• SZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO

      20.02.2024

      W styczniu 2024r. w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas I, II i III. W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką, podpisanie po angielsku najważniejszych elementów  i przyniesienie swoich prac do nauczyciela języka angielskiego. Tematem pracy była „Zima”, a celem konkursu popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkoły oraz podniesienie poziomu umiejętności językowych. Dzieła młodych artystów zostały umieszczone na gazetce szkolnej na górnym korytarzu. Wszystkie prace były bardzo piękne i wszystkie zasługiwały na wyróżnienie dlatego nie zostało wyłonione I, II i III miejsce.

       

     • Rekolekcje Szkolne 

      11.02.2024

      Wielki Post

      6 - 8 marca 2024 r. 

      Środa - Czwartek - 6, 7  marca 2024 r.  (w szkole) 

      1-2 lekcja klasy I-IV

      3-4 lekcja klasy V-VII

      Piątek 8 marca  2024 r. 

      Wyjście do kościoła około 10.45 

      11.00 Możliwość spowiedzi dla  starszych uczniów Szkoły Podstawowej

      11.15 Msza św.

     • I miejsce naszej uczennicy w Powiatowym Konkursie Literacko-Plastycznym

      11.02.2024

      Kornelia Lis uczennica klasy II zajęła I miejsce w Powiatowym Konkursie Literacko - Plastycznym "Projektuję okladkę ksiąki. Wybitni Polacy." w kategorii klasy I-III. Organizatorami konkursu było Starostwo Powiatowe w Częstochowie we współpracy z Publiczną Biblioteką Pedagogiczną Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie. Cele konkursu to między innymi: upowszechnianie czytelnictwa wśród uczniów, rozwijanie kompetencji czytelniczych, kształtowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i społecznych przez poznanie życia i działalności wybitnych Polek i Polaków, popularyzowanie prezentacji twórczości w formie graficznej, rozwijanie wyobraźni i umiejętności artystycznej wypowiedzi uczniów oraz zachęcanie do aktywności twórczej.

      Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie i wykonanie okładki książki ilustrującej życie, twórczość l dzieła wybitnego Polaka, Polki lub Polaków (np. pisarzy, poetów, postaci historycznych, społeczników, itp.) oraz nadanie jej własnego, autorskiego tytułu.
      Nagrody ufundował Starosta Częstochowski Krzysztof Smela.

      Kornelia wykonała projekt okładki odnoszący się do życia i osiągnięć wielkiego astronoma polskiego Mikołaja Kopernika. Zastosowana technika to pastele suche. 

      Zwycięstwo w tym konkursie jest drugim w ostatnim czasie sukcesem Kornelii. Uczennica w grudniu ub. roku zajęła także I miejsce w  Powiatowym Konkursie Plastycznym  "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" organizowanym również pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli.

      Cieszymy się z kolejnego sukcesu Kornelii i serdecznie gratulujemy !

     • Dzień składanki i łamigłówki

      26.01.2024

      W piątek w naszej szkole odbył się fascynujący dzień łamigłówek i składanek, który przypada na 29 stycznia! Dzieci z klas III - VII podczas lekcji matematyki z pasją zabierały się za składanie origami, tworząc urocze kształty, takie jak pieski, kotki, samoloty, ptaszki, pudałeczka oraz urocze kwiatki. Była to nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała okazja do rozwijania umiejętności logicznego myślenia i precyzji manualnej. Prace można podziwiać na gazetce ściennej na górym holu.
       

     • Bal karnawałowy

      26.01.2024

      Zapraszamy do wspomnień z Balu Karnawałowego, który odbył się w naszej szkole! To wyjątkowe wydarzenie było pełne zabawy i fantastycznych przebrań. Uczniowie wkroczyli na parkiet w niesamowitych kostiumach, tworząc karnawałową atmosferę.

     • Wojewódzki Konkurs Plastyczny

      26.01.2024

      W tegorocznej XXVI edycji konkursu plastycznego o nazwie "Kartka Bożonarodzeniowa lub Noworoczna"  należało zaprojektować pierwszą stronę kartki z tematyką Świąt Bożego Narodzenia lub Nowego Roku. 

      Jak dowiadujemy się od organizatorów, tj. Świetlica Szkolna przy Zespole Skolno-Przedszkolnym nr 11 w Gliwicach - konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród 732 przesłanych prac wyróżnienie w kategorii klasy II przypadło Kornelii Lis.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

     • Zaproszenie

      02.01.2024

      Szanowni Rodzice!

      Z wielką radością pragniemy Was serdecznie zaprosić na przedstawienie, które odbędzie się w naszej szkole w czwartek (04 stycznia 2024 roku), o godzinie 17:00.

      Przed rozpoczęciem przedstawienia Jasełkowego, zaplanowaliśmy również czas na konsultacje z nauczycielami. Będzie to doskonała okazja do rozmowy oraz do uzyskania wszelkich niezbędnych informacji nt. Państwa dzieci.

      Data: 04 stycznia 2024 roku
      Godzina: 16:00 - Konsultacje z nauczycielami
      Godzina: 17:00 - Rozpoczęcie Jasełek


      Liczymy na Wasze liczne przybycie i wspólną radosną zabawę w atmosferze świątecznej magii. Niech to będzie wyjątkowy czas spędzony razem z naszymi dziećmi.

      Serdecznie zapraszamy!

     • Finał Szlachetnej Paczki

      02.01.2024

      Wolontariusze Szkolnych Kół Wolontariatu z Widzowa i z Kruszyny składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom, którzy wsparli akcję Szlachetna Paczka.
      Dzięki Państwa niezwykłej ofiarności i ogromnemu zaangażowaniu mogliśmy spełnić potrzeby rodziny Pani Janiny mieszkającej na terenie naszej gminy. Zebrana kwota w wysokości 3 945,37 pozwoliła na zakup:
      - materaca
      - opału
      - kołdry i pościeli
      - odzieży
      - produktów spożywczych
      - środków czystości
      Zgromadzone i zakupione produkty spożywcze, środki czystości, poduszki, kołdry, pościel i odzież zostały pięknie zapakowane i dostarczone przez strażaków OSP Kruszyna obdarowanej rodzinie.Słowa podziękowania kierujemy do: dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Widzowie, dyrektora Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie, nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników Urzędu Gminy Kruszyna, radnych Gminy Kruszyna, prywatnych przedsiębiorców z terenu Gminy Kruszyna oraz wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy wsparli tę szlachetną akcję.

      Drodzy Darczyńcy, nasze wspólne działanie sprawiło, że po raz kolejny mogliśmy uszczęśliwić potrzebującą rodzinę. Najbardziej cieszy fakt, że udało nam się spełnić kluczowe potrzeby rodziny- zakupić materac, kołdry i poduszki. Wywołanie uśmiechu na twarzach obdarowanych jest najważniejszą formą podziękowania.

      Agnieszka Dróżdż
      Agnieszka Kuźnicka
      Justyna Milejska -Cień

     • Jasełka szkolne

      01.01.2024

      Tradycyjnie w okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Widzowie odbyły się Jasełka. Na tę okazję społeczność szkolna zgromadziła się w dniu 21 grudnia o godzinie 10.30. W przedstawieniu pt. „Maleńka Miłość” przypominającą okoliczności towarzyszące narodzeniu Jezusa Chrystusa wzięli udział uczniowie klas starszych, a młodsi uczniowie zaśpiewali kolędy i piosenki świąteczne.

      W rolę Marii wcieliła się BarbaraKrok, a w rolę Józefa Szymon Jędrzejkiewicz. Na scenie zagościło jednak znacznie więcej postaci aniżeli tylko główni bohaterowie wydarzenia. Publiczność zobaczyła zatem grono aniołów czyli uczennice Annę Postawę, Karolinę Bartnik, Zuzannę Tyczkę i Amelię Rorat, grupę pastuszków Aleksandrę Kocińską, Urszulę Kołaczkowską, Lenę Kocińską, Oliwię Kalota i Annę Koper, trzech króli Eryka Kręciwilka, Dawida Łapetę i Bartosza Drogosza, narratora Dominikę Dróżdż, dzieci Alana Szczęcha, Szymona Raźniaka, Oliwię Krysiak i Antosię Koper, gospodarzy Dianę Kręciwilk i Wiktorię Wypart, posła Amelię Rak, głos Dominika Płaskę,Paulinę Zyszczakoraz Zuzannę Kruk. Odegranym scenkom, pośród których kluczową sprawą było poszukiwanie noclegu przez Marię i Józefa towarzyszyły pieśni i piosenki o tematyce bożonarodzeniowej zaśpiewane pięknie przez uczniów klas I-III. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, dekoracje, życzenia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt, pełną ciepła, radości i bliskości.

      Tradycyjnie, przedstawienie niosło też ze sobą przesłanie przypominające, że dostrzeganie ludzi potrzebujących i niesienie im pomocy jest wartością ponadczasową. Do  występu w Jasełkach uczniów przygotowały pani Agnieszka Kuźnicka (inscenizacja) i pani Anita Gałkowska-Galas (inscenizacja i dekoracje) orazksiądz Mirosław Polak (oprawa muzyczna). Następnie dzieci zatańczyły do kolędy.

      Po zakończeniu przedstawienia społeczność szkolna i przedszkolna wysłuchała życzeń świątecznych, które skierowała do niej pani  dyrektor Ewa Kosińska, a następnie uczniowie otrzymali upominki od Pań Agnieszki Dróżdż i Agnieszki Kuźnickiej za działalność charytatywną i od pani Magdaleny Bugary za udział w szkolnym konkursie matematycznym.

     • „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”

      03.01.2024

      W grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie matematyczno – plastycznym pt: „Matematyczna Ozdoba Świąteczna”. Zgłoszone prace pięknie połączyły elementy matematyki z świątecznym nastrojem. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych, rozbudzanie kreatywności i twórczego myślenia. Wszystkim biorącym udział w konkursie serdecznie dziękujemy i gratulujemy pomysłowości.
      Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

       

      klasy I-III
      I miejsce – Nikola Polak (klasa 3)
      II miejsce – Kornelia Lis (klasa 2)
      II miejsce – Karolina Stachow (klasa 3)

      klasy IV-VII
      I miejsce – Dominika Dróżdż (klasa 7)
      II miejsce – Dominik Płaska (klasa 6) i Eryk Kręciwilk (klasa 6)
      III miejsce – Filip Napora (klasa 5)

     • „Mała książka – wielki człowiek”

      02.01.2024

      Z radością ogłaszamy, że w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie naszej szkoły z klasy pierwszej zostali obdarowani specjalnymi Wyprawkami Czytelniczymi. Tegoroczna edycja przyniosła im książkę pt. „Wnuczka antykwariusza”.

      Dzięki współpracy z Instytutem Książki pragniemy zachęcić naszych najmłodszych uczniów do regularnego sięgania po książki oraz rozwijania umiejętności czytania zarówno samodzielnego, jak i w towarzystwie najbliższych. Cała inicjatywa, wpisująca się w kampanię „Mała książka – wielki człowiek”, jest finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wierzymy, że ta literacka podróż przyniesie wiele radości i cennych chwil rodzinnego czytania.

     • Święto Dziękczynienia – Thanksgiving

      02.01.2024

      Nauka języka angielskiego to nie tylko "kucie" słówek i utrwalanie gramatyki, ale także poznawanie kultury i tradycji krajów, z których język ten pochodzi, dlatego też na początku grudnia w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszy plakat - „Święto Dziękczynienia- Thanksgiving”

      Wyniki konkursu

      I miejsce: Diana i Eryk Kręciwilk

      II miejsce: Szymon Jędrzejkiewicz

      III miejsce: Oliwia Krysiak


      Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • ,,Razem na święta"

      01.01.2024

      W grudniu tuż przed świętami Bożego Narodzenia Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował akcję Razem na Święta, której celem było zacieśnienie więzi społeczności szkolnej z lokalną oraz podziękowanie mieszkańcom za tak ogromne zaangażowanie się w akcje charytatywne przeprowadzone w naszej szkole. Szkolny Klub Wolontariatu poprosił uczniów o włączenie się do tej akcji, oczywiście prośba nie pozostała bez odzewu. Samodzielnie lub z pomocą rodziców przygotowali smakowite, korzenne wypieki, które przez wolontariuszy zostały ładnie spakowane. Tymi pierniczkami zostali obdarowani mieszkańcy Widzowa i Widzówka, na twarzach których można było zobaczyć radość i uśmiech. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji, serdecznie dziękujemy

     • Nasza uczennica Laureatką VII Powiatowego Konkursu Plastycznego "Cztery Pory Roku"

      21.12.2023

      Kornelia Lis uczennica klasy II zajęła I miejsce w siódmej edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego  "Cztery Pory Roku Oczami Dziecka" Konkurs organizowany pod patronatem Starosty Częstochowskiego Krzysztofa Smeli był skierowany do uczniów klas I-IV szkół podstawowych z terenu powiatu częstochowskiego i polegał na wykonaniu pracy plastycznej  w jednej z pięciu kategorii: wiosna, lato, jesień zima, 4 w 1. Nagrodzone prace trafiły na karty kalendarza na rok 2024. 18 grudnia 2023 r. w Starostwie Powiatowym odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom. Na konkurs nadesłano aż 430 prac. Tym bardziej więc cieszy sukces naszej uczennicy Kornelii Lis. Drugoklasistka zajęła I miejsce w kategorii ZIMA. W kalendarzu na rok 2024 podsumowującym konkurs nagrodzona praca Kornelii ilustruje grudzień. Gratulujemy!

     • ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM - 2023

      17.12.2023

      W listopadzie Szkolny Klub Wolontariatu ponownie wziął udział w akcji,, Zostań Świętym Mikołajem " na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Przystępując do zbiórki kosmetyków pielęgnacyjnych, środków czystości, pampersów, słodyczy uczniowie ponownie wykazali się ogromnym zaangażowaniem. Wolontariusze zebrane rzeczy spakowali w pudła, które dostarczono do Fundacji ,,Częstochowskie Hospicjum dla Dzieci". Za okazaną pomoc i wsparcie serdecznie wszystkim dziękujemy!

     • SUKCES NA OGÓLNOPOLSKIM TURNIEJU "LIGA ROBOTÓW"

      10.12.2023

      Drużyna reprezentująca naszą szkołę pod opieką p.Karola Dróżdża zwyciężyła w finale ogólnopolskiego turnieju Liga Robotów zajmując I miejsce w Polsce w kategorii zadanie praktyczne oraz 8. miejsce w klasyfikacji generalnej.

      Liga Robotów to projekt realizowany w ramach największego rządowego programu edukacyjno-technologicznego Laboratoria Przyszłości. Inicjatywę realizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki wraz z partnerami: Centrum GovTech, Ośrodkiem Rozwoju Edukacji i Instytutem Badań Edukacyjnych.

      Jest to ogólnopolski turniej robotyczny, oparty na założeniach idei STEAM, która wskazuje, że proces uczenia się to poszukiwanie, współpraca i krytyczne myślenie. Łączy najnowsze osiągnięcia nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.

      Zespół w składzie: Amelia Rak, Dominika Dróżdż, Diana Kręciwilk, Eryk Kręciwilk, Zuzanna Kruk, Dawid Łapeta, Wiktoria Wypart przeszedł długą i trudną drogę.

      Na początku byliśmy jedną z 700 zgłoszonych drużyn z całej Polski. Rozpoczęliśmy systematyczne spotkania i pracę nad zadaniami w trzech kategoriach:

      Wyścig – pokonanie jak najdłuższego dystansu na specjalnie przygotowanym torze;

      Programowanie – zaprogramowanie robota przygotowanego przez organizatorów turnieju;

      Zadanie praktyczne – rywalizacja dwóch robotów przeciwnych drużyn, które miały do wykonania określone zadania na macie. 

      W eliminacjach wojewódzkich w Mysłowicach nasza drużyna zajęła I miejsce zarówno w kategorii zadanie praktyczne jak i I miejsce w klasyfikacji generalnej co dało nam awans do finałów krajowych w grupie 33 najlepszych drużyn z eliminacji z poszczególnych województw.
      6 grudnia 2023 roku drużyna wyruszyła do Warszawy gdzie do ostatniej chwili dopracowywaliśmy swoje umiejętności, wiedzę oraz roboty. 7 grudnia 2023 roku był dla nas wielkim dniem. Na Stadionie Narodowym w Warszawie drużyna z Widzowa przez cały dzień brała udział w zmaganiach finałowych w wymienionych wyżej konkurencjach. Z upływem czasu wyniki drużyny były coraz lepsze. Zakwalifikowaliśmy się do pierwszej szesnastki najlepszych drużyn w kraju. Przejazd naszego robota w wielkim finale był bardzo udany i najlepszy ze wszystkich przejazdów.

      Drużyna z Widzowa najlepszą w Polsce w zadaniu praktycznym!

      Uroczysty finał uświetnili swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Wojciech Murdzek, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej Antoni Rytel oraz dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji Tomasz Madej.

      O turnieju można poczytać i obejrzeć relacje na stronach: https://www.facebook.com/liga.robotow

      https://www.facebook.com/ministerstwo.edukacji.nauki

      https://www.facebook.com/OsrodekRozwojuEdukacji

      https://www.facebook.com/CentrumGovTech

      https://www.facebook.com/MistrzowieRobotyki

      https://www.facebook.com/IBEEDU

       

       

       

       

       

       

     • Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji „Szlachetna Paczka”!

      02.12.2023

       

      Szkolne Koła Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie serdecznie proszą

      o przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”.

       

      W tym roku pragniemy wspomóc  rodzinę  pani Janiny  mieszkającej na terenie naszej gminy.

       

      Oto najpilniejsze potrzeby rodziny:

       Materac 2x2

      Tata pani Janiny śpi obecnie na niezbyt wygodnym materacu, który dodatkowo jest już wyniszczony poprzez długie użytkowanie. Jego komfort odpoczywania jest znikomy. Z powodu niepełnosprawności mężczyzny nowy materac jest niezbędny.

      Żywność

      Ubrania dla pana Andrzeja

      Pan Andrzej posiada tylko stare i zniszczone ubrania, które często ze względu na jego niepełnosprawność są już trudne do założenia. Nowsza odzież w dobrym stanie zdecydowanie wpłynie na lepszy komfort życia mężczyzny.

      Kołdra i poduszka
      Kołdra i pościel w rozmiarze 160cm x 200cm, poduszka 50x70 lub 70x80cm, koc 200x220, ręczniki kąpielowe, prześcieradła

      Kołdra i poduszka dla pana Andrzeja jest bardzo potrzebna, ponieważ mężczyzna dużo czasu spędza w łóżku. Komplet, którego używa teraz, jest w bardzo złym stanie. Nowy komplet będzie odciążeniem domowego budżetu.
      Środki czystości
      Potrzebne są: płyn do mycia naczyń, proszek do prania, mydło/żel myjący, szampon, płyny czyszczące, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, płyn do płukania.


      Inne, ważne potrzeby rodziny:
      Żywność trwała
      (ryż, herbata, kawa, olej, kasza, makaron, mąka, dżem, cukier, konserwy mięsne i rybne, owoce i warzywa w puszkach)

      Odzież

      Andrzej: Bluza (Przejściowe)

      Rozmiar: XL,

      Andrzej: Spodnie (Przejściowe)

      Rozmiar: L, Uwagi: Mężczyzna normalnej budowy ciała, wzrostu 166, spodnie w miarę luźne, typu dress, łatwiej założyć

      Andrzej: Koszulka / t-shirt (Przejściowe)

      Rozmiar: L,


      Szczególne upominki

      Janina: książka o tematyce fantastycznej

      Andrzej: Zbiór krzyżówek do rozwiązywania

      Finał Szlachetnej Paczki 2023 odbędzie się w weekend 16-17 grudnia.

      Tego dnia zgromadzone środki będą przekazywane do lokalnego sztabu akcji zlokalizowanej

       w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy ul. Szkolna 142-233 Radostków

      Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami damy radę wspomóc tę rodzinę i zdążymy na czas.
      Jak możemy pomóc ?

      Środki pieniężne, artykuły spożywcze, środki czystości oraz inne produkty odpowiadające potrzebom rodziny należy złożyć u wolontariuszy i opiekunów Szkolnych Kół Wolontariatu w Widzowie i w Kruszynie.
       

      Każdy z nas może pomóc!

      Pamiętajmy:

      DOBRO POWRACA!


      W przypadku pytań prosimy o kontakt z nauczycielami:
      Agnieszka Dróżdż - (tel. 605 976 102)
      Agnieszka Kuźnicka (tel.668 832 033)

      Justyna Milejska-Cień ( tel.513 947 325)

     • Kochamy bajki

      30.11.2023

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z bajek, który co roku przypada na dzień  5 listopada, nasza szkoła zorganizowała konkurs plastyczny  pt.: „Moja ulubiona postać z bajki”. Był on skierowany do uczniów klas 1-3. Wzięli w nim udział uczniowie nie tylko naszej szkoły, ale także uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Kruszynie oraz  Szkoły Podstawowej im. Henryka Drzazgi w Lgocie Małej. Jury zmierzyło się z ogromnym wyzwaniem, ponieważ napłynęło wiele prac i każda z nich była bardzo starannie wykonana. Niemniej jednak należało wyłonić i nagrodzić te najlepsze z najlepszych. Oto laureaci konkursu:

      I miejsce

      Marcel Knaś – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Michalina Błach – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Maja Kukuła – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      II miejsce

      Nicola Mucha – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Natan Mucha – uczeń klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Kornelia Lis- uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      III miejsce

      Julia Kocińska – uczennica klasy III Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Marcelina Sałanowska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej  w Widzowie

      Mikołaj Musiał- uczeń klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Wyróżnienie

      Julia Włodarczyk – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Marta Zyszczak – uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Emilia Kwarciak -  uczennica klasy II Szkoły Podstawowej w Kruszynie

      Zuzanna Wiśniewska – uczennica klasy I Szkoły Podstawowej w Widzowie

      Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

       

       

 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Deklaracja dostępności:  

  Deklaracja_dostepnosci.docx