• Komunikat

      24.04.2019

       

      DYREKTOR SZKOŁY INFORMUJE, ŻE OD DNIA JUTRZEJSZEGO, TJ. 25 KWIETNIA 2019 R. ZAJĘCIA SZKOLNE BĘDĄ PROWADZONE WG PLANU.

     • Komunikat

      23.04.2019

      Szanowni Rodzice, 

      W dniu jutrzejszym tj. 24 kwietnia z powodu kontynuowania strajku nauczycieli tylko nieliczne zajęcia będą prowadzone wg planu.
      W godzinach pozostałych zajęć szkoła zapewni uczniom wyłącznie opiekę.

      Z poważaniem, 
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

       

    • Egzamin ósmoklasisty 2019
     • Egzamin ósmoklasisty 2019

      21.04.2019

      Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy uczeń klasy VIII musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Ma formę pisemną i składa się z trzech przedmiotów: języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.

      Ósmoklasiści przez trzy kolejne dni: 15,16 i 17 kwietnia 2019r. zmierzali się z pierwszym tak poważnym w ich życiu egzaminem.

      Galeria zdjęć: Egzamin ósmoklasisty 2019

    • Inscenizacja drogi krzyżowej
     • Inscenizacja drogi krzyżowej

      21.04.2019

       

      W niedzielę 14 kwietnia w Kościele Parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Widzowie  uczniowie naszej szkoły zaprezentowali widowisko pantomimiczne upamiętniające mękę i śmierć Jezusa Chrystusa. 
      Inscenizacja w sposób bardzo sugestywny przybliżyła kolejne stacje drogi krzyżowej- od momentu skazania Jezusa, aż do śmierci na krzyżu.
      Wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat skłoniły nas do refleksji i zadumy nad własnym życiem.
      W widowisku wzięli udział reprezentanci klasy: V,VI,VII i VIII przygotowani przez panią Aleksandrę Kołaczkowską i panią Justynę Milejską-Cień.
      Galeria zdjęć: Inscenizacja drogi krzyżowej

     • Organizacja pracy szkoły w poniedziałek 8 kwietnia

      08.04.2019

      Szanowni Rodzice,
      W związku z brakiem porozumienia między ZNP FZZ a stroną rządową, nauczyciele w poniedziałek 8 kwietnia br. o godzinie 8:00 przystąpią do strajku, co znaczy, że nie będą prowadzić zajęć. Szkoła będzie otwarta, ale dzieciom zapewnimy tylko opiekę. Codziennie w czasie strajku, za pośrednictwem strony internetowej szkoły oraz poprzez dziennik elektroniczny będę Państwa informować o wszelkich zmianach w organizacji pracy szkoły. Jednocześnie zapewniam, że obecna sytuacja nie zakłóci przebiegu egzaminów; może jedynie wpłynąć na zmianę składu zespołów nadzorujących ich przebieg. 
      Z wyrazami szacunku,
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

     • Komunikat

      04.04.2019

      Szanowni Rodzice,
      wobec braku porozumienia miedzy związkami zawodowymi a MEN i niepokoju co będzie w poniedziałek, jeśli nauczyciele przystąpią do strajku informuję, że macie Państwo prawo oczekiwać od szkoły opieki nad Waszymi dziećmi. Proszę odwiedzać stronę internetową szkoły oraz zaglądać do dziennika elektronicznego, gdzie będą zamieszczane na bieżąco informacje dotyczące przedmiotowej sprawy. Te same informacje znajdą się na tablicy ogłoszeń w budynku szkoły. Z uwagi na zbliżający się weekend zachęcam do zasięgania informacji ze strony www oraz z Librusa, a tych, którzy nie mają dostępu do sieci proszę o kontakt telefoniczny z wychowawcami klas lub bezpośrednio ze mną. Odpowiem na wszelkie pytania dotyczące obecnej sytuacji.

      W załączeniu stosowna informacja MEN: informacja_MEN_dla-rodzicow-w-zwiazku-ze-strajkiem-nauczycieli.pdf

      Pozdrawiam
      Ewa Kosińska
      dyrektor szkoły

    •  Z wizytą na Olimpie
     •  Z wizytą na Olimpie

      05.04.2019

          Uczniowie klasy V podczas lekcji języka polskiego przenieśli się do czasów starożytnych. Było to możliwe dzięki wcieleniu się w rolę wybranego boga greckiego. 
           Zadanie uczniów polegało na przygotowaniu stroju i rekwizytów charakteryzujących wybranego przez siebie boga. Następnie uczniowie dokonali autoprezantacji.
           W role poszczególnych bogów wcielili się następujący uczniowie: Grzegorz Napora (Zeus), Julia Miecznikowska i Klaudia Kokoszczyk (Hera), Aleksandra Kosela (Demeter), Paulina Radecka i Ksenia Kokoszczyk (Afrodyta), Katarzyna Sznajder (Artemida), Wiktoria Wrzalik (Atena), Jakub Koza (Hefajstos), Hubert Mucha (Hades), Jakub Postawa (Ares).
           Grecy wierzyli, że górę Olimp zamieszkują bogowie, z których każdy opiekuje się inną dziedziną sztuki. Darzyli bóstwa szacunkiem, modlili się do nich i skladali im ofiary. Jednocześnie uwielbiali opowieści o burzliwym życiu i nie zawsze pięknych postępkach mieszkańców Olimpu. Bogowie byli wszechmocni i nieśmiertelni, ale mieli wady, popełniali błędy i ulegali uczuciom, podobnie jak zwykli ludzie. Każdego boga przedstawiano z charakterystycznym dla niego atrybutem.
      Galeria zdjęć: Z wizytą na Olimpie

    • Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień
     • Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień

      01.04.2019

      Gminna Biblioteka Publiczna oraz biblioteka szkolna przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie informuje o spotkaniu autorskim, które odbędzie się 2 kwietnia br. o godz. 1100 na sali gimnastycznej w SP w Kruszynie.

      https://www.kruszyna.pl/wp-content/uploads/2019/03/elzbieta-stepien.jpg

      Gościem spotkania będzie Elżbieta Stępień, autorka książek i tomików poezji, laureatka wielu konkursów prozatorskich i poetyckich. Kwietniowe spotkanie będzie tematyką nawiązywało do obchodzonego w kwietniu Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Podczas spotkania słuchacze będą mogli zapoznać się z najnowszą książką Elżbiety Stępień dedykowaną najmłodszym Czytelnikom pt. „Wszystko się może zdarzyć”. Książkę tę można po spotkaniu zakupić w cena 25,-zł.

      Na spotkaniu również będą mile widziani rodzice!

       

     • Konkurs plastyczny „Barwy Nadziei”

      01.04.2019

        Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym pt. Barwy Nadziei.

      Zachęcamy do wykonania pracy w formacie kwadratu, która może być oglądana z każdej strony. Poprzez zabawę kolorami, nie tylko odcieniami zieleni, nieśmy radość i przekazujmy pozytywne uczucia, bez ukazywania cierpienia i chorób. Prace muszą zawierać elementy realistyczne (np. postacie lub rośliny itp.), nie mogą to być abstrakcje!

      W tej edycji konkursu proponujemy malarstwo, rysunek lub grafikę. Techniki mogą łączyć się ze sobą.

       

      Więcej informacji w zakładce Konkursy 2018/2019

     • MARSZ NADZIEI

      01.04.2019

      Częstochowa, 05 kwietnia 2019r - początek na Placu Daszyńskiego w Częstochowie

       

      Zapraszamy do udziału w MARSZU NADZIEI, którego celem jest zamanifestowanie potrzeby niesienia pomocy i nadziei wszystkim osobom chorym i cierpiącym oraz ich rodzinom.

       

      Marsz Nadziei jest imprezą w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Pola Nadziei, która co roku organizowana jest na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych dotkniętych chorobą nowotworową.

       

      Konkurs na najlepiej przebraną szkołę/grupę! Ogłoszenie wyników konkursu na finale Pola Nadziei Serdecznie zachęcamy do przebrań w kolorze żółtym oraz zielonym.

