praktyczne pierwsze miejsce. Dzięki uzyskanym punktom z trzech konkurencji w klasyfikacji generalnej zajęliśmy I miejsce w województwie śląskim.
Zdobyta lokata zapewniła nam udział w finałach ogólnopolskich Turnieju Liga Robotów, który odbędzie się już 7 grudnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Gratulujemy całej drużynie oraz opiekunowi grupy p. Karolowi Dróżdż i życzymy dalszych sukcesów w finale ogólnopolskim! Brawo!!!Relacja
LIGA ROBOTÓW - woj. opolskie i śląskie - 21.11.2023r.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
25.11.2023W naszej szkole 17 listopada odbyły się obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które były pełne sportowych wyzwań i emocji. Akcja miała na celu połączenie sportu z matematyką, aby uczniowie mogli dobrze bawić się, jednocześnie rozwijając umiejętność liczenia i szybkiego myślenia.
Na początku dnia uczniowie zostali podzieleni na zespoły, które rywalizowały ze sobą w różnych sportowych konkurencjach. Głównym zadaniem było pokonanie toru przeszkód jak najszybciej, a następnie rozwiązanie zadania z tabliczki mnożenia. Zadanie zostało wykonane dopiero po utworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji. Ta kombinacja wymagała szybkiej reakcji, koncentracji i umiejętności liczenia w stresujących warunkach. Uczniowie mogli więc przetestować swoje umiejętności zarówno sportowe, jak i matematyczne.
Po konkurencji sportowej, uczniowie mieli również za zadanie ułożyć wieżę z plastikowych kubeczków, na których widniały wyniki, a na otrzymanych kartach wydniał wzór z działaniami z tabliczki mnożenia. Ta część wymagała nie tylko szybkości i współpracy, ale także precyzji, aby uniknąć przewrócenia wieży z kubeczków. Każdy uczestnik musiał zachować ostrożność i umiejętnie manipulować kubeczkami, aby stworzyć stabilną konstrukcję, która wytrzyma próbę czasu.
Nie zabrakło również emocjonującego konkursu na komputerach, gdzie uczestnicy mieli okazję rywalizować w rozwiązywaniu jak największej liczby zadań z tabliczki mnożenia w czasie 5 min. Wybór tej formy konkursu umożliwił również sprawdzenie umiejętności obsługi komputera i korzystania z nowoczesnych narzędzi edukacyjnych.
Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia ogłoszono Mistrzów Tabliczki Mnożenia z najwyższym wynikiem szkolnym. Zostali nimi:
I miejsce Filip Napora (klasa V)
II miejsce Eryk Kręciwilk (klasa VI)
III miejsce Amelia Rak (klasa VI)
wyróżnienie Dominika Dróżdż (klasa VII)W tegorocznym konkursie ogłoszono również Mistrzów Tabliczki Mnożenia w poszczególnych klasach - są to osoby, które osiągnęły najwyższy wynik w każdej z klas. Zostali nimi:
Karina Płaska, Oskar Zatoń, Nikodem Koza (klasa III)
Alan Ściubidło (klasa IV)
Joanna Małek (klasa V)
Dominik Płaska (klasa VI)
Aleksandra Postawa (klasa VII)To był doskonały moment, aby uhonorować uczniów, którzy poświęcili dużo czasu i wysiłku na naukę tabliczki mnożenia.
Poza konkursami i rywalizacją, uczniowie świetnie się bawili. Wsparcie drużynowe i wspólne wyczyny podkreślały znaczenie pracy zespołowej, a uśmiechy na twarzach świadczyły o radości z uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie. Dodatkowo, tworzenie hasła z liter zdobytych podczas konkurencji było świetnym sposobem na rozwijanie kreatywności i integrację uczestników.
Podsumowując, obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w naszej szkole były sukcesem. Uczniowie mieli okazję połączyć sport z edukacją matematyczną, co przyniosło im wiele korzyści. Świetna zabawa, emocje związane z rywalizacją i rozwijanie umiejętności liczenia i szybkiego myślenia były głównymi elementami tego wydarzenia. Wszystko to sprawiło, że wydarzenie było niezapomniane i z pewnością będą je wspominać jeszcze długo.
38
,,Znam ptaki Polski”
22.11.20236W dniu 19 listopada 2023r. w Hali Sportowej w Borownie nastąpiło rozstrzygnięcie i wręczenie nagród w powiatowym konkursie ornitologicznym dla uczniów szkół podstawowych.
Organizatorem konkursu pt. ,,Znam ptaki Polski” był Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych.
Cele konkursu to: pogłębianie wiedzy na temat ptaków, rozwijanie zainteresowań ornitologicznych, motywowanie do ochrony gatunkowej ptaków, uświadamianie korzyści wynikających z hodowli ptaków.
Uczeń naszej szkoły Oliwier Kuś (kl.VII) uzyskał I miejsce, Dominika Dróżdż (kl.VII), Zuzanna Kruk (kl.VI) i Alan Dobrakowski (kl.II) zajęli II miejsce a Eryk Kręciwilk (kl.VI) i Karina Płaska(kl.III) III miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza
21.11.2023W piątek 17.11.2023r. w Szkole Podstawowej w Rzerzęczycach odbył się XIII Powiatowy Konkurs Recytacji Utworów Henryka Sienkiewicza. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z kl. V: Barbara Krok i Joanna Małek, recytując fragmenty książki ,,W pustyni i w puszczy”. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się doskonałym opanowaniem pamięciowym tekstu, umiejętnością interpretacji fragmentu oraz bardzo dobrą dykcją. Jury brało też pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne. Występ naszych uczennic zakończył się sukcesem: Barbara Krok zajęła III miejsce, a Joanna Małek otrzymała wyróżnienie. Dziewczynki dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Zadanie pierwsze wykonane
17.11.2023Jesteśmy w trakcie realizacji zadań, jakie wyznaczyliśmy sobie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Zadanie pierwsze polegające na wzbogaceniu księgozbioru biblioteki szkolnej mamy już wykonane. Zakupiliśmy książki za sumę 2500 zł. Są wśród nich nowości wydawnicze polskich i obcych autorów. Znajdziemy tu literaturę piękną, ponieważ warunkiem rozwoju czytelnictwa jest czytanie książek, a zatem muszą to być historie opowiedziane w finezyjny sposób, by oczu od nich nie można było oderwać. Grupa zainteresowanych uczniów przejrzała zakupione w ramach NPRC książki. W ich ocenie każdy uczeń naszej szkoły, ten najmłodszy i najstarszy też, znajdzie dla siebie ciekawą lekturę.
AKCJA CHARYTATYWNA ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH
16.11.202316Społeczność Szkoły Podstawowej w Widzowie jak co roku w październiku przystąpiła do akcji charytatywnej organizowanej przez Towarzystwo Patriotycznie ,,Kresy"pn.: ,,Święty Mikołaj na Kresach" dla Polaków mieszkających na Kresach Wschodnich, a szczególnie dla rodaków w obwodzie lwowskim w pogrążonej wojną Ukrainie. W tym roku każda klasa wraz z wychowawcami przygotowała paczki zawierające: książki, zeszyty, kredki, plastelinę, mazaki, długopisy, ołówki, słodycze oraz kartki z życzeniami świątecznymi, które trafią do polskich uczniów w Ukrainie. Łącznie przygotowano 7 wspaniałych paczek. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, wychowawcom za okazaną empatię, otwarte serca i ogromne zaangażowanie.
PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!
16.11.2023Otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji.
PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI!
Miło nam poinformować, że nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym dołączyła do akcji #tuszdopaki
Akcja polega na całorocznej zbiórce zużytych tuszy do drukarek atramentowych, które zostaną wymienione na karmę dla psów i kotów. Tylko w czasie ubiegłorocznej edycji udało się przekazać Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami prawie 8 ton karmy, które napełniły 30 000 psich i kocich miseczek
Tusze (zapakowane w woreczek foliowy) prosimy wrzucać do oznaczonego kartonu, który stoi na dolnym korytarzu.
!!! Nie przyjmujemy tonerów !!!!
Za włączenie się w naszą akcję serdecznie dziękujemy
Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania 2023
13.11.20235Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia wśród najmłodszych (i nie tylko), dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, jak również informowanie o konsekwencjach złej diety.
Liczba dzieci cierpiących na nadwagę w Europie zwiększa się każdego roku o 400 tysięcy! Nadwaga to choroba naszych czasów, która przyczynia się do problemów ze zdrowiem (cukrzyca, schorzenia wątroby, choroby serca, rak, nadciśnienie, udar mózgu i depresję). Należy pamiętać, że zdrowe odżywianie to przede wszystkim profilaktyka chorób a także inwestycja w prawidłowy rozwój układu odpornościowego.
Dzisiaj w naszej szkole uczniowie klas I-VII przygotowali mnóstwo smacznych i zdrowych przekąsek śniadaniowych. Były propozycje na pierwszy posiłek - różnokolorowe kanapeczki z dużą ilością warzyw. Na drugie śniadanie uczniowie przygotowali lunchboxy, które zawierały pełnowartościowy posiłek. Na pięknie udekorowanych stołach znalazły się również desery z owocami, smoothie i woda mineralna. Po krótkiej prezentacji wiadomości związanych z obchodami ,,Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania” społeczność szkolna przystąpiła do degustacji przysmaków.
Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy zaangażowali się w pomoc i zakupy dla swoich pociech.
„Szkoła do hymnu”
13.11.202310 listopada, o godzinie 11.11, uczniowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły wspólnie odśpiewali hymn narodowy, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.
Happening ,,Wolność''
13.11.2023Coroczne obchody 11 Listopada są doskonałą okazją ku temu, aby przypominać wydarzenia, którym zawdzięczamy własne państwo i wyprowadzenie z zaborczej niewoli. Dlatego w naszej szkole został zorganizowany happening pt.,,Wolność", podczas którego uczniowie zaśpiewali piosenkę zespołu Chłopcy z Placu Broni ,,Kocham wolność". Tym samym okazali, jak można cieszyć się wolnością i niepodległością, które Polska odzyskała po 123 latach niewoli. Ten niekonwencjonalny sposób spojrzenia na historię przypomniał młodym ludziom znaczenie Święta Niepodległości i potrzebę polskiej tożsamości narodowej. Był też formą integracji społeczności szkolnej i hołdem złożonym pokoleniom Polaków, którzy w imię niepodległości oddali swoje życie.
#PRZERWA NA CZYTANIE
24.11.20233Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Św. Jana Pawła II w Widzowie wzięli udział w akcji #Przerwa na czytanie we wtorek 31 października. W ten sposób dołączyli do wszystkich bijących rekord w liczbie czytających na przerwie. Wspólne czytanie zaczęło się w bibliotece i stało się okazją do rozmowy o książkach. Młodsi uczniowie słuchali głośnego czytania, które przygotowały wychowawczynie. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.
Archiwum Aktualności