• XI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      09.10.2021

      Uczniowie naszej szkoły już po raz piąty brali udział w konkursie znajomości tabliczki mnożenia zorganizowanym z okazji obchodów XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Najpierw były przygotowania, podczas których dzieci mogły przypomnieć sobie tabliczkę mnożenia poprzez multimedialne zabawy. Następnie 1 października, uczniowie indywidualnie sprawdzili swoją wiedzę podczas 2- minutowego egzaminu z zakresu tabliczki mnożenia, w którym wzięły udział klasy III – VIII.

      Mistrzami tegorocznego konkursu zostali:

      I miejsce – Julia Miecznikowska (uczennica klasy VIII)

      II miejsce – Amelia Rak (uczennica klasy IV)

      III miejsce – Bartłomiej Drogosz (uczeń klasy IV)

      wyróżnienie – Filip Napora (uczeń klasy III)

      Gratulujemy zwycięzcom, życzymy kolejnych sukcesów !

     • Wycieczka klas młodszych

      07.10.2021

      29 września klasy 1-3 wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Zagrody Maciejówka oraz do Jurajskiego Koziołka.

      Pierwszą częścią wycieczki był pobyt w zagrodzie Maciejówka, gdzie odbyły się warsztaty mydełkowe. Dzieci własnoręcznie wykonały mydełka o zapachu czekolady, truskawki i gumy balonowej, które później zabrały ze sobą do domu. Uczniowie oraz ich wychowawczynie mieli okazje sami spróbować jak kiedyś prały ich prababcie. Każdy kto miał ochotę zrobił pranie na tradycyjnej tarze, nastęnie musiał je odcisnąć i powiesić do wysuszenia – jak dobrze, że są już pralki automatyczne. Na koniec wszyscy puszczali ogromne, kolorowe bańki, które stworzyły wielobarwną chmurę mydlaną.

      Druga część wycieczki odbyła się w Jurajskim Koziołku. Dzieci poznały kozie zwyczaje, mogły pogłaskać zwierzęta, a także je nakarmić i zrobić sobie z nimi zdjęcie. Oprócz kóz w zagrodzie były jeszcze dwie alpaki, osiołek, baran, świnki, gęsi, kot i pies, który towarzyszył nam podczas całego pobytu. Wszystkie spotkane zwierzęta były bardzo towarzyskie. Część warsztatowa zajęć to praca techniczna- każdy wykonał figurkę koziołka. Później zostaliśmy poczęstowani pysznymi pieczonkami. Czas wolny dzieci spędziły na zabawach na placu zabaw i fotografowaniu okolicznej przyrody. Na koniec zostało zorganizowane ognisko nad pobliską rzeczką. Największą radość sprawiło dzieciom pieczenie kiełbasek. Do domu wróciliśmy zmęczeni i szczęśliwi.

     • Dzień Chłopaka w naszej szkole

      06.10.2021

      30 września w naszej szkole obchodzony był Dzień Chłopaka. Dziewczęta z poszczególnych klas stanęły na wysokości zadania i zaplanowały obchody, które na pewno na długo pozostaną w pamięci. Wszystkie dziewczyny te młodsze i te starsze przebrały się w tym dniu w męskie ubiory. Było bardzo różnorodnie można było podziwiać piękne krawaty, muszki i koszule w kratę. Nie zabrakło życzeń i drobnych upominków w postaci słodkiego co nieco i śmiesznych gadżetów. Niektóre klasy z okazji tego święta wybrały się do kina, a inni na świeże powietrze, żeby co nieco upiec przy ognisku.

      Wszystkim chłopcom z okazji ich święta składamy najserdeczniejsze życzenia.