       

      W programie marszu:

      od godz. 10.30 – zbiórka uczestników, na Placu Daszyńskiego

       

      • zdjęcia przebranych szkół/ grup do konkursu – „Najlepiej przebrana szkoła/grupa"
      • okolicznościowe przemówienia;

       

      ok. godz.11.00 - wymarsz uczestników przy akompaniamencie orkiestry (przemarsz III Aleją NMP; uczestnicy niosąc kwiaty żonkili, przypinki żonkila na ubraniach, balony w kolorze żółtym, plansze z hasłami o nadziei);

       

      ok godz. 11.20 Plac Biegańskiego

       

      ok. godz. 12.00 – zakończenie marszu na błoniach Jasnej Góry (modlitwa za chore dzieci i dorosłych będących pod opieką Hospicjum).

       

      Uwaga!!

      Kolory Marszu Nadziei to zielony i żółty. Zaakcentujmy naszą solidarność z osobami chorymi i cierpiącymi niosąc podczas marszu balony oraz samodzielnie wykonane papierowe kwiaty, plakaty tematyczne, nakrycia głowy itp.,

       

      Proponujemy w grupach klasowych i przedszkolnych przygotować przebrania w postaci stroju nawiązującego do idei Kampanii

      Zgłoszenia grup uczestników poprzez SMS na nr telefonu:
      508-329-202, 514-600-204

      lub e-mail: kontakt@hospicjum-czestochowa.pl

      ____________________________________________________________________

       

       

      Stowarzyszanie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

      42-202 Częstochowa, ul. Krakowska 45a

       

      tel./fax: 34 360-54-91, tel. 508-329-202

      e-mail: kontak@hospicjum-czestochowa.pl;  www.hospicjum-czestochowa

    • Powiatowy Konkurs Czytelniczy J.R.R.Tolkien  ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”
     • Powiatowy Konkurs Czytelniczy J.R.R.Tolkien  ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem”

      04.04.2019

      ,,Czar Tolkiena nie przemija,
      roztaczany jest na kolejne pokolenia”
                                   prof. Józef Dobosz

       

                         We wtorek 26 marca w Szkole Podstawowej w Kłomnicach odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy , poświęcony literaturze fantasy. Fani  Bilba Bagginsa , czarodzieja  Gandalfa i smoka Smauga  mieli okazję wyruszyć w czytelniczą podróż. Uczestnicy, czyli uczniowie klas VI-VIII oraz III gimnazjum, musieli wykazać się szczegółową znajomością życia i twórczości autora - J.R.R.Tolkiena, treści książki  ,,Hobbit” oraz związków frazeologicznych ze słowami: ,,przygoda, wędrówka, podróż”.

      Naszą szkołę reprezentowali uczennica kl.III gimnazjum- Kamila Kluska i uczeń kl. VIII – Kamil Wolniaczyk, który zajął III miejsce i otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę książkową. Serdecznie gratulujemy Kamilowi pasji czytania oraz kolejnego sukcesu literackiego i dziękujemy , że chętnie i z dużym zaangażowaniem reprezentuje szkołę w konkursach przedmiotowych z języka polskiego.  

       

       

         

                                                           

       

    • ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"
     • ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje"

      01.04.2019

      W piątek 22. 03.2019r. odwiedził naszą szkołę pracownik KRUS Częstochowa  celem promowania pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich oraz szerzenia wiedzy o higienie i bezpieczeństwie pracy rolniczej. Przedstawicielka KRUS ukazała dzieciom szereg zagrożeń związanych z maszynami rolniczymi, niezabezpieczonymi zbiornikami, środkami ochrony roślin, zwierzętami hodowlanymi itp. Pani przekazała informacje na temat konkursu organizowanego przez KRUS. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców wsi oraz upowszechnianie wiedzy o zasadach bhp w gospodarstwie rolnym, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci.

      Konkurs będzie przebiegał pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy: maszyna pracuje a dziecko obserwuje". Skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 0-III, IV-VIII. Zadaniem konkursowym jest wykonanie w dowolnej technice prac plastycznych w formacie A3 na temat zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych.

      Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

       

     • Trening czyni mistrza

      01.04.2019

             

       

      Od dwunastu lat uczniowie naszej gminy mają możliwość uczestnictwa w obozach sportowych organizowanych w Centralnych Ośrodkach Sportu. Tego typu wyjazdy zostały zainicjowane przez Pana Marka Smolińskiego- nauczyciela wychowania fizycznego i cieszą się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży naszej gminy. Centralny Ośrodek Sportu (COS) jest podmiotem wyspecjalizowanym w szkoleniu sportowym kadry olimpijskiej i narodowej, zarówno seniorów, jak i juniorów. Posiada sześć Ośrodków Przygotowań Olimpijskich: w Spale, Władysławowie, Giżycku, Wałczu, Szczyrku i Zakopanem.
      W przeciągu dziesięciu lat nasi młodzi sportowcy odwiedzili wszystkie wyżej wymienione ośrodki, niektóre z nich nawet kilkakrotnie.

      Podstawowym zadaniem COS jest zapewnienie warunków dla szkolenia sportowego prowadzonego przez polskie związki sportowe i inne podmioty zajmujące się kulturą fizyczną, w tym przede wszystkim do tworzenia warunków odpowiednich dla przygotowywania kadry narodowej do udziału w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, igrzyskach głuchych, mistrzostwach Europy oraz mistrzostwach świata.

      Pobyt naszych uczniów w Centralnych Ośrodkach Sportu jest zatem dla nas niezmiernym zaszczytem, a jednocześnie wyzwaniem.

               W tym roku obóz sportowy  został zorganizowany w Wałczu. Wałcz- to wspaniałe bukowe lasy, świeże powietrze, czyste i przepięknie położone jezioro, wymarzone miejsce do wypoczynku i uprawiania sportu, zarówno amatorskiego, jak i zawodowego. Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Wałczu charakteryzuje się unikalnym położeniem obiektów oraz wyjątkowymi uwarunkowaniami geograficzno-historycznymi. W skład infrastruktury ośrodka wchodzą: hale sportowe, pływalnia, siłownie, stadion lekkoatletyczny, boisko do gry w hokeja na trawie.

                    Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli: Marka Smolińskiego, Marcina Woldona, Justyny Milejskiej-Cień i Anety Majcherek  mogli doskonalić swoje umiejętności sportowe w profesjonalnie wyposażonych obiektach. Zajęcia odbywały się w hali sportowej, siłowni oraz na pływalni.

                  Myślę, że wszyscy uczestnicy wyjazdu mile wspominają spędzony czas. Była to doskonała forma aktywnego wypoczynku, która z pewnością dostarczyła uczniom siły witalnej na II semestr nauki, a zdobyte tam umiejętności sportowe na pewno zaowocują w przyszłości.

      Galeria zdjęć: Obóz sportowy - Wałcz 2019

    • Pierwszy Dzień Wiosny
     • Pierwszy Dzień Wiosny

      26.03.2019

      W ramach obchodów pierwszego dnia wiosny nauczyciele L. Żmudzińska, A. Kolaczkowska i M. Smoliński zorganizowali dla klas 2,4 i 5 grę terenową. Zabawa polegała na odnajdywaniu ukrytych wcześniej zadań i ich wykonaniu. Uczniowie mieli między innymi odnaleźć ukryte tulipany, zaśpiewać piosenkę, wymyślić rymowankę o wiośnie , znaleźć strusie jajo i się nim zaopiekować. Na koniec każdy otrzymał słodką niespodziankę oraz miał okazję "złapać" i "puścić" wielką bańkę mydlaną. Było wesoło, radośnie i głośno. Zima została pożegnana, a wiosna zawitała do naszej szkoły.

      Galeria zdjęć: Pierwszy Dzień Wiosny

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie
   • spwidzow@gmail.com
   • +48 34 320 28 08
   • Widzów ul. Żwirki i Wigury 16 42-282 Kruszyna Poland
   • spwidzow@gmail.com
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx