• Bal karnawałowy klas I- III

            04.03.2021

            Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Najmłodsze dzieci z naszej szkoły, każdego roku z niecierpliwością oczekują na moment rozpoczęcia się szkolnego balu karnawałowego. Wyjątkowo w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną bal odbył się w oddzielnych salach.

            W zorganizowanej 12 lutego b.r. zabawie karnawałowej dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przez dwie godziny Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim towarzyszyła radość i uśmiech, co było głównym celem tego wydarzenia.

          • „WSZYSTKIEGO DOBREGO DLA CHOREGO”

            17.02.2021

            Uczniowie klas I-III z naszej szkoły po raz pierwszy aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Chorego. W ramach akcji organizowanej przez Fundację „Dr Clowna” posłali dobrą myśl chorym z naszego województwa. Akcja polegała na stworzeniu własnoręcznych kartek z życzeniami powrotu do zdrowia dla osób dorosłych, które przebywają na różnych oddziałach szpitalnych. Gotowe kartki przekazaliśmy wolontariuszom zaprzyjaźnionej Fundacji „Dr Clowna”. Jak się później dowiedzieliśmy, trafiły one do chorych w Myszkowie.

            Warto wiedzieć, że Światowych Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II i przypada na dzień 11 lutego.

            Taka forma pomocy bardzo przypadła uczniom do gustu. W przygotowanie życzeń włożyli oni wiele serca. Mamy nadzieję, że obdarowanym również sprawiły one wiele radości.

             

          • Póki bije jego serce, trzeba walczyć

            05.02.2021

            Rodzice z radością oczekiwali na przyjście synka na świat. Niestety, dzień narodzin potwierdził obawy, które pojawiały się w czasie ciąży. Oluś urodził się z wadą serca.

            Wada, tzw. tetralogia Fallota, przybrała w przypadku chłopczyka skrajną postać. – Jest śmiertelnie niebezpieczna. Jedynym ratunkiem jest bardzo skomplikowana operacja za granicą, która jest ogromnie kosztowna.

            Determinacja i wsparcie innych dają rodzicom chłopca siłę do szukania funduszy. Obok tradycyjnych wpłat na konto w fundacji czy zbierania nakrętek pojawiły się pomysły na internetowe licytacje na rzecz chłopca. Także w ramach challenge przedszkolaki i dzieci ze szkół razem z opiekunkami przygotowują przedstawienia, piosenki, a zwolennicy morsowania zażywają zimowej kąpieli. Każdy uczestnik wpłaca jakąś kwotę, a dzięki kolejnym nominacjom akcja zatacza coraz szersze kręgi.

            Nasza szkoła również włączyła się w zbiórkę przyjmując wyzwanie.

            Klasa I i II zaprezentowała piosenkę o dobrym wychowaniu .


            W imieniu Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II, dziękujemy Zespołowi Szkolno - Przedszkolnemu w Lgocie Małej za nominację.

            Włączając się w zbiórkę charytatywną na rzecz 2 – letniego chłopca – Aleksandra Filipowskiego przyjęliśmy wyzwanie i jednocześnie zapraszamy do przyjęcia wyzwania – nominując:

            - Gminne Przedszkole w Widzowie.

            - Szkołę Podstawową w Szczepocicach

            - Szkolę Podstawową nr. 189 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

            Akcja polega na zaprezentowaniu przez dzieci pod opieką nauczycieli dowolnej formy scenicznej, np. zaśpiewaniu piosenki, zatańczeniu dowolnego tańca czy układu oraz wpłaceniu dobrowolnej kwoty na zbiórkę prowadzoną na stronie siepomaga.pl do skarbonki Aleksandra Filipowskiego.


            Wierzymy, że pieniądze uda się zebrać.

            Trzymamy kciuki!

          • Razem na Święta

            26.01.2021

            W grudniu ubiegłego roku po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji MEN „Razem na Święta”. Celem akcji było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym oraz budowanie więzi międzypokoleniowych. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów, by włączyli się w tę akcję i razem postarali się o bezinteresowne zrobienie czegoś dobrego w tym trudnym czasie. Oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, pięknie ozdobione, korzenne wypieki. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa oraz Widzówka. Wspaniale było zobaczyć ich radość i uśmiech na twarzy. Ze względu na stan epidemii działania w ramach tej akcji miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

            Każdemu, kto pomagając, okazał wielkie serce, bardzo dziękujemy, jesteśmy przekonani, że dobro czynione powraca.....