     • Rajd rowerowy klasy V

      05.10.2021

      W piękny wrześniowy dzień wszyscy uczniowie z kl.5 pod opieką nauczycieli wybrali się do miejscowości Łęg. O 9:00 spod szkoły wyruszyliśmy w podróż po najbliższej okolicy. Jadąc rowerami mieliśmy możliwość podziwiać piękno krajobrazu okolicznych miejscowości. Po drodze były krótkie postoje na odpoczynek. Kondycja fizyczna dopisywała większości z nas i daliśmy radę dojechać o czasie. Na miejscu w Łęgu zostaliśmy serdecznie przywitani przez właścicieli smażalni ryb. Cały obiekt był tylko dla nas :). Mieliśmy okazję spróbować pysznej rybki z frytkami. Po obfitym posiłku przyszedł moment na aktywność fizyczną w postaci przeróżnych zabaw na świeżym powietrzu. Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni i liczymy, że w przyszłym roku uda nam się wybrać rowerami trochę dalej niż do Łęgu.

     • Narodowe Czytanie 2021

      29.09.2021

      Z okazji Narodowego Czytania młodzież i dorośli spotkali się szóstego września w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Widzowie. Patronat nad spotkaniem objęła Gminna Biblioteka Publiczna w Kruszynie wraz z Filią w Widzowie. Wzięła w nim udział pani Wójt Jadwiga Zawadzka, inni zaproszeni Goście oraz mieszkańcy Widzowa i okolic.

      Tekstem wybranym na tegoroczne Narodowe Czytanie był ponadczasowy dramat Gabrieli Zapolskiej,, Moralność pani Dulskiej’’. To właśnie z tego utworu wzięło się powiedzenie ,,dulszczyzna’’. I chociaż tekst powstał na początku XX wieku, to i dzisiaj nie brakuje ludzi podobnych do bohaterki, a więc obłudnych, dwulicowych, fałszywych oraz gardzących ludźmi biednymi, słabymi i wrażliwymi.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie wraz z Seniorami znakomicie wcielili się w role bohaterów. To wielopokoleniowe spotkanie upłynęło w serdecznej atmosferze.

     • PAMIĘTAMY!!!

      02.11.2021

      W sobotę 4 września 2021r. o godz. 17 w kościele Nawiedzenia NMP w Widzowie odbyła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców tej miejscowości, zamordowanych przez hitlerowców 82 lata temu. Uczestniczyli w niej: Pani Wójt Jadwiga Zawadzka, radni gminy, nauczyciele i uczniowie, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i OSP w Widzowie oraz społeczność lokalna. Po uroczystym nabożeństwie wszyscy w ciszy i skupieniu wyruszyli ulicą Żwirki i Wigury w kierunku pomnika, upamiętniającego to tragiczne wydarzenie.

      Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Wójt, przypominając historię tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Kuźnickiej przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. W czasie apelu poległych zapalono znicze i złożono kwiaty, które stały się wyrazem hołdu dla kilkunastu zamordowanych mieszkańców naszej wsi.

      I chociaż oni zginęli, przetrwała pamięć o tamtych straszliwych czasach. Pamięć o tych których nie ma!

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

      31.08.2021

      Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się zwyczajowo 1 września  o godz. 9:00 mszą św. w kościele parafialnym w Widzowie, na którą zapraszamy całą społeczność szkolną. Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas w budynku szkoły (wejście od strony ul. Antoniowskiej). Ze względów sanitarnych prosimy rodziców o ograniczenie do koniecznego minimum wejścia na teren placówki. W roku szkolnym 2021/2022 wychowawstwa klas obejmą następujący nauczyciele:

      klasa I - p. Aneta Musiał

      klasa II - p. Renata Pruciak

      klasa III - p. Lena Żmudzińska

      klasa IV - p. Renata Dryjka

      klasa V - p. Agnieszka Dróżdż

      klasa VII - p. Ewa Łęgowik

      klasa VIII - p. Aleksandra Kołaczkowska

      Do miłego zobaczenia !

     • „Czas opuścić pokład, czas płynie jak rzeka”

      29.06.2021

      Nadszedł długo wyczekiwany czas dla wszystkich uczniów. 25 czerwca oficjalnie zakończył się kolejny rok szkolny. Był on trudny ze względu na czas nauki zdalnej, pełen wyzwań, nowych doświadczeń, ale również pełen sukcesów. Po raz ostatni spotkaliśmy się wszyscy w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy zasłużyli na wyróżnienie.

      Tegoroczne zakończenie roku szkolnego zostało podzielone na dwie krótkie uroczystości pierwsza dla klas IV-VIII, a druga dla klas I-III ze względu na nadal występujące zagrożenie koronawirusem i przestrzeganiem rygoru sanitarnego. W tym ważnym dla uczniów dniu ich rodzice nie mogli brać udziału, dlatego zapraszamy wszystkich do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

      Wszystkim uczniom życzymy udanych wakacji, pełnych wrażeń, aby nabrali siły i energii przed kolejnym rokiem szkolnym, do zobaczenia we wrześniu !!!

     • Wyniki Konkursu Matematycznego Kangur 2021

      28.07.2021

      Dnia 22 kwietnia 2021 roku odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 27 uczniów, zmagali się z testami w kilku kategoriach: Żaczek, Maluch, Beniamin oraz Kadet. Każdy uczestnik konkursu otrzymał układankę przestrzenną w formie breloczka.

      Wśród uczniów przystępujących do konkursu w formie stacjonarnej w szkole wynik bardzo dobry uzyskał: Eryk Kręciwilk z klasy III.

      Wyróżnienia otrzymały:  Barbara Krok z klasy II oraz Amelia Rak z klasy III.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

     • Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat

      23.06.2021

      Od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Materiały informacyjne znajdują się w zakładce KORONAWIRUS. Dodatkowych informacji udziela dyrektor szkoły w dniach 25, 29 i 30 czerwca br. w godzinach 14:00-17:00 w siedzibie szkoły. 

     • Wyniki konkursu ,,Zakładka do książki”

      02.06.2021

      W bibliotece szkolnej znajduje się dwadzieścia sześć pomysłowych, kolorowych zakładek, wykonanych przez uczniów. Ile pomysłów, tyle zakładek – a każda inna. Najczęściej są na nich rysunki lub wyklejanki, ale autorzy kilku prac wykorzystali też farby oraz technikę kolażu. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom, którzy otrzymają nagrody: pamiątkowe dyplomy oraz książki.

       

      Lista nagrodzonych uczniów:

       

      kl. I – III

      I miejsce : Barbara Krok kl. II

      II miejsce : Diana Kręciwilk kl. III

      III miejsce : Oliwia Kalota kl. I

       

      Wyróżnienia: Eryk Kręciwilk, Julia Wilk, Paulina Zyszczak – kl.III

       

      kl. IV-VI

      I miejsce: Natalia Postawa kl. VI

      II miejsce: Daria Stachowicz kl. VI

       

      kl. VII -VIII

      I miejsce: Karolina Pruciak kl. VIII

      II miejsce: Ksenia Kokoszczyk kl. VII

      III miejsce: Klaudia Kokoszczyk kl. VII

     • Komunikat

      19.05.2021

      Aby wesprzeć uczniów, nauczycieli i rodziców w powrocie do stacjonarnej nauki w szkołach, Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowało wykaz pomocnych materiałów edukacyjnych. Będą one wsparciem w pracy z dziećmi i młodzieżą po długotrwałym okresie kształcenia na odległość oraz trudną sytuacją pandemiczną. Wśród materiałów dostępnych na stronach internetowych MEiN, ORE i kuratoriów oświaty znalazły się m.in. publikacje i poradniki. 

      Zachęcamy do korzystania z materiałów. Są one dostępne pod adresem: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/wsparcie-uczniow-w-powrocie-do-szkol–materialy-edukacyjne 

      Wszelkie obwieszczenia, informacje i materiały związane z powrotem uczniów do nauki stacjonarnej będziemy zamieszczać na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce STREFA PEDAGOGA 

     • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

      23.05.2021

      Od 1 kwietnia 2021 roku do 30 września 2021r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis powszechny Ludności i Mieszkań 2021. 

      Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

       

      Narodowy Spis Powszechny Ludności i mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

      • metodą samospisu internetowego - aplikacja dostępna na stronie: https://spis.gov.pl/,
      • metodą wywiadu telefonicznego, dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99, 
      • z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

      W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

      • Charakterystyka demograficzna osób,
      • Aktywność ekonomiczna osób,
      • Poziom wykształcenia,
      • Niepełnosprawność,
      • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
      • Charakterystyka etnicznokulturowa, 
      • Gospodarstwa domowe i rodziny,
      • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

      Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

       

     • 9 MAJA – DZIEŃ EUROPY

      06.05.2021

      Aby uczcić Dzień Europy, na początku maja instytucje europejskie organizują Dzień Otwartych Drzwi dla zwiedzających w Brukseli i w Strasburgu.

      Każdego roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy oraz w działaniach mających na celu informowanie społeczeństwa o UE.

      Również uczniowie naszej szkoły, pomimo nauczania zdalnego, mają nie tylko możliwość bliższego poznania tematu, ale również sprawdzenia swojej wiedzy o Europie.

      Zapraszam uczniów i wszystkich zainteresowanych tematem do gry, w której liczy się wiedza, bystrość i pamięć. Link do gry znajduje się TUTAJ

      Pamiętaj, że dzięki takiej formie zabawy można się wiele nauczyć ! 

     • KONKURS SZKOLNY ,,ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI”

      04.05.2021

      Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 kwietnia)

      ogłaszamy konkurs na najładniejszą zakładkę do książki.

      Cele konkursu:

      • zainteresowanie dzieci i młodzieży czytaniem książek

      • rozwijanie zdolności manualnych, plastycznych

      • rozwijanie wyobraźni twórczej

      • popularyzacja literatury.

      Kategorie:

      • klasy I – III

      • klasy IV – VI

      • klasy VII -VIII

      Kryteria oceny prac:

      • pomysłowość

      • oryginalność ujęcia tematu

      • estetyka wykonania pracy

      • samodzielność

      Ważne informacje:

      • zadaniem uczestników jest wykonanie jednostronnej zakładki, która będzie związana tematycznie z wybraną przez ucznia jedną dowolną książką (może to być lektura szkolna)

      • praca może być wykonana dowolną techniką (np. rysunek, malarstwo, kolaż, techniki mieszane itp.),

      • kształt pracy dowolny,

      • każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę,

      na odwrocie każdej zakładki należy umieścić następujące informacje: imię i nazwisko autora projektu, klasę, tytuł i autora wybranej książki.

      Ważne terminy:

      • zakładki należy przynieść do szkoły i zostawić w bibliotece szkolnej,pokoju nauczycielskim

      lub w sekretariacie do 17.05.2021r. (poniedziałek)

      • na zwycięzców czekają nagrody za zajęcie I-III miejsca w każdej kategorii oraz wyróżnienia

      • ogłoszenie wyników odbędzie się w 24.05.2021 r. na stronie internetowej szkoły

      organizatorzy: Renata Dryjka, Ewa Łęgowik, Aneta Musiał

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

      29.04.2021

      W tym roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uchwalona 3 maja 1791 roku na Sejmie Czteroletnim ustawa regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów była pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucją. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego. Na jej podstawie przyjęto monteskiuszowski podział władz na prawodawczą, wykonawczą i sądowniczą, a także zniesiono m.in. liberum veto, konfederacje i wolną elekcję. Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju. Święto Konstytucji 3 maja obchodzono do ostatniego rozbioru. Po odzyskaniu niepodległości już w 1919 roku 3 maja został ogłoszony świętem narodowym. Zdelegalizowane przez okupantów niemieckich i sowieckich podczas II wojny światowej, zakazane było również w PRL. Przełom przyniósł rok 1990. Nowo wybrany Sejm i Senat powróciły do tradycji i proklamowały dzień 3 maja świętem państwowym. Niech dziedzictwo majowej jutrzenki, które uczcimy w naszych domach, przyniesie siłę i wiarę w przyszłość, którą wspólnie możemy kształtować.

      Celebrując rocznicę uchwalenia dokumentu, polecamy animację objaśniającą słynny obraz Jana Matejki pt. „Konstytucja 3 maja 1791 roku”.

      Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Narodowe Centrum Kultury (nck.pl)

     • ŚWIĘTO FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

      28.04.2021

      Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to jedno z najmłodszych świąt państwowych w Polsce – zostało ustanowione w 2004 roku, aby propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. Z heraldycznego punktu widzenia barwami polskimi od wieków była biel orła i czerwień tarczy herbowej. Kolor biały symbolizuje czystość i prawość; czerwony - odwagę i waleczność. Na polskiej fladze biel znalazła się u góry, gdyż według zasad heraldyki ważniejszy jest kolor godła niż tła. Barwy biała i czerwona po raz pierwszy zostały uznane za narodowe 3 maja 1792 roku, w pierwszą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Formalnie zostały one przyjęte jako kolory państwa polskiego przez Sejm Królestwa Polskiego w 1831 roku podczas powstania listopadowego. Po odzyskaniu niepodległości wygląd polskiej flagi zatwierdził Sejm Ustawodawczy 1 sierpnia 1919 roku, postanowienia te obowiązują do dnia dzisiejszego. Data tego święta ma też swoje uzasadnienie historyczne. Jedno z nich to fakt, że 2 maja 1945 roku polscy żołnierze z 1. Dywizji Kościuszkowskiej zawiesili biało-czerwoną flagę na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie. Zdobywając stolicę hitlerowskich Niemiec, polscy żołnierze przyczynili się do zakończenia II wojny światowej oraz działań zbrojnych w Europie, a drugi odnosi się do wspomnień czasów PRL, kiedy to władze, walcząc z przejawami oddolnego patriotyzmu, nakazywały zdejmowanie flag 2 maja po święcie pierwszomajowym, tak aby nie pozwolić Polakom czcić rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Wywieśmy w tym dniu w naszych oknach i przed naszymi domami polskie flagi. Okażmy w ten sposób naszą dumę – z polskich barw, polskiej historii i z tego, że jesteśmy Polakami.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

      29.04.2021

      2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.

      Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy tysięcy dzieci w Polsce. Osoby z autyzmem należą do grupy osób narażonych na dyskryminację, przemoc i wykluczenie, mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych.

      Światowy dzień świadomości Autyzmu został ustanowiony przez ONZ. Jego celem jest podnoszenie świadomości ludzi na temat zaburzeń związanych ze spektrum Autyzmu.

      Ten dzień ma nam uświadomić, że są wśród nas osoby, które inaczej postrzegają świat. Starajmy się zrozumieć i wspierać osoby z autyzmem.

      W tym roku również nasza szkoła włączyła się w propagowanie świadomości wiedzy o autyzmie.

       

      Uczniowie na godzinach wychowawczych mogli obejrzeć krótkie filmiki przedstawiające zachowania autystyczne. Klasy I-III wykonały prace plastyczne niebieskim kolorem, w których wyrażają swoją solidarność z osobami z autyzmem.

     • „Wiosna z KSIĘGARNIĄ TULISZKÓW „

      22.04.2021

      Księgarnia Tuliszków ogłosiła ogólnopolski konkurs artystyczno - czytelniczy dla przedszkoli oraz klas 1-3 szkół podstawowych, którego termin mija z końcem kwietnia 2021r.

      Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie dowolną techniką , klasowej pracy plastycznej. Jej tematem przewodnim miała być wiosna.

      Uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z wychowawcą postanowili zmierzyć się z tym tematem. Natchnienie czerpaliśmy z wiersza Doroty Gellner „Wiosenny czarodziej” .

      Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników.

      Oto efekty naszej wspólnej pracy.

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx