• "Szlachetna Paczka"

      30.11.2021

      Serdecznie zapraszamy

      do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!


       

      Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie serdecznie proszą

      o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.


       

      W tym roku pragniemy wspomóc konkretną Rodzinę – schorowaną 73- letnią Panią Kamilę i jej 56 – letnią córkę Marylę.

      Oto najpilniejsze potrzeby Rodziny:
      Opał- węgiel: grubsza kostka 1 tona.
      Kobiety mają bardzo skromne dochody i nie mogą sobie pozwolić na kupno większej ilości opału. Pani Kamila źle znosi zimno, ubiera się więc wielowarstwowo lub spędza całe dnie w łóżku.

      Kołdra i poduszka
      Kołdra 160x200, poduszka 70x80, ręczniki duże kąpielowe, pościel 160x200, koc.

      Kołdra i poduszka Pani Kamili są mocno zużyte i bardzo cienkie. Ciepła kołdra i wygodna poduszka pozwolą na lepszy odpoczynek.
      Środki czystości (Rodzina oszczędza pieniądze na środkach czystości, zatem ich brakuje).
      Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.
      Inne, ważne potrzeby Rodziny:

      Żywność trwała
      ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach
      Szczególne upominki
      Mikser ręczny, suszarka do włosów

      Największym marzeniem obu kobiet jest naprawa przeciekającego dachu, na co odkładają każdy grosz. Potrzeba na to 170m2 papy.

      Szlachetna Paczka” to ogólnopolski projekt społeczny, którego głównym celem jest tzw. mądra pomoc - materialne i mentalne wsparcie osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej (Szlachetna Paczka - Strona główna).
      Po raz pierwszy szkoły z terenu naszej gminy przyłączyły do Szlachetnej Paczki dwa lata temu, za co pragniemy jeszcze raz gorąco podziękować darczyńcom. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i ludzi o wielkich sercach zebrano dużą ilość żywności i chemii gospodarczej, ufundowano również paletę drewna opałowego. Uczniowie z poszczególnych szkół zajęli się pakowaniem i ozdabianiem prezentów, które zostały przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki w Gminnym Ośrodku Kultury w Mykanowie. Stamtąd paczki trafiły do potrzebujących mieszkańców z trzech gmin: Mykanowa, Kruszyny, Kłomnic. Wspólnym wysiłkiem sprawiliśmy, że na twarzach wielu ludzi zagościł uśmiech, a ich codzienne życie stało się choć odrobinę lżejsze.


      Finał Szlachetnej Paczki 2021 odbędzie się w weekend 11-12 grudnia.

      Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji w Mykanowie.

       

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas :)


      Jak możemy pomóc ?

      Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom Rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Kruszynie i w Widzowie.

       

      Każdy z nas może pomóc!

      Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!


      W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
      Agnieszka Dróżdż - tel. 605 976 102
      Agnieszka Kuźnicka - tel. 668 832 033
      Justyna Milejska-Cień - tel. 513 947 325

     • WOLNOŚĆ, KOCHAM i ROZUMIEM...

      19.11.2021

      Pod tym hasłem 10 listopada 2020r. odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Po odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się część artystyczna. Uczniowie przedstawili nietypową inscenizację, która w niekonwencjonalny sposób miała zachęcić młodzież do refleksji nad swoim stosunkiem do ojczyzny. W czasie występu pokazano metaforycznie Polskę jako kobietę, która jest nieszczęśliwa, gdy zapomina się o jej urodzinach, imieninach, nie traktuje się jej z odpowiednim szacunkiem, nie daje poczucia bezpieczeństwa, stabilizacji materialnej, a w dodatku zerka się na inne. To była współczesna lekcja o Polsce, jej drodze do niepodległości i wolności.

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki

      16.11.2021

      5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajki. Dzień ten jest okazją do przypomnienia sobie ulubionych bohaterów baśni i bajek, które są ważnym elementem dzieciństwa. W tym roku każda klasa przygotowała plakaty przybliżające bohaterów takich bajek, jak: „Minionki”, „Siedmiu Krasnoludków”, „Muminki”, „Smerfy”, „Gumisie”, „Psi Patrol” oraz „Pingwiny z Madagaskaru”. Uczniowie chętnie włączyli się do zabawy tworząc ciekawe prace, które można było podziwiać na dolnym holu. Chętni uczniowie klas młodszych wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Moja ulubiona postać z bajki”.

      Laureatami konkursu zostali:

      1 miejsce- Piotr Postawa

      2 miejsce- Urszula Kołaczkowska

      3 miejsce- Barbara Krok

      Wyróżnienia otrzymali: Karolina Bartnik, Wiktor Chrostowski i Michał Głąb.

      Jest nam bardzo miło, że wszystkie klasy ochoczo wzięły udział w obchodach w/w święta . Dziękujemy za tak ciekawe ujęcie tematu.

     • Spotkanie z dietetykiem- panią Małgorzatą Stanior

      16.11.2021

      W piątek 5 listopada 2021 r. uczniowie klas I- IV i V-VIII uczestniczyli w spotkaniu z panią dietetyk.

      Wykład pt. „Zdrowe odżywianie dzieci i młodzieży” połączony był z prezentacją multimedialną. Pani dietetyk, omawiając piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby nasz organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Uczniowie dowiedzieli się, jak dużą wartość ma woda i ile powinni jej wypijać. Warto podkreślić, że błędy najczęściej popełniane w trakcie przygotowania posiłków prowadzą nie tylko do nadwagi, ale przede wszystkim  do wielu chorób. Dzieci dowiedziały się, jak ważną rolę w jadłospisie odgrywa „zdrowe” śniadanie, które  dostarcza niezbędnej energii na początek dnia oraz istotnych składników do prawidłowego rozwoju młodego organizmu. 
      Poza tym przekonały się, że to warzywa i owoce są źródłem witamin potrzebnych codziennie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i wykazali się dużą wiedzą na temat zasad zdrowego odżywiania.

      Młodzież klas starszych poznała konsekwencje nieprawidłowego spożywania posiłków. Pani dietetyk dokładnie omówiła poważne problemy z tym związane, występujące u młodzieży w wieku dojrzewania. A mogą nimi być: otyłość, nadwaga, bulimia, anoreksja lub cukrzyca.

      Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie się oraz zdrowy styl życia. Właściwe nawyki żywieniowe połączone z uprawianiem sportu pozwalają cieszyć się zdrowiem oraz piękną i zgrabną sylwetką. Dzieci uzyskały informacje, co powinny zabierać do szkoły na drugie śniadanie i jakich produktów powinny unikać.

      Podsumowując spotkanie, uważam, że warto wprowadzić w życie 10 zasad:

      1. Jedz regularnie, najlepiej 5 posiłków dziennie.
      2. Warzywa to nie wróg.
      3. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem – nie objadaj się słodyczami.
      4. Unikaj wszelkich używek, które mogą doprowadzić do uzależnienia.
      5. Dbaj, aby to, co przygotujesz było nie tylko smaczne ale i miłe dla oka. Podobno jemy też oczami.
      6. Produkty typu fast food zastąp zdrowszymi, samodzielnie przygotowanymi  posiłkami.
      7. Używaj ziół, a ogranicz sól.
      8. Pij dużo płynów, najlepiej wodę niegazowaną.
      9. Uprawiaj sport kilka razy w tygodniu.
      10. Sprawdzaj, co jesz – czytaj etykiety na opakowaniach.

       

      Zachęcam wszystkich uczniów do wprowadzenia tych zasad do swojego życia.

                                          Powodzenia!

     • Z BUDRYSA W UCZNIA

      15.11.2021

      22 października obchodziliśmy w naszej szkole DZIEŃ PATRONA. Toteż w tym dniu uczniowie klasy I zostali oficjalne przyjęci do grona społeczności szkolnej. Nim jednak Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania każdego pierwszoklasisty, musieli oni zostać przeobrażeni z Budrysów w uczniów. Dokonał tego „WIELKI MAGIK WRAZ Z POMOCNIKAMI”. Następnie nasi młodsi koledzy musieli pięknie się przedstawić i wykazać wiedzą o swojej ojczyźnie. Ponadto udowodnili wszystkim, że potrafią bezpiecznie poruszać się po drodze oraz pięknie tańczą. Po tych wszystkich próbach, którym zostali poddani mogli wyrecytować słowa zawarte w akcie ślubowania. Po ślubowaniu Pani Dyrektor „ogromnym ołówkiem’’ mogła wreszcie pasować pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie. Zwieńczeniem uroczystości były drobne upominki od Rady Rodziców oraz słodki poczęstunek od rodziców klasy I. Jest nam bardzo miło, że kolejna klasa dołączyła do naszej społeczności. Mamy nadzieję, że jej uczniowie będą się dobrze czuć w murach naszej szkoły.

      Życzymy Wam zatem wszystkiego dobrego i trzymamy za dane nam słowo.

     • FANTASTYKA - POTĘGA WYOBRAŹNI

      01.11.2021

      Dnia 25 października uczennice naszej szkoły uczestniczyli w II Powiatowym integracyjnym konkursie plastycznym inspirowanym tekstem literackim pod tytułem „Fantastyka – potęga wyobraźni”.Zadaniem konkursowym było wykonanie na miejscu pracy plastycznej inspirowanej wysłuchanym na żywo tekstem literackim z podkładem muzycznym. To najtrudniejsza formuła konkursów plastycznych. Trzeba mieć pomysł na realizację podanego tematu, pracuje się pod presją czasu i nikt dorosły nie pomoże… Werdykt jury i rozdanie nagród odbywa się w tym samym dniu!

      Jedna z uczennic Julia Małek z klasy VII zdobyła wyróżnienie.

      Serdecznie gratulujemy !

     • PAMIĘTAMY!!!

      02.11.2021

      W sobotę 4 września 2021r. o godz. 17 w kościele Nawiedzenia NMP w Widzowie odbyła się uroczysta msza św. w intencji mieszkańców tej miejscowości, zamordowanych przez hitlerowców 82 lata temu. Uczestniczyli w niej: Pani Wójt Jadwiga Zawadzka, radni gminy, nauczyciele i uczniowie, poczty sztandarowe Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie i OSP w Widzowie oraz społeczność lokalna. Po uroczystym nabożeństwie wszyscy w ciszy i skupieniu wyruszyli ulicą Żwirki i Wigury w kierunku pomnika, upamiętniającego to tragiczne wydarzenie.

      Po odśpiewaniu hymnu głos zabrała Pani Wójt, przypominając historię tragicznych wydarzeń II wojny światowej. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Widzowie pod kierunkiem Pani Agnieszki Kuźnickiej przedstawili program artystyczny o charakterze patriotycznym. W czasie apelu poległych zapalono znicze i złożono kwiaty, które stały się wyrazem hołdu dla kilkunastu zamordowanych mieszkańców naszej wsi.

      I chociaż oni zginęli, przetrwała pamięć o tamtych straszliwych czasach. Pamięć o tych których nie ma!

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Deklaracja dostępności:  

   Deklaracja_dostepnosci.docx