             

             

            Szkolny Klub Wolontariatu

                                                                                                                                                      wraz z opiekunem

            Panią Agnieszką Kuźnicką

          • 29 FINAŁ WOŚP

            26.01.2021

            Gmina Kruszyna po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

            Tym razem w ramach 29 Finału zbieramy środki pieniężne dla „laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy”.

            Sztab w Kruszynie został powołany. Przygotowania do 29 Finału trwają. Uczniowie szkół z terenu gminy Kruszyna jak co roku będą zbierać 31 stycznia 2021 pieniążki do puszek. Kwestę w Widzowie przeprowadzi trójka wolontariuszy z pomocnikami.

            Tegoroczny Finał będzie inny niż zawsze ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego. Nie odbędzie się Finałowa impreza. Nie będziemy mogli się wspólnie bawić w niedzielne popołudnie w gościnnych progach szkoły w Kruszynie. Nie znaczy to, że rezygnujemy ze wszystkiego.

            Sztab w Kruszynie otrzymał z Fundacji WOŚP, jak co roku, kilkanaście orkiestrowych gadżetów. Licytacja odbywa się online.

            Na FB utworzona jest grupa „Gmina Kruszyna – Sztab nr 2260 Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” (link do grupy – wosp.kruszyna.pl), na której zaprezentowane są wszystkie przedmioty do licytowania.

            Bardzo prosimy o dołączenie do grupy i wspólną zabawę. Każdy kto dołączy będzie mógł zapraszać swoich znajomych i w ten sposób grupa stanie się bardzo liczna, co zagwarantuje wylicytowanie wszystkich gadżetów.

            Zakończenie licytacji zaplanowaliśmy na 31 stycznia 2021 godz. 12.00. Pieniądze można wpłacać za pomocą e-skarbonki. Adres do eskarbonki: eskarbonka.kruszyna.pl (płatność elektroniczna na konto Fundacji WOŚP). W okienku „w tym miejscu podaję imię” należy wpisać swoje imię oraz nazwę i kwotę wylicytowaną za przedmiot.

             

            Zbiórka pieniędzy na rzecz WOŚP odbędzie się w niedzielę ( 31.01.2021r.) przed każdą niedzielną Mszą Świętą przy kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Widzowie.

            Jako wolontariusze zachęcamy do wspierania i wrzucenia do puszki chociaż symbolicznej złotówki, ponieważ jest to szczytny cel.

            Warto pomagać!

          • Komunikat

            17.01.2021

            W okresie od 18 do 31 stycznia 2021 r. nauka w klasach I-III naszej szkoły będzie odbywała się stacjonarnie wg dotychczasowego planu zajęć. Mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa uczniom i nauczycielom, opracowano wytyczne MEiN, MZ i GIS w sprawie reżimu sanitarnego dla tych klas. Pełną treść tego dokumentu zamieściliśmy w zakładce KORONAWIRUS.

          • Całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania i czat internetowy

            14.01.2021

            Drogi Uczniu, 

            przestajesz sobie radzić z izolacją wynikającą z obostrzeń związanych z koronawirusem? Boisz się powrotu do nauki zdalnej? Pamiętaj, że wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Powiedz o tym rodzicom, wychowawcy Twojej klasy, pedagogowi lub psychologowi szkolnemu. 

            Jeżeli jednak nie jesteś gotowy mówić o swoich problemach dorosłym z Twojego otoczenia, to dla Ciebie właśnie uruchomiony został przez siedem dni w tygodniu całodobowy telefon zaufania i czat internetowy. 

            Połączenia telefoniczne z nrem 800 12 12 12 są darmowe. Także czat jest darmowy, nie wymaga logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej – brpd.gov.pl.  

             

            „Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie” – zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.  

             

            Drogi Uczniu, 

            nie wstydź się swoich problemów, nie skrywaj ich w sobie, mów o nich, rozmawiaj! 

          • ZDALNE MIKOŁAJKI W SZKOLE

            21.12.2020

               W tym roku szkolnym mikołajkowe obchody przybrały zupełnie inną formę niż dotychczas. Święto tak bardzo lubiane przez wszystkie dzieci, na które wyczekiwały z ogromnym entuzjazmem, ze względu na obecną sytuację epidemiczną i brak możliwości bezpośredniego kontaktu zostało przeniesione na internetowe łącza. Nie odebrało nam to jednak świątecznej radości!

            Zarówno wychowawcy, rodzice jak i dzieci bardzo się postarali aby ten dzień był wyjątkowy mimo wszystko. A działo się :)

            Klasa pierwsza , druga i trzecia nie próżnowały!

            Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali zabawny wierszyk o Świętym Mikołaju. Uśmiechnięte buzie, rekwizyty do wierszyka i przebrania to dowód , że bawili się przy tym świetnie . Ula zaśpiewała uroczo piosenkę o Św. Mikołaju.

            Wszystkie klasy wykonały prace plastyczne z podobizną ulubionego Świętego naszych dzieci.

            Wiele dzieci przez cały dzień miało na głowach świąteczne czapki. Nie zabrakło też gier i zabaw o tematyce świątecznej. Wśród nich ubieranie wirtualnej choinki i lekcja online ze Świętym Mikołajem.

               Zdalnie czy nie, mikołajkowy czas nadal był czasem magicznym. Miejmy jednak nadzieję, że za rok przyjdzie nam ten dzień spędzić we wspólnym gronie!

             

            ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA FILMIKU

          • Przygotowaliśmy Szlachetną Paczkę!

            18.12.2020

              W imieniu obdarowanej Rodziny pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom Szlachetnej Paczki 2020.

               Idea tej ogólnopolskiej akcji opiera się na przekazywaniu bezpośredniej pomocy potrzebującym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Objęliśmy opieką jedną z Rodzin należących do programu i pełni zapału oraz nadziei przystąpiliśmy do spełniania marzeń naszych bliźnich o godnym życiu i lepszym jutrze. W przygotowanie paczki zaangażowała się niemal cała społeczność lokalna, powstał piękny łańcuszek Ludzi o Wielkich Sercach. Dziękujemy Uczniom, Przedszkolakom, Rodzicom, Pani Wójt i Pracownikom Urzędu Gminy w Kruszynie, Radnym Rady Gminy Kruszyna, Przedsiębiorcom, Pedagogom i Pracownikom Oświaty oraz Mieszkańcom za wsparcie akcji w postaci środków finansowych i darów rzeczowych. Zebrana kwota pieniężna w wysokości 3 064 zł pozwoliła na zakup: lodówko – zamrażarki, 1 tony węgla, 2 kompletów ciepłej pościeli ( kołdry + poduszki), bielizny i odzieży męskiej oraz artykułów gospodarstwa domowego. Dzięki Państwa wspaniałomyślności, Rodzina otrzymała również drewno opałowe, lepik dekarski, sporą ilość żywności trwałej i chemii gospodarczej, a także spełniło się jej ciche marzenie o… świątecznej choince. Tym samym zrealizowaliśmy w pełni ideę akcji, którą jest przygotowanie paczki, będącej darem serca i trafiającej prosto w serce drugiego człowieka. Prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów, trafiły do Rodziny podczas Paczkowego Weekendu Cudów ( 12 – 13 XII br). Obdarowani byli radośnie zaskoczeni. Życzymy Im zdrowia i powodzenia, a wszystkim Darczyńcom, tego, by dobro okazane drugiemu człowiekowi wróciło w dwójnasób.

             

                                                                                                                                             Agnieszka Dróżdż

            Agnieszka Włodarczyk - Peszke

          • "Razem na Święta" 2020

            03.12.2020

            „Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji będą miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter. W tym roku chcemy przypomnieć o konieczności umacniania więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. W Widzowie działania podejmie Szkolny Klub Wolontariatu. 

          • 25 listopada Dzień Pluszowego Misia

            02.12.2020

            Żeby było kogo tulić , kiedy pada deszcz.

            Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,

            żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez.”

            Światowy Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzony jest 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, bowiem obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

            W ramach obchodów tego miłego święta uczniowie z klas I-III ze względu na obecną sytuację włączyli się do akcji poprzez przesłanie zdjęcia ze swoim ulubionym misiem. Ze wszystkich zdjęć został stworzony piękny kolaż. Pomimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”.

            Dzieci poznały historię pluszowego misia, świetnie poradziły sobie z odgadywaniem imion bajkowych misiów. Maluchy opowiadały skąd mają swoje ulubione misie, jak długo są z nimi i jak wiele dla nich znaczą.

            Miś na smutki i radości,

            Miś gdy coś Cię bardzo złości,

            Miś co leży pod poduszką,

            Miś co ma klapnięte uszko,

            Miś Puchatek , Miś Uszatek,

            Miś z futerka, z pluszu, z łatek

            Dziś Dzień Pluszowego Misia. Więc go przytul mooooocno dzisiaj .

             

             

          • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

            30.11.2020

            To ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest tzw. „mądra pomoc” - materialne i mentalne wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (https://www.szlachetnapaczka.pl).

            Po raz pierwszy szkoły z terenu naszej gminy przyłączyły do Szlachetnej Paczki w ubiegłym roku, za co pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować darczyńcom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i „ludzi o wielkich sercach” zebrano dużą ilość żywności i chemii gospodarczej, ufundowano również paletę drewna opałowego. Uczniowie z poszczególnych szkół zajęli się pakowaniem i ozdabianiem „prezentów”, które zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie. Stamtąd paczki trafiły do potrzebujących mieszkańców z 3 gmin: Mykanowa, Kruszyny, Kłomnic. Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że na twarzach wielu ludzi zagościł uśmiech, a ich codzienne życie stało się choć odrobinę lżejsze.W tym roku pragniemy wspomóc konkretną Rodzinę – schorowanego, doświadczonego przez los Pana Wacława i jego 29 – letniego syna Bożydara zmagającego się z chorobą psychiczną.

            Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:

            Lodówka (Rodzina korzysta ze starej lodówki kupionej kilka lat temu jako używanej, która wykazuje objawy zużycia.)

            Odzież dla syna (chłopak posiada jedynie starą, zniszczoną odzież, brakuje mu nowych, schludnych ubrań) Potrzebna jest odzież męska całoroczna: bluza, spodnie, t – shirt, bielizna. rozmiar L, wzrost 170/ 80 kg) 

            Środki czystości (Rodzina oszczędza pieniądze na środkach czystości, zatem ich brakuje). Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania).

            Inne, ważne potrzeby Rodziny.

            Żywność trwała (ryż, herbata, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne)

            Opał - 1 tona (Rodzina martwi się o brak pieniędzy na zakup opału na tegoroczny sezon zimowy)

            Szczególne upominki - Ojciec i syn ucieszyliby się z czasopism i książek dot. motoryzacji i polityki oraz małej choinki świątecznej.

            Finał Szlachetnej Paczki 2020 odbędzie się w weekend 12-13 grudnia. Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

            Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas :)

            Jak możemy pomóc – ofiarowując środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne, odpowiadające potrzebom Rodziny i przynosząc je do szkoły/przedszkola.

            Pomóc może każdy z nas! Pamiętajmy:

            DOBRO POWRACA!

             

            W razie pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:

            Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)

            Agnieszka Włodarczyk – Peszke (tel. 603 817 751)

          • Komunikat

            27.11.2020

            Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 24 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r.

          • Narodowe Święto Niepodległości

            22.11.2020

            11 listopada kolejny raz obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

            W naszej szkole z tej okazji organizowane były uroczyste akademie przygotowywane przez uczniów. Nim opowiemy o tegorocznym świętowaniu, kilka słów o historii tego święta.

            Jest to święto państwowe, ustanowione na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. po 123 latach zaborów. Uchwalono je ustawą z dnia 23 kwietnia 1937r. Od 1945r. zostało jednak zniesione Ustawą Rady Krajowej, dokładnie w dniu 22 lipca. Do kart kalendarza wróciło w 1989r.

            Obchodzone jest bardzo uroczyście. Zazwyczaj organizowane są specjalne defilady, prowadzone przez ulice większych miast, a także koncerty, w czasie których możemy usłyszeć patriotyczne pieśni i piosenki. Organizowane mogą być również wykłady tematyczne, bądź inscenizacje historyczne.

            W tym roku wiele uroczystości związanych z naszym świętem narodowym zostało przeniesione ze świata realnego do świata wirtualnego. Wirus pokrzyżował, również nasze szkolne plany. Mimo wszystko staraliśmy się świętować razem. Zapraszamy do fotorelacji.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

            16.11.2020

            5 listopada

            ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

             

            ...Krasnoludki i księżniczki,

            małe domki, małe myszki,

            pantofelki i koronki,

            kruki, skrzaty i skowronki

            - to ułamek świata bajki,

            gdzie czarodziej pali fajki...”

             

            Każdy z nas był kiedyś dzieckiem. Każdy z nas ma swoją ulubioną bajkę, do której ciągle wraca myślami. Bajki bawią, uczą, rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Jedne są wesołe inne smutne. Każda bajka to pozytywny lub negatywny bohater.

            Nie ważne czy jest krótka, czy długa, ważne aby ją przeczytać lub obejrzeć.

            Uczniowie z klas I-III naszej szkoły bardzo chętnie czytają i oglądają bajki, nie tylko podczas ŚWIATOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK, ale zawsze wtedy kiedy mają na to ochotę.

            Z ochotą pochwalili się nam jakie postacie z bajek i jakie bajki najbardziej lubią. Oto rysunki z ich ulubionymi bajkowymi postaciami.

          • ,,My mali marynarze ” – uroczystość pasowania na ucznia klasy I

            15.11.2020

            Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej. 22 października 2020 roku o godzinie 10.00 odbyło sie uroczyste pasowanie klasy pierwszej.

            13 uczniów klasy pierwszej przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek i wraz ze starszymi kolegami wytrwale ćwiczyli podczas prób.

            Podczas akademii uczniowie klasy I wybrali się w rejs statkiem, podczas którego odwiedzali różne wyspy i prezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszych miesiącach nauki w szkole podstawowej.

            Uczennice z klasy VII, Kasia Sznajder i Paulina Radecka wspaniale wcieliły się w rolę piratów, którzy towarzyszyli pierwszakom przez cały rejs.

            Na wyspie gimnastyki, recytacji, dobrych manier, muzyki, prezentowali swoją wiedzę i umiejętności. W trakcie wyprawy niezwykle ważną rolę pełniła pani Dyrektor szkoły, która oficjalnie została mianowana kapitanem statku. Bacznie obserwowała ona zmagania pierwszaków z różnymi zadaniami i zatwierdzała ich wykonanie. Dzieci realizując powierzone zadania udowodniły, że są gotowe do złożenia uroczystej przysięgi uczniowskiej. Ślubowały ,,być dobrym uczniem, dbać o honor swojej szkoły, uczyć się dobrze, postawą swoją sprawiać radość wychowawcom i rodzicom, by wyrosnąć na dobrego człowieka i wzorowego Polaka”. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków symbolicznym ołówkiem został pasowany na ucznia oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i skrzynię ze słodyczami.

            Na zakończenie starsi koledzy oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego życzyli pierwszoklasistom sukcesów w nauce oraz zapewnili o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

            Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła uczniom sukcesów oraz wiele wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

            Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie lata szkolne.

          • I Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości

            10.11.2020

            Ideą tego wydarzenia jest wykazanie się znajomością języka polskiego, a co więcej, zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny. Dyktando odbędzie się w najbezpieczniejszy obecnie sposób, czyli przez Internet. Jest to akcja charytatywna prowadzona przez serwis edukacyjny www.dyktanda.pl

             

            Im większa liczba osób dołączy do akcji, czyli rozwiąże Dyktando w dniu 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie sięgające aż 10 tysięcy złotych!

             

            Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przekazana przez organizatora na wybrany cel.

             

            Każdy z uczestników może zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być wsparcie chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zgromadzone środki, zadecydują uczestnicy Dyktanda w drodze głosowania. Każdy, kto napisze Ogólnopolskie Dyktando na Święto Niepodległości w dniu 11 listopada 2020 r., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze rezultaty, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na rezultat głosowania.

             

            Do udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy całe rodziny, dorosłych oraz dzieci - uczniów szkół podstawowych i średnich. Za opracowanie treści dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

             

            Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego przyjmowane są na stronie: https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci

             

            Pokażmy w tym ważnym dniu ducha patriotyzmu i wspólnie zróbmy coś dobrego dla innych!

  • Galeria zdjęć

      brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

    Deklaracja_dostepnosci.docx